• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czystki kadrowe w IC Gdynia - prawda czy plotka?

K

krystian

Gość
Podobno kierownictwo Izby w porozumieniu z Ministerstwem planuje sukcesywnie zwalniać pracowników mających prawo do emerytur mundurowych, nadużuwających zwolnień lekarskich oraz tych bez wyższego wyksztalcenia. Już teraz trwają nabory nowych pracowników, mających w przyszłości zastąpić tych zwalnianych. Ile w tym prawdy? Cóż... źródło wydaje się być bardzo pewne. Czyżby to początek realizacji planów pani Minister?
 
Z tym chorobowym to SSC mówił chyba nawet w Sejmie, nieprawdaż.
Tylko wiecie co? Myślałem, że od stwierdzenia tego kto nadużywa zwolnienia lekarskiego są w tym kraju lekarze orzecznicy z ZUS. A tu proszę diagnozę będzie stawiał Pan Dyrektor.
 
krystian napisał:
Podobno kierownictwo Izby w porozumieniu z Ministerstwem planuje sukcesywnie zwalniać pracowników mających prawo do emerytur mundurowych, nadużuwających zwolnień lekarskich oraz tych bez wyższego wyksztalcenia. Już teraz trwają nabory nowych pracowników, mających w przyszłości zastąpić tych zwalnianych. Ile w tym prawdy? Cóż... źródło wydaje się być bardzo pewne. Czyżby to początek realizacji planów pani Minister?

wprawdzie ustawa o SC to jeden z największych syfów, jaki widziałem, ale obejść tak łatwo to sie tego nie da. jesli będa się powoływać na argumenty wymienione powyżej, to raczej nikogo im się zwolnic nie uda. :) jeśli będą mieli ochotę na masowe zwolnienia, to zrobia cos innego. spójrz, jak wygląda lista awansowa sprzed miesiąca. były tylko dwie lub trzy osoby przyjęte do słuzby przed 1997. jesli będą chcieli Cię zwolnić, to będą Cię pomijać przy awansach, będą Cię co roku, w okresie "awansowym", przerzucać z jednego oddziału na drugi, wrzucą Cie na największe "zadupie" z mozliwych, bylebyś miał jak najdalej od domu. słowem: zrobią wszystko, by Ci maksymalnie uprzykrzyć życie.
inwencja twórcza w tym zakresie jest nieograniczona. zwłaszcza, jeśli trafisz pod "skrzydła" jednego z "wicków", który wprost uwielbia upadlać ludzi i traktuje IC Gdynia jak swój własny folwark... :)
a w układy pomiędzy izbą i mf na temat zwolnień to nie wierz, bo to pic na wodę. młodych przyjmują, bo w ciągu ostatniego roku odeszła masa ludzi. i to głównie spośród młodych. a spośród nowo przyjętych w październiku i listopadzie 1/3 nie zgłosiła się do pracy. a nastepne kilka osób spośród nich odeszło w ciągu kolejnych kilku miesięcy. stąd też nabór wiosenny... :) ciekawe ilu spośród nich odejdzie? :)
 
spójrz, jak wygląda lista awansowa sprzed miesiąca. były tylko dwie lub trzy osoby przyjęte do słuzby przed 1997. [/quote]



Dokładnie 33. Pozdrawiam
 
Tak korrt ale na ile osób? o ile się nie mylę to było coś ok.setki. Poza tym , odlicz od tej trzydziestki tzw. garby, plecaki i może wyjść wynik podany przez desperado.
 
korrt napisał:
Dokładnie 33. Pozdrawiam


hmmm... wydawało mi sie, że na 103 osoby większość nie miała więcej jak 1997. nie mam przy sobie listy, więc nie mogę sprawdzić. ale jeśli się pomyliłem i zrobiłem tym komuś krzywdę to przepraszam :)
 
