• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dyrektoriat

Bajki

Waleriano!! Tak bardzo bronisz obecnego Wiecznego p.o. dyrektora, który postawi kogoś na baczność ( hihihi ), albo tupnie nogą.. cóż za uwielbienie. A pozy jak z banasiowego teatrzyku kukiełkowego... Skąd tak wybitne postacie się biorą... nie wiadomo skąd i nie wiadomo dlaczego wybitne. Wiadomo tylko, że głęboka i nieprzenikniona ciemność skrywa tajemnicze pojawienie się niektórych ludzi na stołkach.. I tylko może Banaś wie.. skądinąd też wybitny celnik.

A więc jak bronisz tego p.o. to napisz tak: " w przeciwieństwie do poprzednich czerwonych układów stworzył doborowe kadry, oparte na wybitnych i nalepszych z najlepszych, którzy to cieszący się szacunkiem i autorytetem funkcjonariusze prowadzą nas ... itd itd
Ale nie możesz tak napisać.. Tego po prostu nie da sie napisać.. Jaka jest polityka kadrowa wystarczy spojrzeć na "wierchuszkę".. Kto tam jest kompetentny.., kogo ludzie po prostu szanują za wiedzę i uczciwość..? Czy ktoś spoza układów, nawet najmądzrejszy i najlepszy ma szanse na realny awans i wpływ na cokolwiek?
Przyjrzyj się Waleriano tym ludziom.. i zadaj sobie pytanie skąd sie wzięli i co tutaj robią.. I nie da się tego zaciemnić czerwonymi towarzyszami..
Jaki jest koń każdy widzi...
 
Ja bym do tego dodał jeszcze jedno a mianowicie gdzie jest ta kadra kierownicza do której fc mają zaufanie ? gdzie ta kadra która ma poważanie wśród załogi , wystarcz popatrzec od OC po wydziały w IC , nic dodać Piotrze2
 
A więc jak bronisz tego p.o. to napisz tak: " w przeciwieństwie do poprzednich czerwonych układów stworzył doborowe kadry, oparte na wybitnych i nalepszych z najlepszych, którzy to cieszący się szacunkiem i autorytetem funkcjonariusze prowadzą nas ... itd itd
Ale nie możesz tak napisać.. Tego po prostu nie da sie napisać.. Jaka jest polityka kadrowa wystarczy spojrzeć na "wierchuszkę".. Kto tam jest kompetentny.., kogo ludzie po prostu szanują za wiedzę i uczciwość..? Czy ktoś spoza układów, nawet najmądzrejszy i najlepszy ma szanse na realny awans i wpływ na cokolwiek?

Pisze takie bzdury człowieku bo chyba jesteś jednym z przybocznych dupo...... poprzednich władców? A był na stołkach wczesniej ? Pokaż choć jeden przykład co funkcjonowało dobrze a teraz źle. Gospodarze byli tacy jak siedziba izby budowana przez lata.
 
Ostatnia edycja:
Waleriano, nieco abstrahując od głównego wątku tejże debaty, muszę powiedzieć, że twoja żelazna niezłomność w krytykowaniu w każdym dokładnie poście czerwonych wzbudza moją sympatię. Podobnie jak moją sympatię wzbudzają Niesiołowski i Kurski z powodu swego zawsze niewyparzonego języka. Chyba założę fanklub :) Pozdrawiam
 
Ciekawe

Waleriano.. Nie mam dzis czasu na polemiki... Napisz tylko, co teraz w IC Katowice funkcjonuje dobrze ( rzeczywiste osiagnięcia, a nie bzdety produkowane dla "mało zorientowanych" z MF-u, doborowa kadra, atmosfera i zaangażowanie w pracy itd )... A może ja o czymś nie wiem?
 
do Palmera

Tu nie chodzi o niezłomność tylko postawienie pewnych spraw jasno. W głowie czerwonego czyzowicza zrodził się pomysł alokacji celników.podlegli mu władcy izb skrupulatnie i slepo wykonywali jego wole angazując w to związki. Tyle lat dziadostwa i nędzy w ic katowice patrz na siedzibe izby, słabe pensje zwykłych celników. Nie tak dawno opublikowano jakie sa rozbieżności na poszczególnych stanowiskach w zakresie pensji zasadniczej. Przeciez kominiarzom ktoś przez lata pensje windował. Dzis czerwoni płaczą bo nie mają wpływu na podział kasy a związki zgodziły się aby ci co mają powyzej średniej zasadnizej na danym stanowisku dostawali do średniej a ci co mają powyżej sredniej tylko 200zł. I to jest dobre rozwiązanie. Wiadomo komu to nie pasuje. Przecież nie tym co zarabiają nędznie i sporo im brakuje do średniej.
 
Obrońca z urzędu?

