• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Akcja Protestacyjna

Akcja protecstacyjna

Akcja proterstacyjna
Prosimy wszystkich funkcjonariuszy celnych i pracowników S.C. o wpięcie do munduru lub odzieży cywilnej czarnej wstążki i noszenie jej w okresie od 19 do 26 września br..

Niech ten gest będzie wyrazem nastrojów w Służbie Celnej w okresie, gdy przypada jej święto.

http://zz.celnicy.pl/tekst-160.htm
 
czarna wstążka

Czy czarna wstążka nie będzie formą krytyki obecnego kierownictwa izby??? Przecież brak jest dowodów złej woli dyrekcji, naczelników i kierowników.Wszyscy dyrektorzy, naczelnicy, kierownicy pracują mimo słabego wynagrodzenia na miarę swoich możliwości i kompetencji. To przecież nie jest ich winą, że zarobki są takie jakie są . Oni też chcieliby więcej zarabiać. Próbują coś robić, ale zawsze znajdzie się kilku wichrzycieli co psują wizerunek służby i wiecznie jest im źle. Jest to tylko niewielki procent, może nawet promil. Trzy osoby, wieczni malkontenci np. Wanda o której wiersze już piszą,nie mogą stanowić obrazu całej 800 załogi. Załoga oprócz tych 3 osób jest zadowolona z pracy, wynagrodzenia, wykonywanych zadań, atmosfery w pracy. Załoga uważa również w całej swej masie, że kierownictwo powinno zarabiać więcej. Czarny scenariusz to woda na młyn pseudoreformatorów. Doskonale przecież wiemy, że powinno nas być jeszcze o 250 osób więcej to i robota by szła lepiej, byłyby lepsze wyniki, podwyżki wynagrodzenia, awanse, kierownictwo mogłoby lepiej planować robotę.Szczęścia i zdrowia życzę.
 
Ostatnia edycja:
W zupełności masz rację. Myślę, że kierownictwu należy podnieść pensje bo za mało zarabiają. Należy to zrobić kosztem tych co mają dostać podwyżki, oczywiście mam tu na myśli szeregowych pracowników. Po co im tyle pieniędzy. A kierownictwu, mam tu na myśli naczelników i dyrektorów na pewno się przyda. Bo przecież oni za mało zarabiają. Tak dużo robią dla załogi, że im się należy.
 
Stalker2, a ile ty pracujesz w Służbie Celnej?
jak zapewne wiesz aby dostać pierwszą gwiazdkę trzeba spełnić min.2 warunki wynikające z ustawy o S.C.
1. zdać pomyślnie egzamin
2. przejść okres "przygotowawczy"
Okres 3 lat można skrócić (na wniosek FC) max.o 6 m-cy. Wygląda to technicznie tak: FC pisze stosowny wniosek do SSC o skrócenie czasu służby przygotowawczej. Taki wniosek z opinią o FC i akceptacją dyr.IC jest przesyłany do MF. Jeżeli brak jest takowego wniosku ze strony FC to z awansem czeka się do końca służby przygotowawczej, ale po co ja to piszę, na pewno Stalker2 to wszystko doskonale wie i tylko tak mnie podpuszcza:D
Mylisz się kolego i to bardzo. Robicie co chcecie i żadne warunki nie obowiązują. Skrócenie służby to fikcja. Awanse są przyznawane jak chcecie i komu chcecie. Kierownictwo typuje do awansu a "góra" daje komu innemu. Jak to jest? Może mi to wytłumaczysz?
 
.... Przecież brak jest dowodów złej woli dyrekcji, naczelników i kierowników.Wszyscy dyrektorzy, naczelnicy, kierownicy pracują mimo słabego wynagrodzenia na miarę swoich możliwości i kompetencji. To przecież nie jest ich winą, że zarobki są takie jakie są . Oni też chcieliby więcej zarabiać. Próbują coś robić, ale zawsze znajdzie się kilku wichrzycieli co psują wizerunek służby i wiecznie jest im źle. Jest to tylko niewielki procent, może nawet promil....

Tak sobie czytam i czytam posty naszego(j) "Polita" i coraz glebiej jestem przekonany ze ten czlowiek jest ze scislego grona dyrekcji IC (a moze to sam(a) p.dyrektor buszuje w sieci) bo to jest niezmozliwe by taki dupowkret chodzil po tej ziemi. :confused: To nie jest normalne by w kazdym swoim poscie tak wychwalac dyrekcje !!
 
Do foromowicza POLIT.

