• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek wakacyjny

Nowa2019

Nowy użytkownik
Dołączył
8 Październik 2019
Posty
18
Punkty reakcji
0
Hej, mam takie pytanie dla bardziej wtajemniczonych Czy dla FSCS jest przewidziana gratyfikacja urlopowa? Czy na każdego członka rodziny i jaka kwota?
 
Świadczenia socjalne funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i członków ich rodzin.
Dz.U.2019.2313
ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 21 grudnia 2017 r.
w sprawie świadczeń socjalnych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i członków ich rodzin
Na podstawie art. 212 ust. 2 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2019 r. poz. 768, 730, 1520, 1556 i 2200) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa:
1) podmioty uprawnione do wypłaty,
2) rodzaj i zakres,
3) sposób obliczania i wysokość,
4) terminy rozliczeń oraz wypłaty
- świadczeń socjalnych, zwanych dalej "świadczeniami".

§ 2.
1. Funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej, zwanemu dalej "funkcjonariuszem", który w związku z pełnieniem służby nabył w danym roku kalendarzowym prawo do urlopu wypoczynkowego, małżonkowi funkcjonariusza oraz dzieciom własnym funkcjonariusza, dzieciom małżonka funkcjonariusza, jak również dzieciom przysposobionym i dzieciom przyjętym na wychowanie przez funkcjonariusza lub małżonka funkcjonariusza:
1) do ukończenia 18. roku życia, a jeżeli pobierają naukę w szkołach dla młodzieży - do czasu ukończenia nauki, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24. roku życia, albo
2) do ukończenia 24. roku życia albo 25. roku życia, jeżeli odbywają studia wyższe, a ukończenie 25 lat przypada na ostatni albo przedostatni rok studiów, albo
3) bez względu na wiek, jeżeli są osobami całkowicie niezdolnymi do pracy albo całkowicie niezdolnymi do pracy oraz do samodzielnej egzystencji, albo niezdolnymi do samodzielnej egzystencji
- zwanym dalej "członkami rodziny funkcjonariusza", przysługuje, na jego wniosek, raz w roku kalendarzowym świadczenie w postaci dopłaty do wypoczynku.

2. W przypadku członków rodziny funkcjonariusza, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jeżeli po ukończeniu 18. roku życia pobierają naukę w szkołach dla m.......................................
5. Dopłata do wypoczynku przysługuje na każdą uprawnioną osobę w wysokości 0,263 kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej na rok, w którym funkcjonariusz nabył prawo do urlopu wypoczynkowego, przy czym wyliczoną kwotę dopłaty zaokrągla się do pełnych dziesięciu groszy w górę.
......................... czyli teraz około 474 PLN na 1 osobę w rodzinie.
 
Właśnie. To kolejny dowód na nierówne traktowanie poszczególnych służb mundurowych. Można by tak bez końca wymieniać.
 
Witam. Czy przechodząc na emeryturę w lutym przysługuje mi jeszcze w tym roku /dopłata do wypoczynku i zwrot za bilety? W tym roku nie wykorzystuję przysługującego na ten rok urlopu gdyż jestem na zwolnieniu do dnia zwolnienia ze służby. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Witam. Czy przechodząc na emeryturę w lutym przysługuje mi jeszcze w tym roku /dopłata do wypoczynku i zwrot za bilety? W tym roku nie wykorzystuję przysługującego na ten rok urlopu gdyż jestem na zwolnieniu do dnia zwolnienia ze służby. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Musisz złożyć wniosek o dopłatę do wypoczynku i przejazdy pkp . Wszystko Ci przysługuje .
Za urlop zaległy ci zapłacą , dodatkowo proporcjonalnie za ten rok 2021 wypłacą za 8 dni . Plus dostaniesz odprawę 6-cio miesięczna bez potrącania za zwolnienie lekarskie .
 
Musisz złożyć wniosek o dopłatę do wypoczynku i przejazdy pkp . Wszystko Ci przysługuje .
Za urlop zaległy ci zapłacą , dodatkowo proporcjonalnie za ten rok 2021 wypłacą za 8 dni . Plus dostaniesz odprawę 6-cio miesięczna bez potrącania za zwolnienie lekarskie .
Czyżby coś się zmieniło ?!
O ile dobrze pamiętam, to jednym z warunków dopłaty do wypoczynku jest sam wypoczynek (urlop),
nieprzerwanie przez określoną minimalnie ilość dni ...
 
Czyżby coś się zmieniło ?!
O ile dobrze pamiętam, to jednym z warunków dopłaty do wypoczynku jest sam wypoczynek (urlop),
nieprzerwanie przez określoną minimalnie ilość dni ..

Musiało się zmienić,
Zostałem przyjęty pod konie 2020 i dodatek normalnie mi się należał
 
Chodzi tylko o ten wpis w rozp. Funk pełniący służbę z dniem 01.01 nabywaa prawo ...........
Dawno temu zawsze do 10 stycznia już wnioski były poskładane .
 
Back
Do góry