"Wierchuszka" traktuje ludzi z szacunkiem???
Teraz Waleriano już przekroczyłaś granicę śmieszności.. I nie sądzę, żeby wynikało to z twojej niewiedzy - chyba masz taką rolę - adwokata diabła.. Czy to panujące w IC Katowice, w skali monstrualnej kolesiostwo jest wyrazem szacunku do ludzi? Rozdawnictwo kasy, stanowisk itd wybrańcom i kumlom to szanowanie zwykłych celników? ... Wreszcie te "tuzy wiedzy i intelektu" na stołkach, których poziom pod każdym wzgędem to...brak słów - świadczy o szacunku do kogokolwiek... ?
Zasadą w IC Katowice jest brak szacunku dla wiedzy, kompetencji i pracy zwykłych ludzi, spoza układów.. To jest zasada funkcjonowania w IC Katowice. Żaden normalny, zwykły celnik nie ma szans na cokolwiek w tym stanie rzeczy.. Za to ustosunkowane miernoty mają się bardzo dobrze.. Niektórzy sa tak mierni, że nie potrafią sie wypowiedzieć na żaden temat.. ale sa pierwsi na listach do nagrody dyrektora..Widzę to na codzień.. To sa fakty...Ostentacyjne olewanie ludzi i brak elementarnego szacunku do ludzi..- oto prawdziwy obraz IC Katowice..
 
nowy konkurs na dyrektora

Koledzy, czy ktoś wie kto startuje w nowym konkursie poza aktualnym P.O. i jego kolegą z Opola? Pytam w kontekscie wpisów na ten temat " w nie tylko dla orłów".
 
Konkurs

Z kim nie rozmawiam w naszej izbie i kolegami z UC Katowice, to opwiadają się za WW, jako tym, który powinien wygrać konkurs. Myślę, że poarcie większości załogi - zdecydowanej większości - powinno w jakimś stpniu stanowić o wyniku konkursu. Szkoda, że tak nie jest.
Ps.
Spodziewam się kontry Waleriany. Ale jej zdanie i tak nie ma wpływu na fakty.
Pozdrawiam wszystkich Zawodników.
 
nie przeginaj Celniku Piotrze!

Ja mam zupełnie inne dane jeśli chodzi o poparcie dla ww w naszej izbie. Wszystkie osoby z którymi przyszło mi rozmawiać uważają, że to najgorsza z możliwych dla nas opcji. Niechlubne praktyki, zamordyzm, brak poszanowania dla praw pracowniczych, brak awansów, brak kasy i jeszcze kupę przeciw.........
Nie udawaj, że nie słyszałeś jak huczy od plotek o skandalu przywrócenia do łask ludzi, którzy................................Częstochowa i nie tylko!
Jego rządy to hipokryzja w stosowaniu dwóch dekalogów moralnych : jednego dla niego i dworu, drugiego dla reszty.
Spotykam się WYŁĄCZNIE z opiniami, że ten pan to DRAMAT CŁA W KATOWICACH. Lata pracy na taką opinię.
 
Trusting

Mam tylko jedno pytanie - Czy nie wywodzisz się z byłej Izby Cieszyńskiej?
Bo jeśli tak, to Twój wpis wiele tłumaczy. A propos Częstochowy, to kto powłał tam tragicznie panujących? Tylko należy się dziwić, że WW nie doknał tam zmian i w UC Katowice.
 
Obiektywnie

Ludzie z byłej izby cieszyńskiej mają chociaż jakieś porównanie, a my żadnego, ale pan WW dał się wystarczjąco poznać jako człowiek bliski rządom długoletnirgo dyrektora JS. Ponadto ostatnie posunięcie z awansami pokazało, że co innego mówi, np. o motywacyjnym systemie wynagradzania ludzi kreatywnych, z inicjatywą, a co innego obi- ostatnie awanse. To obrazowo pokazuje z kim mamy do czynienia... Taki pomysł na dyrektora I.C. Katowice to kpina SSC z ludzi którzy tu pracuja. Jednakże przebieg wizyty SSC w naszej izbie pokazał nam dobitnie ,że i ten człowiek nie liczy się z podwładnymi, zwłaszcza z szeregowymi funkcjonariuszami. Zatem pomysł Celnika Piotra na dyrektora mnie nie dziwi. Pewnie dostał polecenie wywołania tej dyskusji...
 
do Celnika Piotra

Nie, nie jestem z Cieszyna. Od lat siedzę na Grunwaldzkim. Chyba zbyt długo.
Dlatego znam ten spektakl od zaplecza i coś Ci powiem gościu, nie obstawaj demonstracyjnie przy ww bo obudzisz demony.Możesz kogoś nieźle w....ić i włożyć do pieca pasztet, który ten powyżej, sam sobie przygotował.
Jest takie mądre angielskie przysłowie " CIĘŻKĄ RANĘ MOŻNA WYLECZYĆ, ZŁEJ SŁAWY - NIE."
 
Gdyby było więcej takich osób jak Trusting, które nie boją się pisać i mówić o tym co ich boli i jaka jest prawda, to już dawno wywieźlibyśmy tę "nową" starą ekipę na taczkach. Wiele osób z UC i Izby trzyma kciuki zupełnie za kogoś innego, ale nie za WW. Mówią, że jak ktoś inny niż on lub nie osoba z jego otoczenia obejmie stanowisko dyrektora to zaczną mówić i pisać o wszystkich głośno co działo się i dzieje w IC K-ce przez lata :D Wiecie kto startuje w konkursie ? 8 osób z tego 7 z kręgu WW. I co Wy na to ?
 
Z kim nie rozmawiam w naszej izbie i kolegami z UC Katowice, to opwiadają się za WW, jako tym, który powinien wygrać konkurs. Myślę, że poarcie większości załogi - zdecydowanej większości - powinno w jakimś stpniu stanowić o wyniku konkursu. Szkoda, że tak nie jest.
Ps.
Spodziewam się kontry Waleriany. Ale jej zdanie i tak nie ma wpływu na fakty.
Pozdrawiam wszystkich Zawodników.

Panu już dziękujemy p. Piotrze z UC K-ce. Wystarczy tego wazeliniarstwa. :D
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry