• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Akcja Protestacyjna

Rabarbar

Nowy użytkownik
Dołączył
30 Styczeń 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Pytanie do ZZ dlaczego nie ustosunkowały się do akcji protestacyjnej ani jej formy. Wydaje mi się że czarna opaska nie wpłynie na obsługę petentów a może pokazać, że dotychczasowe działania MF są niewystarczające. Chyba że BlackJack ma czarną opaskę na oczach i o niczym nie chce wiedzieć, zadowolony z siebie i "ukontetntowany" awansami i super imprezą na Dzień Celnika.:eek:
 
Ja wepnę sobie czarną wstążkę i mam nadzieje ze nie będę sam.
A BlackJack jest tchórzem!!!
Wraz ze swoim zastępcą siedzą cicho na dupie.
Tylko żeby nie było tak jak w styczniu ze gdy ich pytaliśmy czy coś robimy to uważali ze nic się nie dzieje, a później to wywiady w TV (w TVP Info wypadłeś fatalnie nawet nie potrafiłeś powiedzieć o co nam chodzi :p ) jak to oni zorganizowali całą akcję. No i oczywiście do "dzielenia " kasy byli pierwsi.
I to też wam nie wyszło!!!
Więc ustosunkujcie się co do akcji czy ją popieracie czy dbacie o własne dupy w myśl zasady BMW i chowacie głowę w piasek.
Całe szczęście że w Łodzi już jest związek Celnicy.pl może on pokaże wam nieudacznicy jak się dba o interesy funkcjonariuszy. A kkto wie jak się sprawdzi to może się zapisze :)

P.S. Napisz kiedy kończy ci się kadencja jako przewodniczącemu i twojemu zastępcy bo z miłą chęcią się zapisze na kilka dni do "waszych" ZZ( i nie tylko ja ale wielu młodych których mieliście głęboko w dupie) żeby zagłosować przeciwko tobie i twojemu zastępcy.
 
Stalker2 jest demokracja i wolność wyboru-zapisuj się gdzie chcesz.
Akcja czarnej wstążki (tak samo jak czerwonej tabletki) jest organizowana przez kol.Siwego, więc o jej zasięg i formę proszę pytać kolegów z UC PT (tam funkcjonuje koło Celnicy.pl). Podpowiem dla zainteresowanych, że przewodniczącym koła jest kol.Mirek Kuś. Jeżeli ktoś chce w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie to proszę bardzo.
Tak na marginesie: kol.Siwy nawołuje do bojkotu dni SC, wzywa inne centrale związkowe by w ramach protestu nie jechały do MF na obchody dni SC, a sam co robi (WSSC komentarze) jedzie jutro do Warszawy właśnie na te obchody (cyt.: wszak mam zaproszenie)-toż to czysta hipokryzja. Odczucie moje jest takie: cała akcja jest tylko po to, aby oczyścić przedpole dla kol.Siwego, aby jutro w MF i w TV występował TYLKO ON jako jedyny obrońca sprawy SC (brak konkurencji innych central ZZ). Jeżeli się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu.
Czyżby kol.Stalker2 był niezadowolony z awansu? a może jest w tej grupie która corocznie otrzymywała awanse i jak teraz wszystkie ZZ (w tym Celnicy.pl) zgodziły się aby takie osoby miały roczny okres karencyjności to niewsmak? a może jest w tej grupie która już w styczniu 2008r. otrzymała awans i teraz też by chciał? a może jako tzw.młody w lipcy tego roku otrzymał awans na I gwiazdką i teraz apetyt urósł na na kolejny awans? Co kolego trochę opamiętania:mad:
Co do niedzielnej imprezy, to niestety nie będę w niej uczestniczył. Wolę ten czas spożytkować w inny sposób-poprostu mam zajęcia na studiach podyplomowych:D
Może gdybym się znalazł w II, III lub IV etapie porozumienia i teraz otrzymał awans, to można by sądzić, że jestem "ukontentowany". Niestety na tym wszystim wyszedłem "marnie" (mówię to z przekasem) : dostałem gwarantowane 330 i to wszystko. Jak widać będąc związkowcem (wbrew obiegowej opini) jak to określił kol.Stalker2 nie dbam o interes własnej dupy:rolleyes:
 
