• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Może Pan Dziedzic z MF tego nie wie , choć bardziej skłonny jestem uwierzyć , że nie chce wiedzieć ...

Zakres obowiązków (Dział Operacyjny)
rok 1992


Określenie zadań stanowiska pracy.
ZWALCZANIE I ŚCIGANIE PRZESTĘPSTW I WYKROCZEŃ W ZAKRESIE USTALONYM USTAWĄ KARNĄ SKARBOWĄ .
UJAWNIANIE PRZESTĘPSTW CELNYCH I GRANICZNYCH DEWIZOWYCH POPRZEZ:

-przeprowadzenie w obrębie przejść granicznych , a także poza ich rejonem rewizji... .
-dokonywanie przeszukania ...
-kontrolowanie podmiotów ...
-stosowanie odpowiednio nadzoru operacyjnego -obserwacji , wywiadów , wykorzystywanie kontaktów służbowych i pozasłużbowych oraz zdobywanie gromadzenie informacji ...mających związek z przestępczością celną i graniczną ...
-dokumentowanie zdarzeń i spraw o dużym ciężarze gatunkowym poprzez ...

-ścisła współpraca i utrzymywania kontaktów służbowych z funkcjonariuszami Policji , urzędu kontroli skarbowej , straży granicznej w zakresie zwalczania przemytu.
Nie musimy przekonywać sami siebie, że przed 1999 rokiem też byliśmy celnikami. Nie czepiałbym się tak kurczowo szukania dowodów, że wykonywaliśmy "zadania policyjne", bo nie o to chodzi, przecież sami chcemy zniesienia tego głupiego zapisu. Straż Pożarna (z wyjątkiem bardzo wąskiej grupy) też nie wykonuje zadań policyjnych i nikt nie podważa ich praw do emerytur mundurowych.
Jeśli zalicza do emerytury mundurowej pracę w UKS, pomijając nasz staż przed 1999 to będzie rażąca niesprawiedliwość, trudna do racjonalnego wytłumaczenia. Nie da się tego logicznie uzasadnić. Nie oskarżałbym też byłych UKSów z terenu, że załatwili coś za naszymi plecami. Oczywiście chcieli tego, ale siłę sprawczą mieli ci co są blisko władzy, czyli na Świętokrzyskiej. Popatrzcie na departamenty w MF w których są funkcjonariusze. Przeanalizujcie ilu naczelników wydziałów zostało funkcjonariuszami w 2017 roku. Odpowiedź nasunie się sama.
Wrócę jednak do zapisów o zaliczenie urlopów bezpłatnych. Warto byłoby się przyjrzeć kogo te zapisy dotyczą.
ZZ powinien poprosić o informację publiczną ilu mundurowych dyrektorów, naczelników w IC czy MF, przeszło na bezpłatny urlop, żeby objąć wysokie stanowiska w Służbie Cywilnej w KAS. Bez pardonu wypie....lili setki ludzi, wielu ucywilnili, a sami zastosowali wybieg pozwalający im na pozostanie na godnych warunkach i możliwość łatwego powrotu do munduru. Teraz bezczelnie chcą, żeby zaliczyli im ten staż jako służbę. Co za obłuda?
Poprosiłbym o jeszcze jedną informację publiczną: Ilu funkcjonariuszy pełni służbę w MF? Ilu z nich zostało funkcjonariuszami w 2017 roku i ilu spośród nich pełni funkcje kierownicze?

Przeczytaj z uwagą @PJS i zwróć uwagę , że nie przekonuję Ciebie tylko skierowałem uwagę w stronę wysokiego urzędnika MF , który lobbuje jedynie UKS. Czy Ty masz przekonanie , że Pan Dziedzic wie jakie zadania wykonywaliśmy przed "99" . Ja po wysłuchaniu jego wypowiedzi nie odniosłem takiego wrażenia . Więc proszę nie upominaj mnie , że zbędnie piszę przepisując mój zakres obowiązków , który nie uległ zmianie do 2004 roku .
Każdy wpis dot. Emerytur , który pomoże w osiągnięciu celu -czyt. sprawiedliwości jest na wagę złota .
Obecni i byli funkcjonariusze kontynuujcie temat i nie dajcie się zakneblować !!!
 
