• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Awans!!!

Ale najleprze są awanse na stanowiskach bez pieniędzy.....
Wszyscy (albo prawie wszyscy) wówczas zazdroszczą takiemu awansowanemu,
wyobrażają sobie niewiadomo jakie kwoty,
delikwentowi jest przykro bo innym tez sie należał awans, bo tez zasuwają,
a tak naprawdę oprócz kwasów w komórce nic nikt nie zyskał,
myślę, że przełożeni mają niezły ubaw....
 
Awans na stopniu rzeczywiście nie wiąże się z wielką podwyżką, biorąc pod uwagę przeciętny czas oczekiwania na awans, kwota jest wręcz śmieszna.
Awans na mł.asp to zwiększenie dodatku za stopień o 0,027 (mnożnik kwoty bazowej) czyli 48,70 zł brutto, a to daje wzrost netto o około 40 zł.
Kwota dalej nie jest oszałamiająca, ale nie jest to 26 zł
Mam córkę w 5 klasie SP, więc z odejmowaniem jestem na bieżąco. Dostałam 26 zł. podwyżki, nie chce być inaczej.
 
Mam córkę w 5 klasie SP, więc z odejmowaniem jestem na bieżąco. Dostałam 26 zł. podwyżki, nie chce być inaczej.
Twój dodatek za stopień MUSIAŁ wzrosnąć o 48,70 zł brutto, nie ma innej możliwości.
Musieliby Ci obniżyć uposażenie zasadnicze. Czy Twoje uposażenie jest w każdym miesiącu identyczne? (np godziny nocne)
A może byłaś na zwolnieniu lekarskim? Może dlatego uzyskałaś taki wynik odejmowania.
Porównaj sobie ile wynosił Twój dodatek za stopień przed i po awansie.
Kwota ta nie może być dowolna bo jest określona w rozporządzeniu o dodatkach....
Każdy funkcjonariusz SCS w całej Polsce, ma identyczny dodatek za taki sam stopień służbowy.
 
Back
Do góry