• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dramat SCS

Wschodnia Tamożnia

Użytkownik
Dołączył
4 Marzec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
26
Czołem Funkcjonariusze!!!
Miałem okazję dziś świętować obchody SCS w Lublinie. W trakcie wystąpienia Ministra Edukacji i Szkolnictwa Pana Przemysława Czarnka padły słowa " Dziękujemy za Waszą pracę, służbę i zaangażowanie w ściganiu mafii vatowskich, oraz uszczelnienie granic. Dzięki Wam we wtorek( 21.09.2021) rada ministrów zwiększyła budżet na edukację Naszych dzieci, dzięki czemu jesteśmy w stanie przekazać/przekierować 1 miliard złotych na edukację oraz rozwój Naszych dzieci(super-tu można powiedzieć- money spet well)... W trakcie posiedzenia rządu zwiększyliśmy wydatki Państwa prawie o 80 MILIARDÓW złotych... W tym momencie we mnie zawrzało!!!!!!!!!! Moja żona paruje w Straży Granicznej. Jej staż wynosi 3 lata ( mój 10). Kobieta śmieje się ze mnie że Ona dostanie 500 netto teraz i prawdopodobnie w przyszłym roku podobną kwotę( a i tak zarabia więcej!!!). Qrw....a dosyć!!!!! Pierd....le nie robie!!!! to My zapewniamy te wpływy, a za Naszą służbę Bóg zapłać!!!!-ZERO podwyżek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Revolta!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Cel jest taki sam jak za pierwszego i drugiego bania, z rozczłonkowanej instytucji zrobić jedno wielkie bagno, łatwiej kontrolować, trudniej dać podwyżkę, a jesli dadzą to mniejszą niż spodziewa się strona zainteresowana. Pomijamy dalej fakt, że ustawa o KAS jest niezgodna z konstytucją.
 
Czołem Funkcjonariusze!!!
Miałem okazję dziś świętować obchody SCS w Lublinie. W trakcie wystąpienia Ministra Edukacji i Szkolnictwa Pana Przemysława Czarnka padły słowa " Dziękujemy za Waszą pracę, służbę i zaangażowanie w ściganiu mafii vatowskich, oraz uszczelnienie granic. Dzięki Wam we wtorek( 21.09.2021) rada ministrów zwiększyła budżet na edukację Naszych dzieci, dzięki czemu jesteśmy w stanie przekazać/przekierować 1 miliard złotych na edukację oraz rozwój Naszych dzieci(super-tu można powiedzieć- money spet well)... W trakcie posiedzenia rządu zwiększyliśmy wydatki Państwa prawie o 80 MILIARDÓW złotych... W tym momencie we mnie zawrzało!!!!!!!!!! Moja żona paruje w Straży Granicznej. Jej staż wynosi 3 lata ( mój 10). Kobieta śmieje się ze mnie że Ona dostanie 500 netto teraz i prawdopodobnie w przyszłym roku podobną kwotę( a i tak zarabia więcej!!!). Qrw....a dosyć!!!!! Pierd....le nie robie!!!! to My zapewniamy te wpływy, a za Naszą służbę Bóg zapłać!!!!-ZERO podwyżek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Revolta!!!!!!!!!!!!
No kurde w porę się obudziłeś. Dopiero teraz doszedłeś do takich smutnych wniosków? Chyba bardzo krótko jesteś w służbie. Dopiero teraz przejrzałeś że ta "instytucja" to jedna wielka gra pozorów i pole do załatwiania interesów dla osób , które sterują pionkami?
 
