• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jak uzyskać awans w IC w W-wie

A

Alo

Gość
Witam,

Skoro już powstało takie forum to mam pytanie: Jak uzyskać awans w IC w W-wie. W moim przypadku nie jestem awansowany już od ponad 7 lat. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że: w ocenach okresowych moi przełożeni oceniają mnie dobrze, w ciągu 11 lat służby nie miałem ani razu sprawy dyscyplinarnej bądź chociaż skromnego upomnienia, moi przełożeni chwalą moją pracę (przynajmniej w rozmowach ze mną), mijają już dwa lata jak naczelnik obiecał mi awans, ostatnio nawet w rankingu osób wyznaczonych do awansu w Wydziale zająłem pierwsze miejsce co skutkowało wystosowaniem odpowiedniego wniosku do p. Dyrektora. I nic. Dodam jeszcze, że zmiana działu nic nie dała. Obiecano mi baaardzo dużo, a spełniono baaardzo niewiele.

Podajcie więc proszę Wasze sposoby uzyskania awansu i podwyżki.
Może stworzymy ranking skutecznych sposobów :)

Pozdrawiam
 
Zapominiałem dodać, że lubię pracę w obecnym wydziale więc nie chciałbym zmieniać miejsca.
 
Hint

Alo poszukaj odpowiedniego "dawcy" i zrób to co najlepiej umieją robić owsiki :wink:
Znam takich co dzięki tej "metodzie" zarabiają połowę więcej ode mnie a pracują krócej :?
Niestety nie wiem czy zadziała to w IC Wa-wa bo moja wiedza pochodzi z innej IC.
 
:oops:

Ja lojalnie przyznałam szefowi komórki, że ze względu na kłopoty finansowe szukam innej pracy... i to co było niemożliwe przez ostatnie lata... nagle stało się priorytetowe i proste do realizacji...ho,ho i nawet widzą mnie na kierowniczym stanowisku... :?
Nie wiem czy płakać czy się cieszyć z wyróżnienia w takich okolicznościach :cry: ...
 
awans

Po pierwsze masz prawdopodobnie pecha,że nie pochodzisz z Ciechanowa,
po drugie masz pecha i nie masz znajomych ani rodziny w Ciechanowie, po trzecie nie wychwalasz pichorlandii, co jest największym Twoim pechem.
 
Re: awans

2Gość napisał:
Po pierwsze masz prawdopodobnie pecha,że nie pochodzisz z Ciechanowa,
po drugie masz pecha i nie masz znajomych ani rodziny w Ciechanowie, po trzecie nie wychwalasz pichorlandii, co jest największym Twoim pechem.



Jestem z innej IC i chciałbym zapytać o wątek Ciechanowski. czy znaczy to że Wasz sławny poniekąd dyrektor pochodzi z tego grodu Książąt Mazowieckich.
Zdrugiej strony historia lubi się powtarzać, może to drugi Konrad.
Pozdrawiam.
 
Alo napisał:
Witam,

Skoro już powstało takie forum to mam pytanie: Jak uzyskać awans w IC w W-wie. W moim przypadku nie jestem awansowany już od ponad 7 lat. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że: w ocenach okresowych moi przełożeni oceniają mnie dobrze, w ciągu 11 lat służby nie miałem ani razu sprawy dyscyplinarnej bądź chociaż skromnego upomnienia, moi przełożeni chwalą moją pracę (przynajmniej w rozmowach ze mną), mijają już dwa lata jak naczelnik obiecał mi awans, ostatnio nawet w rankingu osób wyznaczonych do awansu w Wydziale zająłem pierwsze miejsce co skutkowało wystosowaniem odpowiedniego wniosku do p. Dyrektora. I nic. Dodam jeszcze, że zmiana działu nic nie dała. Obiecano mi baaardzo dużo, a spełniono baaardzo niewiele.

