• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ALOKACJA - problemy alokowanych funkcjonariuszy

A mnie sie wydaje ze przemawia przez was troche "komuna". Przepraszam jeslikogos obrazilem. Kto powiedzial, ze jak zacznie pracowac w cle to musi tam emerytury doczekac? No i te placze ze tak malo sie zarabia. Jak sie nie podoba to sie zwalniam, tak? Nic tylko utyskiwania! Za malo wyplaty, alokacja it, itd. Wiem, ze inne sluzbymaja lepiej. No to sie przeniesc do tych innych sluzb jeden z drugim!
 
Postulat nr 10 postawiony w dniu 12.12.2006r. najwyższym organom władzy RP brzmi:

10. Weryfikacja procesu alokacji kadr

Ad.10. Proces alokacji odbył się w wielu przypadkach z rażącym naruszeniem prawa, alokowano osoby podlegające prawnej ochronie, zastraszano funkcjonariuszy. Związki Zawodowe otrzymywały dużo informacji o wymuszaniu zrzekania się należnych świadczeń w związku z przeniesieniem, rozdzielano rodziny, przeniesionym funkcjonariuszom zapewniono tragiczne warunki w przydzielanych kwaterach, często jeszcze oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od nowego miejsca pełnienia służby, nie zapewniono żadnego wsparcia socjalnego, nie zwracano uwagi na opiekę nad osobami niepełnosprawnymi i zniedołężniałymi. Mimo protestu ZOZ alokowano osoby w wieku przedemerytalnym. Nadto prawo w zakresie zmiany miejsc pełnienia służby dyskryminuje nas w stosunku do innych służb mundurowych(brak lokali mieszkalnych). Z raportu NIK wynika, że alokacja była wadliwie przygotowana przez kierownictwo Służby Celnej, wydatkowano ogromne środki finansowe, które w dużej części powinny sfinansować wcześniejsze emerytury funkcjonariuszy celnych. W związku z zaistniałą sytuacją zasadnym jest wyciągniecie konsekwencji służbowych i karnych w stosunku do osób odpowiedzialnych. Wszystkie kraje unijne zadbały w odpowiedni sposób o swoich celników na dzień akcesji do UE, niestety Polska jest niechlubnym wyjątkiem.

Marku. Idę o zakład, że także Rumunia i Bułgaria bardziej po ludzku i godniej potraktuje swoich funkcjonariuszy celnych na dzień swojej akcesji do WE.
 
Bo gdzie tam polakom do Bułgarów i Rumunów. jesteśmy najgorsi w europie i główna zasługa w tym zasługa rządzących.
 
Zgadzam się w 100% jestem tez alokantem..może nie skończyłem tak źle bo tylko w IC w Krakowie...niestety tutaj tez trzeba "żyć"-jeść, wynająć mieszkanie i dojechac raz na jakis czas do domu..... hmmm 170 zł na mieszkanko w Kraku to wielkie NIC..... mała kawalerka (czynsz) z opłatami i odstepne kosztuje ok 800-900 zł..... opłacać dwa mieszkania tu i w miejscu zameldowania mnie niestety nie stac.... i dziwić się że debecik coraz wiekszy...pożyczki z PKZP i na remont... ale dyrektor, MF i wielki szef SC ma to w dupie....
Trzeba spierd...stąd... to chyba najlepsze rozwiazanie....
 
alokacja dom IC Kraków jak to załatwiłes kolego? Ja własnie z IC kraków zostałem alokowany i marzna teraz na wschodzie a Ty pewnie na moim miejscu no ale niktnie powiedział ze będzie sprawiedliwie moge Cię tylko zapewnić ze w przemyslu ceny mieszkań dla celników (wynajęcie 0wcale nie mniejsze niz w cesarsko krórewskim Krakowie I już
 
Alokacja- rozłąkowe

Zostałam alokowana w listopadzie 2003 roku - przez 8 miesięcy na podstwie ustawy o Kolegiach Skarbowych nie płacili nam nic, później został wyrównany dodatek mieszkaniowy. Do tej pory mimo pism do izby i ministerstwa nie otrzymaliśmy dodatku za rozłąkę z rodziną i za dojazd do miejsca zamieszkania. Chodzi o okres od 12.11.2003 do 1.05.2004.
Czy kroś wie coś na ten temat? Wiem że ogólnie minął już okres roszczeń, ale pisałam wcześniej w tej sprawie i gdymym miała porządne argumenty mogłabym spróbować ponownie.
 
