Co Z 3 Maja 2008 ? Co Z 3 Maja 2008 ?

czas pracy

Tak powinno byc. Ale jak pisalem w RSNP UC Gdynia absurd i wrodzona glupota sa wyznacznikiem poziomu merytorycznego kierownictwa.
Co maja zrobic f.c. aby obronic sie przed zmuszaniem ich do takich sytuacji skoro Naczelnicy i Dyrektor sa na podobnym poziomie.
Zostaje jeszcze "Dialod z SSC" ale ponoc nie reaguje na merytoryczne dyskusje? Czy moze PiP i potem droga sadowa?
 
Oczywiście że beżpośredni przełożony w takim wypadku powinien ta służbe przenieść na inny termin, na przykład 1.05.(dniówka) i 2.05 (nocka) skład nie pracuje -to zamiast 1.05. wyznacza Ci słuzbę dzienną7.05 a za nockę też służbę dzienną 11.05., lub też jak miałeś jakąś odsiadkę (zwaną wysiadką, okienkiem)w maju chyba wypada jedna, to zamienia włąsnie ta odsiadkę. Nigdzie nie jest napisane że za nockę może być tylko nocka-jesteś może i stratny na kasie ale lepsze to niż zmuszanie do brania urlopu. Jestem zdziwiony sytuacją jaka opisujesz -chyba że e tych grafikach maczaja palece cywile-oni rzeczywiście nie maja pojęcia o planowaniu służby i w UKSach tak było praktykowane-np.firma w Wielki Piątek lub Wigilię stała to szli na urlop. Bo co w takim przypadku jak ktos już 1.05 nie ma urlopu- może tak być wybrał w styczniu lub lutym?
 
czas pracy

Masz racje z Uksowcami, bo trafiles w dziesiatke,ale najgorsze jest ,ze na samowole tych ludzi pozwalaja, akceptuja i chyba inspiruja kadry( w tym doktorowa kadrowa), o Naczelnikach juz nie wspomne.
Walenie glowa w mur.
 
Startuję z obiecaną drogą sądową. Poniżej moje pismo, które po wygranym procesie prześlę do wykorzystania przez ZZ Celnicy PL. Pozew złożę w przypadku negatywnej odpowiedzi oraz po odpowiedzi z MF na pismo Związku.

Sławomir Siwy Nysa, dnia 24.05.2008r.[/SIZE][/font]
Kontroler celny

Pan Dyrektor
Izby Celnej w Opolu
Za pośrednictwem
Kierownika OC Nysa

W związku z pismem nr 380000-KA-150-8/08/HR z dnia 23.04.2008r. uprzejmie proszę o skrócenie mojego wymiaru godzin w maju br. i udzielenie dnia wolnego od pracy w dniu 02.05.2008r.[/font][/SIZE]

Powyższe uzasadniam tym, że w rozporządzeniu MF w sprawie szczegółowych zasad ustalania rozkładu czasu służby funkcjonariuszy celnych (Dz.U. Nr 29/2000, poz.363 ze zm.) jest odesłanie do stosowania prawa pracy.

Nadto par.3a ww. rozporządzenia nakazuje stosować wobec funkcjonariuszy takie same zasady w kwestii dni wolnych od pracy jak dla pracowników urzędów administracji rządowej.[/SIZE][/font]

Dodatkowo wyjaśniam, że paragraf 3a ww. rozporządzenia został właśnie wprowadzony w tym celu, tzn. po to aby rozwiać wątpliwości interpretacyjne i zacząć stosować wobec funkcjonariuszy takie same zasady w kwestii art.130 par 2 ustawy Kodeks Pracy jak wobec pracowników cywilnych. Kwestię tą potwierdza proces legislacyjny oraz uzasadnienie prz wprowadzeniu nowelizacji w Dz.U. /2005 Nr 187, poz.1570).[/SIZE][/font]
Jednocześnie uprzejmie informuję, że bez przewodu sądowego odstąpię od roszczeń za lata poprzednie. Jednak otwarcie procesu spowoduje roszczenie wsteczne jak również rozważę koszty zastępstwa procesowego, którymi zgodnie z przypisanymi normami obciążę pracodawcę. [/SIZE][/font]
 
Ostatnia edycja:
A IC Poznań dyrektor rozesłął pismo informujące że nas art 130 Kodeksu Pracy nie obowiązuje, bo w ustawie o SC nie ma delegacji.......

