• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Hańba ...

cat

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
4 789
Punkty reakcji
2 619
A jednak ...
Pan Prezydent postanowił udowodnić wyborcom, że wcale nie podpisuje wszystkiego "jak leci"!

Na kogo padło tym razem? Ano, znów wyjątkiem "docenieni" zostali ci, którzy wypracowują
wypłatę m.in. Prezydentowi, czyli zatrudnieni w KAS. Dlaczego? Nie musi tłumaczyć, więc tego
nie zrobi! Może ktoś zapomniał, że tu już nie szefuje "kryształowy" ?!

Informacja o odmowie podpisu, szybko zniknęła z wielu portali, ale śmiem twierdzić, że ktoś
zbyt późno zauważył znaczący wpływ takiej decyzji, na bliskie już decyzje obywateli ...

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadom...znaczen-wszystkim-zgloszonym-pracownikom.html


 
Cat nie rób z tego tragedii, tak bardzo zależy ci na tych śmiesznych znaczkach. Niech se je wsadza, wiadomo gdzie.
 
Cat nie rób z tego tragedii, tak bardzo zależy ci na tych śmiesznych znaczkach. Niech se je wsadza, wiadomo gdzie.

Gdyby to o mnie chodziło, nawet bym nie pisnął, bo to "zaszczyt" dla mnie wątpliwy
i z pewnością bym się nie wysilał na odbiór "znaczka" z jazdą do Warszawy.
Tu jednak chodzi nie tylko o innych, ale i o coś duuużo więcej ...
 
Dokładnie, Cat ma rację. Pytanie czy w przepisach jest że Prezydent podpisuje czy że Prezydent decyduje. Druga sprawa to uzasadnienie - jego brak rodzi wątpliwości. A tych, w dzisiejszych czasach nie brak. Jest wiele decyzji autorytatywnych i nieodwołalnych, których podważanie nie wychodzi na zdrowie. Wiele decyzji zapada z klucza partyjnego. Ale w tym wypadku przydało by się odrobinę transparentności.
p. za poprzednich systemów też wielu czegoś nie dostało, ale przynajmniej wiedzieli dlaczego.
 
koledzy po co się tak napinać.
znając "jakość" uzasadnień pisanych przez naszych szanownych sterników decyzja mnie raczej nie dziwi.
jawność uzasadnienia mogłaby być bolesna - zarówno dla wnioskujących jak i dla ich "obiektów".
ciszej nad tą trumną....

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Powiem krótko.
Medal za wieloletnią służbę powinien być przyznawany za ...........
wieloletnią służbę.

Medal ten w wojsku nazywany jest licznikiem.
Jak ktoś się zna i popatrzy na baretki wie jaki staż (min) ma posiadacz medalu.
Dostaje to każdy po odsłużeniu wymaganego stażu, jeśli nie ma dyscyplinarki
 
koledzy po co się tak napinać.
...

Widzę, że część Koleżeństwa zaczęła przywykać do płytkiego myślenia ...

Jeśli już, to ja raczej się nie "napinam", ale "wypinam" na medaliki,
dyplomy i uściski dłoni prezesa ale zasady pozostają zasadami, nawet
gdy są maleńkie.
"Kto w małych sprawach nie jest wierny ..."
 
kolega może pozostać przy swoim zdaniu opartym na artykule gazeta.pl cytującym równie "wiarygodne" medium prasowe, ale .....
literalnie jednak oprócz własnych ocen i prztyczków w stronę prezydenta komunikat kancelarii brzmi jak poniżej:
"...... zapytała Kancelarię Prezydenta dlaczego, mimo że wnioski spełniały wymogi ustawy i rozporządzenia, zostały odrzucone. W odpowiedzi otrzymała informację, że "zostały rozpatrzone negatywnie z uwagi na niewystarczające uzasadnienie zasług kandydatów przedstawionych do nadania odznaczenia". Kancelaria Prezydenta podkreśliła, że decyzja dotycząca nadawania odznaczeń należy do prerogatyw prezydenta i nie wymaga ona "uzasadnienia faktycznego", ponieważ nie stanowi decyzji w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego".

możemy się napinać na każdą myśl "o prezesie" ale co w tym komunikacie dla urzędnika państwowego jest niejasne ?
w naszym środowisku wiemy jak jest, wiemy dużo więcej niż daje się opisać i nie wszystko co napiszą w mediach jest prawdą objawioną.
opatrywanie zaś artykułu o głowie państwa na publicznym portalu autoryzowanym przez Celników PL tytułem Hańba to nadużycie.
... i co najbardziej zastanawiające, pozostało bez większej reakcji zarówno użytkowników jak i admina.
czy o taką kondycję światopoglądową środowiska nam chodzi w naszych działaniach .....

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Wiesz @aquirre ... puść jeszcze jakiegoś focha i będzie komplet ...

ps
"prezesa" skojarzyłeś mylnie!
 
Jakie muszą być zasługi do odznaczenia za wieloletnią służbę?
To nie jest odznaczenie zasłużony dla KAS.
Inna sprawa że raczej prezydent nie wykreślał nazwisk osobiście, zrobił to prawdopodobnie ktoś z jego kancelarii.