Podajcie więc proszę Wasze sposoby uzyskania awansu i podwyżki.
Może stworzymy ranking skutecznych sposobów :)

Pozdrawiam

Zapytaj Naczelniczki UC I - prawdopodobnie będziesz musiał wejść pod biurko Psychola.
 
tak jak już niektórzy napisali oprócz pochodzenia z Ciechanowa, zaglądania do... i lizania miejsca zamieszkania owsików bardzo ważnym elementem jest "podpier.....nie" (przepraszam za wyrażenie) kilku swoich współpracowników najlepiej tych "od biurka"
 
aha, zapomniałem podać najznamienitszy przykład dna - Krzysztof P., p.o. Dyrektora IC w Łodzi, należy braci celniczej z Łodzi wspólczuć i powierzyć ich opiece Najwyższemu w Niebie
 
W katowickiej izbie nie było ani jednego awansu

Związek Zawodowy Celników w Katowicach



Związek Zawodowy Służby Celnej w Bielsku-Białej



Zarząd Oddziału Związku Zawodowego

Szczególnego Nadzoru Podatkowego i Akcyzy

O/Bielsko-Biała



Pan Piotr Pilżys
Dyrektor Izby Celnej w Katowicach

Plac Grunwaldzki 8-10



Na podstawie art. 26 ustawy z dnia z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (tekst jednolity Dz. U. z 20001 nr 79 poz. 854) zwracamy się z uprzejmą prośbą do Pana Dyrektora o udzielenie informacji, czy w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Celnictwa w dniu 26 stycznia 2006r., przewiduje Pan udzielenie awansów dla podległych Panu pracowników służby cywilnej i funkcjonariuszy celnych w postaci: nadania wyższych stanowisk i stopni służbowych ?

Jeżeli tak, to prosimy o udzielenie informacji dla ilu pracowników służby cywilnej i funkcjonariuszy celnych zatrudnionych w Izbie Celnej w Katowicach przewidział Pan udzielenie awansu? (z uwzględnieniem podziału awansów na poszczególne jednostki organizacyjne Izby Celnej w Katowicach)

Kierujemy do Pana powyższe pismo mając na uwadze uzasadniony i słuszny zbiorowy interes oraz prawo pracowników do godziwego wynagradzania za wykonana pracę.

Ustawa o Służbie Celnej przewiduje, że awans funkcjonariuszy celnych na stanowisku może nastąpić w każdym momencie służby, a na stopniu służbowym co dwa lata oczywiście po uwzględnieniu:

1) dotychczasowego przebiegu służby funkcjonariusza, w szczególności na podstawie opinii służbowej oraz oceny okresowej,

2) przejawianie przez funkcjonariusza inicjatywy w Służbie Celnej,

3) podnoszenie przez funkcjonariusza kwalifikacji zawodowych, w tym uczestniczenie w przydatnych do pełnienia służby na określonym stanowisku kursach dokształcających i doskonalących oraz innych specjalistycznych formach szkolenia.

Sytuacja pracowników Izby Celnej w Katowicach pod kątem wynagradzania i awansowania jest bardzo zróżnicowana. W ostatnich kilku latach w wyniku "blokady awansów" znacznie pogłębiły się dysproporcje w wynagrodzeniu pomiędzy pracownikami z takim samym stażem służby i stanowiskiem, wypełniający takie same obowiązki.

Jeżeli Pan Dyrektor zechciałby przeanalizować listy płac oraz prześledzić ścieżki osobistego rozwoju pracowników Izby Celnej w Katowicach to okazałoby się, że w ciągu ostatnich lat uczestniczyli Oni w wielu szkoleniach, podnosili stopień wykształcenia i kwalifikacji zawodowych. Niestety w ogromnej większości pracownicy zatrudnieni w Izbie Celnej w Katowicach nie otrzymali awansu od 6 i więcej lat zarówno na stopniu jak i na stanowisku służbowym wraz ze zmianą uposażenia zasadniczego.



Dla ukazania Panu w pełniejszy sposób zaniedbania wzrostu uposażeń i braku awansów w Izbie Celnej w Katowicach w ubiegłych latach przytoczę przykład z września 2005 roku. Na około 1250 osób zatrudnionych wówczas w Izbie Celnej w Katowicach awans na stopniu otrzymało tylko 55 osób! Niestety nie znane są nam przypadki awansu na stanowisku służbowym wraz ze zmianą uposażenia zasadniczego. Zatem tylko 5 % w skali całej Izby Celnej w Katowicach otrzymało awans.

Izba Celna w Katowicach pod względem uzyskiwanych dochodów dla budżetu państwa w postaci: cła, akcyz, podatku VAT od importu, plasuje się w ścisłej czołówce na tle innych izb w kraju. Dla porównania w Izbie Celnej w Białymstoku z okazji Święta w dniu 26 stycznia 2006r przyznano awanse 293 funkcjonariuszom celnym oraz pracowników korpusu służby cywilnej. Ponadto na wyższe stanowiska służbowe zostało awansowanych 90 osób, natomiast 179 osobom nadano wyższy stopień służbowy.