Witam, no i właśnie tak porobiliśmy . Sprawy leżą w Sądzie w Wawie i jest problem od paru miesięcy co z nami zrobić . :unsure:
No właśnie, dwa równożędne akty prawne - ustawy i zawarte w nich przepisy, jeden mówi, że pracę w admin celnej traktuje się jak służbę w służbie celno skarb dla potrzeb różnych naliczeń finansowych (dokładnie nie pamiętam), a drugi, że się tak nie traktuje. Sprzeczność którą zgodnie z kpa (chyba) powinno się rozpatrywać na korzyść strony.
 
No właśnie, dwa równożędne akty prawne - ustawy i zawarte w nich przepisy, jeden mówi, że pracę w admin celnej traktuje się jak służbę w służbie celno skarb dla potrzeb różnych naliczeń finansowych (dokładnie nie pamiętam), a drugi, że się tak nie traktuje. Sprzeczność którą zgodnie z kpa (chyba) powinno się rozpatrywać na korzyść strony.

sprawa sprzeczna jest miedzy świadectwem służby funkcjonariusza w pkt 1 jest czasookres 0d 1990 roku do 2020 , a w kwicie dla ZER sekretarka wpisała 15.09.1999 - 02.2020. Kuriozum. 🙃
 
Przeczytaj z uwagą @PJS i zwróć uwagę , że nie przekonuję Ciebie tylko skierowałem uwagę w stronę wysokiego urzędnika MF , który lobbuje jedynie UKS. Czy Ty masz przekonanie , że Pan Dziedzic wie jakie zadania wykonywaliśmy przed "99" . Ja po wysłuchaniu jego wypowiedzi nie odniosłem takiego wrażenia . Więc proszę nie upominaj mnie , że zbędnie piszę przepisując mój zakres obowiązków , który nie uległ zmianie do 2004 roku .
Każdy wpis dot. Emerytur , który pomoże w osiągnięciu celu -czyt. sprawiedliwości jest na wagę złota .
Obecni i byli funkcjonariusze kontynuujcie temat i nie dajcie się zakneblować !!!
Jakoś dziwnie Pan D promuje tylko wybrańców z byłego UKS, zapominając o pracownikach z tej instytucji, którzy z zadaniami przeszli do SC w 2003 r., czyli daenego sznp. ...
 
Przeczytaj z uwagą @PJS i zwróć uwagę , że nie przekonuję Ciebie tylko skierowałem uwagę w stronę wysokiego urzędnika MF , który lobbuje jedynie UKS. Czy Ty masz przekonanie , że Pan Dziedzic wie jakie zadania wykonywaliśmy przed "99" . Ja po wysłuchaniu jego wypowiedzi nie odniosłem takiego wrażenia . Więc proszę nie upominaj mnie , że zbędnie piszę przepisując mój zakres obowiązków , który nie uległ zmianie do 2004 roku .
Każdy wpis dot. Emerytur , który pomoże w osiągnięciu celu -czyt. sprawiedliwości jest na wagę złota .
Obecni i byli funkcjonariusze kontynuujcie temat i nie dajcie się zakneblować !!!
Trzeba koniecznie wypunktować wszystkich, którzy nie są w stanie zrozumieć że:
a) wykonywaliśmy zadania z zakresu zwalczania a także
b) byliśmy poniekąd w pełnym reżimie służby prawie nie różniącym się od SG
W moim przypadku reżim służby polegał na tym, że przyjmując mnie do SC skierowano do oddziału celnego odległego od miejsca zamieszkania o ponad 60 km chociaż niemalże pod blokiem miałem jeden OC a w odległości 25 km drugi. I tak przez ok. 10 lat miałem wątpliwą przyjemność dojeżdżać z dość dużą grupą funków znacząc bezsensownie swój "ślad węglowy" na tej trasie.
Ile takich osób było w całej Polsce ?
Co im odpowiadali Dyrektorzy dawnych UC, gdy chcieli przenieść się do OC bliższych miejsc zamieszkania ?
A gdy były kilkukilometrowe kolejki na granicy, to przełożeni po nockach, gdy przysługiwało 48 h odpoczynku wyznaczali dodatkowe służby celem wsparcia na dodatkowej zmianie zaledwie po 24 h odpoczynku. Po dwóch latach miałem niemalże 600 nadgodzin. I gdyby nie Państwowa Inspekcja Pracy, która przycisnęła DUC do przyśpieszonego oddania dni wolnych albo zapłacenia za te nadwyżki ten proceder trwałby dłużej.
 