A odmowa przyznania medalu za wieloletnią służbę przy wymaganym stażu to buractwo.
Prezydent się nie popisał. Mamy go za to chwalić?
 
założyłeś ten wątek to możesz go usunąć, twoja sprawa.
świadczy o tobie i nie zamierzam się szerzej rozwijać, twoja szybka reakcja na mój wpis jest wymowna.
jeśli nie zrozumiałem w twoich wywodach czegokolwiek to ty tym bardziej nie zrozumiałeś ani źródłowego artykułu, ani sensu komentarza do twoich wywodów.
fakt jest taki, że ani w związku ani na tym forum nie wszyscy poszukują fan clubu.
poszliśmy pod prąd ...., a dzisiaj jak widać można bezrefleksyjnie powielać pyskówki w stronę prezydenta RP.
takie właśnie nieprofesjonalne zachowania nas realnie definiują.
walczymy aby nasze środowisko takie nie było ....

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
@aquirre skończ z tą propagandą
To nie jest forum polityczne.
A.D. ma tu swoich zwolenników i przeciwników i nie ma to znaczenia w ocenie jego decyzji której pomimo nieudolnych prób nie da się obronić
 
tak jest kolego !
przepraszam że założyłem ten wątek ! ;)

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
tak jest kolego !
przepraszam że założyłem ten wątek !

A może "przepraszam, że jeszcze żyję" ?!

Miałem CIĘ za o wiele mądrzejszego ale widzę, że pewna mentalność jest zaraźliwa,
bo aż wionie od CIEBIE!
Dlaczego @PJS zauważył, że pomimo mowy o osobie politycznie związanej, moja
wypowiedź nie miała z polityką nic wspólnego ?! W TOBIE to zakrawa na zboczenie!
"Filozofię" polityczną, to TY tutaj dorobiłeś i jakoś nie potrafisz wyjść z chorego
schematu, że jeśli ktoś krytykuje postępowanie członka pewnej partii, to od razu
jest NA PEWNO politycznym przeciwnikiem tej partii.
Zapamiętaj: zawsze byłem, wciąż jestem i pozostanę APOLITYCZNY, więc nie próbuj
na mnie "kociarskich"* zagrywek i wciągania w politykę ...

-*- tylko z ostrożności procesowej stanowczo zaznaczam, iż użyte słowo nie ma nic
wspólnego z lubianym przeze mnie zwierzęciem domowym, ani też w żaden sposób
nie nawiązuje do jakiegokolwiek posiadacza takowego zwierzęcia!
 
cat nie wysilaj się, w istocie pisałem o urzędzie prezydenta, a nie o żadnej osobie która ją piastuje.
psj o dziwo także nie zrozumiał.
epitety i zgryźliwości zostaw sobie dla mniej rozgarniętych od siebie, z tym swoim moralizatorstwem stajesz się coraz bardziej dziecinny.
wyjątkowo pod wpisem nie zamieszczę standardowego zawołania.
 
kolega może pozostać przy swoim zdaniu opartym na artykule gazeta.pl cytującym równie "wiarygodne" medium prasowe, ale .....
literalnie jednak oprócz własnych ocen i prztyczków w stronę prezydenta komunikat kancelarii brzmi jak poniżej:
"...... zapytała Kancelarię Prezydenta dlaczego, mimo że wnioski spełniały wymogi ustawy i rozporządzenia, zostały odrzucone. W odpowiedzi otrzymała informację, że "zostały rozpatrzone negatywnie z uwagi na niewystarczające uzasadnienie zasług kandydatów przedstawionych do nadania odznaczenia". Kancelaria Prezydenta podkreśliła, że decyzja dotycząca nadawania odznaczeń należy do prerogatyw prezydenta i nie wymaga ona "uzasadnienia faktycznego", ponieważ nie stanowi decyzji w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego".

możemy się napinać na każdą myśl "o prezesie" ale co w tym komunikacie dla urzędnika państwowego jest niejasne ?
w naszym środowisku wiemy jak jest, wiemy dużo więcej niż daje się opisać i nie wszystko co napiszą w mediach jest prawdą objawioną.
opatrywanie zaś artykułu o głowie państwa na publicznym portalu autoryzowanym przez Celników PL tytułem Hańba to nadużycie.
... i co najbardziej zastanawiające, pozostało bez większej reakcji zarówno użytkowników jak i admina.
czy o taką kondycję światopoglądową środowiska nam chodzi w naszych działaniach .....

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
Dla urzędnika państwowego wiele rzeczy powinno być jasnych. Ot, choćby taka drobnostka, że wyroki NSA są prawomocne i podlegają wykonaniu. Prezesa NSA powołał Prezydent Andrzej Duda, a niewykonywanie wyroków sądów administracyjnych jest podcinaniem gałęzi na której się siedzi. Dla mnie jako funkcjonariusza/urzędnika państwowego to jest dużo większe zagrożenie, niż brak medalu za wieloletnią służbę.
 
Back
Do góry