• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

ależ panie aspirancie pie.... głupoty, skoda słów. obraża mnie to co napisałeś
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Czym my się różnimy od policji, sw czy sg, że zawsze Nam można bezkarnie obciąć wszystkie przywileje...

Tu pojechałeś po całości...

Zdecydowanie "zieloni" podchodzą mi bardziej do skarbówki niż do innych służb mundurowych. W końcu pobieramy cło, akcyze, podatek od gier, vat, nakładamy grzywny i kary.
Gdyby celnicy uzyskali przywileje emerytalne to czemu pracownicy US'ów i UKS'ów mieliby ich nie mieć?!? Na ich miejscu na dzień dobry bym się obqr... i zaczął protestować. W końcu kiedyś też był pomysł żeby stworzyć "policję skarbową" dać ludziom gnaty i voila. Następni z przywilejami emerytalnymi.
 
A do tego wartościowanie zupełnie inne będzie miało efekty... A Ty będziesz na stołku tym co jesteś do samej emerytury bez zielonego światełka na jakikolwiek awans.
 
Przemen większość z tego co napisałeś Inspektorzy UKS i US (komórki kontrolerskie) wykonują! (No oprócz czołgania się pod tirem).
Wytłumacz mi proszę po co pani w rozliczeniach, logistyce itd mundur (głównie Izby i Urzędy) ? Bo ja tego nie kapuję. Tak jestem za tym aby osoby będące "na pierwszej linii ognia" miały dodatkowe uprawnienia ze względu na specyficzny charakter wykonywanych obowiązków ale cała reszta Izbowych i Urzędowych pismaków? Strata kasy i w pewnym stopniu ku....ska dyskryminacja innych!
 
przemen....co ty mlodego stazem eksperta wymienic za doswiadczonego specjaliste ..to tylko w normalnym europejskim kraju do zrobienia oczywiste ...ale nie w Polsce !!!! ten urzad chyba nie sluzy panstwu
 
prawda jest tylko jedna ...celnicy polscy maja zwiazek zawodowy tylko 1, ktory nie zostawil ich i nie sprzedal wczesniej
 
anonymous
(...)
zobaczymy co wyniknie z tematu "emerytur"...mimo wszystko, jakikolwiek przywilej byłby ogromnym i niepodważalnym sukcesem zz i całej służby....głęboko wierze w to, że zrobią wszystko co się da w tym temacie...(...)

nie, nie, nie!!!!!!!!
Nie w ten sposób!!!!!
Wiara, że zz załatwi, to zdecydowanie za mało i w ten sposób nic nie osiągniemy!!!!!

Apeluję, aby wszyscy funkcjonariusze szykowali się do akcji.

Tylko w ten spośób możemy coś zdziałać, każdy powinien wziąć w niej czynny udział.
 
protest

Panie Sławku!
Koledzy celnicy!
Wszystkie grupy zawodowe ( mundurowe) którym odbiera się jedyne uprawnienia które w chociażby w minimalej części rekompensują ciężar, niedogodności i itp... pracy, stawiają opór, protstują, wyrażają swoje niezadowolenie przeciwko takim poczynaniom. Co zrobili do tej pory celni? NIC!!!! My nie mamy dalej takich uprawnień jak oni, choć powinniśmy mieć ale pozbawia się nas jedynego prawa króre mamy jak 100% zwolnienia. Wiem co to znaczy dla ludzi pracujących w systemie zmianowym w OC. ( nadmieniam iż nie łapię się do sttystyk gdyż jako funkcjonariusz na L4 w 2010 - 17 dni .
Ma Pan rację każdy powinien wziąść swój los we własne ręce. Nie patrzeć na tych którzy są "zaślepieni" - bo dano im stołki z których kiedyś spadną, dali im kategorię w której kiedyś zmniejszą płacę, mają znajomości które nie są wieczne. Nie patrzmy na to, że są powołane grupy szybkiego reagowania ( w której są ludzie którzy zaręczam nie są w stanie zastąpić tych którzy robią to na co dzień)
Pokażmy swoje niezadowolenie w taki sposób jaki możemy. Zbliżają się święta spędźmy je z rodziną, jest długi weekend majowy odpocznijmy w gronie rodziny!!!
Pokażmy, iż tak może się mieć nasza lojalność wobec służby! Jak się ma lojalność rządu wobec naszej służby!
Ja podobnie jak moi koledzy z OC spędzam już święta i kolejny weekend w domu! A co będzie dalej to zobaczymy czy stan zdrowia pozwoli w maju wrócić do pracy!!!!!!
 
pisałem niedawno że chodzą słuchy w rządzie, a Boni na spotkaniu związków jasno i oficjalnie przedstawił projekt ,polecam poczytać, tu możemy się załapać,nie ma pośpiechu ten temat będzie się wałkował długo,przypominam że system 20/55 jest w USA a podobne w krajach unii,ja myślę że Kapica już przy pisaniu ustawy o SC wiedział co planują w temacie emerytur mundurowych i chciał to zrobić w ramach ZUS,
małe szanse że policjanty coś wystrajkują,myślę że zabiorą się za górników zrobią im pracę w szczególnych warunkach czyli do 60,w kolejce również rolnicy,szansa jest,

temat jest bezdyskusyjnie najważniejszy na forum,jesteśmy służbą mundurową czy nie oto jest pytanie,
bo na razie nie
 
Ostatnia edycja:
hm... chyba zgodnie z ustawą to jesteśmy
Tylko pytanie czy mamy szansę się załapać jakoś nie wierzę w dobrą wolę naszego SSC.
 
To POLITYKA i sama dobra wola nic tu nie pomoże.
Moim zdaniem powinniśmy mieć takie same uprawnienia emerytalne jak MSWiA.

Zauważcie, że Generalicja MSWiA siedzi cicho, gdy Rząd reformuje Ich system emerytalny.
Polityka.

PS Tylko teraz jest możliwość ujęcia Służby Celnej w systemie emerytalnym MSWiA lub powrócenia do koncepcji przechodzenia na emeryturę po okresach służby analogicznych jak w MSWiA a świadczeniami wypłacanymi z ZUS/Budżet.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry