Badanie lekarskie negatywne? pytanie

blend

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Cześć,
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy warto starać się o służbę w jednostkach mundurowych?

Z tego co wiem na badaniach badają słuch. Ja nie słyszę na jedno ucho, ale poza tym bardzo dobry słuch mam na jedno ucho, nawet lepszy niż ludzie mający słuch w obydwu...

Czy w służbie celno-skarbowej przejdę badania?

Zawsze chciałem wstąpić do wojska ale nigdy nie składałem papierów do żadnych służby mundurowych, bo przy rozporządzeniu ministrów i przy rozmowie z kolegami każdy miał badania słuchu - więc nie chciałem nigdy składać papierów, bo wiedziałem że mnie nie przyjmną już na ostatnim etapie.

Mógłby się wypowiedzieć jakiś lekarz, czy niedosłuch na jedno ucho wyklucza mnie ze służby? Nie wiem co robić, czy składać papiery czy odpuścić.

U prywaciarza takich badań nie ma. W służbach mundurowych są, więc troszkę słabo się z tym czuje bo mógłbym nawet jeździć na poligony codziennie, mógłbym być ubrudzony po pachy w błocie, mógłbym jeździć w teren, chodzić do pracy codziennie, itp, ale co z tego jak słuch mnie na wstępnie odrzuca ze służby... :(

Proszę o odpowiedż osób znających temat.

Ostatnia edycja:

juda

Użytkownik
Punkty reakcji
22
Bez badań na komisji się nie obędzie - próbuj - przeczytaj

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW1)
z dnia 13 kwietnia 2017 r.
w sprawie wykazu chorób i ułomności wraz z kategoriami zdolności do pełnienia służby przez kandydata do służby w Służbie Celno-Skarbowej oraz funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej

pytanie czy to przytępienie czy głuchota ? jak by co to dla kandydata jest zdolny/niezdolny czyli decyduje lekarz - generalnie można być ślepym jak kret i nosić okulary z dekanami od słoików i nie bedzie problemów ale ci z słuchem są dyskryminowani - po za tym chodzi (tak słyszałem) o słuch kierunkowy czyli lepiej mniej słyszeć na uszy oba - niż lepiej na jedno a na drugie znacznie gorzej - co ciekawe jak już byś się dostał do służby to żadnym problemem by to nie bylo po prostu miałbyś stanowisko co uwzględnia ten problem. Dowiedz się jaki lekarz siedzi w komisji msw i zasuwaj do niego prywatnie na konsultacje.

Ostatnia edycja:

czwschód

Użytkownik
Punkty reakcji
27
Kurczę, słaba sprawa. Tym bardziej, że idealny słuch w naszej służbie tak naprawdę potrzebny jest w niewielu działach, może w realizacji przy broni. Ale przepis jest przepisem. Może skonsultuj to zagadnienie z lekarzem medycyny pracy, najlepiej w tym ośrodku, który przeprowadza badania dla naszej służby. Może Ci coś podpowie. Powodzenia.

Milanista

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
1
Witaj, miałem ostatnio badania wlasnie na broń i tak jak kolega wyżej wspomniał było badanie słuchu i to dosyć dokładne. Aczkolwiek ja bym próbował, to przecież nic nie kosztuje. Jak nie spróbujesz, to się dowiesz. Powodzenia

PJS

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
608
Miasto
Polska
Kilka lat temu byłem na zwykłych badaniach okresowych byłem po zapaleniu ucha, co odbiło swoje piętno na audiogramie. Sam czułem, że słabiej słyszałem na jedno ucho.
Lekarz orzecznik po wytłumaczeniu odroczył wydanie opinii na 2 tygodnie. Musiałem powtórzyć badanie jak się do końca wyleczyłem.
Na skierowaniu na badania miałem wpiasaną broń i kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi. Funkcjonariusz "biurowy" nie miałby z tym problemu.
Przy przyjęciu szuka się ludzi zdrowych, zeby mogli wykonywać każde działanie.
Nie chcę Ci odbierać nadziei, ale moim zdaniem nie przejdziesz pozytywnie badań wstępnych i nie jest ważne, że mógłbyś być lepszym f-szem niż osoba w pełni zdrowa.
Pozdrawiam i powodzenia

Ruletka

Użytkownik
Punkty reakcji
15
Witaj, miałem ostatnio badania wlasnie na broń i tak jak kolega wyżej wspomniał było badanie słuchu i to dosyć dokładne. Aczkolwiek ja bym próbował, to przecież nic nie kosztuje. Jak nie spróbujesz, to się dowiesz. Powodzenia
Kolego racja, tylko pytanie, ilu z nas nosi broń... Można 25lat bez SPB służyć a gdzie broń.

Ruletka

Użytkownik
Punkty reakcji
15
Cześć,
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy warto starać się o służbę w jednostkach mundurowych?

Z tego co wiem na badaniach badają słuch. Ja nie słyszę na jedno ucho, ale poza tym bardzo dobry słuch mam na jedno ucho, nawet lepszy niż ludzie mający słuch w obydwu...

Czy w służbie celno-skarbowej przejdę badania?

Zawsze chciałem wstąpić do wojska ale nigdy nie składałem papierów do żadnych służby mundurowych, bo przy rozporządzeniu ministrów i przy rozmowie z kolegami każdy miał badania słuchu - więc nie chciałem nigdy składać papierów, bo wiedziałem że mnie nie przyjmną już na ostatnim etapie.

Mógłby się wypowiedzieć jakiś lekarz, czy niedosłuch na jedno ucho wyklucza mnie ze służby? Nie wiem co robić, czy składać papiery czy odpuścić.

U prywaciarza takich badań nie ma. W służbach mundurowych są, więc troszkę słabo się z tym czuje bo mógłbym nawet jeździć na poligony codziennie, mógłbym być ubrudzony po pachy w błocie, mógłbym jeździć w teren, chodzić do pracy codziennie, itp, ale co z tego jak słuch mnie na wstępnie odrzuca ze służby... :(

Proszę o odpowiedż osób znających temat.
Policja myślę, że odpada. Tam nie można zejść na aufdiogramie poniżej 20, czyli obustronny słuch nastolatka.
Jesli próbować to u nas, bądź wojsko.
Nosisz aparat? To też ma znaczenie.
Przejście audiogramu, to wynik kilku czynników, nie tylko dobrego słuchu.

Warmiak

Użytkownik
Punkty reakcji
2
Niedosluch raczej wyklucza chociaż to indywidualna decyzja lekarza

Ruletka

Użytkownik
Punkty reakcji
15
aparat to wada czy zaleta w tym przypadku ?
Czytałaś rozporządzenie, dział V? Zalezy od zakresu niedosłuchu. Jest to wada wrodzona, nabyta? Ta rekrutacja nie jest aż tak czasochłonna. Nad czym tu się zastanawiać, startuj.
Pytam o aparat, bo wiem, że noszenie okularów nie jest problemem. Być może jest dopuszczalne noszenie aparatu. Nie wiem jakim tonów nie słyszysz, na jakim poziomie. Osobiście bym startowała.

juda

Użytkownik
Punkty reakcji
22
jakbyś przeczytała cały wątek to byś wiedziała, że nie jestem autorem postu rozporządzenie znam - po prostu zaciekawiła mnie twoja wypowiedz

Do góry