• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Język celników - istnieje czy nie?

Anonymous napisał:
No proszę, i kto śmie się sprzeciwić tezie, że nie ma specyficznego języka celników? Pięknie! Ma ktoś jeszcze jakieś ciekawostki?
"Nietykalni", Kamil Grand - poczytaj sobie
Kamil Grand to oczywiscie pseudonim pewnego "asa", ale to nieważne.
 
plushova napisał:
Rozumiem, że celnicy i strażnicy to nie to samo, ale mam nadzieję odkryć pewną wspólną dla jednych i drugich materię językową! Coś Was chyba łączy, czy absolutnie nie? :D
Zapewniam Cię ,że nie mamy żadnych wspólnych materii
 
Recenzje polecanej książki są obiecujące! Mam nadzieję, że dostarczy materiału do analizy. Dzięki! :) A co do sfery wspólnej... może rzeczywiście to mój nieuzasadniony wymysł. Najwyżej napiszę dwie prace :D

Więcej terminów poproszę! :)
 
Kubuś Puchatek napisał:
plushova napisał:
Rozumiem, że celnicy i strażnicy to nie to samo, ale mam nadzieję odkryć pewną wspólną dla jednych i drugich materię językową! Coś Was chyba łączy, czy absolutnie nie? :D
Zapewniam Cię ,że nie mamy żadnych wspólnych materii
A różnic od groma!!!!
Uposażenie, wyposażenie,umundurowanie, że o pełnionych funkcjach nie wspomnę....
kwity-dokumenty,
tłuczek-datownik,
rodzynki-plomby,
 
Dzięki za ponowne wytknięcie błędu w definicji... ;> Już od teraz zawsze będę rozróżniała celnika od strażnika! Jutro seminarium magisterskie, na które w końcu mam jakieś wstępne materiały. Zobaczymy, co z tego wyniknie:) Wciąż jednak proszę o więcej!
 
baran-przełożony
cole-niemieccy celnicy
lotniskowce-celnicy ze wschodu
ss-mani-kiedyś RIC:)
spryt-wódka
czarnuchy-ZP
tajniacy/nieroby-Wywiad Celny RIP
 
do plushowej

Kobieto a nie łątwiej by Ci było znaleźć w ruskim tirze chińskie śrubki z pozycji 97 trzeciego SADu łączonego niż zajmować się w sumie głupotami. Koledzy poprzednicy dali dobry pomysł, zatrudnij się, to poznasz nie tylko język ale i to czemu niektóre zwroty powstały. Bo tak bez legendy, to szkoda. A i każdy oddział ma swoje modyfikacje słowne.
 
Mężczyzno, nie uważam tego typu badań za głupoty. Wręcz przeciwnie, sądzę że są niezwykle interesujące i potrzebne. Udało się Grabiasowi, Ożogowi, Kołodziejek, to i mnie się uda!

Abstrahując, czym są skróty RIP, RIC, ZP? ;)
 
cytat.." a choczesz tobi jobnuty pid oko?.."..co w dowolnym tłumaczeniu oznacza..." proszę się uspokoić albo w przeciwnym razie będę zmuszony/zmuszona użyć wobec pani/pana środków przymusu bezpośredniego....
 
Back
Do góry