• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Choroba podczas postępowania rekrutacyjnego.

Rafal91pl

Nowy użytkownik
Dołączył
7 Październik 2019
Posty
9
Punkty reakcji
2
Cześć. Na forum jestem nowy, przeszukałem je pod kątem mojego tematu, ale odpowiedzi brak. Jestem rekrutem do służby celno slarbowej w jednej z IAS. Przeszedłem test wiedzy (sierpień 2019r.), test sprawności (wrzesień 2019 r.). Jutro miałem mieć test psychologiczny, ale w weekend od córki załapałem ospę bostońską. U swojego dotychczasowego pracodawcy od lekarza otrzymałem zwolnienie lekarskie z powodu, iż ta choroba jest mocno zakaźna. Poinformowała dzisiaj kadry IAS, lecz Panie nie wiedzą co w takim przypadku i poproszono mnie o kontakt we wskazanym czasie. Ja po przejrzeniu rozporządzenia MF z dn. 23 lutego 2018 r. nie znalazłem tam informacji co w sytuacji, która mjie spotkała. Jest jedynie mowa o kandydacie, który rezygnuje po umieszczeniu na liście rankingowej.
Jest ktoś w stanie mi coś podpowiedzieć?
 
W jakim sensie - kontakt we wskazanym czasie? Skoro jutro masz mieć test.
Jeśli czujesz się na chodzie (ja podczas bostonki nie wiedziałam jak się nazywam), to ja osobiście poszłabym na test.
Na zwolnieniu lekarskim nie możesz pracować (temat do wygooglania) ale nie znam przepisu, który zabroniłby Ci uczestnictwa w rekrutacji. Pytanie, czy miałbyś mozliwosc napisać test w innym, bliskim terminie. Być może toczy się jeszcze jedno postępowanie rekrutacyjne...
 
W jakim sensie - kontakt we wskazanym czasie? Skoro jutro masz mieć test.
Jeśli czujesz się na chodzie (ja podczas bostonki nie wiedziałam jak się nazywam), to ja osobiście poszłabym na test.
Na zwolnieniu lekarskim nie możesz pracować (temat do wygooglania) ale nie znam przepisu, który zabroniłby Ci uczestnictwa w rekrutacji. Pytanie, czy miałbyś mozliwosc napisać test w innym, bliskim terminie. Być może toczy się jeszcze jedno postępowanie rekrutacyjne...

W takim sensie, że Panie chyba musiały się skonsultować albo w wydziale kadr albo i z samą góra, czyli dyrektorem. Niestety sytauacja wygląda tak, że w niektórych Izbach brak jest "własnego" psychologa, więc dyrektorzy wynajmują zewnętrznych. Sprawa z góry niestety przegrana, jeżeli ktoś jest obłożnie chory to nie uczestniczy dalej w postępowaniu. Jeśli natomiast siły pozwalają to pomimo choroby trzeba iść, żeby nie stracić. Dziwne to trochę, bo rozporządzenie milczy w tym temacie, a wątpliwości na korzyść trzeba rozpatrywać.
 
Idz, jak się dostaniesz to cały czas bedziesz chory zasuwał do roboty... tak sporo osób u mnie robi żeby wypłaty nie obcięli i nagrody nie przepadły... ale ze inni się zaraza, co tam, nawet lepiej, jak przez nieobecności nie załapią się na nagrody to więcej do podziału będzie...
 
Back
Do góry