• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

@yanek CZY są w kontrze z tym art. 41? Czy mają jakiś plan działania? Co zamierzają? Pozdrawiam fejsbukowicza!
Jak chodzi o fejsbuka to założyłem konto tylko ze względu na poszukiwanie wiadomości odnośnie tego upokorzenia jakie zafundował nam rząd i po tylu latach służby pozbawił nas waloryzacji przesuwając ją na marzec. Sama grupa powstała parę dni temu i ma ponad 700 członków, którzy zostali w ten sam sposób potraktowani. Szukają możliwości zorganizowania pozwu zbiorowego. Padają propozycje kancelarii, które ewentualnie mogłaby zająć się tą sprawą.
Dodam, że nie namawiam. Nie jestem naganiaczem ani założycielem tej grupy. Jestem jedną z tych osób, które zostały niesprawiedliwie potraktowane i szukam informacji na ten temat.
Pozdrawiam.
 
@yanek ok, cieszę się z Twojej aktywności. Też będę pokrzywdzony. Czy są tam przedstawiciele wielu służb, czy tylko naszej? Dzięki za informację!
Z tego co widzę to większość policjanci, ale nie ma się co dziwić bo z ich formacji odeszło najwięcej funkcjonariuszy.
Przykład tej grupy podałem w odpowiedzi na pytanie " czy w innych służbach też coś się dzieje w tym temacie" Wojskowi też cos próbują, ale oni mają innego ministra. Myślę, że zwarcie szyków wszystkich formacji może przynieść sukces. A jak będzie każdy rzepkę skrobał sam to może się to rozpłynąć na co pewnie liczy rząd. W końcu nie wszystkim się chce angażować. Ale to takie moje zdanie.
 
Z tego co widzę to większość policjanci, ale nie ma się co dziwić bo z ich formacji odeszło najwięcej funkcjonariuszy.
Przykład tej grupy podałem w odpowiedzi na pytanie " czy w innych służbach też coś się dzieje w tym temacie" Wojskowi też cos próbują, ale oni mają innego ministra. Myślę, że zwarcie szyków wszystkich formacji może przynieść sukces. A jak będzie każdy rzepkę skrobał sam to może się to rozpłynąć na co pewnie liczy rząd. W końcu nie wszystkim się chce angażować. Ale to takie moje zdanie.
Nie możemy rzepki skrobać! Musimy się postawić równo! Wszystkie SM emeryci, może nas ZZ WESPRĄ?
 
Zapraszam, jestem od niedawna. Można dowiedzieć się więcej jak powalczyć o 7.8 % z waloryzacji dla tych co odeszli przed 01 marca 2023 www.facebook.com/groups/1264292454163803/
Bardzo proszę o wskazówkę, jak dołączyć do grupy. Czy dobrze rozumiem, że trzeba tam wpisać oprócz daty przejścia na emeryturę, również nr identyfikatora indywidualnego? tzw. blachy?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Bardzo proszę o wskazówkę, jak dołączyć do grupy. Czy dobrze rozumiem, że trzeba tam wpisać oprócz daty przejścia na emeryturę, również nr identyfikatora indywidualnego? tzw. blachy?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Ja podałem formację z której odchodzę , a tam gdzie nr ID podałem datę odejścia. Trochę czekałem, aż admin zatwierdził. chyba ze dwa dni. Nie wpisywałem żadnego nr z blachy
 
Ja podałem formację z której odchodzę , a tam gdzie nr ID podałem datę odejścia. Trochę czekałem, aż admin zatwierdził. chyba ze dwa dni. Nie wpisywałem żadnego nr z blachy
Dziękuję za info, to w takim razie cierpliwie czekam

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Bardzo proszę o wskazówkę, jak dołączyć do grupy. Czy dobrze rozumiem, że trzeba tam wpisać oprócz daty przejścia na emeryturę, również nr identyfikatora indywidualnego? tzw. blachy?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Nie musisz nic podawać tylko formacje i przyszła datę odejścia
 
Jak chodzi o fejsbuka to założyłem konto tylko ze względu na poszukiwanie wiadomości odnośnie tego upokorzenia jakie zafundował nam rząd i po tylu latach służby pozbawił nas waloryzacji przesuwając ją na marzec. Sama grupa powstała parę dni temu i ma ponad 700 członków, którzy zostali w ten sam sposób potraktowani. Szukają możliwości zorganizowania pozwu zbiorowego. Padają propozycje kancelarii, które ewentualnie mogłaby zająć się tą sprawą.
Dodam, że nie namawiam. Nie jestem naganiaczem ani założycielem tej grupy. Jestem jedną z tych osób, które zostały niesprawiedliwie potraktowane i szukam informacji na ten temat.
Pozdrawiam.
A co ze związkami zawodowymi policji ? Też opuściły funkcjonariuszy ?
Pozostaliście sami sobie ?
A czy macie komunikat Prezydium służb mundurowych ?
Przecież 2 miesiące trwała akcja protestacyjna , oflagowane komisariaty ,
petycje do premiera , Akcja Protestacyjna itd..
 
