ABO - ankieta bezpieczeństwa osobowego

Eternitowy

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
2
Witam, mam pytanie dotyczące ABO a mianowicie punktu 4, V części ankiety.

Jak wygląda sprawa kontaktu w przeszłości z substancjami odurzającymi?
W trakcie weryfikacji ABO w Straży Granicznej kontakt z takimi substancjami nie skreśla całkowicie kandydata, pod warunkiem że się przyzna w kwestionariuszu i w trakcie badania wariografem (oczywiście jeśli był to tylko "grzech młodości" a nie sprzedawanie lub hodowanie)

Jak to wygląda w SCS? Czy dwukrotny kontakt z marihuaną w przeszłości (człowiek ciekawy świata a zarazem młody i głupi był) skreśla już całkowicie w trakcie postępowania sprawdzającego?

miko

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
21
Zależy od klauzuli. Do PF to I-IV. Rozszerzone to całość.

ZS_1

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
118
Jak się nie przyznasz, to i tak nikt tego nie sprawdzi, bo nie ma wariografu.

PJS

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
689
Miasto
Polska
Jak się nie przyznasz, to i tak nikt tego nie sprawdzi, bo nie ma wariografu.
Jeśli ktoś ma coś poważnego do ukrycia, to prędzej czy później to wyjdzie.
To, że nie ma wariografu (badań psychofizjologicznych) przy rekrutacji, nie oznacza, że nie bedzie go później.
Już teraz funkcjonariusza można skierować na takie badania z urzędu lub na wniosek, jeśli jest przeznaczony do wykonywania czynności operacyjnych (art.177 Ustawy o KAS).
W służbie celnej wariograf dla celników robiło wojsko lub ABW, obecnie w MF przygotowuje się do tego kadry (może już są gotowi?)
Katalog osób które poddawane są takiemu badaniu może zostać rozszerzony, przy jakiejść kolejnej nowelizacji ustawy o KAS.
Może, a wg. mnie nawet powinien. Uważam, że warigraf powinni przejść wszyscy pełniący wyższe stanowiska kierownicze i np osoby pracujące przy przetargach.
Za kilka lat może się okazać, że badani będą wszyscy

Potrzebujemy młodych funkcjonariuszy, ale nie chcemy kandydatów którzy mają coś poważnego do ukrycia

Der

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
266
Potrzebujemy młodych funkcjonariuszy, ale nie chcemy kandydatów którzy mają coś poważnego do ukrycia
W tym sensie masz rację tyle że wariograf nie jest precyzyjnym urządzeniem. W żadnym sądzie nie może być dowodem.

Eternitowy

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
2
Jeśli ktoś ma coś poważnego do ukrycia, to prędzej czy później to wyjdzie.
To, że nie ma wariografu (badań psychofizjologicznych) przy rekrutacji, nie oznacza, że nie bedzie go później.
Już teraz funkcjonariusza można skierować na takie badania z urzędu lub na wniosek, jeśli jest przeznaczony do wykonywania czynności operacyjnych (art.177 Ustawy o KAS).
W służbie celnej wariograf dla celników robiło wojsko lub ABW, obecnie w MF przygotowuje się do tego kadry (może już są gotowi?)
Katalog osób które poddawane są takiemu badaniu może zostać rozszerzony, przy jakiejść kolejnej nowelizacji ustawy o KAS.
Może, a wg. mnie nawet powinien. Uważam, że warigraf powinni przejść wszyscy pełniący wyższe stanowiska kierownicze i np osoby pracujące przy przetargach.
Za kilka lat może się okazać, że badani będą wszyscy

Z doświadczenia znajomego z SG wiem ze lepiej niczego nie ukrywać. W jego przypadku byl to kontakt z narkotykami, a mimo wszystko służy w SG, więc przyznanie się do błędów młodości nie wyklucza całkowicie.

miko

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
21
Każdy wypełnia ankietę na własną odpowiedzialność. Na końcu jest informacja, że świadome zatajenie wywołuje określone konsekwencje. W sumie nie wiem, nad czym tutaj debatować. Sprawa jest prosta. Przerabiałem i wariograf i kolejne poświadczenia na ściślaka. Wszystko grało, gra i mam święty spokój.

standby2

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
150
Najciekawsze jest to, że dotyczy jedynie "szaraków". Tuzy już dawno przepisały majątki na małżonki. To Wy macie się tłumaczyć z tego, że nie jesteście wielbłądami, nie jechaliście najeb..........ni na rowerze, nie wzięliście spinacza z roboty..........................macie legalne oprogramowania w domowych kompach. Macie być krystaliczni....................Pytanie dlaczego to was ma tyczyć ?! Złodziej zawsze woła: "łapać złodzieja"

piracius

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
54
Najciekawsze jest to, że dotyczy jedynie "szaraków". Tuzy już dawno przepisały majątki na małżonki. To Wy macie się tłumaczyć z tego, że nie jesteście wielbłądami, nie jechaliście najeb..........ni na rowerze, nie wzięliście spinacza z roboty..........................macie legalne oprogramowania w domowych kompach. Macie być krystaliczni....................Pytanie dlaczego to was ma tyczyć ?! Złodziej zawsze woła: "łapać złodzieja"
NO z tą "krystalicznością" to bym polemizował...;), czasem zdarza się kryształ, ze skazą, chociaż teoretycznie nie powinien...
coś się domieszało:sleep:

Do góry