• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dojazdy.

Albedo

Nowy użytkownik
Dołączył
1 Październik 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ostatnio doszły do mnie słuchy jakoby niektóre izby (zwłaszcza zachód-południe) zwracały pracownikom za dojazdy na miejsce pracy własnym środkiem transportu.

Ponieważ u nas ciekawe są zasady wspomagania pracownika... w owym "dotarciu" - jak choćby jeszcze kiedyś w Bobrownikach... z rozrzewnieniem wspominam propozycję, abym zakupił sobie w tym celu rowerek. O zimę nie zdążyłem się spytać, ale kawał z nartami nasuwa się sam...

Odchodząc jednak od dygresji... Ponieważ do tej pory praktyką naszego kochanego szefostwa jest(była?) natychmiastowa zmiana pobytu "domagającego się" delikwenta - ale były to wypadki sporadyczne i pojedyncze, więc łatwe do takowej "pacyfikacji" - czy ktoś może kojarzy "metodę" (o ile istnieje) - doprowadzenia do zwrotów za dojazd do pracy własnym środkiem transportu? Zwłaszcza przy braku dostępu do komunikacji publicznej?

I tak, znam rozporządzenie ministra transportu. A także sugestie na temat sporu zbiorowego co do ustalenia ryczałtu za kilometr. Czy ktokolwiek z czytających zna, ma dostęp do osoby/izby która wynegocjowała coś takiego?

... bawi mnie, iż od lat wszyscy chowają głowę w piasek, z 4 literami wysoko wypiętymi. To, że tak jest - nie znaczy, że tak musi zostać.

Do tego proszę o zastanowienie - DLACZEGO nasze szefostwo takie osoby z miejsca przenosiło (patrz Kuźnica kolejowa z dostosowanymi godzinami dojazdu pociągami) ?
Gdyby taka "prośba o dopłaty" była bezzasadna...
 
dojazdy

Na kolejowym w Kuźnicy nikt z Białegostoku nie dostaje zwrotu za dojazdy i godziny kursowania pociagów nie pasują aby dojeżdżać nimi. :(
 
chyba tylko w snp zwracaja koszty dojazdu do miejsca pełnienia szczególnego nadzoru ( które częst jest miejscem pracy- stałe nadzory) O innych przypadkach nie słyszałem.
 
do prawnika....

Ale wy macie problem, zrzućcie się na prawnika i będziecie mieli rozwiązaną sytuacje.
Mała kwesta (ok 500 zł) a jakie korzyści....
 
Re: dojazdy

arion napisał:
Na kolejowym w Kuźnicy nikt z Białegostoku nie dostaje zwrotu za dojazdy i godziny kursowania pociagów nie pasują aby dojeżdżać nimi. :(

a jednak coś mi się wydaje, że znajdzie się rodzynek co ma przynajmniej uelastyczniony czas pracy tak żeby pociągiem dojechać (to może też i ma jakiś dodatek na ten pociąg)
 
1. Jak popracujesz to się dowiesz, że tu nie ma z kim rozmawiać o takich rzeczach. Jednak gdybyś znalazł takowego człeka to on powie Ci zapewne że są wytyczne z MF-u, jest budżet państwa i w ogóle bieda z nędzą.

2. Jeżeli zatrudniasz się od razu na granicę to tym bardziej zapomnij o rozmawianiu z kimkolwiek. (Co innego jak zatrudniłeś się np na etat w izbie a potem cię przenieśli na bobry)

3. Pewnie jak popracujesz dłużej to usłyszysz gadkę dyrektora że on jest świadomy niskich wynagrodzeń, że jest zbyt duże obciążeniem pracą, że warunki są jakie są ale powie zawsze na koniec "ale musimy wytrzymać!!!". Zresztą. Sam napisałeś że idziesz na granicę więc sprawdzisz czy chcesz pracować za 1000zł dniami i nocami, w +40 czy -30 st.C, ze smarem pod paznokciami :? .
 
Brzmi zachecajaco :p Moze po roku takiej pracy zatrudnie sie w zakladzie mechanicznym;] Swoja droga nie boje dlubania w smarze po tym co przezylem w domu pogrzebowym na okresie probnym :twisted:
 
Pierwsze słysze aby komuś zwracano za dojazd. dla mnie dojazd do pracy to 1/3 moich poborów. Może warto przenieśc temat na forum główne aby wypowiedzieli się ludzie z innych izb, choć ja sam jestem z IC BP
 
Back
Do góry