Według mnie wszystkie ZZ mundurowe powinny dokonać analizy wpływu tego artykułu chorego na liczbę odejść. Czy spowodował on lawinowe zmniejszenie wniosków, czy też procent odejść jest porównywalny z latami ubiegłymi. Wtedy jakieś wspólne wystąpienie ZZSM do Sejmu, Senatu, Premiera, Prezydenta oraz Naczelnika , że a) pomysł się udał i jest ok i super, bo mamy dziadkowe i inne dodatki stażowe; b) pomysł zawiódł, należy emerytom ze stycznia i lutego 2023 przywrócić kwotę bazową z ustawy budżetowej, a nie z art. 41 skandalicznej ustawy. Z szacunkiem!

Teoretycznie , czy ZER już powinien wydawać decyzje ze zmienioną kwotą
przeciętnego uposażenia na 2023rok , skoro ustawa jest opublikowana
Od 8-9 lutego 2023r. ? Czy DIAS również powinien wyliczenia
prowadzić wg nowych kwot? Czy czeka na wytyczne , polecenia ,komunikaty szefa?
Pomijając oczywiście skandaliczny art41.
 
A co ze związkami zawodowymi policji ? Też opuściły funkcjonariuszy ?
Pozostaliście sami sobie ?
A czy macie komunikat Prezydium służb mundurowych ?
Przecież 2 miesiące trwała akcja protestacyjna , oflagowane komisariaty ,
petycje do premiera , Akcja Protestacyjna itd..
Dokładnie. Co się dzieje, odpuścili, dogadali się, nie opłaca się, czy się boją, przećiez to już czas. Za chwilę decyzję zerowskie się przecież uprawomocnią u niektorych
 
Teoretycznie , czy ZER już powinien wydawać decyzje ze zmienioną kwotą
przeciętnego uposażenia na 2023rok , skoro ustawa jest opublikowana
Od 8-9 lutego 2023r. ? Czy DIAS również powinien wyliczenia
prowadzić wg nowych kwot? Czy czeka na wytyczne , polecenia ,komunikaty szefa?
Pomijając oczywiście skandaliczny art41.
ZER wydaje decyzję na podstawie aktualnych, obowiązujących przepisów, bez analizy czy są konstytucyjne i sprawiedliwe.
Decyzję dla styczniowych i lutowych emerytów będą wg zeszłorocznej kwoty bazowej, bo nowa dla funkcjonariuszy i żołnierzy będzie obowiązywała od marca.
Zmiana decyzji będzie możliwa po zmianie rozporządzenia o wielokrotności kwoty bazowej ....
a to będzie możliwe po uruchomieniu modernizacji.
 
Panie przewodniczący, wnosząc sprawę do Sądu na pewno trzeba będzie pokryć koszta sądowe. Ponieważ nie mam praktyki, proszę o informację jak się one kształtują?
Ja otrzymała informację, że na każdym etapie po 180 złotych. Poniewaz nie jest stwierdzona niekonstytucyjność art.41 sprawy raczej będą przegrane. .ZER będzie przecie działał zgodnie z litera prawa.
 
Bardzo proszę o wskazówkę, jak dołączyć do grupy. Czy dobrze rozumiem, że trzeba tam wpisać oprócz daty przejścia na emeryturę, również nr identyfikatora indywidualnego? tzw. blachy?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Ja wpisałam tylko Służbę i datę odejścia.
 
Ja otrzymała informację, że na każdym etapie po 180 złotych. Poniewaz nie jest stwierdzona niekonstytucyjność art.41 sprawy raczej będą przegrane. .ZER będzie przecie działał zgodnie z litera prawa.
No nie napawa optymizmem. A tak zapytam skąd taka informacja, że raczej przegrane?
 
To nie informacja lecz świadomość prawna. Skro przepis art 41 wskazuje,że kwota bazowa z roku 2022 to ZER MSWiA ma jakieś inne wyjście???
Zgadza się. I do tego władza ma w odwodzie Trybunał Julii P., na wypadek gdyby jakieś sądy zaczęły za bardzo szaleć ;(
 
Back
Do góry