Czołem Funkcjonariusze!!!
Miałem okazję dziś świętować obchody SCS w Lublinie. W trakcie wystąpienia Ministra Edukacji i Szkolnictwa Pana Przemysława Czarnka padły słowa " Dziękujemy za Waszą pracę, służbę i zaangażowanie w ściganiu mafii vatowskich, oraz uszczelnienie granic. Dzięki Wam we wtorek( 21.09.2021) rada ministrów zwiększyła budżet na edukację Naszych dzieci, dzięki czemu jesteśmy w stanie przekazać/przekierować 1 miliard złotych na edukację oraz rozwój Naszych dzieci(super-tu można powiedzieć- money spet well)... W trakcie posiedzenia rządu zwiększyliśmy wydatki Państwa prawie o 80 MILIARDÓW złotych... W tym momencie we mnie zawrzało!!!!!!!!!! Moja żona paruje w Straży Granicznej. Jej staż wynosi 3 lata ( mój 10). Kobieta śmieje się ze mnie że Ona dostanie 500 netto teraz i prawdopodobnie w przyszłym roku podobną kwotę( a i tak zarabia więcej!!!). Qrw....a dosyć!!!!! Pierd....le nie robie!!!! to My zapewniamy te wpływy, a za Naszą służbę Bóg zapłać!!!!-ZERO podwyżek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Revolta!!!!!!!!!!!!
A ponadto w SG mają coś takiego:
§ 2. Do okresu służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej przez funkcjonariusza, zwanej dalej "nagrodą", wlicza się:

1)okresy służby i pracy uwzględniane przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego funkcjonariusza z tytułu wysługi lat,

2)okres studiów w szkole wyższej przewidziany programem nauczania w łącznym wymiarze nie większym niż 5 lat, pod warunkiem uzyskania dyplomu ich ukończenia,

3)inne okresy uwzględniane przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego funkcjonariusza z tytułu wysługi lat.

Czy ZZ SCS mogłyby się zająć również tą dyskryminacją ?!
 
A ponadto w SG mają coś takiego:
§ 2. Do okresu służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej przez funkcjonariusza, zwanej dalej "nagrodą", wlicza się:

1)okresy służby i pracy uwzględniane przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego funkcjonariusza z tytułu wysługi lat,

2)okres studiów w szkole wyższej przewidziany programem nauczania w łącznym wymiarze nie większym niż 5 lat, pod warunkiem uzyskania dyplomu ich ukończenia,

3)inne okresy uwzględniane przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego funkcjonariusza z tytułu wysługi lat.

Czy ZZ SCS mogłyby się zająć również tą dyskryminacją ?!
Art. 241ustawy o KAS
Do okresów służby uprawniających do nagrody jubileuszowej wlicza się poprzednie zakończone okresy służby lub zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
 
Wkleiłem cały przepis, ale osobiście chodziło mi o moje 5 lat studiów dziennych, których u nas, w przeciwieństwie do innych służb, nie uwzględnia się przy naliczaniu stażu do nagrody jubileuszowej.
 
Najśmieszniejsze jest to, że strażnicy graniczni nie mają wzięcia na prywatnym rynku pracy. Nie ma prywatnych granic, więc nikt ich nie zatrudni.

Co innego skarbowcy i celnicy, na rynku roi się od dobrych ofert. Co robi MF? Pluje na skarbowców/celników i daje podwyżki resortom siłowym.

Widać, że politykom na budżecie państwa i gospodarce nie zależy, w razie czego dodrukuje się dodatkowe pieniadze i będzie git.

BTW remontuję sobie mieszkanie. Jak cholernie trudno jest znaleźć firmę, która wykona prace wystawiając fakturę. Patrzą na mnie jak na idiotę - chce Pan fakturę to cena +19% PIT i +8% VAT, Pan chce to płacić? Po co skoro nie ma Pan firmy? Idiota. Ja to Panu zrobie ale tylko bez faktury, umowę oczywiscie podpiszemy.

A na co drugim rogu lokale z nielegalnymi automatami.

Oto skuteczność służb celnych i skarbowych znikoma, ale co to kogo obchodzi.
 
Ostatnia edycja:
BTW remontuję sobie mieszkanie. Jak cholernie trudno jest znaleźć firmę, która wykona prace wystawiając fakturę. Patrzą na mnie jak na idiotę - chce Pan fakturę to cena +19% PIT i +8% VAT, Pan chce to płacić?

