• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ABO - ankieta bezpieczeństwa osobowego

Eternitowy

Użytkownik
Dołączył
7 Lipiec 2020
Posty
40
Punkty reakcji
33
Witam, mam pytanie dotyczące ABO a mianowicie punktu 4, V części ankiety.

Jak wygląda sprawa kontaktu w przeszłości z substancjami odurzającymi?
W trakcie weryfikacji ABO w Straży Granicznej kontakt z takimi substancjami nie skreśla całkowicie kandydata, pod warunkiem że się przyzna w kwestionariuszu i w trakcie badania wariografem (oczywiście jeśli był to tylko "grzech młodości" a nie sprzedawanie lub hodowanie)

Jak to wygląda w SCS? Czy dwukrotny kontakt z marihuaną w przeszłości (człowiek ciekawy świata a zarazem młody i głupi był) skreśla już całkowicie w trakcie postępowania sprawdzającego?
 
Jak się nie przyznasz, to i tak nikt tego nie sprawdzi, bo nie ma wariografu.
 
Jak się nie przyznasz, to i tak nikt tego nie sprawdzi, bo nie ma wariografu.
Jeśli ktoś ma coś poważnego do ukrycia, to prędzej czy później to wyjdzie.
To, że nie ma wariografu (badań psychofizjologicznych) przy rekrutacji, nie oznacza, że nie bedzie go później.
Już teraz funkcjonariusza można skierować na takie badania z urzędu lub na wniosek, jeśli jest przeznaczony do wykonywania czynności operacyjnych (art.177 Ustawy o KAS).
W służbie celnej wariograf dla celników robiło wojsko lub ABW, obecnie w MF przygotowuje się do tego kadry (może już są gotowi?)
Katalog osób które poddawane są takiemu badaniu może zostać rozszerzony, przy jakiejść kolejnej nowelizacji ustawy o KAS.
Może, a wg. mnie nawet powinien. Uważam, że warigraf powinni przejść wszyscy pełniący wyższe stanowiska kierownicze i np osoby pracujące przy przetargach.
Za kilka lat może się okazać, że badani będą wszyscy

Potrzebujemy młodych funkcjonariuszy, ale nie chcemy kandydatów którzy mają coś poważnego do ukrycia
 
Potrzebujemy młodych funkcjonariuszy, ale nie chcemy kandydatów którzy mają coś poważnego do ukrycia

W tym sensie masz rację tyle że wariograf nie jest precyzyjnym urządzeniem. W żadnym sądzie nie może być dowodem.
 
Jeśli ktoś ma coś poważnego do ukrycia, to prędzej czy później to wyjdzie.
To, że nie ma wariografu (badań psychofizjologicznych) przy rekrutacji, nie oznacza, że nie bedzie go później.
Już teraz funkcjonariusza można skierować na takie badania z urzędu lub na wniosek, jeśli jest przeznaczony do wykonywania czynności operacyjnych (art.177 Ustawy o KAS).
W służbie celnej wariograf dla celników robiło wojsko lub ABW, obecnie w MF przygotowuje się do tego kadry (może już są gotowi?)
Katalog osób które poddawane są takiemu badaniu może zostać rozszerzony, przy jakiejść kolejnej nowelizacji ustawy o KAS.
Może, a wg. mnie nawet powinien. Uważam, że warigraf powinni przejść wszyscy pełniący wyższe stanowiska kierownicze i np osoby pracujące przy przetargach.
Za kilka lat może się okazać, że badani będą wszyscy

Potrzebujemy młodych funkcjonariuszy, ale nie chcemy kandydatów którzy mają coś poważnego do ukrycia
Z doświadczenia znajomego z SG wiem ze lepiej niczego nie ukrywać. W jego przypadku byl to kontakt z narkotykami, a mimo wszystko służy w SG, więc przyznanie się do błędów młodości nie wyklucza całkowicie.
 
Każdy wypełnia ankietę na własną odpowiedzialność. Na końcu jest informacja, że świadome zatajenie wywołuje określone konsekwencje. W sumie nie wiem, nad czym tutaj debatować. Sprawa jest prosta. Przerabiałem i wariograf i kolejne poświadczenia na ściślaka. Wszystko grało, gra i mam święty spokój.
 
Najciekawsze jest to, że dotyczy jedynie "szaraków". Tuzy już dawno przepisały majątki na małżonki. To Wy macie się tłumaczyć z tego, że nie jesteście wielbłądami, nie jechaliście najeb..........ni na rowerze, nie wzięliście spinacza z roboty..........................macie legalne oprogramowania w domowych kompach. Macie być krystaliczni....................Pytanie dlaczego to was ma tyczyć ?! Złodziej zawsze woła: "łapać złodzieja"
 
Najciekawsze jest to, że dotyczy jedynie "szaraków". Tuzy już dawno przepisały majątki na małżonki. To Wy macie się tłumaczyć z tego, że nie jesteście wielbłądami, nie jechaliście najeb..........ni na rowerze, nie wzięliście spinacza z roboty..........................macie legalne oprogramowania w domowych kompach. Macie być krystaliczni....................Pytanie dlaczego to was ma tyczyć ?! Złodziej zawsze woła: "łapać złodzieja"
NO z tą "krystalicznością" to bym polemizował...;), czasem zdarza się kryształ, ze skazą, chociaż teoretycznie nie powinien...
coś się domieszało:sleep:
 
Back
Do góry