W Izbie Celnej w Olsztynie z okazji Święta Służby Celnej w dniu 21 września 2005r przyznano co 4 funkcjonariuszowi celnemu i pracownikowi służby cywilnej awans.

Biorąc pod uwagę dane statystyczne w szczególności pobór cła, akcyzy i VAT od importu Izba celna w Katowicach wypada zdecydowanie korzystniej względem Izby Celnej w Olsztynie oraz Izby Celnej w Białymstoku (źródło: Biuletyn statystyczny Ministerstwa Finansów kwartał I do III).

Skoro w świetle obiektywnych danych funkcjonariusze celni i pracownicy służby cywilnej Izby Celnej w Katowicach są tak skuteczni i profesjonalni to dlaczego nie są tak dobrze wynagradzani i awansowani?

Otrzymują:

1 egz. Adresat,

1 egz. a/a.



Do wiadomości:

Pracownicy IC Katowice.
 
pismo

U nas działacze związkowi zostali skutecznie skolaborowani przez Pichora,
Prezes Jankowski sam uczestniczył czynnie popierającw alokację, za co gratyfikował go wielki panujący. Sam boi się zapytać Dyrektora o co kolwiek, w związku z powyższym czeka uniżenie na dalsze instrukcje. Związki to ludzie a działacze w IC Warszawa to fragment podstawyPichorlandu. :cry:
 
Skoro kadra kierownicza zajmuje rónież eskponowane stanowiska w związkach to należy spytać się kto ich wybrał. Poza tym nie ma się co dziwić panu Jankowskiemu. Pensję otrzymuje od p. Dyrektora, a nie od Związkowców. Kto płaci ten wymaga. Poza tym pamiętam doskonale jak zabronił mi uczestnictwa w akcji protestacyjnej. On we władzach Związków, a ja nie zrzeszony funkcjonariusz :shock:

Do dyrektora nie będe występował z żadnym pismem, podczas gdy mój Naczelnik już kolejny raz oświadczył z rozbrajającą szczerością, że zapomniał wystąpić o awanse :twisted:
Poaz tym mój problem jest dużo trudniejszy do rozwiązania. Podczas ostatnich castingów dwukrotnie byłem wybierany do przejścia do pracy w MF-ie. Niestety z tego co się dowiedziałem nieoficjalnie, ktoś ponad Dyrektorem Departamentu blokuje moją kandydaturę :-( Tak więc stojąc nawet na głowie już nic więcej nie osiągnę w tej słuzbie :-(
 
działania są takie same zwsze

lojalny napisał:
:oops:

Ja lojalnie przyznałam szefowi komórki, że ze względu na kłopoty finansowe szukam innej pracy... i to co było niemożliwe przez ostatnie lata... nagle stało się priorytetowe i proste do realizacji...ho,ho i nawet widzą mnie na kierowniczym stanowisku... :?
Nie wiem czy płakać czy się cieszyć z wyróżnienia w takich okolicznościach :cry: ...
Jak ja odchodziłem to też byłem kuszony awansem na kierownicze stanowisko. To chyba taki zawyczaj
 
elemelek napisał:
aha, zapomniałem podać najznamienitszy przykład dna - Krzysztof P., p.o. Dyrektora IC w Łodzi, należy braci celniczej z Łodzi wspólczuć i po :lol: wierzyć ich opiece Najwyższemu w Niebie
święta prawda!!!!!!
tylko współczuć kolegom z Łodżi
 
Do "Gość"

Anonymous napisał:
Otoczył się Kurpiami - to jego Pretorianie :)
Witam kolegę. Proponuję sprawdzić gdzie leżą Kurpie, bo na 100% nie w okolicy Ciechanowa. Pisanie że co niektórzy otoczyli się Kurpiami jest wielkim błędem. Ale cóż nie każdy wie gdzie są Kurpie. Zanim sie jednak rzuci taki tekst należy to sprawdzić.
 
:D kwiaty i na imieniny p.naczelnik ,lizać i powinno ci się udać (znam kolegę -awansował i jest kerownikiem
 
Back
Do góry