• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

100 % za chorobę Covid-19 na służbie

@Czogi1 , jak pisałem kolega pobiera emeryturę z ZUS, więc w jego przypadku doliczenie 15% do emerytury nie miało miejsca. 15% może być doliczone tylko do emerytury policyjnej (mundurowej) jeśli komisja MSWiA stwierdzi inwalidztwo powstałe w związku ze służbą. Wyżej było to kilkukrotnie powiedziane. Dostał natomiast rekompensatę za pracę w szczególnym charakterze co zwiększyło jego zusiwską emeryturę o ok 1000 zł. Warunkiem było 15 lat w warunkach szczególnych lub w szczególnym charakterze. Nie znam przepisów w tej kwestii, ale z jego relacji wiem, że nie miał z tym żadnych problemów bo te 15 lat szczególnych miał wypracowane do 1999 roku, a nawet więcej niż 15. Zaliczanie późnjejszych lat (po 1999 r) podobno nie było już takie oczywiste. Zaznaczam, że nie analizowałem prawnych podstaw tych twierdzeń bo mnie ten temat nie dotyczy i nie bardzo interesuje.
Zwiększenie o 15% ciebie nie dotyczy jeśli jesteś emerytem zusowskim, a jak interesują cie podstawy prawne tego zwiększenia to przeczytaj art. 15 ust 4 ustawy o "emeryturach policyjnych".
 
Back
Do góry