• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Badanie lekarskie negatywne? pytanie

blend

Nowy użytkownik
Dołączył
29 Czerwiec 2020
Posty
2
Punkty reakcji
0
Cześć,
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy warto starać się o służbę w jednostkach mundurowych?

Z tego co wiem na badaniach badają słuch. Ja nie słyszę na jedno ucho, ale poza tym bardzo dobry słuch mam na jedno ucho, nawet lepszy niż ludzie mający słuch w obydwu...

Czy w służbie celno-skarbowej przejdę badania?

Zawsze chciałem wstąpić do wojska ale nigdy nie składałem papierów do żadnych służby mundurowych, bo przy rozporządzeniu ministrów i przy rozmowie z kolegami każdy miał badania słuchu - więc nie chciałem nigdy składać papierów, bo wiedziałem że mnie nie przyjmną już na ostatnim etapie.

Mógłby się wypowiedzieć jakiś lekarz, czy niedosłuch na jedno ucho wyklucza mnie ze służby? Nie wiem co robić, czy składać papiery czy odpuścić.

U prywaciarza takich badań nie ma. W służbach mundurowych są, więc troszkę słabo się z tym czuje bo mógłbym nawet jeździć na poligony codziennie, mógłbym być ubrudzony po pachy w błocie, mógłbym jeździć w teren, chodzić do pracy codziennie, itp, ale co z tego jak słuch mnie na wstępnie odrzuca ze służby... :(

Proszę o odpowiedż osób znających temat.
 
Ostatnia edycja:
Bez badań na komisji się nie obędzie - próbuj - przeczytaj

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW1)
z dnia 13 kwietnia 2017 r.
w sprawie wykazu chorób i ułomności wraz z kategoriami zdolności do pełnienia służby przez kandydata do służby w Służbie Celno-Skarbowej oraz funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej


pytanie czy to przytępienie czy głuchota ? jak by co to dla kandydata jest zdolny/niezdolny czyli decyduje lekarz - generalnie można być ślepym jak kret i nosić okulary z dekanami od słoików i nie bedzie problemów ale ci z słuchem są dyskryminowani - po za tym chodzi (tak słyszałem) o słuch kierunkowy czyli lepiej mniej słyszeć na uszy oba - niż lepiej na jedno a na drugie znacznie gorzej - co ciekawe jak już byś się dostał do służby to żadnym problemem by to nie bylo po prostu miałbyś stanowisko co uwzględnia ten problem. Dowiedz się jaki lekarz siedzi w komisji msw i zasuwaj do niego prywatnie na konsultacje.
 
Ostatnia edycja:
Kurczę, słaba sprawa. Tym bardziej, że idealny słuch w naszej służbie tak naprawdę potrzebny jest w niewielu działach, może w realizacji przy broni. Ale przepis jest przepisem. Może skonsultuj to zagadnienie z lekarzem medycyny pracy, najlepiej w tym ośrodku, który przeprowadza badania dla naszej służby. Może Ci coś podpowie. Powodzenia.
 
No właśnie sęk w tym, że widząc wojskowych, czy ludzi ze straży granicznej to większość albo leserzy, albo plecaki, albo ludzie z problemami wzroku i to tak potężnym, że mają z +20...
Dlatego wojsko, SG, policja odpada.
Pomyślałem, że jedyną służbą mundurową do jakiej by mnie wzięli to może celno-skarbówka, ale widząc wymogi do lipa ::(

Co innego iść na badania lekarskie do lekarza medycyny pracy, tutaj może jeszcze bym zagadał by podbił. Ale pewnie u Was przy badaniach w komisjach za to odpowiedzialnych za dobre oczy i fajny wygląd nikt mi nie podpisze: ZDOLNY.

Czy możecie się na dniach popytać w kadrach, u przełożonych, czy jak ktoś ma znajomości to u komendanta co w takim przypadku?