To jest właśnie nasza rzeczywistość, każdy zna ten tekst i jak ma być kasa w budżecie jak do niego nie wpływa. Drukarka zrobi.
 
Najśmieszniejsze jest to, że strażnicy graniczni nie mają wzięcia na prywatnym rynku pracy. Nie ma prywatnych granic, więc nikt ich nie zatrudni.

Co innego skarbowcy i celnicy, na rynku roi się od dobrych ofert. Co robi MF? Pluje na skarbowców/celników i daje podwyżki resortom siłowym.

Widać, że politykom na budżecie państwa i gospodarce nie zależy, w razie czego dodrukuje się dodatkowe pieniadze i będzie git.

BTW remontuję sobie mieszkanie. Jak cholernie trudno jest znaleźć firmę, która wykona prace wystawiając fakturę. Patrzą na mnie jak na idiotę - chce Pan fakturę to cena +19% PIT i +8% VAT, Pan chce to płacić? Po co skoro nie ma Pan firmy? Idiota. Ja to Panu zrobie ale tylko bez faktury, umowę oczywiscie podpiszemy.

A na co drugim rogu lokale z nielegalnymi automatami.

Oto skuteczność służb celnych i skarbowych znikoma, ale co to kogo obchodzi.
Przykład idzie z góry, jeśli na samym szczycie MF są konszachty na setki mln lewych faktur, to nie dziw sie, że zwykła firma budowlana, która gdyby musiała płacić wszystkie podatki to nic by nie zarobiła robi takie rzeczy. Radzę bardziej zainteresować się tymi co w ogóle nie płacą podatków, jak sieci supermarketów, operatorzy telekomunikacyjni itp.
 
Naprawdę nic by nie zarobił? Remont łazienki trwał 2 tyg. Koszt robocizny pana Józia 10 tys. Plus materiały.
Takie są ceny rynkowe, czasy gdzie robiło się za darmo dawno minęły, na rynku jest mało dobrych budowlańców, bo dzięki m.in. organom skarbowym i zusowi zdążyli wyjechać zagranicę i tam nikt nie narzeka, że za swoją pracę biorą uczciwe pieniądze.
 
Przykład idzie z góry, jeśli na samym szczycie MF są konszachty na setki mln lewych faktur, to nie dziw sie, że zwykła firma budowlana, która gdyby musiała płacić wszystkie podatki to nic by nie zarobiła robi takie rzeczy. Radzę bardziej zainteresować się tymi co w ogóle nie płacą podatków, jak sieci supermarketów, operatorzy telekomunikacyjni itp.
Zwykłe firmy budowla dają radę wygospodarować zysk pracując legalnie, wygrywając przetargi itd, to musi się zgadzać, gorzej cz Panem Józiem który się ceni i nie zawsze jest takim dobrym fachowcem za jakiego się podaje. No i na wejściu musi mieć fure i mieszkanie a pracownikom płaci pod stołem bo ciężko w Polsce.
 
W mojej okolicy prośba o fakturę powoduje , prawie w każdej branży, wielkie zdziwienie.
W tym roku prowadziłem I etap remontu, po zażądaniu faktury, pewnie II etap będę robił sam, gdyż nikt nie weźmie roboty u wariata, co żąda faktury...
 
Zwykłe firmy budowla dają radę wygospodarować zysk pracując legalnie, wygrywając przetargi itd, to musi się zgadzać, gorzej cz Panem Józiem który się ceni i nie zawsze jest takim dobrym fachowcem za jakiego się podaje. No i na wejściu musi mieć fure i mieszkanie a pracownikom płaci pod stołem bo ciężko w Polsce.
Tak, jak ci inspektorzy skarbowi, dawni celnicy i cała reszta co budowała domy, kupowała samochody, a w oświadczeniu wszystko sie zgadzało, bardzo ciekawe. Polecałbym wszystkim najpierw zajrzeć do środka, bo to jeszcze dużo rzeczy może nas zaskoczyć.
 