W zasadzie to i tak bez znaczenia, skoro dostalismy dzis w d-pe od pasterzy lam, hodowcow pekari i wielbicieli lisci koki. Karwa, ile jej dzis zzuli te Indiance??? ;-)
A liste dzis przeliczylem, 33 przed 97' na sto-nascie (w tym sporo 96). Gosci przed 90' to juz na lekarstwo. Przy liscie puszczonej teraz nie podali dat zatrudnienia, trudno porownac.
 
czyli co? żałoba? :) trzeba by może wystąpic o legalizację niektórych używek... :) może poruszymy ten temat w naszej akcji protestacyjnej? :):):) wszak to dla dobra polskiego futbolu ;)


PS: jak ja patrzyłem na tą listę? w ekwadorze ani holandii ostatnio nie byłem... :)
 
O co Wam kuźwa chodzi? Ludzie dostają awanse - to chyba dobrze, nie pamiętam kiedy ostatnio tylu funkcjonariuszy dostało awanse. Po co to roztrząsanie tego tematu? Nie rozumiem Was.
 
.

Ano o to chodzi, że na stu awansowanych większość to młodzi stażem pracownicy. Czy wśród ludzi z piętnasto lub dwudziestoletnim stażem nie ma ambitnych, sumiennych i wypełniających bardzo dobrze swoje obowiązki? Ktoś wychodzi z założenia że są to na pewno łapówkarze i lewusy do roboty i nie warto inwestować w starych dziadów. Tym sposobemprzestaje się motywować starszych pracowników do lepszej i wydajniejszej pracy.
 
Re: .

Fakt, tu musze przyznać Ci racje, wiekszość awansowanych ma po kilka lat służby. Odnośnie "starych" to słyszałem, że są za bardzo "ROBACZYWI" i najchętniej to nasze szefostwo by się ich pozbyło. Młodzież - przyszłością S.C. :!: :!: :!: :!: :!: My, starzy, za młodzi na emerytury, za starzy aby ich zreformować. Więc co z nami zrobić :?: :?: :?: Może ktoś ma jakieś pomysły :?: :?: :?:
 
Malkontenci

Gdy nie było awansów, to było źle. Gdy są awanse, to też źle - analizy, teorie spiskowe. Tak byle pleść. Nie ma przymusu tu pracować, na kolanach nie proszą. Białe koszule, ciepłe biura. Idźcie tyrać za kilkaset złotych do firm, gdzie nie wiesz, co to jest urlop, a zwolnienie lekarskie, może być faktycznym zwolnieniem - z pracy wogóle. Albo idźcie do innych firm, które tylko na was czekają z workami pieniędzy i przywilejów. Chodzą za wami i proszą. Przestańcie krytykować i mącić.
 
Re: Malkontenci

Po tonie Twojej wypowiedzi wnoszę, że nie jestes celnikiem. Gdybyś tu pracował to wiedziałbyś o czym tu piszemy i o co nam chodzi. Troche więcej szacunku KOLEGO :!: :!: :!: :!:
 
Kolego abc. Ty naprawdę nawet sobie nie wyobrażasz jak tragicznie byli i w wielu izbach nadal są traktowani celnicy. Ci, którzy pobierają połowę wpływów budżetowych. Ci, którzy pobierają te wpływy także dla tych wszystkich grup zawodowych, którym Rząd ostatnio naobiecywał podwyżki.
jak tak dalej będzie to tych wpływów może być niestety mniej i niestety nie starczy dla tych co im obiecano. Oj, wtedy będzie się działo.
 
