• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jak kasę podzielili , ktoś coś wie???

Zgadza się. Z Cieszyna przyszło do Katowic tylku ekspertów, że nie dziwią mnie teraz te kominy płacowe.
 
Ci z dawnego Cieszyna zawsze brali awanse bez pieniedzy nawet w 2007r we wrzesniu bo im pieniądze nie były potrzebne:D
 
Szkoda, że nie ustalili kryteriów jakie przypisać: wyróżniającemu się funkcjonariuszowi. Dla związkowców i dyrekcji to za trudne. Zawsze mogą wziąć zaszeregowania z opisu stanowisk. Kazdy jest przyporządkowany do literki Im wyższa literka tym wyższa podwyżka. proste.
 
Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

Miałem dziś koszmarny sen........
Śniło mi się, że jestem związkowcem w IC Katowice.
 
Muszę przyznać fc że miałeś koszmara , ale tak na poważnie , jak dobrze poczytałem te uzgodnienia co prawda nieofijalne to załapie się na 200 brutto , to że nie jestem zasłużonym /czytaj nie pochodzę z tej samej okolicy , nie griluję razem i nie robie innych rzeczy / to znaczy że nie moge liczyć na nic więcej więc po podwyżkach już oficjalnie nie będę się wychylał , a swoją wiedzę zachowam sobie , przecież jaka płaca taka praca czyż nie o to chodziło ? Ciekawe jak sobie Ci zasłużenie / przepraszam tu prawdziwych fachowców którzy mają małe pensje bo nie o nich tu mowa / poradzą bez wiedzy prawdziwych fachowców / tych chodzących z kc też mam na myśli mówiac o fachowcach bo wielu takich znam i cenię ale oni jak znam życie dostana troszkę ponad 200,./
 
Podwyżki ???

A ja mam taką propozycję. Jestem za tym ,aby publicznie pokazać listy płac wszystkich funkcjonariuszy, podać w nich ile dany funkcjonariusz zarabiał przed "podwyżką" , dodano mu tyle i zarabia po podwyżce tyle. Wtedy będzie pełna przejrzystość w zarobkach. No bo jeżeli są takie "kominy" to pokażmy je. Będzie wiadomo kto gdzie i ile pracuje, ile zarabia i jaką dostał podwyżkę.Pozdrawiam wszystkich normalnych celników.
 
Tego Zibi prawdopodobnie nie da się prawnie przeprowadzic , ale można przecież wykorzystać osoby o których zarobkach tyle sie pisze do pracy adekwatnej do pensji i umiejętności , jeżeli okaże sie że to tylko " kominiarz " to wtedy trzeba takiego osobnika zweryfikować i tyle.
 
Dobrze mówicie. Ja osobiście uważam ,że to skandal z takim podziałem. Upomnieliśmy się o NALEŻNE nam DODATKOWE pieniądze ( nie mówię już o pozostałych ważniejszych postulatach bo w tym wątku mówimy o kasie) , a tu nagle okazuje się , że dostajemy kasę którą i tak mieliśmy dostać i jeszcze sk.... zabierają nam z tych ochłapów jakieś procenty na cele które z natury powinny mieć inne źródło!! A może ja już coś pomyliłem ? Bo jeśli o to walczyliśmy to ja Wam Koledzy i Koleżanki przyślę kartkę z Kanady. I jeszcze jedno , sprawa L4- czy ktoś zna konkrety , bo wrzucając wszystkich do jednego wora to jest przegięcie.
 
