Emerytury !!!

Zdaje sobie sprawę z tego, że w tej chwili głównie toczy się walka o powrót niesłusznie zwolnionych i ekstra, ale czy jest w planach poczynienie kroków, by zmienić ten koszmarnie krzywdzący wielu funkcjonariuszy rok 1999 jako początek naliczania służby?
 
W sprawie wszystkich krzywdzących przepisów dot. emerytur Związek prowadzi różne działania, których celowo nie relacjonujemy, aby nie szkodzić. W sprawie 1999 roku działania podejmuje także Federacja Służb Mundurowych. Powalczymy też w Sądach pilotażowe procesy po styczniu.
 
tatarka policzą nam, ale tylko 1:1 przez ZUS i to jak dożyjesz wieku emerytury powszechnej. Mama nadzieje, że wkrótce zacznie się walka by to zmienić.
 
Mam pytanie:
Czy jest ktoś orientujący się jak należy podejść do załatwienia sprawy emerytalnej ? Konkretnie jakie dokumenty należy "wyrwać " z kadr i z jakim dokumentem przesłać do ZER? Z góry dziękuję za ewentualne info.
 
Witam!
Z pewnością musi to być świadectwo służby ale opeócz tego zaświadczenie o przebiegu służby do celów emerytury policyjnej. Ciekawe i obszerne informacje, w tym odnośnie kompletowania dokumentów dla komórek kadrowych (narazie dla pozostałych służb są na stronie internetowej ZER MSWiA w zakładce m.in. informacje.
Wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzących świąt.
Pozdr.
 
No dobra. Zaswiadczenie o przebiegu służby. A jeżeli będzie tam napisane ze dajmy na to pracował funkcjonariusz w komórce biurowej ALE był koordynatorem ds. Własności intelektualnej lub koordynatorem ds środków odurzających. Ale wynika to tylko z zakresu że prowadzi analizy w tym zakresie. Czyli spelnia (tak się wydaje) warunek z Art 2 pkt 4,5,6. Bo ROZPOZNAJE
I co wtedy?
 
No dobra. Zaswiadczenie o przebiegu służby. A jeżeli będzie tam napisane ze dajmy na to pracował funkcjonariusz w komórce biurowej ALE był koordynatorem ds. Własności intelektualnej lub koordynatorem ds środków odurzających. Ale wynika to tylko z zakresu że prowadzi analizy w tym zakresie. Czyli spelnia (tak się wydaje) warunek z Art 2 pkt 4,5,6. Bo ROZPOZNAJE
I co wtedy?

Szanowny Kolego.
Doskonale wiesz, że na takie pytania, od ludzi normalnych nie otrzymasz odpowiedzi.
Tego zwyczajnie NIKT nie wie; jak wyimaginują sobie te sprawy decydenci !!

Dotychczasowe trendy nie było, nie jest i raczej nie będzie czymś dla dobra uprawnionych,
chociaż zapewne będzie "dla dobra uprawnionych, obywateli, budżetu ... i koła gospodyń slumsowych".

Co za tym idzie, roztrząsanie podobnych tematów publicznie, może szkodzić zainteresowanym.

Jeśli ktoś nie rozumie; DLACZEGO lub w jaki sposób można tu zaszkodzić, to ja niestety - potrafię tylko
podpowiedzieć słowami mojej babci w podobnych sytuacjach:

- "Nie pytaj tyle, bo możesz się dowiedzieć" ...
 
Witam, czy ktoś spotkał się może z tematem zaliczenia stażu służby w Służbie Celnej do emerytury policyjnej? Chodzi o to czy lata przepracowane w SC (po 2004r.) i późniejszym przejściu do policji (przed 2010r.) można doliczyć do lat służby? i mając np 12 lat służby w Policji, 2 lata w SC (funkcjonariusz - czy wykonywałem działania policyjne to się okaże - zależy od interpretacji) + wojsko można wystąpić o emeryturę policyjną po 15 latach służby ("stare" zasady - ale już z art 15a)?.
 
Witam!
Czytając nowe brzmienie art.3 ust.1 pkt7-definicja wysługi emerytalnej (Dz.U.2017.1321), przynajmniej wydaje się, że nie powinno być z tym żadnego problemu, gdyż działa to w dwie strony. Lecz przezorny zawsze ubezpieczony. Myślę, że po 1.01.2018 na to i inne nurtujące nas pytania powinni umieć odpowiedzieć pracownicy ZER MSWiA. Wynika to wprost z par.4 Rozp.Ministra SWiA z 2004 r. w sprawie trybu postępowania i właściwości organu w zakresie zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy... (tj.Dz.U.2015.1148)
Pozdr.
 
Roz. o którym piszesz uchylone od 02.01.2018ale przepis będzie chyba funkcjonował w nowym.
Uwaga nowe rozp. będzie już konsultowane z min. finasów - niestety.
 
Witam ponownie!
Nie jest tak jak piszesz czytaj art.23 pkt 1ustawy o zm. u.o.z.e (Dz.U.2017.1321) pisze, że dotychczasowe przepisy wydane na podst. art.32 ust.2a ( a na tej podstawie jest wydane przedmiotowe rozp.) zachowują moc do dnia wejścia w życie przepisów analogicznych ustawy zmienianej, w brzmieniu nadanym ustawą zmieniającą nie dłużej niż do 1.01.2019 r.
Pozdr.
 
Ok. Ale w Lexsie jest już notka o uchyleniu. Oczywiście Lex to nie źródło prawa ale przyjże się temu bliżej. Dzięki za info.
 
Back
Do góry