• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Gronowo przyłącza sie do protestu !!!

G

Gronowiak

Gość
Witam wszystkich funkcjonariuszy SC. Jestem pod wielkim wrażeniem, jak nowa kadra, majaca być posłuszna pamu R, potrafi się zjednoczyć i dać wyraz swojemu niezadowoleniu. Jutro (25.01.2008r.) akcja protestacyjna ma dotknąć UC Elbląg. Stają RPA, RPC, RKS i inne referaty. W Gdyni 80% celników nie stawiło się do pracy.

Cała Polska stoi.

Kochani, tak trzymać. Tylko razem osiagniemy zamierzony cel. Mamy taki potencjał, że rząd musi nas wysłuchać i przychylić się do naszych żądań. Badzmy zdetrminowani i wytrwali. Do naszego protestu przyłączają się właściciele firm transportowych i kierowcy TIR-ów. Pozdrawiam gorąco. Gronowiak.
 
A moze zamiast strajkowac wezmiecie sie do roboty?Jak to jest ze przez 4 godziny z pasa schodzi 2-5 wozow.Celnik potrafi sie zamknac w budzie i grac w pasjansa,co godzine jak mu sie zachce to laskawie wyjdzie i odprawi kogos po czym znow wraca sobie do budy.Wielki hrabia val go decha.Za co bierzecie pensje,za opier...sie??????????????i jeszcze wam zle???????????Opis jest "prywatnego"przejscia w Gronowie.Zalecana tam jest cicha kontrol i to nie jedna.
 
Chłopczy to Kontrol, a dziewczynka to Kontrola?

Obiecałam Wielkiemu Bratu, że już sie tu nie pojawię, ale jak czytam takie bzdety, to mi się drobne w kieszeni nie zgadzaja i muszę je przeliczyć. Nie odniosę się do zarzutów "grania w pasjansa", "łaskawego wychodzenia z budy" etc. Szkoda słów, szkoda czasu. Ale kaleczyć języka ojczystego nie pozwolę. Mówi się i pisze KONTROLA, a nie "kontrol" bucu jeden!!! Do budy, elementarz czytać!!!!! A jak już poczytasz, to ukłoń się ładnie Panu Kierownikowi OC Gronowo, tylko z daleka, żebyś mu nie zanieczyścił powietrza swoim buraczanym wyziewem.
 
Witam cię eyo. A może powiesz wszystkim na forum, po co tak często jeździsz do Rosji i dlaczego zależy ci na szybkich i pobieżnych odprawach? "Codziennym turystom" nic nie pasuje: wolna odprawa - źle, szczególowa kontrola - żle. A jak celnik stoi 12 godzin na mrozie lub w 30 sopniowym upale to jest ok? Kiesyś ktoś powiedział: pies słuzbowy SC nie może pracować jak temperatura spada poniżej -15 stopni. Jak jest silny wiatr i opady atmosferyczne, też nie może pracwac bo gubi węch. Jak temperatura jest powyżej +25 stopni piesek też nie może pracować bo się przegrzeje. Pies służbowy nie może ... A celnik?
 
Wcale mi nie zalezy na pobieznych odprawach,ale jak sie stoi kilka godz.na pasie jako 5lub6 i sie patrzy jak jakis len pali glupa to czlowieka szlag trafia Fakt-prace macie ciezka ,ale sami ja sobie wybraliscie i nie mozna tu pisac o 12 godz.stania na pasie,przeciez co 2lub3 godz. jest zmiana.Do wiadomosci np.Kaliny-pod Kaliningrad jezdze tzw.sluzbowo bo nie musze sie bawic w przemyt,ale jak widze ludzi ktorzy faktycznie z tego zyja to az mi ich szkoda,stoja po 2 dni w kolejce,sa gnebieni prawie przez wszystkich,a na koniec przez was a rusek sobie goni zapakowany po zielonym i ma to wszystko w d...
 