Ostatnia edycja:
Dlatego największą patologią jest sama ustawa zaopatrzeniowa, nie byłoby problemy gdyby był system jak w innych krajach, czyli 60 czy 65 lat i emerytura, teraz bijcie się.
 
Praca czy później służba na przejściach granicznych czy w ds-ach, została uznana za zadania policyjne i już. Jeżeli uznana zostanie praca uksowców przed 99 rokiem za służbę z zadaniami policyjnymi w rozumieniu ustawy o emeryt policyj to nam z oczywistych względów muszą być uznane ww. zadania i okres przed 1999r za służbę w rozumieniu ust o emer polic, jeżeli tak nie będzie to kolejny argument do Sądu potwierdzający naszą dyskryminację. Opis takiego stanu rzeczy, jeżeli zaistnieje, należy dosłać do Sądu do którego złożono odwołanie o nie zaliczenie lat przed 1999r. jako służby w rozumieniu ustawy o emer polic.
 
sprawa sprzeczna jest miedzy świadectwem służby funkcjonariusza w pkt 1 jest czasookres 0d 1990 roku do 2020 , a w kwicie dla ZER sekretarka wpisała 15.09.1999 - 02.2020. Kuriozum. 🙃
Tak, czytam, czytam i wnioskuję, że wypowiedzi trafne.
ALE, dawno, dawno pisałem również o "pozwie zbiorowym"....
Pytam, dlaczego następuje "pomieszanie" sformułowań "funkcjonariusz" i sposobu wykonywania czynności przez "tegoż funkcjonariusza" ?
Skoro Ustawodawca "namącił", czyli celowo wprowadził "niejasności, to ja się pytam, dlaczego nikt "nie naciska",
żeby to "wyprostowano", czas uzmysłowić PANOM POSŁOM na Wiejskiej i decydentom...z różnych opcji, że nie tędy droga:mad:
i czasy "uległości i głaskania" pora odesłać do lamusa....NO i jakim "cudem" problem leżakował 20 lat ???o_O
Mylę się? Czy może jednak mam trochę racji....:sleep:
 
Ostatnia edycja:
20 lat służby to było w 2010r. , były dyplomy , podziekowania, kasa na konto , normalnie jubileuszowka .
Minęło kolejnych 10 lat służby i nadal 20 lat służby . Coś z kalendarzem się podziało .
Marnie to wszystko obecnie wygląda .
 
Przeczytaj z uwagą @PJS i zwróć uwagę , że nie przekonuję Ciebie tylko skierowałem uwagę w stronę wysokiego urzędnika MF , który lobbuje jedynie UKS. Czy Ty masz przekonanie , że Pan Dziedzic wie jakie zadania wykonywaliśmy przed "99" . Ja po wysłuchaniu jego wypowiedzi nie odniosłem takiego wrażenia . Więc proszę nie upominaj mnie , że zbędnie piszę przepisując mój zakres obowiązków , który nie uległ zmianie do 2004 roku .
Każdy wpis dot. Emerytur , który pomoże w osiągnięciu celu -czyt. sprawiedliwości jest na wagę złota .
Obecni i byli funkcjonariusze kontynuujcie temat i nie dajcie się zakneblować !!!
Nie kierowałem mojego wpisu konkretnie do Ciebie. Chciałem tylko zasygnalizować, że nie ma potrzeby ciągłego odnoszenia się do enigmatycznych czynności policyjnych (wielu użytkowników poruszało tą kwestię), emerytura przysługuje nam za czynności celne. Gdybym chciał odnieść się tylko do Twojego wpisu zaznaczyłbym to w treści. Niepotrzebnie się unosisz.
Oglądałem wypowiedź wiceszefa i nie mogłem uwierzyć w to co usłyszałem. Bardziej pokrętnego tłumaczenia dawno nie słyszałem. W tym się chyba zgadzamy.
 