moim zdaniem wszelkie roszczenia finansowe wygasają po upływie trzech lat, jeżeli szybko złożysz pozew do właściwego miejscowo Sądu Pracy to masz szanse na odzyskanie przynajmniej tych pieniędzy z I półrocza 2004r., warunek jest jeden- musisz udowodnic że w tym okresie czasu spełniałaś określone warunki potrzebne do otrzymania tych świadczeń. Spróbuj dotrzec do pisma MF Departament Organizacji Słuzby Celnej OC-KS-118-551/04/4685 z dnia 2004.06.16 tam wszystko jest opisane jakie świadczenia przysłygują funkcjonariuszom przenoszonym do pełnienia służby w innej miejscowości. Dotyczy to również osób przenoszonych po dniu 31.10.2003r. Pismo to jest na Corinti- alokacja
 
W tej chorej ustawie o KAS nie doczytałem się co będzie z alokantami, mam na myśli równoważnik za brak mieszkania, rozłąkę oraz możliwość odwiedzenia rodziny raz w miesiącu na koszt pracodawcy. Muszę utrzymywać dwa domy. Jeśli to nam zabiorą to nie będe miał nawet na chleb. Pracuję 700 km od domu, na L- 4 w czasie dwóch lat byłem tylko 7 dni. Obiecywali mi złote góry i pewną pracę. A teraz nie pozostanie nic innego jak podziękować panu Marianowi i pani Zycie za traktowanie ludzi jak przedmioty. Większość alokowanych będzie miało ten problem i chyba 90 % ludzi zrezygnyje z pracy , w ten sposób zostanie rozwiązany problem z alokacją i alokantami. A ja panu, panie Marian z całego serca życzę żeby nic się panu nie udało, żeby pana chora reforma po upływie czasu okazała sie do dupy i żeby ktoś pana tak potraktował jak pan teraz traktuje ludzi.
 
DODATKI DLA ALOKERSÓW

DO JABOLA- PROSZE PRZYJRZYJ SIĘ DOKŁADNIE ROZLICZENIU NA PIT-11. ALOKOWANI MAJA WSZYSKIE DODATKI WLICZONE DO DOCHODU-A WIEC KOLEJNY CIOS W PLECY DLA ALOKOWANYCH ,PONIEWAZ PRZY ROZLICZENIU TWOJ DOCHÓD MOZE BYC TAK WYSOKI ,ZE BEDZIESZ MUSIAL DOPLACIC DO URZEDU SKRBOWEGO PRZY ROZLICZENIU.
 
do gosc-46:

Tak niestety jest od początku.
Równoważnik za brak mieszkania i dodatek za rozłąke jest traktowany jako dochód, więc jest opodatkony podatkiem dochodowym i odciągane są składki ZUS. Prawdziwi mundurowi mają te świadczenia zwolnione z podatku dochodowega, a składek ZUS nie opłacają.

Te świadcznia są zwolnione z podatku tylko przy alokacji czasowej!!!

PS Możesz wskoczyć w drugi próg i podwójnie będziesz bity po nerach :cry:

PS to jest moja wiedza sprzed roku (pomogła mi krajowa informacja podatkowa, wraz z dostępem do zapytań celników z całej Polski w tej sprawie do ich Urzędów Skarbowych. Odpowiedź zawsze taka sama.) Mamy takie przepisy :oops:
 
ALOKERSI

jEŚLI KTOŚ Z ZACHODU POTRAFI ZAAKCEPTOWAĆ WSCHÓDTO MOJE GRATULACJE. MOŻE BY TAK PRZEPCHNĄC NIEMIECKA ZASADE ALOKACJA TAK , ALE NA 5 LAT POTEM NASTEPNI. DOBRE CO. W NASTEPNYM TYGODNIU POGADAM Z NIEMCAMI NA TEN TEMAT, ALE STRASZNIE CHCE TU ZOSTAĆ I POPATRZC NA KASY JAK MIEJSCOWYCH PRZENOSZĄ PO RÓŻNYCH FAJNYCH MIEJSCACH.
 
Todo,myśle,ze jesteś człowiekiem z duzymi problemami natury emocjonalnej i czas zapukać do drzwi lekarza. Nie bój sie, przełam strach, a będzie leżej. O ile pamietam, to Twoja(Wasza, chodzi o cudownie śliczną parke) alokacja była Waszym osobistym życzeniem.
 
Alokacja

Nic nie znalazłem w projekcie ustawy KAS na temat równowaznika czy dodatku za wynajęte mieszkanie, pracowników delegowanych. Ostatniej wersji ustawy po negocjacja międzyresortowych jeszcze nie czytałem. proszę o jakieś konkretne projektowe informacje.
 
Alokacja

Wszelkie rozporzadzenia wykonawcze rusza dopiero po wejsciu w zycie oficjalnej ustawy, tak przynajmniej zawsze bylo i resort twierdzi (telefonicznie), ze są przygotowywane. Co do wysokosci to nikt nic nie wie.
 
Back
Do góry