• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art 15a, L-4 a Służba Celna.


18 grudnia 2019′ o godzinie 14:00 odbędzie się posiedzenie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych (ASW)

Na tym posiedzeniu Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawi informację na temat planowanych zamierzeń resortu w latach 2019–2023.

Postaramy się relacjonować na naszej stronie to posiedzenie na żywo.
 

Na spotkaniu rozmawiano też o artykule 15a ustawy emerytalnej. MSWiA przygotuje warianty rozwiązania tej kwestii wraz z wyliczeniami finansowymi. Następnie propozycje te zostaną przedstawione do analizy stronie społecznej.
 
7. stycznia 2020′ na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Minister Mariusz Kamiński przedstawi stan realizacji Porozumienia zawartego 8. listopada 2018′ ze związkami zawodowymi wchodzącymi w skład Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.
Sławku czy ZZ Celnicy. pl też tam będą???? Art. 15 a dotyczy również nas, obawiam się że nas znów pominą
 
1588579303852.png

Przypominam ten temat, utknęło na dezyderacie 21, czy coś się w tym temacie dzieje???? Czy zawiesili to na kołku ????:unsure: Macie jakieś nowe info ludki????
 
Po wysłuchaniu dzisiejszej komisji dotyczącej 15a mam wrażenie, że to popaprane ministerstwo od finansów znowu chce nad wyruchać tak jak wyruchało nas z dodatkiem przedemerytalnym. Mam nadzieje, że się mylę. Sławek dziękuję Ci, że tam byłeś.
 
Po wysłuchaniu dzisiejszej komisji dotyczącej 15a mam wrażenie, że to popaprane ministerstwo od finansów znowu chce nad wyruchać tak jak wyruchało nas z dodatkiem przedemerytalnym. Mam nadzieje, że się mylę. Sławek dziękuję Ci, że tam byłeś.
Może nie wybrzmiało to wprost ale po pytaniu Pana Siwego i wystąpieniu eksperta komisji wyszło na to, że MF jest przeciwny aby beneficjentami ewentualnych zmian w art 15a byli fc.
 
 
Ta grupa funkcjonariuszy to my... czy bladze
 
moim zdaniem to wybrzmiało wprost, że MF zgłosił uwagi niezgodne z zawartym porozumieniem. Ale widać u niego słowo tańsze od pieniędzy.

Za norkami ujął się sam J. Kaczyński, a za nami kto się ujmie?
św. Mateusz też nie pomógł..., było minęło, samo życie...wegetacja:mad:
moim zdaniem to wybrzmiało wprost, że MF zgłosił uwagi niezgodne z zawartym porozumieniem. Ale widać u niego słowo tańsze od pieniędzy.
Jasne, czuje się jak w "swoim" BANKU. Nikt mu nie podskoczy i krzywdy nie zrobi, przecież fachodwiec ( goli nas bez mydła);)
I finanse mają się dobrze, UE wspomogłao_O...gospodarkę, MY zapłacimy🤫
 
Przeczytałem artykuł i nie wiem czy dobrze zrozumiałem odnośnie art.15a.Po pierwsze jest mowa tylko o funkcjonariuszach podległych pod MSWiA , poza tym piszą że okres pracy w cywilu będzie przeliczany po 1,3% po osiągnięciu 25 lat służby oraz że przelicznik na poziomie 1,3% byłby doliczany do lat po osiągnięciu podstawowego wieku emerytalnego / czyli mimo tego że ktoś przepracuje 25 lat w służbie i przejdzie na emeryturę mundurową w wieku np. 55 lat to i tak będzie musiał poczekać na ponowne przeliczenie emerytury za lata wcześniejsze przed służbą po 1,3% do 65 roku życia /.
Jak myślicie czy dobrze to interpretuję?Jeśli MSWiA ma taki pomysł to myślę że policjanci ich wyśmieją!!!
 
Przeczytałem artykuł i nie wiem czy dobrze zrozumiałem odnośnie art.15a.Po pierwsze jest mowa tylko o funkcjonariuszach podległych pod MSWiA , poza tym piszą że okres pracy w cywilu będzie przeliczany po 1,3% po osiągnięciu 25 lat służby oraz że przelicznik na poziomie 1,3% byłby doliczany do lat po osiągnięciu podstawowego wieku emerytalnego / czyli mimo tego że ktoś przepracuje 25 lat w służbie i przejdzie na emeryturę mundurową w wieku np. 55 lat to i tak będzie musiał poczekać na ponowne przeliczenie emerytury za lata wcześniejsze przed służbą po 1,3% do 65 roku życia /.
Jak myślicie czy dobrze to interpretuję?Jeśli MSWiA ma taki pomysł to myślę że policjanci ich wyśmieją!!!
NO, chyba, że " w zamian" coś ugrają...np. jakiś dodatek, przedemerytalny, oczywiście w ramach...covidowych utrudnień...:mad:
 
Przeczytałem artykuł i nie wiem czy dobrze zrozumiałem odnośnie art.15a.Po pierwsze jest mowa tylko o funkcjonariuszach podległych pod MSWiA , poza tym piszą że okres pracy w cywilu będzie przeliczany po 1,3% po osiągnięciu 25 lat służby oraz że przelicznik na poziomie 1,3% byłby doliczany do lat po osiągnięciu podstawowego wieku emerytalnego / czyli mimo tego że ktoś przepracuje 25 lat w służbie i przejdzie na emeryturę mundurową w wieku np. 55 lat to i tak będzie musiał poczekać na ponowne przeliczenie emerytury za lata wcześniejsze przed służbą po 1,3% do 65 roku życia /.
Jak myślicie czy dobrze to interpretuję?Jeśli MSWiA ma taki pomysł to myślę że policjanci ich wyśmieją!!!
Dobrze myślisz, @franek kisiel, to "kicha", która nic nikomu nie daje. Jeżeli nic się nie zmieni w założeniach, to będzie kolejny niekonstytucyjny bubel. Gdzie przepisy przejściowe?. Określenie podstawowy wiek emerytalny nie funkcjonuje w żadnych przepisach. Jak zwykle brak precyzji. Czekamy na konkretny projekt lub konkretne założenia do projektu, bo na razie to tylko słowa...:mad:
 
Propozycja rządu dotycząca zmiany 15a chyba nie jest zbyt atrakcyjna. Warunek 25 lat służby i emka pełna dopiero po 60/65 roku życia to kpina. 3,5 roku to 9.1% do fula. Jaki to zysk dla funkcjonariuszy jak i tak muszą czekać do wieku emerytalnego żeby ją otrzymać a wtedy pewnie emka ZUS + ZER będzie większa od emki tylko z ZER. Pozostaje tylko mieć nadzieje, że policjanci nie przyjmą takich założeń do zmiany 15a.
 
Już na wstępie zonk dla: ucywilnionych i zwolnionych oraz tych którzy od 2018 odeszli na emkę mundurową bo oni nie mają 25 lat. 1,3 a dlaczego nie na tych samych zasadach jak 15 czyli 3lata po 2,6 a reszta po 1,3. No i co to za bzdura związana z możliwością wyliczenia i otrzymywania po osiągnieciu powszechnego wieku emerytalnego.
 
Back
Do góry