Szefowa KAS powinna temu panu wszcząć postępowanie dyscyplinarne za nieżetelne wykonywanie obowiązków służbowych, oczywiście za wprowadzania opinii publicznej w błąd iż celnicy przed 99 r nie wykonywali tzw. zadań policyjnych, oraz za niesolidne i nieżetelne przygotowane się do wystąpienia przed komisją.......itd :unsure:

Ps a tak na poważnie po przeczytaniu znacznej ilości postów zastanawiam się nad jedną kwestią, czy próbować się podpinać pod ten projekt czy poczekać aż "ukaesom" to przejdzie i potem składać petycję o nierównym traktowaniu i zaliczeniu lat sprzed 99 r. mając argumenty straży marszałkowskiej i ukaesu itd :unsure: myślę że Sławek chciałby znać nasze zdanie w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem co mieli wpisane pracownicy uks czy urzędów skarbowych w swoich kartach zakresów obowiązków przed 2017 rokiem. Ale wiem, że ja w swoich kartach zakresu obowiązków miałem przed 1999r. przez wszystkie lata, taki zapis "zwalczanie i ściganie przestępstw i wykroczeń" Jeśli ich praca przed 2017 rokiem zostanie potraktowana jako służba równoważna i uznana do zaliczenia lat do emki to nie widzę żadnego logicznego uzasadnienia z jakiego to powodu nasza służba przed rokiem 1999 nie miałaby być uznana za służbę w rozumieniu ustawy zaopatrzeniowej.
 
Nie wiem co mieli wpisane pracownicy uks czy urzędów skarbowych w swoich kartach zakresów obowiązków przed 2017 rokiem. Ale wiem, że ja w swoich kartach zakresu obowiązków miałem przed 1999r. przez wszystkie lata, taki zapis "zwalczanie i ściganie przestępstw i wykroczeń" Jeśli ich praca przed 2017 rokiem zostanie potraktowana jako służba równoważna i uznana do zaliczenia lat do emki to nie widzę żadnego logicznego uzasadnienia z jakiego to powodu nasza służba przed rokiem 1999 nie miałaby być uznana za służbę w rozumieniu ustawy zaopatrzeniowej.
Kontrola dawnego sznp. jest np. zaliczana do 5- ciu lat zadań policyjnych...
 
20 lat służby to było w 2010r. , były dyplomy , podziekowania, kasa na konto , normalnie jubileuszowka .
Minęło kolejnych 10 lat służby i nadal 20 lat służby . Coś z kalendarzem się podziało .
Marnie to wszy:mad:stko obecnie wygląda .
A czemu się dziwić jeżeli dla władzy nie jesteśmy wartością a jedynie kosztem.:mad:
 
Szefowa KAS powinna temu panu wszcząć postępowanie dyscyplinarne za nieżetelne wykonywanie obowiązków służbowych, oczywiście za wprowadzania opinii publicznej w błąd iż celnicy przed 99 r nie wykonywali tzw. zadań policyjnych, oraz za niesolidne i nieżetelne przygotowane się do wystąpienia przed komisją.......itd :unsure:

Ps a tak na poważnie po przeczytaniu znacznej ilości postów zastanawiam się nad jedną kwestią, czy próbować się podpinać pod ten projekt czy poczekać aż "ukaesom" to przejdzie i potem składać petycję o nierównym traktowaniu i zaliczeniu lat sprzed 99 r. mając argumenty straży marszałkowskiej i ukaesu itd :unsure: myślę że Sławek chciałby znać nasze zdanie w tym temacie.
Trza się podpinać, a w razie braku odpowiednich zapisów, petycja o nierównym traktowaniu. I tu nie chodzi o lata sprzed 99. Nam nie zaliczono tych lat bo wtedy nie byliśmy służbą tak jak ukas-owcy nie byli służbą przed 2018r. tu chcą sobie dopiąć lata pracy jako cywile nie w służbie, a więc nawet jak zaliczą im lata tylko od 1999r to i tak dla nas to woda na młyn czy poprawki czy też sąd. To też mogą wykorzystać koledzy z "snp".
 
Back
Do góry