CO TO ZA CHOCHOŁ TEN"EYO"ZRESZTĄ CO TU SIE DZIWIĆ??GDYBY JEGO IQ BYŁO TROCHĘ WYŻSZE NIE MUSIAŁBY PRZEMYTEM SIĘ ZAJMOWAĆ TYLKO BYŁBY NP "CELNIKIEM" I GRAŁBY SOBIE W PASJANSA:)
 
Trochę dziwny ten protest przecież nikt wam pracy nie wybierał , każdy sam decydował. Podpisywaliście umowy w ciemno I najważniejsze dlaczego myślicie że wszyscy was poprą Czy to nieprawda że znakomitą ilość celników postawiono przed sądem i napewno nie za grozne miny Każdy to powie że do niedawna byliście największą organizacją ale nie dobroczynna raczej przemytniczą
 
Jeszcze jeden komentarz. Zastanówcie się co piszecie Dumne słowo typu poszanownie języka poparte mało wyszukanym obrazliwym słowem Jężeli uważacie że na tym blogu chcecie się wypowiedzieć na temat tego niby strajku to róbcie to ale poparte argumentami , zamiast tego starcie się udowodnić kto może kogo bardziej obrazić I zamiast udowadniać kto ma ile IQ wykażcie się nim sami mówiąc konkrety
 
siwy napisał:
Trochę dziwny ten protest przecież nikt wam pracy nie wybierał , każdy sam decydował. Podpisywaliście umowy w ciemno I najważniejsze dlaczego myślicie że wszyscy was poprą Czy to nieprawda że znakomitą ilość celników postawiono przed sądem i napewno nie za grozne miny Każdy to powie że do niedawna byliście największą organizacją ale nie dobroczynna raczej przemytniczą

powiedz to też lekarzom, nauczycielom, górnikom, pielęgniarkom, policjantom itp itp im też nikt zawodu nie wybierał - ale chętnie korzystasz z ich usług co ? a ty kim jesteś ?
 
Siwy,wiesz, podobno najlepsza obrona jest atak to niech sobie pisza bo widac tylko na to ich stac,na przejsciu i w grupie moga sobie rzadzic, a spotkany sam z daleka krzyczy "dzien dobry".Do wiadomosci innych darmozjadow-wala mnie w czapke wasze opinie i sr...na to bo nie bawie sie w przemyt,a taka buda jaka jezdze to z ukladu musicie dlugo zbierac.Nie tyczy sie to wszystkich bo przykladowo kilku z was jest uprzejmych,milych i grzecznych mimo ze robia swoje,i takich ludzi sie szanuje.Jedno jest pewne-SPIE SPOKOJNIE BO NIKT MNIE Z PRZEJSCIA CZY DOMU NIE ZWIEZIE W DYBACH!
 
Co do wypowiedzi pana Kowalskiego mój zawód nie ma znaczenia wybrałem świadomie i wiedziałem jakie ma za i przeciw Natomiast co do usług innych profesji to możemy wyliczać dalej jak : babcia klozetowa ,kominiarz, dziwka itd a co do korzystania z usług nie przypominam sobie żebym z fascynacją kożystał z policyjnych Natomiast miałem sposobność korzystać z usług celników i mam powieedzieć co widziałem Chyba bybyło to poniżej pasa Więc można sobie darować puste slogany o innych profesjach Jest za duży burdel a wy myślicie bo sądżę że jest pan celnikiemże srtajk wszystko załatwi Nie ma ludzi nieazstąpionych I posłużę się cytatem pewnej osoby " jak nie odpowiada Irlandia czeka " więc miłej podróży
 
Siwy,moim zdaniem prawie masz racje.Prawie dlatego ze tam trzeba pracowac ,a tu sobie spokojnie robia,szkoda tylko ze pod siebie.Wiadomo-PRAWIE ROBI WIELKA ROZNICE.
 
Rozczaruje cię eyo ale oni mają trochę racji Powinni być lepiej opłacani to by nie powodowało układów i łapówkarstwa Tyle że w swojej chciwości przesadzali z rządzą posiadania Teraz jak się to urwało zauważyli że muszą żyć tak jak inni i za małą pensje Jedno mnie wpienia to forma ich strajku Dlaczego na żadnym blogu nie ma wzmianki o facecie który się przekręcił po kilku dniach w korku przed przejściem I jeszcze do pana Kowalskiego niech pan nie porównuje zawodu celnika do lekarza chociaż te łachudry też przesadzają
 
Siwy-ale to jest taka juz postawa polaka,jak nie ma to chce miec,jak ma to chce miec wiecej itd.,tu podwyzki nie wiele pomoga bo ilu z ukladowcow jest kolegami,znajomymi czy kims z rodziny.Mniejsza o nazwiska ,ale pomysl jak to mozliwe ze po paru latach na przejsciu za tzw.smieszna pensje ostatnio sobie kupil mieszkanie nad Jarem,inny z kolei kupil dom na Fromborskiej i wyremontowal go od podstaw,z pensji czy rodzina pomogla?
 
Back
Do góry