Zakładając zdaje testy super, bije sprawnościowo 99% ludzi starających się o służbę, na rozmowie kwalifikacyjnej są ze mnie zadowoleni i dostaje szansę. Przychodzą badania lekarskie i z powodu utraty słuchu na jedno ucho leże i nie dostaje się do służby.
Co innego gdybym był inwalidą, ale ja nawet o rente się nie starałem z powodu słuchu... i takowej renty nie mam.

Choiernie jest mi żal bo swoje życie inaczej bym potoczył. Pewnie już teraz siedziałbym w wojsku ze stopniem podpurocznika, no ale co z tego że jestem sprawny fizycznie, z głową mam wszystko ok jak słuch mnie wyklucza ze służby? Nie jedna osoba pytała się mnie czemu nie składam papierów do SG, wojska...

PS. Mógłby ktoś jeszcze podać mi numer albo stronkę do tych waszych lekarzy z MSWiA? Albo mógłby ktoś zadzwonić sam, zapytać? Bardzo mi zależy na czasie, bo nie wiem czy znów odpuszczać, czy jednak spróbować.
 
Ostatnia edycja:
Witaj, miałem ostatnio badania wlasnie na broń i tak jak kolega wyżej wspomniał było badanie słuchu i to dosyć dokładne. Aczkolwiek ja bym próbował, to przecież nic nie kosztuje. Jak nie spróbujesz, to się dowiesz. Powodzenia
 
Kilka lat temu byłem na zwykłych badaniach okresowych byłem po zapaleniu ucha, co odbiło swoje piętno na audiogramie. Sam czułem, że słabiej słyszałem na jedno ucho.
Lekarz orzecznik po wytłumaczeniu odroczył wydanie opinii na 2 tygodnie. Musiałem powtórzyć badanie jak się do końca wyleczyłem.
Na skierowaniu na badania miałem wpiasaną broń i kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi. Funkcjonariusz "biurowy" nie miałby z tym problemu.
Przy przyjęciu szuka się ludzi zdrowych, zeby mogli wykonywać każde działanie.
Nie chcę Ci odbierać nadziei, ale moim zdaniem nie przejdziesz pozytywnie badań wstępnych i nie jest ważne, że mógłbyś być lepszym f-szem niż osoba w pełni zdrowa.
Pozdrawiam i powodzenia
 
Witaj, miałem ostatnio badania wlasnie na broń i tak jak kolega wyżej wspomniał było badanie słuchu i to dosyć dokładne. Aczkolwiek ja bym próbował, to przecież nic nie kosztuje. Jak nie spróbujesz, to się dowiesz. Powodzenia

Kolego racja, tylko pytanie, ilu z nas nosi broń... Można 25lat bez SPB służyć a gdzie broń.
 
Cześć,
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy warto starać się o służbę w jednostkach mundurowych?

Z tego co wiem na badaniach badają słuch. Ja nie słyszę na jedno ucho, ale poza tym bardzo dobry słuch mam na jedno ucho, nawet lepszy niż ludzie mający słuch w obydwu...

Czy w służbie celno-skarbowej przejdę badania?

Zawsze chciałem wstąpić do wojska ale nigdy nie składałem papierów do żadnych służby mundurowych, bo przy rozporządzeniu ministrów i przy rozmowie z kolegami każdy miał badania słuchu - więc nie chciałem nigdy składać papierów, bo wiedziałem że mnie nie przyjmną już na ostatnim etapie.

Mógłby się wypowiedzieć jakiś lekarz, czy niedosłuch na jedno ucho wyklucza mnie ze służby? Nie wiem co robić, czy składać papiery czy odpuścić.

U prywaciarza takich badań nie ma. W służbach mundurowych są, więc troszkę słabo się z tym czuje bo mógłbym nawet jeździć na poligony codziennie, mógłbym być ubrudzony po pachy w błocie, mógłbym jeździć w teren, chodzić do pracy codziennie, itp, ale co z tego jak słuch mnie na wstępnie odrzuca ze służby... :(

Proszę o odpowiedż osób znających temat.