Niezrozumienie

Jestem celnikiem i to tym w "średnim" stażu. Zgadzam się, że ostatnio duży akcent położono na młodzież, ale oni też mieli swoje racje, np. na tym forum padały stwierdzenia:" pracuję parę lat i ciągle jestem mkc." Chyba nie da się wszystkim na raz dogodzić. Wierzę, że przyjdzie czas też na pozostałych dobrze pracujących kolegów, i na nas też. Bo to przecież nasza generacja dźwiga w obecnym czasie największą część roboty, tworzy tę Służbę i uczy młodych. Chciałem tylko sprzeciwić się dyżurnym "narzekaczom", którzy niezależnie od sytuacji wszystko widzą źle , bo narzekanie świeżo po dwóch seriach awansów, to chyba jest nie na temat. Wiem,że generalnie nie jestesmy adekwatnie docenieni, upokarzające jest i to, że celnicy przez sytuację materialną zmuszeni są prosić o zgodę na dodatkową pracę, wiem że wymagania i rygory są nieadekwatnie wielkie do statusu materialnego i do obrazu w jaki jesteśmy postrzegani, wiem, że są i tacy dobrzy fachowcy, którzy sami odchodzą a inni, także sposród tych młodych, też odejdą, bo z naszych awansów nie przybywa za dużo chleba. Wiem to . Ale nie możemy nie zauważać też dobrych stron, które są i dobrych przełożonych, którzy też są i dają nam tyle ile dać mogą, choćby te awanse. Chcę się tylko sprzeciwić, tym z nas, którzy wszędzie weszą spisek, a to często ci sami, którzy nie bardzo widzą siebie. Przepraszam porządnych ludzi, których niechcący uraziłem.
 
masz rację ABC. narzekamy gdy są awanse i gdy ich nie ma. co z tego, że ostatnio były awanse? i to 2 razy pod rząd? a popatrz, ile czasu wcześniej ich nie było.
oczywiście: cieszę się, kiedy ludzie dostają awans nawet wtedy, gdy mnie to nie dotyczy. ale radość ta mąci mi fakt, że niektórzy mają 3 gwiazdki i kontrolera a inni pole golfowe. a przyjmowani byli w tym samym czasie. radość mąci mi fakt, że niektórzy dostali ostatnio awans na kontrolera po roku słuzby, a niektórzy od 8 lat chodzą jako mkc. znam ludzi na oddziałach, którzy juz od 12 lat chodzą w randze kontrolera i nikogo to nie obchodzi.
prawda jest taka, ze awans chce dostać każdy. dlaczego? bo to jedyny sposób na to, by dostać podwyżkę w tej firmie. ja moge nie mieć nic na pagonach, ale chciałbym godnie zyć. niestety: system panujący w słuzbie uniemożliwia mi to skutecznie. mi i wielu innym osobom. mówisz, że jak mi źle, to mam sobie iść gdzie indziej? w SC jestem wciąż z tego samego powodu, co i Ty: nie mam dokąd iść. sytuacja na rynku pracy jest taka, jaka jest. ale to wcale nie oznacza, że będę całował szanowną dyrekcję w dupę za ochłapy rzucane z pańskiego stołu.
my narzekamy nie dlatego, żeby narzekać. narzekamy głównie na chory system, który upadla człowieka. i co w tym dziwnego? ano tak nas szanuje nasza ojczyzna... ta sama, którą mamy godnie reprezentować i szanować. i której mamy bronić i strzec... :)
pozdrowionka!
nara!
 
desperado napisał:
...
my narzekamy nie dlatego, żeby narzekać. narzekamy głównie na chory system, który upadla człowieka. i co w tym dziwnego? ...
nara!
Tak sie zastanawiam coz takiego jest w naszym narodzie ze jak sobie ponarzeka to mu lepiej? Zorganizowac sie za to doskonale potrafi, lagodnie mowiac przycisniety do muru (przyklad to np 100 lat pod zaborami, albo ostatni wygrany mecz na mundialu ;) )
Bardziej optymistycznie prosze, ze tak powiem szklanka jest zawsze w polowie pelna...
Pozdrowionka
 
Anonymous napisał:
Tak sie zastanawiam coz takiego jest w naszym narodzie ze jak sobie ponarzeka to mu lepiej? Zorganizowac sie za to doskonale potrafi, lagodnie mowiac przycisniety do muru (przyklad to np 100 lat pod zaborami, albo ostatni wygrany mecz na mundialu ;) )
Bardziej optymistycznie prosze, ze tak powiem szklanka jest zawsze w polowie pelna...
Pozdrowionka
Przepraszam za anonima. To znowu ja: matka :D
 
Back
Do góry