• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dwór Karolusa

E

Emil

Gość
Zapraszam do zabawy w Dwór Karolusa. Zabawa ta polega na wskazaniu wszystkich osób w izbie i jej placówkach, związanych z rządzącym pod nieobecnośc Piotra Wielkiego regentem Karolusem, np. członków rodzin, osób spowinowaconych, znajomych, protegowanych itp. Jako, iz tego typu informacje, w IV RP bezwzględnie powinne byc jawne uprasza się o udział w zabawie i wskazanie stanowisk/placówek w których przedstawiciele dworu Karolusa zasiadają. Ew. informacje o etatowych stacjach nasłuchowych (wazeliniarzach, kapusiach itp) mile widziane.
 
Show time! Zaczyna się wyścig do konkursu. Co widać też w innych wpisach. Najbardziej na topie z-ca goni własny cień, by być na szpicy.Zobaczymy czy sie uda, choć nie kibicujemy.
 
Mhmm sama wiem napewno o co namniej 2 osobach z owego "dworu" w UC Katowice. Małzonka Karolusa która zajmuje się powtórna kontrolą (chyba nawet kieruje tym pionem - (wczesniej dzieliła i rządziła np OC Chorzów) oraz kolejna osoba spokrewiona blisko a kierująca sprawami przeznaczen celnych. Z tego co słyszałam to tylko czubek góry lodowej w Izbie. Wsród celników Dwór uchodzi za najbardziej wpływową strukture w IC i napewno w najblizszych niepewnych dniach będzie jedną z stron rozgrywających. Szczególnie się z tego nie ciesze, zwazywszy na przykre doświadczenia kilku znajomych osób z Panią Dyrektorową.
 
co się czepiacie Katolusa on tylko przyjął rodzinkę cesarzowej a tak ogólnie jest w porządku i nienawidzi cieszyna kochając górala
 
Boże, z kim człowiek pracuje, jacyś dewianci. Będą robić polowanie na czarownice i dziwić się że PIS jest u władzy, jaki elektorat taki rząd. Może weźmiecie się jeszcze za Żydów i masonów.
P.S. Pewnie to sprawka Cieszyniaków, to ta lepsza kasta która nie musi odpowiadać na dzień dobry na korytarzu.
 
Ponury napisał:
Boże, z kim człowiek pracuje, jacyś dewianci. Będą robić polowanie na czarownice i dziwić się że PIS jest u władzy, jaki elektorat taki rząd. Może weźmiecie się jeszcze za Żydów i masonów.

Wazeliną zapachniało. Pochwaliłes sie juz swoim wpisem szefowi? A moze tobie sie tak podoba ze na kariere w izbie liczyc moze tylko krewny lub bliski znajomy dyrektorow lub naczelnikow? No mi nie bardzo sie to podoba. Innym zapewne rowniez.

To ze pokazane przyklady powiazan rodzinnych to tylko czubeczek góry to wie chyba kazdy. Bo gdyby tak przyjrzc sie ukladzikom blizej to by dopiero sie okazalo :) I nie pisz prosze ze nie mam racji bo tylko sie osmieszysz. Bo po to ludzie glosowali na prawice by pewne rzeczy wrescie zmienic.
 
coś autor tego tematu zamilkł wywołał go po czym nie mając wiedzy bo to nieprawda wycofałsię albo zależało mu na poróżnieniu wszystkich ze wszystkimi
 
No szczerze mówiąc... o czym tu się rozpisywać? Kazdy i tak swoje wie 8)

Ja natomiast mam pytanka
1.Co miałes na mysli pisząc "przyjął rodzinkę cesarzowej"? I wogóle kogo i dlaczego ochrzczono tak zaszczytnym mianem?
2.Dlaczego Katolus nie lubi cieszyna i co z tym wspólnego ma góral?
 
co tam słychać wna dworze Karolusa Wielkiego czy już owładnął Piotrem zwanym Wielkim czy jeszcze mu się nie udało jastem daleko więc proszę o info
 
Zmiany kadrowe nastąpiły... Naczelniczka Egzekucjii poleciała ...Naczelnik z Bytomia też... jutro ciąg dalszy
 
Nie chce krzywdzic nikogo ale akurat pani Naczelnik z Egzekucji się nalezało za to jak traktowała podległych pracowników. Letki jest good - jego lubię, szkoda no ale o tym ze Bytom ma byc rozwiązany mówiło sie juz od dawna. Macie jakies info kogo zaprosili na dywanik na jutro? Jaskółki coś cwierkają o pewnych osobach z Bielska i Katowic ale czy to aby prawda? Kogo typują?
 
mhmmm a jaka godnośc nowej Szlachetnej Pani Baronowej / Barona?

Na dworze ciag dalszy intrygi. Jaśnie Oświecony Książę Leszek , Hrabia Zebrzydowic i okolic nie daje za wygraną o koronę. W tym celu z baronii wykurza lojalnych wobec zdetronizowanego Króla Janusza I Starego notabli. Baronie stracił miedzy innymi Szlachetny Pan Baron Dariusz Poczciwy - władca Bytomia i okolic. Dwór szemrze równiez o zakusach na objecie banicją Prześwietnego Margrafa Marka Górnolotnego - suwerena licznych włosci , w tym Katowic i traktu handlowego do Pyrzowic oraz równie Prześwietnego Margrafa Wielkiego Miasta Bielsko Biała. A wszystko po to by osłabić wpływy Pierwszego Lorda i Księcia Krwi Karolusa Wielkiego i jego dworu w drodze do sukcesji i tronu oraz nie dopuscic do połaczenia sił Karolusa z innymi Wielkimi Ksiązetami. W tym też celu zawczasu Jaśnie Oświeconego Księcia Włodzimierza Dyplomatycznego (okreslanego równiez szlachetnym mianem "Nic się nie dzieje") na krucjate przeciwko maurom do Białej Podslaskiej wysłali :)
 
coś mi się tu niezgadza z tego co mi wiadomo to nowy elektor egzekucyji nie z dworu Karolusa ni Księcia Południa bo to kniaż sosnowiecki co do tego co go wysłali pilnować wschodnich rubieży to on do dworu żadnego nie należy tak więc nie wiem co tu jest grane
 
Back
Do góry