Emerytury mundurowe - interwencja Związku w MSWiA

Status
Zamknięty.
odp z MSWiA

Czytając odpowiedź z MSWiA przykro jest to mówić ale perfekcyjnie nas dymają
 
Sławek dziękuję Ci za twoje zaangażowanie w tą do nas bardzo ważną sprawę. Bo na resztę związków chyba nie ma co liczyć. Musimy głośno mówić i pytać wysyłać pisma i petycje, przypominać POpaprańcom o tym że istniejemy i o tym że nam to obiecali i ich poprzednicy też. Czemu zawsze mamy być kimś gorszym, nasze dodatki socjalne są nieporównywalne z tym co dostają nasi koledzy w innych mundurach? A miało być inaczej. Do tej pory nasza służba nie była wyposażona w broń w tej chwili sytuacja ta ulega zmianie więc i pod tym względem upodabniamy się do innych służb mundurowych. Może ta odpowiedz nie jest za bardzo satysfakcjonująca ale jest. Ktoś musiał zastanowić się nad tym pismem i zauważyć że istniejemy i nie rezygnujemy z tego co się nam należy. Sławek życzę Ci żebyś miał dość siły i wiary, że jest możliwe nawet wbrew temu co niektórzy tu wypisują na osiągnięcie sukcesu w tej sprawie.
 
Zgadzam się z tym, że ta odpowiedź w zadzie nic nie rozjaśniła, bo dalej nic nie wiemy co będzie z naszymi emeryturami. A minister Boni się nic nie odzywa. Szkoda, że jesteśmy niedowartościowywani. Pozdrawiam!!!
 
nie załamujcie sie 300zł na kwartał rolnik płaci na KRUS to jest 100zł miesięcznie i żadnych innych zobowiązań nawet kas fiskalnych, robi na czarnucha co mu się podoba po 10 latach czyli odłożenia składki czyli 12000 tys zł przechodzi na rentę strukturalną w wysokości 1000zł miesięcznie jeśli przepisze do 10ha na dziecko ziemi rolnej. Może z Unii powinniśmy się czegoś ubiegać bo nas gorzej niż rolników traktują i bydło.
 
Jedno pytanko w sprawie emerytur, ale nie naszych. Jak są rozwiązane emerytury w UKSie, a dokładnie w jednostce tzw. czarnych ? Kominiarki, długa broń, strasznie wyglądają, taka zaawansowana monco wersja naszych mobilnych ;) Czyżby oni też do 65 latek śmigali ?
 
Jak oceniacie kolejną odpowiedź MSWiA? Jest do poczytania na stronie głównej portalu celnicy.pl
Wg dzisiejszej prasy, prace faktycznie zostały wstrzymane i ruszą dopiero po wyborach samorządowych.
 
Tylko już gdzieś podobną odpowiedz czytaliśmy tzn. że się nic nie dzieje, a my dalej jesteśmy bez emerytur mundurowych.
 
Nie ma, nie było i nie będzie. Gramy tematem.
2
5.06.2009 r JACEK KAPICAhttp://podatki.gazetaprawna.pl/wywiady/331644,celnicy_musza_jeszcze_poczekac_na_emerytury.html,2
"● Ma pan na myśli emerytury mundurowe?
– Też. Ale ta kwestia teraz nie mogła zostać rozwiązana, bo potrzebne są w tym zakresie jeszcze analizy ekspertów. Tworzenie zabezpieczeń emerytalnych nie odbywa się podczas posiedzeń komisji sejmowych, bo wymaga wielu uzgodnień. Planuję podjąć współpracę z ekspertami od zabezpieczenia społecznego w tym temacie, aby ministrowi finansów przedstawić poważne rozwiązanie.
Kiedy te prace się zakończą?
– Mam nadzieję, że do końca roku wypracujemy już konkretne rozwiązania, aby móc je przedstawić ministrowi finansów i środowisku. Oczekiwania celników co do emerytur mundurowych mają swoje uzasadnienie i trzeba tę sprawę w końcu załatwić. Ale musimy ją rozwiązać odpowiedzialnie."
02.06.2009 http://www.rp.pl/artykul/314045_Celnicy_walcza_o_przywileje_emerytalne.html