Mi nie zalezy na tym dniu- jak juz wczesniej swoją opine zawarłem :) - ale zasady powiny byc jasne. Ciekawe że można siedzieć przy jednym biurku, wykonywac te same czynności w ramach tego samego pracodawcy i....
- miec zróżnicowane mocno pensje funkcjonariusz -cywil
- pracowac kiedy kolezanka\kolega ustawowo ma wolne.....

..."wy tu niezły siostry burdel macie..." :):):)
 
Sprawa jest w sumie błaha, ale poraża indolencja w interpretacji prawa przez MF. Dyrektorowi powiedziałem, że pozew nie jest de facto przeciwko niemu a ministerstwu, chociaż pozwać muszę jego, szkoda, że nie ministerstwo.
 
Temat do tej pory wydawał mi się błachy(jeden dzień w te czy w te), ale może nie jest to sprawa przegrana :rolleyes:. Okazuje się że telefon do Inspekcji Pracy wszystkie wątpliwości rozwiewa. Otóż tak jak wszelkie kwestie sporne (tak jak zawsze) rozstrzygane są na korzyść pracownika, tak i sprawa godzin nominalnych dla SC w maju 2008 to 152 godziny.
Wg PIP przepisy szczegółowe określające godziny pracy dla funkcjinariuszy nie mogą być niezgodne z przepisami Kodeksu Pracy.

Hmm, prawnikiem nie jestem ale wydaje mi się że ma to sens.:rolleyes:

pozdrawiam
 
sprawa

Sprawa jest ważna, bowiem mój kolega jest PCV, czyli pracownikiem cywilnym, jego zmiana w maju 160 godz, moja 160 godz, on odbiera 8 godz. z nadgodzin, przykład IC Warszawa, Panie Kapica dlaczego Pan okradasz mnie , moją rodzinę i i moje zdrowie ? Gdzie jest złodziej ?
 
Tak u nas kadry wystosowały pismo w którym przypominaja iz miesieczna norma dla fynkcjonariusza w maju to 160 godz. a dla pracowników cywilnych to 152 godz.
 
Decyzja nr 22
Dyrektora Izby Celnej w Gdyni
z dnia 22.04.2008r.
(320000-KA-150-168/2008)

w sprawie ustanowienia dnia wolnego od pracy
dla pracowników zatrudnionych w Izbie Celnej w Gdyni i podległych
Urzędach Celnych

Na podstawie art. 130 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r Kodeks Pracy (tekst jednolity Dz.U. nr 21 z 1998, poz. 94, z późniejszymi zmianami), w związku z art. 7 ust. 1 ustawy
z dnia 24.08.2006r. o służbie cywilnej (Dz.U. nr 170, poz. 1218 z 2006r. ze zmianami), ustalam co następuje.

§ 1

W związku ze świętem 03 maja 2008r. występującym w okresie rozliczeniowym
i przypadającym w innym dniu niż niedziela, obniżam w miesiącu maju wymiar czasu pracy
o 8 godzin do 152 godzin pracownikom, o których mowa w § 2 pkt 3 załącznika nr 1 do Decyzji nr 8 Dyrektora Izby Celnej w Gdyni z dnia 20.01.2005r.w sprawie wprowadzenia tekstu jednolitego Regulaminu Pracy w Izbie Celnej w Gdyni oraz podległych Urzędach Celnych, tj. członkom korpusu służby cywilnej i pracownikom nie objętym mnożnikowymi systemami wynagrodzeń.
§ 2

Zobowiązuję kierowników komórek organizacyjnych i Naczelników Urzędów Celnych
do udzielenia dnia wolnego od pracy pracownikom, o których mowa w § 1, w terminie do
31 maja 2008r.
§ 3

Udzielenie dnia wolnego, o którym mowa w § 2 nie powinno zakłócić funkcjonowania pracy komórek organizacyjnych w Izbie Celnej i podległych Urzędów Celnych.