Ja od poczatku mowilem kolegom, ze kadra nie da sobie wyszarpac jablek i mleka ( to z Orwella). A na powazniej ktos napisal, ze w jego izbie zwiazki opowiedzialy sie za wylaczeniem z podwyzek kadry. Bardzo dobry postulat.Dodam,ze znajdzie sie jeszcze wiele stanowisk ,ktore nie maja wg mnie zadnych podstaw na wyciaganie lapek po pieniazki.( chociazby rzecznicy prasowi).
 
uwierz mi że w naszej izbie jakznam zycie rzeczniczka zasługuje na podwyżkę , zauważ również jak rozrosła sie kadra jest wśród niej nawet szef kancelarii tajnej , a to już są kpiny. Noi cóż jaki kierujacy tacy kierowcy .
 
kdra

Moga byc wyjatki( to trzeba ustalic na poziomie danej izby) ale przerost stanowisk jest patologiczny. W moim referacie jest oprocz kierownika dwoch zastepcow( czy jest to zgodne z przepisami,nie wiem). Intrastat, gdzie siedzi byly towrzysz Dyrektor, itp. itd. A co z Kapelanami, jaki stopien beda mieli? Moze od razu generalski? Wlasnie na stanowiskach kierowniczych nalezy szukac oszczednosci a nie kosztem rzeczywiscie pracujacych.
 
Rownanie płacy zasadniczej bez względy na staż stanowisko czy stopień jest ponownie sytuacją patologiczną pracownik z 20 letnim stażem z pensja zasadnicza 2000 zł będzie zarabiał tyle samo co z 6 letnim stażem o stanowisku niżym to chyba chore jakieś
 
Równanie płacy zasadniczej bez względy na staż stanowisko czy stopień jest ponownie sytuacją patologiczną pracownik z 20 letnim stażem z pensja zasadnicza 2000 zł będzie zarabiał tyle samo co z 6 letnim stażem o stanowisku niższym to chyba chore jakieś
Akurat takiej sytuacji nie będzie bo do zmniejszenia bo gdzie tam do zrównania nie wystarczy pieniędzy. No, jak przez lata brało się awanse bez pieniędzy to o co teraz płacz?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Waleriana - co za bzdety

Pensje według opisów stanowisk? Jakich stanowisk ? Jakiego opisu?

Jak osoba "od grillowania", mierna i niekompetentna dostała stołek to ma dostawać więcej kasy od tych co naprawdę na to zasługują?
Bo z opisu stanowiska wynika, że zajmuje je osoba mądra i ze wszechmiar godna... a piastuje dany stołek w rzeczywistości " ten co dobrze nalewa", koleś "dziwnie milczący lub małomówny", gdy mówi się o sprawach merytorycznych...
Waleriana, rozumiem - akceptujesz ten układ, jest ci w nim dobrze.. ale problem istnieje teraz i wynika z niemal powszechnej niekompetencji oraz rozbudowanego kolesiostwa tych co rządza teraz..
Bo dla mnie czasy komuny to na dzień dzisiejszy ewidentnie temat zastępczy, może się uda odwrócić uwagę ludzi od prawdziwych problemów..
A zwykły celnik i tak zostanie "zrobiony w konia".
Dla mnie nie ma znaczenia to, czy ktoś kto mnie okrada, gdzieś należał czy nie.. Znaczenie ma to, że mnie okrada.. jasne? A najbardziej mnie wkurza, gdy okrada mnie teraz...
 
Ze strony wssc
Przypomnijmy postulaty, z jakimi funkcjonariusze przystąpili do protestu :
1. zwiększenie uposażeń każdego funkcjonariusza i pracownika Służby Celnej o 1500 zł, - w związku z tym pytanie co z tym postulatem wynegocowanym na 500 zł , czy sposób rozdziału ustalony przez I Związkowca ze zz wypełnia zobowiązania rzadu ?
 
...

Na pewno rozwiązanie: "wszystkim po 500" byłoby mniej stresowe i nie powodowałoby tylu komentarzy. Natomiast proponuję poczekać na rezultat- tzn. do momentu wypłaty podwyżki. Wtedy będzie można ocenić obiektywnie celowość zastosowanych "algorytmów" i skomentować to tutaj z podaniem przykładów.
 
najważniejsze że związkowcy zadbali o kadre kierowniczą


co masz na myśli Waleriano? znam kierowników co są w związkach od lat i nie zarabiają kroci jak izbowcy i te 20 zeta to żart? kiepski żart. bo jak sie jest w kadrze kierowniczej a nie jest sie kolesiem dyrektorstwa to co wtedy? praktycznie 0 podwyżki?
 
Back
Do góry