07-01-2009 r. 11 punkt porządku dziennego:
Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o Służbie Celnej (druk nr 1492). Jacek Kapicahttp://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/19827E85
,,Trzeba szczerze przyznać, że projekt ustawy o Służbie Celnej nie realizuje jednego z podstawowych postulatów środowiska funkcjonariuszy celnych - włączenia do systemu zaopatrzenia emerytalnego dotyczącego służb mundurowych, co zostało zaakceptowane przez stronę rządową w porozumieniu w 1998 r. Do 31 grudnia 2008 r. funkcjonariusze celni mogli przechodzić na wcześniejsze emerytury pomostowe, co pozwalało złagodzić ciężar służby. Od 1 stycznia br. funkcjonariusze celni nie korzystają z żadnych przywilejów emerytalnych. Nie zaliczono tej grupy zawodowej do nowego systemu emerytur pomostowych, jak np. w przypadku Straży Ochrony Kolei, ze względu na fakt, co podkreślało ministerstwo pracy, że Służba Celna jest służbą mundurową i powinna korzystać z innego niż emerytury pomostowe emerytalnego systemu zaopatrzeniowego. Trzeba mieć jednak świadomość, że nie ma obecnie otwarcia systemu emerytalnego dotyczącego służb mundurowych na kolejne służby. Tak jak system emerytur powszechnych, będzie on musiał podlegać zmianom, jak publicznie podkreślił wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji. Wtedy też będzie czas na włączenie Służby Celnej do systemu emerytalnego dotyczącego służb mundurowych, przy uwzględnieniu ciężarów tej służby na różnych stanowiskach i wypracowaniu mechanizmów zarządzania wiekiem funkcjonariuszy celnych. Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Przyjęcie rozwiązań zaproponowanych w tym projekcie ustawy warunkuje efektywne wydatkowanie środków finansowych przeznaczonych dla Służby Celnej w ramach programu modernizacji w tym roku i w kolejnych latach. Po wejściu tego aktu w życie Służba Celna będzie mogła działać skuteczniej i efektywniej, a funkcjonariusze będą bardziej motywowani i bezpieczni."


Puenta
25.06.2009 r JACEK KAPICA http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/4F25FAA3
Jak zauważył Trybunał Konstytucyjny w uzasadnieniu wyroku z dnia 19 października 2004 r. (sygn. akt K 1/04): ˝Wieloaspektowy, publiczny wymiar Służby Celnej powoduje, że w istotnym stopniu jej działania, a nawet wyobrażenia o nich, kształtują autorytet organów państwa i zaufanie do ich funkcjonariuszy. Stąd też wymagania w stosunku do funkcjonariuszy publicznych Służby Celnej muszą być tak wysokie, aby podstawy ich autorytetu umacniały˝


Funkcjonariusze celni są zaliczani do tzw. służb mundurowych
. Problem uczciwości i wiarygodności osób pełniących służbę publiczną jest w Polsce wyjątkowo istotny. Stąd osoby pełniące taką służbę poddane są specyficznym rygorom. Status prawny celników wyróżnia się na tle innych służb mundurowych, a specyfika ich pracy uzasadnia dopuszczalność wprowadzenia bardziej rygorystycznych wymogów zatrudniania. Działania służby celnej kształtują autorytet państwa, stąd wyjątkowo wysokie wymogi wobec etyki postępowania jej funkcjonariuszy. Kwestionowane zmiany są zatem usprawiedliwione i nie naruszają konstytucyjnej zasady równości obywateli wobec prawa (art. 32 Konstytucji)
:D
 
czekanie na prace w sprawie emerytur

Tyle czekaliśmy to i poczekamy jeszcze. Wybory samorządowe, do Sejmu i Senatu,na Prezydenta,do Parlamentu Europejskiego ile ich już się odbyło a temat Emerytur dalej pozostaje nie rozwiązany. Ale ciagle musimy mieć nadzieję na pozytywne załatwienie Naszej słusznej i podstawowej sprawy włączenia pełnego SC do Służb Mundurowych.Rok 2010/2011 da odpowiedż.
Ktoś powie nadzieja "matką głupich" ale tylko głupi którzy jej nie mają.
 
Pokażcie mi osoby, które nie żyją Nadzieją, wszak jest jedną z trzech największych wartości.

Musimy cały czas o tym temacie przypominać. Inne Związki nie powinny rozsyłać do ministrów innych nierealnych zupełnie pomysłów dot. emerytur.

Moja propozycja brzmi. Jeżeli po wyborach samorządowych ruszą prace zespołów i nas tam nie uwzględnią zaczynamy zgodny z prawem protest. Będzie już też po wartościowaniu, więc niezadowolonych i zfrustrowanych funkcjonariuszy na granicach, w GM, w OC i wielu innych miejsach będzie ogromna większość. Nie będzie za późno, gdyż jeśli zaprotestujemy cofną wartościowanie nawet jak podpisze je Minister Finansów. Tak już było w Policji. Rozdzielili podwyżki podobnie, tzn. więcej dla góry i Policjanci masowo zachorowali lub poszli na inne wolne, co spowodowało, że Komendant Główny przyznał dołom odpowiednie środki. Ja nie namawiam do absencji, mam na myśli inne zgodne z prawem formy protestu, ale podobnie jak w styczniu 2008 środowisko zdecyduje samodzielnie.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry