EMERYTURY MUNDUROWE DLA CELNIKÓW - czyżby a jednak???

SSC napisał:
Opracowanie kierunku i założeń zaopatrzenia emerytalnego f.c. w systemie emerytur mundurowych oraz założeń programu zachęcającego do wydłużenia służby osób posiadających prawo do emerytur mundurowych
Jak można proponować prace nad kimś i o czymś bez niego tzn. głównego zainteresowanego? Mam na myśli MSWiA, wszak SSC proponuje prace nad programem zmian w emeryturach dla służb mundurowych.

Kto potrafi to jakoś wytłumaczyć? Czy to aby rozważne postępowanie? A może celowe, tylko w jakim celu?
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście, że będzie próba reformy zaopatrzeniowego systemu emerytalnego, gdyż PR-owsko Rząd na pewno na tym zyska:)

Dlaczego jednak SSC rozpoczyna ten proces bez MSWiA? Czy chce ich wrogo do nas nastawić? Czy nie rozsądniej było napisać takie samo pismo do Min. Fedak proponując do zespołu osoby z MSWiA, czyli głównych zainteresowanych? Jak można było ich pominąć, czy to celowe działanie?
I jeszce jedno pytanie:
Dlaczego SSC czekał aż 5 miesięcy z napisaniem pisma w tej sprawie - przypomnę, że występując do resortu pracy powołał się na pismo Pani Minister adresowane do ZZ Celnicy PL z czerwca br.

Jeżeli nie jest to zwykłe mydlenie oczu, mam obawy, że SSC poprzez nieprzygotowane i nierozsądne działania może doprowadzić do takiego samego skutku jak przy jego staraniach o czynności operacyjno-rozpoznawcze. A może to ma na celu? W razie czego powie, że ja chciałem, ale MSWiA się nie zgodziło.

Mam jednak większe obawy, że to niestety zwykła gra na zwłokę.
Sprawa jest banalnie prosta, aby to sprawdzić. Zaproponowaliśmy RM, aby wpisać te prawa do obecnej ustawy z mocą obowiązującą od 2010 i z odpowiednią retroakcją tych praw. Jeżeli nie zdążymy, przed uchwałą RM, zaproponujemy zgłoszenie autopoprawki.
Jeżeli taka propozycja z naszej strony zostanie pominięta, stanie się oczywiste, że to niestety zwykła manipulacja, która ma na celu otumanienie naszego środowiska, abyśmy poparli forsowaną obecnie szczątkową "reformę".
 
Nauczyciele wywalczyli wcześniejsze emerytury (a właściwie obronili), dzisiaj walczą kolejarze- a my piszemy kolejne pisma cóz widać w cle taka to juz świecka tradycja, zapoczątkowana przez niedoścignioną w sztuce pisanie pism p. Iwonę z Krakowa. Była szansa w styczniu -zmarnowana. jest teraz - należy walczyć o wpisanie prawa do emerytury "policyjnej" po 25 latach służby. jak tego nie wywalczymy to juz tych emerytur nie zobaczymy. Przegraliśmy już uprawnienia operacyjne (które ma nawet SOK oraz przywatne firmy detektywistyczne). Po cichu zaczyna nasze zadania przejmować SG która przenosi się z granic w głąb kraju ( lokuje oddziały przy głównych szlakach np. przy A4 w Tarnowie) Cła koniec widzę:confused:
 
TVN 24 , gość poranny prof. Gomułka ....20.11.2008 r. ..polecam posłuchać

a tu się komuś emerytura śni..:) żałosne
 
Ostatnia edycja:
a oto przykład możliwego scenariusza: służba celna tylko cywilna a oddziały graniczne i mobilni przymusowo wcieleni do nowej formacji powstałej na bazie SG.
i co wy na to??????
 
z ostatniej chwili, jest propozycja MF aby doświadczonych funkcjonariuszy, z komórek merytorycznych granicznych urzędów celnych, przenieść na granice a ich miejsca obsadzić nowoprzyjętymi.
Ktoś chyba bardzo się boi nadchodzących świąt, Nowego Roku, a może stycznia i lutego.
A ustawa modernizacyjna tuż tuż i nikt nie wie w jakim kształcie.
 
Zastanawia art. 193 ust,2 projektu ustawy, zgodnie z którym nie zachowujemy ciąglości służby przy przejściu do Policji....
NIe ma mowy o przyznaniu nam przywilejów emerytalnych
 
Nowe zasady emerytur, ani słowa o SC

2f84ca47335f68a5752457a8ab55b3b4,5,1.jpg
Michał Boni, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera w rządzie Donalda Tuska.
TVN24



"Gazeta Wyborcza": Emerytury dla służb mundurowych po 25 latach pracy, a nie jak dziś po 15 latach zakłada przygotowana w MSWiA reforma.

Reforma obejmie ponad 150 tys. policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej oraz BOR - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" i Radio RMF.

Reforma ma wejść w życie 1 stycznia 2010 r.

Teraz mundurowi mogą pójść na wcześniejszą emeryturę już po 15 latach. Dostają 40 proc. ostatniej pensji. Nie płacą składek na ZUS, a ich emerytury wypłaca budżet. Takich przywilejów nie ma w UE.

Funkcjonariusze prawa emerytalne będą nabywać w wieku 55 lat (i kobiety, i mężczyźni) po przepracowaniu 25 lat. Emerytura wyniesie 80 proc. średniej pensji z ostatnich trzech lat z dodatkami. Będzie zatem wyższa od dzisiejszej maksymalnej emerytury mundurowej (75 proc. pensji po 28,5 roku pracy).

Ci, którzy nie osiągną wieku emerytalnego, ale przepracują 25 lat i będą chcieli odejść na emeryturę, dostaną mniej - 65 proc. pensji.

http://wiadomosci.onet.pl/1903361,11,item.html
 
Gazeta Wyborcza
Ujawniamy szczegóły reformy, która od 1 stycznia 2010 r. obejmie 150 tys. funkcjonariuszy w mundurach. Emerytury dla służb mundurowych po 25 latach pracy, a nie jak dziś po 15 latach - zakłada przygotowana w MSWiA reforma. Policyjni związkowcy już planują protest.

Czytaj dalej
 
dobrze że w tym roku będzie wiadomo co z celnikami w sprawie emerytur,człowiek bedzie wiedział co mysleć dalej,jak nie dostaniemy w tym roku 2009 nowych emerytur razem z MSWiA to nigdy ich nie dostaniemy i całą reforma celnictwa ustawy mundury i reszta jest gówno warta ,szczególnie granica wschód nie śpijcie bo nas okradną!!!!
 
Nasza propozycja do projektu ustawy

Dodać art.144a w brzmieniu
1. Funkcjonariusz celny nabywa prawo do emerytury policyjnej na zasadach określonych dla funkcjonariuszy Policji, SG, BOR, itd.
2. Przepis ust.1 wchodzi w życie 01 stycznia 2010 roku.

Po doświadczeniach z Porozumieniem z Rządem z 1998r. taki przepis stanowi dla nas jedyną gwarancję. Ta nowelizacja gwarantuje nadto rządzącym spokój społeczny. Niezrozumiały jest brak dialogu ze strony MF w tej materii. Mówiłem konkretnie o takim przepisie na spotkaniu z RCA. Jeżeli Rząd gra z nami fair, bez mrugnięcia okiem powinien to wprowadzić. Poczekajmy na lutowe spotkanie z SSC, może logiczny przepis, zgodny ze składanymi nam publicznie deklaracjami, zostanie jeszcze wprowadzony do projektu.
 
Ostatnia edycja:
"Nowe przepisy obejmą przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 r., czyli po rozpoczęciu reformy emerytalnej"

nie wszyscy pamiętają, ale od 1999 dla nowo przyjętych do służby nie było już wcześniejszych emerytur, które im ponownie dano w 2004r.

25 lat służby:) ale 80% emki po 55 roku życia, czyli czasami niektórzy popracują nawet 36 lat:) (do policji po liceum) no chyba, że wystarczy 65%.

Robi się interesująco. Musimy pamiętać, że przy reformie systemu emerytalnego MSWiA Oni sami z siebie nam go nie dadzą, bo nawet nie prowadzi sie żadnych konsultacji w tej kwestii.
 
Pisałem kiedyś ,że w bogatych Niemczech emerytura mundurowa jest po 35 letniej służbie i ukończonym 60 roku życia( wyjątek służba więzienna- 55 lat na karku).
25 lat i 80 % z ostatnich trzech miesięcy - ja pierwszy się zapisuje.
 
Ostatnia edycja:
Związki, na co czekacie!!!!!!!!!!!!11

25 lat w mundurze i dopiero na emeryturze



Emerytury dla służb mundurowych po 25 latach pracy, a nie jak dziś po 15 latach zakłada przygotowana w MSWiA reforma - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" i Radio RMF.

Reforma obejmie ponad 150 tys. policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej oraz BOR.

35376365643866356635623332356564


Reforma ma wejść w życie 1 stycznia 2010 r.

Teraz mundurowi mogą pójść na wcześniejszą emeryturę już po 15 latach. Dostają 40% ostatniej pensji. Nie płacą składek na ZUS, a ich emerytury wypłaca budżet. Takich przywilejów nie ma w UE.

Funkcjonariusze prawa emerytalne będą nabywać w wieku 55 lat (i kobiety, i mężczyźni) po przepracowaniu 25 lat. Emerytura wyniesie 80% średniej pensji z ostatnich trzech lat z dodatkami. Będzie zatem wyższa od dzisiejszej maksymalnej emerytury mundurowej (75% pensji po 28,5 roku pracy).

Ci, którzy nie osiągną wieku emerytalnego, ale przepracują 25 lat i będą chcieli odejść na emeryturę, dostaną mniej - 65% pensji.


Lepszego czasu na lobbing w tej sprawie nie będzie.
 
Ostatnia edycja:
Emerytury

Gazeta Wyborcza": Emerytury dla służb mundurowych po 25 latach pracy, a nie jak dziś po 15 latach zakłada przygotowana w MSWiA reforma.

Reforma obejmie ponad 150 tys. policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej oraz BOR - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" i Radio RMF.

A moim zdaniem powinno być tak. Reforma obejmie ponad 165 tys. policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej, Służby Celnej oraz BOR - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" i Radio RMF.
 
Z rozbawieniem czytam te wasze posty na temat wcześniejszej emerytury:D, jaka emerytura wcześniejsza koleżanki i koledzy....Piszę poraz ostatni na ten temat ZADBAJCIE PIERW O GODNE WARUNKI PRACY, ZWROT KOSZTÓW ZA DOJAZDY, GODNE WYNAGRODZENIA, OCHRONĘ PRAWNĄ. Emerytura nadejdzie w swoim czasie a jeżeli ktoś z was liczy na 15 lat pracy i renta:D, to jest oczywista oczywistość że jest w błędzie! Ludzie na wszystkich rycerzy Jedi tendencja jest odwrotna ...........
 
Ostatnia edycja:
Słusznie,prawicie.Całkowicie się zgadzam.Przede wszystkim dzień dzisiejszy.A do emerytury to trzeba jeszcze dożyć, aczkolwiek całkowicie nie można tematu odpuszczać, przynajmniej tych 25 lat.​
 
Back
Do góry