• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury - zaostrzenie zasad

A czy ktos bierze pod uwage mozliwosc, ze chca sie pozbyc wszystkich doswiadczonych funkow? Automatyzacja odpraw itp,
Nie sądzę. Braki funkcjonariuszy są dramatyczne. Nie wszystko zrobią systemy.
Pewnie, ze systemy nie zalatwia wszystkiego. To wiemy my. Ale postepowanie kierownictwa wskazuje, ze oni niekoniecznie. Sposob w jaki nas traktuja wskazuje, ze nas nie chca. Najnizszy kontrolerski od poczatku jak wszedl. Dodatek za cudo tez niski. Brak awansow. Mlodzi za nas beda robic za mniejsza kase. Brak doswiadczenia bedzie byc moze zaleta?. Zobacza mniej bo nie wiedza gdzie szukac i jak szukac. Taryfa i ograniczenia jak wszyscy wiemy wymaga duzego doswiadczenia. Mam nadzieje ze sie myle. Bo jezeli nie to bedzie bardzo źle. Slawek zreszta to naswietlil nie raz.
 
Nie da sie ukryć, że jak został zniesiony warunek 55 lat uprawniajacy do nabycia emki gwałtownie wzrosła ilość funkcjonariuszy na długotrwałych l4 i tych co tylko przychodzą posiedzieć i dosłuzyć , jak krąży w katowickiej IAS anegdota, którą ostatnio usłyszałem w UCS, że lepsze 80% pensji na chorobowym niż 52 % emerytury, a wysługa rośnie. Tyle że odbija sie to na tych co zapier...ją.
 
Nie da sie ukryć, że jak został zniesiony warunek 55 lat uprawniajacy do nabycia emki gwałtownie wzrosła ilość funkcjonariuszy na długotrwałych l4 i tych co tylko przychodzą posiedzieć i dosłuzyć , jak krąży w katowickiej IAS anegdota, którą ostatnio usłyszałem w UCS, że lepsze 80% pensji na chorobowym niż 52 % emerytury, a wysługa rośnie. Tyle że odbija sie to na tych co zapier...ją.
A kto ich tak wyeksploatował że przebywają na długotrwałych zwolnieniach? Zaraz kolejni ostro zapier....cy wysiądą i co wtedy?
 
Back
Do góry