Cel założenia czarnej wstążki jest taki:

- zwrócenie uwagi opnii publicznej na istniejące wciąż, pomimo styczniowego protestu, problemy w SC
- prezentacja rzeczywistych nastrojów panujących w SC
- reakcja na niejasne propozycje reform, które są de facto restrykcją, a nie propozycją konsytruktywną dla nas
Chcemy zwrócić uwagę że projekt został skonstruowany przy asyście naszego środowiska ale, bez uwzględnienia naszych opinii
- stan SC jest jeszcze trudniejszy niż w styczniu
- reforma jest unikiem przed oceną procesu legislacyjnego i jest autorskim projektem MF, które reformy wdraża już kilka lat a jaki jest efekt tych pomysłów widzimy wszyscy.
 
Ostatnia edycja:
.....Wszyscy dyrektorzy, naczelnicy, kierownicy pracują mimo słabego wynagrodzenia na miarę swoich możliwości i kompetencji.

To przecież nie jest ich winą, że zarobki są takie jakie są . Oni też chcieliby więcej zarabiać.

Próbują coś robić, ale zawsze znajdzie się kilku wichrzycieli co psują wizerunek służby i wiecznie jest im źle. . Załoga uważa również w całej swej masie, że kierownictwo powinno zarabiać więcej.

Polit, to ty moze wex i oddaj tak z trzy-cztery swoje wypłaty miesięczne kadrze kierowniczej, która tak ciężko haruje a tak słabo jest opłacana!!! :eek::eek::eek:
WEŹ SIĘ W TEN DURNOWATY ŁEB POPUKAJ ZANIM NAPISZESZ TAKIE GŁUPOTY!!!!!!!!!!!!!!
 
Do foromowicza POLIT.

Panie Sławku i wszyscy użytkownicy forum szkoda naszych słów na polemikę z Politem. Wg. mnie są cztery opcję możliwe w przypadku Polita:
1. Jest ze ścisłej dyrekcji.
2. Jest kierownikiem albo naczelnikiem wydziału który bardzo boi się o własny stołek i zamiast wziąć się do roboty próbuje tymi postami chronić własną dupę.
3. W naszej izbie powstał etat PR-owca który dba o wizerunek dyrekcji na forum Celnicy.pl (ciekawe ile wynosi dodatek :D).
4. Albo nie wszystko z nim w porządku (zwłaszcza z głową).

P.S. Polit mam nadzieję że kiełbaska dziś bardzo Ci smakowała
 
Nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie: ile już pracujesz w S.C. ?
U mnie w referacie są dziewczyny w służbie przygotowawczej które dostają 200zł mniej od ciebie, a w grudniu mija im 2,5 roku służby.:mad:

W służbie jestem ok 2 lat.
A co do dziewczyn z Twojego referatu to po pierwsze jest mi przykro że ktoś zarabia jeszcze mniej ode mnie chociaż sam znam kilka przypadków "Młodych" którzy krócej pracują niż ja a zarabiają więcej.
Po drugie to gdzie w takim razie są środki na równanie kominów??
A po trzecie nie odpowiedziałeś mi na pytanie gdzie jest moje 260 PLN i kiedy je dostanę??? Bo wg moich wyliczeń jak dobrze pójdzie to za 25 lat :eek:
 
Młody-twoje 260 złotych dostało ścisłe kierownictwo to przecież chodziło o równanie kominów ale tego grona a Ty musisz poczekać -25 lat:)))))
 
kasa

Pani Dyrektor zna te problemy związane z wynagrodzeniem i pewnie zrobi wszystko aby podzielić pieniądze sprawiedliwie i na pewno skorzysta z pomocy związków zawodowych.Teraz podejmie działania dla likwidacji kominów. Jednak będzie ciężko gdy porównamy np. wynagrodzenie młodego kierownika i naczelnika z wynagrodzeniem eksperta. Tu na stanowiskach kierowniczych w pierwszej kolejności należy dokonać zmian aby instytucja zaczęła prawidłowo funkcjonować. Odpowiadam również na post wyżej: Co do kiełbasy z pikniku,jestem na diecie i nie byłem zainteresowany tym mało dietetycznym posiłkiem.Mam swoje preferencje kulinarne i kiełbasa do nich nie nalezy.
 
Kiełbasa dla Polita

Sądzę Polit, że kiełbaska Ci nie leży bo Cię przełożeni karmią ciagle marchewką. Zaś jeżeli chodzi o awanse to wszystko zależy od naszych przełożonych, wystarczy potakiwać, podlizywać się i być zachwyconym z każdej ich decyzji to może coś spadnie robolom ( BMW bierny mierny ale wierny). Z drugiej strony zaś nasi dyrektorzy i naczelnicy muszą jakoś nagrodzić swój dwór i pospłacać długi. Kolesiostwa się raczej w cle nie wypleni (podobnie jak w innych urzędach). Skuteczność w wykonywaniu powierzonych zadań oraz zaangażowanie i kreatywność ma rolę drugoplanową przy nagradzaniu i awansowaniu, o ile w ogóle jakoąś rolę odgrywa. :eek:
 
