• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek dla Działu Dochodzeniowo- Śledczego

@talar masz rację, co do radcy skarbowego. Chodziło mi tylko o pewną analogię w uzasadnianiu ewentualnych zmian. W obecnym kształcie ustawy nie ma takiej możliwości, ale biorąc pod uwagę to co pisał Sławek w grudniu, to można by w poCOVIDOwej przyszłości lobbować za zmianą ustawy KAS poprzez dodanie art. 148 ust 1 pkt 4 w brzmieniu

4) dodatek dochodzeniowo-śledczy, czy jakkolwiek tam) w wysokości do … % wynagrodzenia zasadniczego osoby zatrudnionej w jednostce organizacyjnej KAS albo uposażenia zasadniczego funkcjonariusza za …..

i tu należy się pochylić nad tym, jak to opisać …. np. prowadzenie postępowań przygotowawczych lub (alternatywa łączna) reprezentowanie organu przed sądami karnymi.

Tyle z mojej strony ;)
 
Bolo mniej emocji nie jestem Twoim wrogiem. Po pierwsze z dużym uznaniem mówiłem o osobach które wykonywały i wykonują te czynności. Po drugie moja pomyłka adwokaci byli przed 2017 ale na pewno nie w czasach SZNP i do tej części Twojej wypowiedzi sie odnosiłem (natomiast byli jak były to zadania dozoru również przed 2017). Po trzecie skąd wziąłeś zdanie że ja miałem dodatek bo ja nigdzie tak nie pisałem i tak nie jest? Po czwarte zgadzam się że kwestia dodatków to niestety uprawnienie poszczególnych księciuniów w swoich księstwach i nie powinno tak być
pozdrawiam

Z adwokatami miałem do czynienia i w snp i w dozorze i przed 2017...

Mało tego, kiedyś pamiętam sytuację, jak na oc graniczny zjechała policja i adwokat, taka była impreza...

Ty nie? Ok, ale czemu sugerujesz że u mnie tak nie było?

Pamiętam konkretne sprawy...

Nie napisałem że ty napisałeś że miałeś dodatek

Odniosłem się do twojego zdania:

"Ale adwokaci już raczej po 2017 i wówczas już były dodatki"

Skoro tak twierdzisz, to na jakiejś podstawie

Odwróciłem i kierując się analogią zadałem hipotetyczne pytanie dotyczące wyimaginowanej sytuacji z przeszłości :

"To, że miałeś dodatek oznacza że wszyscy inni z tych grup też go mieli?"

Znak zapytania na końcu. Nie kropka.

Uff. Mam nadzieję że teraz już wszystko jasne.

Pozdrawiam.
 
Back
Do góry