Żeby reprezentować jakąś grupę społeczną trzeba o nie niej mieć jako takie pojęcie. Niestety Ty BlackJack go nie masz np kwota za awans w stopniu to 50 pln brutto tak jak pisałem kwota za awans na stanowisku 80 PLN to po pierwsze.
A po drugie jak wcześniej pisałem jestem w 3 letniej służbie przygotowawczej tak jak ok 60 Młodych (wiesz co to jest?? wynika to ustawy o SC ale ty jako przewodniczący o tym powinieneś wiedzieć :) ) tak że ani nie dostałem awansu w styczniu ani w lipcu ani we wrześniu ani nie dostanę w styczniu 2009, a jak dobrze pójdzie to pierwszy awans (jeśli takowy dostanę)to we wrześniu 2009. Tym bardziej mnie wku.. fakt ze z moich zagwarantowanych 500 PLN zabrano 260PLN na etapy które wogóle mnie nie dotyczą. Ale tu Tylko mogę "podziękować" wam ZZ.
A co do kolegi Siwego to on chociaż nie chowa głowy w piasek. A ztym że nie chciał aby inne związki przyjażdzały do warszawy dobrze zrobił. Bo przykład był w styczniu jak nie potraficie się dogadać między sobą. A szczytem szczytów było to ze pierwszy porozumienie podpisał związek skarbowców który nie brał udziału w protesie:eek:
 
Impreza bez przewodniczącego ZZ

To jesli kolega Czarny Jacek się dokształca w niedzielę to może wyśle na imprezę swojego zastępcę :eek: A propo czy za obecność na imprezce są przewidywane jakieś bonusy od miłościwie nam rządzących (gorące kiełbaski albo chociaż po 100 g spirytusu z magazynów IC przecież - może być zimno i grypa gotowa) :D
 
BJ Ty nic nie rozumiesz albo celowo podajesz nieprawdę i cytujesz mnie wybiórczo
1. Nigdy nie namawiałem nikogo, tym bardziej ZZ aby nie jechały na obchody do W-wy.
2. Sam jednak nie pojechałem, wszak pisałem że prawdopodobnie pojadę. Pisałem też, że jeśli pojadę to nie po to, aby czapkować, a po to by zaprezentować prawdziwe nastroje panujące w SC.
3. CZARNA WSTĄŻKA NIE jest też bojkotem naszego święta, nigdy nigdzie nie bylo takiego stwierdzenia.

JESTEM PRZEKONANY, ŻE CELNICY I PRACOWNICY W IC ŁÓDŹ PRZYSTĄPIĄ DO AKCJI OD PONIEDZIAŁKU, ponieważ oni w przeciwnieństwie do Ciebie rozumieją sens i cel akcji.

Przestań już słuchać tych głupot, kłamst i półprawd które nieustannie wmawia Ci JS z Rzepina i JK z Katowic, jesteś niegłupim chłopakiem, musisz tylko się usamodzielnić
POZDRAWIAM
 
Ostatnia edycja:
Stalker2, a ile ty pracujesz w Służbie Celnej?
jak zapewne wiesz aby dostać pierwszą gwiazdkę trzeba spełnić min.2 warunki wynikające z ustawy o S.C.
1. zdać pomyślnie egzamin
2. przejść okres "przygotowawczy"
Okres 3 lat można skrócić (na wniosek FC) max.o 6 m-cy. Wygląda to technicznie tak: FC pisze stosowny wniosek do SSC o skrócenie czasu służby przygotowawczej. Taki wniosek z opinią o FC i akceptacją dyr.IC jest przesyłany do MF. Jeżeli brak jest takowego wniosku ze strony FC to z awansem czeka się do końca służby przygotowawczej, ale po co ja to piszę, na pewno Stalker2 to wszystko doskonale wie i tylko tak mnie podpuszcza:D
 
Rabarbar

Przepraszam kolego ale czasy kiedy można było zmuszać ludzi na chodzenie na różnego rodzaju masówki już minął-halo budzimy się:eek:
Szczegółowy plan tego pikniku rozsyłała Pani rzecznik IC do wszystkich referatów-wiem, że na miejscu będzie firma kateringowa, oraz możliwość (płatna chyba) popróbować łódzkiego piwa. W kwestii spirytusu z magazynów IC to mogę tylko tak odpowiedzieć: :rolleyes::D:eek:
 
poprzyjmy nasze kierownictwo

Uważam, że powinniśmy stawić się i razem z naszym kierownictwem świętować. Wyraźmy nasze poparcie dla kierownictwa bo to oni mają trudne zadanie kierowania izbą i urzędami.Praca ta jest marnie wynagradzana w porównaniu z problemami jakie muszą rozwiazywać.Pani Dyrektor w kontroli nie takie problemy rozwiązywała z pozytywnym skutkiem. Jestem poza Łodzią, ale stawię się na pikniku i będę wspierał nasze kierownictwo ciałem i duszą.I nie myślmy o protestach ponieważ zarówno SSC, dyrekcja, naczelnicy i kierownicy chcą naszego dobra i pomogą nam i będą nas wspierać w tych nowych wyzwaniach jakie przed nami stawia słuzba.
 