Czy w Łodzi akcja jest realizowana ???
Bo ja od piątku się do niej przyłączyłem i noszę czarną wstążkę. Nie czekajmy jak BlackJack i jego ZZ wyda jakiekolwiek oświadczenie bo nie wyda. To samo było w styczniu (wystarczy prześledzić forum) siedział cicho na dupie i czekał. Jak się uda to oczywiście podepnie się pod sukces i będzie pierwszy do dzielenia kasy ( na marginesie nie napisałeśmi wciąż gdzie jest moje 260 PLN) a jak się nie uda to umyje ręce i nikomu nie podpadnie.
Aż boję się pomyśleć jak BJ "podzieli" styczniowe podwyżki w wysokości ok 200 PLN na etat?? Czy dostanę z nich chociaż 50 PLN brutto :eek: a reszta znowu "zaginie w akcji" i BJ nie będzie chciał mi odpowiedzieć gdzie są.
Więc nie czekajmy nie patrzmy na innych, tylko komu zależy na tym żeby było nam lepiej niech wpinają w klapę czarne wstążki.
Pozdrawiam
 
Kolego w styczniu musiałeś być bardzo chory i przebywać na długotrwałym zwolnieniu skoro nie wiesz co się działo w urzędach, a na marginesie internet to nie wszystko i są jeszcze inne formy wyrazu. Życzę powrotu pamięci.
 
Pani dyrektor

Pani Dyrektor tak ładnie z Księdzem Kapelanem mówiła o poprawie naszego losu i idącej nadziei. Zaufajmy jej i Panu Bogu. Pani Dyrektor w przeciwieństwie do całej rzeszy malkontentów mówi i realizuje swoje zadania zwiazane z poprawą naszego losu.Pani Dyrektor wychowana w duchu głębokiej wiary, zawsze szczerze mówi co planuje i realizuje swoje zadania.Nie bardzo więc rozumiem ten atak na kierownictwo i ZZ. Dzisiaj spotkanie odbyło się w podniosłej atmosferze co wróży dobrze dialogowi podjętemu przez Pania Dyrektor. Pochylmy się w duchu chrześcijańskiej pokory i Stalker zakop ten niewidzialny topór bo jeszcze tym niewidzialnym toporem się uderzysz. Gwiezdne wojny to nie jest bajka Pani Dyrektor. To poważna osoba, osoba z realu,która postawiła sobie jasny cel jak wynikało z jej wypowiedzi. Chce poprawy naszego losu i mała grupa 2-3 wichrzycieli nie zdołają jej zatrzymać w pracy nad poprawą naszego losu razem z SSC.
 
Polit

Polit rozszyfrowałem Cię jesteć kapelanem łódzkiej izby celnej. Jeśli powiesz gdzie urzędujesz lecę w te pędy się wyspowiadać z wszystkich złych myśli, które wyslałem do naszego kochanego kierownictwa. Dwa pytania:
1. Ile zarabiasz ?? Może wstąpię do seminarium.
2. Co z wyznawcami innych religii i ateistami.:confused:
 
Kolego w styczniu musiałeś być bardzo chory i przebywać na długotrwałym zwolnieniu skoro nie wiesz co się działo w urzędach, a na marginesie internet to nie wszystko i są jeszcze inne formy wyrazu. Życzę powrotu pamięci.

A pamięć mam dobrą :rolleyes:
Wiem co się działo na urzędach i wiem że jak wszystko się zaczęło chowaliście głowę w piach zasłaniając się tym że wy nic o żadnym proteście nie wiecie i go nie organizujecie. Dopiero pod naporem kolegów i koleżanek którzy sami zaczęli brać UŻ przyłączyliście się. Jeżeli nie wierzysz to prześledź historię na forum.

Odpowiedz mi na moje powyższe pytania!!!
Łącznie z tym kiedy są wybory nowego przewodniczącego abym mógł się zapisać do Twojego związku i zagłosować :)
 
Zakochany w Pani Dyrektor

Nie jestem kapelanem izby. Zresztą uważam, że etyk i kapelan to w tak sprawnie zarządzanej instytucji ( takiej z ISO 90000009 plus Rudy 102 co to sam wygrał wojnę) mogą jedynie kultywować tradycje jednego z najstarszych zawodów świata.Mam prostsze wyjaśnienie. Jestem zakochany w naszej Pani Dyrektor i to raczej z wzajemnością. Dlatego bronię ją od zła wszelkiego i uważam, że ZZ też nie muszą nic robić a nawet, ze w takiej instytucji są zbędne bo wszelkie uwagi można kierować w kolejności do etyka, kapelana, dyrektora i Pana Boga a efekt będzie ten sam.Amen.
 
Back
Do góry