• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Tak, będziesz mógł na podstawie art. 15 AA doliczyć te lata po 1,3%. Gdybyś w tych latach był: ślusarzem, tokarzem, nauczycielem, lekarzem, itp. też byś doliczył sobie za te lata 1,3% za rok.
Sorry, a czy możemy zrobić to samo na 15a już teraz razem za okres od 2017 r. (po ucywilnieniu) do dzisiaj ???
Dziwne, że nie oddzielnego wątku na ten temat...ponoć byli żołnierze i straż więzienna wnioskuje o przeliczanie emki co kwartał.
 
Sorry, a czy możemy zrobić to samo na 15a już teraz razem za okres od 2017 r. (po ucywilnieniu) do dzisiaj ???
Dziwne, że nie oddzielnego wątku na ten temat...ponoć byli żołnierze i straż więzienna wnioskuje o przeliczanie emki co kwartał.
Ci co wnioskują co kwartał odeszli na podstawie art. 15. Praca na emce procentuje im cały czas do 75%, natomiast nie otrzymają emerytury powszechnej.
 
Cześć, proszę o info z którego artykułu należy przejść na emkę mundurową, żeby jeszcze później skorzystać z zusowskiej?
 
Słyszałam dzisiaj od znajomego policjanta, że kierownictwo im przekazało informację, że wzrost kwoty bazowej o 7.8% ma być od kwietnia 2023, a waloryzacja jakoś podzielona miesiącami. Ma to ponoć zniechęcić od odejść na emeryturę. Ktoś z was słyszał takie nowiny i czy to w ogóle możliwe?
 
Ostatnia edycja:
Słyszałam dzisiaj od znajomego policjanta, że kierownictwo im przekazało informację, że wzrost kwoty bazowej o 7.8% ma być od kwietnia 2023, a waloryzacja jakoś podzielona miesiącami. Ma to ponoć zniechęcić od odejść na emeryturę. Ktoś z was słyszał takie nowiny i czy to w ogóle możliwe, skoro obecna kwota bazowa obowiązuje do 28 lutego 2023?
Wszystko się może zdarzyć, nawet to że rok budżetowy trwa do 28 lutego następnego roku 🧐
 
W 2017 r wkb zwiekszyli od 01 marca. Więc wszystko sie moze zdarzyć.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
@nunia złoteńko przeczytaj sobie par 2 https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-...ej-stanowiacej-przecietne-uposazenie-19267193

termin ogłoszenia podpisania i obowiązywania nie muszą mieć ze sobą nic wspólnego no może ogłoszenie musi być po podpisaniu ale obowiązywanie to już nie koniecznie. W projekcie ustawy budżetowej, tak w projekcie bo on dopeiro w sejmie i głosowany będzie jakiś czas po tym ja się trzeba zdecydować jest obwiązywanie od 01.1.2023. Zatem ryzyo nie specjalnie wysokie. Może nie specjalnie wysokie a casami nie da się połknąć wszystkiego ale wybór między ok 9% a przynajmniej 13,8% a pewnie więcej.
 
Czy potwierdzacie tę informację? Podobno ZUS wypłaca za cały miesiąc, w ZER jest inaczej?
ZUS co do zasady też nie wypłaci za cały miesiąc. Wypłata emerytury z ZUS za cały miesiąc jest jednak możliwa w pewnych sytuacjach, dotyczy to np. nauczycieli:
Jeżeli chodzi o nasze emerytury z ZER, nie ma takiej możliwości.
 
Koledzy i koleżanki, z upływem którego dnia miesiąca lutego 2023 r. jest najkorzystniej pod względem urlopu zwolnić się ze służby? Jak liczony jest ten proporcjonalny urlop za cały styczeń i choćby 1 dzień lutego? Który dzień byście wybrali lub już wybraliście: 1, 7, 14 czy 21 lutego tak by jak najszybciej cieszyć się emeryturą i skorzystać max z urlopu przysługującego na 2023 r.?? Na jakie inne jeszcze kwestie należy zwrócić uwagę wybierając datę odejścia? Jeśli ktoś już pytał kiedyś o to to sorry ale nie znalazłem :)
 
Koledzy i koleżanki, z upływem którego dnia miesiąca lutego 2023 r. jest najkorzystniej pod względem urlopu zwolnić się ze służby? Jak liczony jest ten proporcjonalny urlop za cały styczeń i choćby 1 dzień lutego? Który dzień byście wybrali lub już wybraliście: 1, 7, 14 czy 21 lutego tak by jak najszybciej cieszyć się emeryturą i skorzystać max z urlopu przysługującego na 2023 r.?? Na jakie inne jeszcze kwestie należy zwrócić uwagę wybierając datę odejścia? Jeśli ktoś już pytał kiedyś o to to sorry ale nie znalazłem :)
Odchodząc w lutym przysługuje Ci urlop za 2 przepracowane miesiące. Czyli 5 dni wypoczynkowego (26:12 = 2,17 x 2 miesiące = 4,34 ~5 dni urlopu) i 2 dni dodatkowego (10:12 = 0,83 x 2 miesiące = 1,66~2 dni urlopu). Razem 7.
 
Słyszałam dzisiaj od znajomego policjanta, że kierownictwo im przekazało informację, że wzrost kwoty bazowej o 7.8% ma być od kwietnia 2023, a waloryzacja jakoś podzielona miesiącami. Ma to ponoć zniechęcić od odejść na emeryturę. Ktoś z was słyszał takie nowiny i czy to w ogóle możliwe?
Co to mogłoby oznaczać dla ludzi odchodzących na emeryturę w lutym 2023?
 
Co to mogłoby oznaczać dla ludzi odchodzących na emeryturę w lutym 2023?
Zawsze taka możliwość istnieje i będą tak gadać i pisać choćby tylko po to by część ludzi odwieść od zamiaru przejścia na emkę jeszcze w lutym 2023 r. Spokojnie, waloryzacja emerytury w 2023 r. częściowo to zrekompensuje. Ja już się przyzwyczaiłem, że ten rząd dyma nas jak tylko potrafi więc wolę być dymany jako emeryt :D Ale to by też oznaczało, że Ci co zostaną w służbie nie bedą mieć pełnej podwyżki od stycznia 2023 r. a to może tych co zostaną permanentnie wkur*ić :D
 
Back
Do góry