• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Chciałbym grzecznie zapytać kogoś kto się zna na procesie tworzenie nowej ustawy. Wczoraj było II czytanie projektu. Dziś 3 komisje debatują nad wczoraj zgłoszonymi poprawkami (były takie?) Moje pytanie brzmi - jaki jest dalszy proces legislacyjny takiego projektu? Czyli innymi słowy ile jeszcze musi się zdarzyć zanim ustawa trafi do podpisania do Prezydenta?
 
Chciałbym grzecznie zapytać kogoś kto się zna na procesie tworzenie nowej ustawy. Wczoraj było II czytanie projektu. Dziś 3 komisje debatują nad wczoraj zgłoszonymi poprawkami (były takie?) Moje pytanie brzmi - jaki jest dalszy proces legislacyjny takiego projektu? Czyli innymi słowy ile jeszcze musi się zdarzyć zanim ustawa trafi do podpisania do Prezydenta?

Ale jednego możemy być pewni, jak juz trafi to na 100% zostanie podpisana
 
Chciałbym grzecznie zapytać kogoś kto się zna na procesie tworzenie nowej ustawy. Wczoraj było II czytanie projektu. Dziś 3 komisje debatują nad wczoraj zgłoszonymi poprawkami (były takie?) Moje pytanie brzmi - jaki jest dalszy proces legislacyjny takiego projektu? Czyli innymi słowy ile jeszcze musi się zdarzyć zanim ustawa trafi do podpisania do Prezydenta?


Wielkim "znawcą" nie jestem, ale "cośtam" pamiętam. "Zdarzyć się" (teoretycznie), może jeszcze wiele.

Praktycznie, to "przerobili" projekt po swojemu, więc ewentualnie pozostaje Senat,
powrót do Sejmu - trzecie czytanie/głosowanie i do podpisu.
Nie jestem pewien, ale chyba mogą się "wyrobić" nawet do jutra.
 
Po przerwie rozpoczęło się posiedzenie Sejmu o godz 13. Jest w porządku obrad III czytanie druku nr 30. Jak zostanie uchwalone, to 26.05. odbędzie się już posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów w Senacie.
 
Po przerwie rozpoczęło się posiedzenie Sejmu o godz 13. Jest w porządku obrad III czytanie druku nr 30. Jak zostanie uchwalone, to 26.05. odbędzie się już posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów w Senacie.


Acha ... Czyli uchwalenie jest już załatwione !!!

Tak mi się marzy w Senacie, prawdziwa "Rada Starszych" ...

Jak zauważył @juda - podpis, to już nie będzie "etap", lecz formalność.

ps
Przypuszczam, że Prezydent nie zechce udowodnić akurat na tym przykładzie,
że potrafi mieć swoje - odmienne zdanie.
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Co do Senatu i ewentualnych poprawek to nie ma co się łudzić, może być tylko gorzej.
 
ciekawe czy poprawki przejdą tz. służba przed 1999 r oraz zniesienie limitu 55 lat:eek:
 
Słuchałem Cię Sławku przed chwilą w Sejmie. Dla mnie majstersztyk. Rozumiem Twoją sytuację. Wiadomo, że to nie jest idealna ustawa, ale cóż mimo swoich wielu wad, jest bardzo ważna. Jesteś między młotem a kowadłem i w moim mniemaniu zachowałeś się najlepiej jak można było. Ja tylko w przeciwieństwie do Ciebie nie widzę szans na poprawę czegokolwiek w senacie.
Podziwiam Twoją wytrzymałość i dziękuję Ci bardzo za to, co udało się zrobić.
Nie umiem tu na forum okazać Ci swojej wdzięczności za to co dla nas zrobiłeś, ale zrobię to na pewno osobiście.
 
