• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dramat SCS

Wkleiłem cały przepis, ale osobiście chodziło mi o moje 5 lat studiów dziennych, których u nas, w przeciwieństwie do innych służb, nie uwzględnia się przy naliczaniu stażu do nagrody jubileuszowej.

 
Pisałem o tej kwestii kilkukrotnie do Przewodniczącego ZZ i Przewodniczącego w regionie (podkarpacie) zero odpowiedzi i odzewu. Widać
nasze ZZ SCS nie są tym zainteresowane (czyżby kwestia posiadania wyższego wykształcenia przed służbą?), odpuściłem temat choć to jawna dyskryminacja. Niestety osób posiadających wyższe studia przed wstąpieniem do służby widać jest za mało, albo decydenci uznają że to problem marginalny.
Raczej zachęta do wstąpienia do policji po dyplomie....W KAS (bryluje IAS W-a) chętnie przyjmuje się "ludzi z ulicy" ...taniej:unsure:
 
Pisałem o tej kwestii kilkukrotnie do Przewodniczącego ZZ i Przewodniczącego w regionie (podkarpacie) zero odpowiedzi i odzewu. Widać
nasze ZZ SCS nie są tym zainteresowane (czyżby kwestia posiadania wyższego wykształcenia przed służbą?), odpuściłem temat choć to jawna dyskryminacja. Niestety osób posiadających wyższe studia przed wstąpieniem do służby widać jest za mało, albo decydenci uznają że to problem marginalny.
Słuszne wnioski, ale takiej dyskryminacji to nie można odpuszczać. SCS to przecież dziecko Dobrej Zmiany i chce przekonywać do siebie najlepszych kandydatów podobno. Myślę, że jeszcze nikt nie zwrócił uwagi SKAS na ten problem. PS. A swoją drogą, od roku czasu ZZ nie załatwiły żadnego istotnego problemu KAS, marazm, beznadzieja, dogorywanie...
 
Back
Do góry