Policja myślę, że odpada. Tam nie można zejść na aufdiogramie poniżej 20, czyli obustronny słuch nastolatka.
Jesli próbować to u nas, bądź wojsko.
Nosisz aparat? To też ma znaczenie.
Przejście audiogramu, to wynik kilku czynników, nie tylko dobrego słuchu.
 
aparat to wada czy zaleta w tym przypadku ?

Czytałaś rozporządzenie, dział V? Zalezy od zakresu niedosłuchu. Jest to wada wrodzona, nabyta? Ta rekrutacja nie jest aż tak czasochłonna. Nad czym tu się zastanawiać, startuj.
Pytam o aparat, bo wiem, że noszenie okularów nie jest problemem. Być może jest dopuszczalne noszenie aparatu. Nie wiem jakim tonów nie słyszysz, na jakim poziomie. Osobiście bym startowała.
 
jakbyś przeczytała cały wątek to byś wiedziała, że nie jestem autorem postu rozporządzenie znam - po prostu zaciekawiła mnie twoja wypowiedz
 
Slabo to wyglada w Sluzbie to przeciez nie jest tylko kwestia broni Nie wiem czy idziesz na granice wewnetrzna czy zewnetrzna do DŚ czy do realizacji ale raczej wszedzie bedziesz miec doczynienia z samochodami Na granicy gdzie ruch jest obledny nie moze kierownik ryzykowac ze cie cos przejedzie bo nie uslyszysz Podnosniki samochody No nie wiem Chyba ze do cywila
 
Cześć,
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy warto starać się o służbę w jednostkach mundurowych?

Z tego co wiem na badaniach badają słuch. Ja nie słyszę na jedno ucho, ale poza tym bardzo dobry słuch mam na jedno ucho, nawet lepszy niż ludzie mający słuch w obydwu...

Czy w służbie celno-skarbowej przejdę badania?

Zawsze chciałem wstąpić do wojska ale nigdy nie składałem papierów do żadnych służby mundurowych, bo przy rozporządzeniu ministrów i przy rozmowie z kolegami każdy miał badania słuchu - więc nie chciałem nigdy składać papierów, bo wiedziałem że mnie nie przyjmną już na ostatnim etapie.

Mógłby się wypowiedzieć jakiś lekarz, czy niedosłuch na jedno ucho wyklucza mnie ze służby? Nie wiem co robić, czy składać papiery czy odpuścić.

U prywaciarza takich badań nie ma. W służbach mundurowych są, więc troszkę słabo się z tym czuje bo mógłbym nawet jeździć na poligony codziennie, mógłbym być ubrudzony po pachy w błocie, mógłbym jeździć w teren, chodzić do pracy codziennie, itp, ale co z tego jak słuch mnie na wstępnie odrzuca ze służby... :(

Proszę o odpowiedż osób znających temat.
I jak ostatecznie sprawy się rozwinęły, udało ci się?
 
ja bym próbowała i nie mówiła otwarcie o problemach ze słuchem, wyjdzie to wyjdzie nie to nie, zachowywać się normalnie i iść na komisje
 
Policja myślę, że odpada. Tam nie można zejść na aufdiogramie poniżej 20, czyli obustronny słuch nastolatka.
Jesli próbować to u nas, bądź wojsko.
Nosisz aparat? To też ma znaczenie.
Przejście audiogramu, to wynik kilku czynników, nie tylko dobrego słuchu.
Nie znacie sie. Kumpel na wstępnych, który ma 25 lat miał probłem ze słuchem na jedno z uch, teraz ma aparat. Podczas badań sie nie przyznał i wiedząc z jaką czestotliwością +- pojawia się sygnał po prostu naciskał guzik na audiogramie i mówił, ze słyszy. Badanie przeszedł bez problemu :). Masz łeb i c**j to kombinuj :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Back
Do góry