5 lat nic nie napisałem, ale 11.05.2017 to jest ważna data, Uchwalenie ustawy emerytalnej mundurowej, nie takiej jakby się chciało ale zawsze trzeba chwalić co się udało. Nic nie pisałem ale zbierałem podpisy, wspierałem wszystkich niedowiarków w sukces. Dzięki Bogu, że dał Nam Sławomira S. Dzięki wielkie Ci Sławku za wszystko co w sprawie emerytalnej zrobiłeś. 13 rok alokacji, walka z nowotworem, 62 rok życia, 27 rok na nocki, chyba czas odpocząć.
 
Panie Sławku dziękuję Bogu, że jest ktoś taki jak Pan. Przywraca Pan wiarę w człowieka. Dziękuję Panu za niewiarygodne zaangażowanie w Nasze Celnicze Sprawy. Na Pana ręce składam również podziękowania Tym Wszystkim, którzy działali w Tej Słusznej dla Nas Sprawie.
 
Gratulacje dla wszystkich celników i dla Ciebie Sławku .
Musimy jeszcze poczekać ma ostatni etap procesu legislacyjnego - oby jak najszybciej !!! :D
 
Witam... Jasne to nie to, co byśmy chcieli. Może później... w sądach. Ale to fakt... 11 maja 2017 roku ważny dzień... Naprawdę niewiele zostało... Pozdrawiam wszystkich, którzy wierzyli i nie stracili nadziei. Pozdrawiam również tych... co nie wierzyli... Jak i również tych... co zwątpili... A jednak... nadzieja umiera ostatnia... pzdr:cool:
 
Ja też składam gratuluje dla wszystkich celników, a w szczególności dla Ciebie Sławku .
Bez Ciebie Sławku nie byłoby tej Ustawy !!!
Dla mnie osobiście jesteś największym polskim celnikiem!
Dziękuję!
 
...Dzięki Bogu, że dał Nam Sławomira S. Dzięki wielkie Ci Sławku za wszystko co w sprawie emerytalnej zrobiłeś...
Bóg był z jednej strony łaskawy ale jednocześnie okrutny. Dał nam Sławka ale obarczył nas także kilkoma osobami, których imion nawet nie chce mi się pisać, wypowiadać. To co widziałem na komisji ze strony tych, którymi nas obarczono... Gdyby tacy filozofowie stali na czele ludzkości nadal mieszkalibyśmy w jaskiniach i zastanawiali się do czego służy przedziałek na tyłku i czy przypadkiem tamtą stroną nie będzie łatwiej zjeść mamuta.
 
Sławku
Dziękuję Tobie, a także Każdemu, kto wspierał Ciebie, nas i nasze dążenia.

Przekaż również szczególne podziękowania dla Twoich bliskich,
których największym wszak kosztem, dajesz nam siebie.
 
No cóż powoli zbieram się na właśnie zasłużoną(akurat uchwaloną)emeryturę, jednak nigdy nie przestanę być Celnikiem a tym bardziej (nie bójmy się tego słowa) Członkiem ZZ CELNICY PL. Do ZZ Celnicy Pl będe należał (jak mawiał klasyk) do końca Świata i jeden dzień dłużej jako pełnoprawny (opłacający składki), przestrzegający statut członek

p.s. chyba zmienię nick
 
Ostatnia edycja:
Sławku
Dziękuję Tobie, a także Każdemu, kto wspierał Ciebie, nas i nasze dążenia.

Przekaż również szczególne podziękowania dla Twoich bliskich,
których największym wszak kosztem, dajesz nam siebie.

Tak , Sławek najbardziej tu się przysłużył i chwała mu za to. I wszystkim aktywnym w jaki kolwiek sposób. I chyba każdy z nas już wie jaki to związek zawodowy tutaj najbardziej się przyczynił. Ale przed nami masa walki w sądach o pełne prawo do emerytury, o osoby bez propozycji i o osoby ucywilniane! Wszyscy kto żyw do Celnicy pl. Pokażmy ilu nas jest - jaka mamy siłę! Prawdziwy CELNIKU ! zadeklaruj się. Kolejny raz pokażmy maksymalna jedność.
 
Back
Do góry