§ 4

Wykazy określające termin wykorzystania dnia wolnego, o którym mowa w § 2, należy przesłać w terminie 7 dni od dnia wejścia w życie niniejszej decyzji do Wydziału Kadr
i Szkolenia.
§ 5

Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.


p.o. Dyrektora Izby Celnej w Gdyni

 
chodzi o funkcjonariuszy, czy o cywili

witam, czytałem to pismo pierwszy raz ... i uśmiech na twarzy zagościł, - czytałem drugi raz ... i w oczach "pojaśniało" - przecież to chodzi o "cywili" w Izbach.
Za telefon i do PIP-u, a tu odpowiedż...."państwo podlegają podlegają pod ustawę o służbie celnej (umowa zawarta na tej podstawie), a nie Kodeksu Pracy" Nie wiem - jak to się ma do pism "Siwego", ale taką otrzymałem odpowiedż. Czyli - Ci (My) wszyscy, ktorzy pracujemy w systemie zmianowym (ale i funkcjonariusze administracji), zostaliśmy w imieniu prawa poraz kolejny pozbawieniu przyslugującej nam dniówki (8 godzin) .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mój grafik na maj 160 godzin.
Kolega "cywil" w tym samym grafiku 152 godziny.
Co za deb.. wymyśla takie rzeczy???
Wszyscy są równi ale niektórzy równiejsi???
 
3-maja

W naszej formacji jest nadal wielu funkcjonariuszy, których wysłano na tułaczke. I to w wiekszosci dla nich ten dzień jest szansą na spotkanie z rodziną. Dzis jest to 3-maja , kolejnym dniem może być 15 sierpnia lub 1 listopada. Dlaczego jako jedyny zawód w tym kraju mamy być zawsze pokrzywdzeni. Dobrze byłoby uregulować również nasze urlopy!!!! Liczenie godzinowe to jakieś kuriozum!!!!!!!!!!!! mam kilka dni urlopu ale nie mam godzin! Więc defakto tego urlopu NIE MAM czy to nie paranoja???????
 
Dyrektorzy DepartamentówDyrektorzy Izb Celnych

Zgodnie z art. 31 ust.1 ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej (Dz.U. z 2004 r. Nr 156, poz.1641 ze zm.) czas pełnienia służby funkcjonariusza celnego jest określony wymiarem jego obowiązków, z uwzględnieniem prawa do wypoczynku.

Szczegółowe zasady ustalania rozkładu czasu służby, reguluje rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 6 kwietnia 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania rozkładu czasu służby funkcjonariuszy celnych (Dz.U. Nr 29, poz. 363 ze zm.).

Zgodnie z §3a pkt 2 tego rozporządzenia dodatkowymi dniami wolnymi od służby dla funkcjonariuszy celnych są dni wolne od pracy ustalone dla pracowników urzędów administracji rządowej.
Dzień 2 maja dla pracowników urzędów administracji rządowej nie został ustalony jako dzień wolny od pracy.

Do funkcjonariuszy celnych nie mają również zastosowania przepisy kodeksu pracy. Nie dotyczy ich zatem uregulowanie zawarte w art. 130 § 2 kodeksu pracy, zgodnie z którym każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin.
W związku z powyższym za 3 maja - święto przypadające w sobotę - nie wyznacza się funkcjonariuszom celnym dnia wolnego
Warszawa, dnia 28 kwietnia 2008 r.
SC/KS/0681/256/08
Jacek Kapica

http://www.wssc.szu.pl/news.php?id=1669
 
prawda jest też taka, że nie tylko ten przypadek różni cywili i mundurowych i nie zawsze na korzyść cywili. niektórzy czasem starają sie o tym niepamiętać. a chyba najwyższy czas żeby ujednolicić wszystko w naszej słuzbie/pracy tak by wykonując te same czynności mieć te same prawa i obowiązki pozdrawiam
 
Back
Do góry