Czołem Funkcjonariusze!!!
Miałem okazję dziś świętować obchody SCS w Lublinie. W trakcie wystąpienia Ministra Edukacji i Szkolnictwa Pana Przemysława Czarnka padły słowa " Dziękujemy za Waszą pracę, służbę i zaangażowanie w ściganiu mafii vatowskich, oraz uszczelnienie granic. Dzięki Wam we wtorek( 21.09.2021) rada ministrów zwiększyła budżet na edukację Naszych dzieci, dzięki czemu jesteśmy w stanie przekazać/przekierować 1 miliard złotych na edukację oraz rozwój Naszych dzieci(super-tu można powiedzieć- money spet well)... W trakcie posiedzenia rządu zwiększyliśmy wydatki Państwa prawie o 80 MILIARDÓW złotych... W tym momencie we mnie zawrzało!!!!!!!!!! Moja żona paruje w Straży Granicznej. Jej staż wynosi 3 lata ( mój 10). Kobieta śmieje się ze mnie że Ona dostanie 500 netto teraz i prawdopodobnie w przyszłym roku podobną kwotę( a i tak zarabia więcej!!!). Qrw....a dosyć!!!!! Pierd....le nie robie!!!! to My zapewniamy te wpływy, a za Naszą służbę Bóg zapłać!!!!-ZERO podwyżek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Revolta!!!!!!!!!!!!
Hmm napisze uczciwie, po pierwsze dziwnym jest, że twoja żona się z ciebie śmieje, bo mniej zarabiasz. Moja tego nie robi xd i dalej, nie dość tylko czekać, tylko odchodzić, np do SG
 
Tak, jak ci inspektorzy skarbowi, dawni celnicy i cała reszta co budowała domy, kupowała samochody, a w oświadczeniu wszystko sie zgadzało, bardzo ciekawe. Polecałbym wszystkim najpierw zajrzeć do środka, bo to jeszcze dużo rzeczy może nas zaskoczyć.
Samochód mam 12letni a mieszkanie kupiłem na kredyt. Tak, w moim oświadczeniu majatkowym wszystko się zgadza.
 
Tak, jak ci inspektorzy skarbowi, dawni celnicy i cała reszta co budowała domy, kupowała samochody, a w oświadczeniu wszystko sie zgadzało, bardzo ciekawe. Polecałbym wszystkim najpierw zajrzeć do środka, bo to jeszcze dużo rzeczy może nas zaskoczyć.

A kim ty jesteś , że takie głupoty wypisujesz ? Celnikiem napewno nie .
Skarbowcem napewno nie . Ty piszesz chyba o Banasiu i ludziach z MF ?
 
A ponadto w SG mają coś takiego:
§ 2. Do okresu służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej przez funkcjonariusza, zwanej dalej "nagrodą", wlicza się:

1)okresy służby i pracy uwzględniane przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego funkcjonariusza z tytułu wysługi lat,

2)okres studiów w szkole wyższej przewidziany programem nauczania w łącznym wymiarze nie większym niż 5 lat, pod warunkiem uzyskania dyplomu ich ukończenia,

3)inne okresy uwzględniane przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego funkcjonariusza z tytułu wysługi lat.

Czy ZZ SCS mogłyby się zająć również tą dyskryminacją ?!
Pisałem o tej kwestii kilkukrotnie do Przewodniczącego ZZ i Przewodniczącego w regionie (podkarpacie) zero odpowiedzi i odzewu. Widać
nasze ZZ SCS nie są tym zainteresowane (czyżby kwestia posiadania wyższego wykształcenia przed służbą?), odpuściłem temat choć to jawna dyskryminacja. Niestety osób posiadających wyższe studia przed wstąpieniem do służby widać jest za mało, albo decydenci uznają że to problem marginalny.
 
Back
Do góry