Ostatnia edycja:
Protest

Akcja proterstacyjna
Prosimy wszystkich funkcjonariuszy celnych i pracowników S.C. o wpięcie do munduru lub odzieży cywilnej czarnej wstążki i noszenie jej w okresie od 19 do 26 września br..

Niech ten gest będzie wyrazem nastrojów w Służbie Celnej w okresie, gdy przypada jej święto.

http://zz.celnicy.pl/tekst-160.html
 
polit - może ja cię źle zrozumiałem- ale napisałes że praca naszej kadry jest źle wynagradzana...??? bo patrzę i jakoś nie werzę moim końcówkom nerwu ocznego :)
 
Uważam, że powinniśmy stawić się i razem z naszym kierownictwem świętować. Wyraźmy nasze poparcie dla kierownictwa bo to oni mają trudne zadanie kierowania izbą i urzędami.Praca ta jest marnie wynagradzana w porównaniu z problemami jakie muszą rozwiazywać.Pani Dyrektor w kontroli nie takie problemy rozwiązywała z pozytywnym skutkiem. Jestem poza Łodzią, ale stawię się na pikniku i będę wspierał nasze kierownictwo ciałem i duszą.I nie myślmy o protestach ponieważ zarówno SSC, dyrekcja, naczelnicy i kierownicy chcą naszego dobra i pomogą nam i będą nas wspierać w tych nowych wyzwaniach jakie przed nami stawia słuzba.
Polit :eek: ...... Bardzo serdecznie współczuję Łodzi.
 
Stalker2, a ile ty pracujesz w Służbie Celnej?
jak zapewne wiesz aby dostać pierwszą gwiazdkę trzeba spełnić min.2 warunki wynikające z ustawy o S.C.
1. zdać pomyślnie egzamin
2. przejść okres "przygotowawczy"
Okres 3 lat można skrócić (na wniosek FC) max.o 6 m-cy. Wygląda to technicznie tak: FC pisze stosowny wniosek do SSC o skrócenie czasu służby przygotowawczej. Taki wniosek z opinią o FC i akceptacją dyr.IC jest przesyłany do MF. Jeżeli brak jest takowego wniosku ze strony FC to z awansem czeka się do końca służby przygotowawczej, ale po co ja to piszę, na pewno Stalker2 to wszystko doskonale wie i tylko tak mnie podpuszcza:D
Tak jak napisałeś doskonale o tym wiem :D
Ale skoro ty też to wiesz to napisz mi co się dzieje z moimi 260 pln z obiecanych 500pln skoro przez całą służbę przygotowawczą nie mogę liczyć na awans? A po zakończeniu sł. przyg. awans co 5 lat po 50 PLN daje jakieś 25 lat służby :eek: abym otrzymał "zagwarantowane" 500 PLN
 
Ostatnia edycja:
JESTEM PRZEKONANY, ŻE CELNICY I PRACOWNICY W IC ŁÓDŹ PRZYSTĄPIĄ DO AKCJI OD PONIEDZIAŁKU, ponieważ oni w przeciwnieństwie do Ciebie rozumieją sens i cel akcji.
Ja na pewno przystąpię do akcji możesz na mnie liczyć. I tak nie mam nic do stracenia bo za 1600 na rękę bez problemu znajdę pracę w Łodzi a jestem tu tylko dla tego że miało być lepiej ( cały czas czekam) a poza tym lubię to co robię.

A tak na marginesie to miło Panie Sławku że zagląda pan również na fora innych izb a nie tylko pisze pan na swojej izbie i na "ogólu". Widać że w przeciwieństwie do innych związków w Łodzi i nie tylko interesuje się Pan sprawami funkcjonariuszy a nie dba tylko o własne interesy.
Pozdrawiam
 
Stalker2

awanse są w stopniu, stanowisku i uposażeniu (nie wspominając o włączanym dodatku koordynatorskim). W stopniu 5 lat, w stanowisku 2 lata, w uposażeniu brak obwarowań. Osobiście znam przypadki gdzie ludzie ze służby przygotowawczej otrzymali w 2007r. awans w uposażeniu (100zł) oraz 2 inne gdzie kierownikiem referatu został chłopak właśnie w służbie przygotowawczej (teraz zarabia o wiele więcej ode mnie) i koordynatorem też "młody" (a to dodatek rzędu min.200zł). Widać są młodzi b.zdolni.;) Nie mam pojęcia dlaczego twój kierownik "nie chce" cię docenić:eek: zapytaj go o to:D
Nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie: ile już pracujesz w S.C. ?
U mnie w referacie są dziewczyny w służbie przygotowawczej które dostają 200zł mniej od ciebie, a w grudniu mija im 2,5 roku służby.:mad:
 
Back
Do góry