100 % za chorobę Covid-19 na służbie

niesprawiedliwy

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
207
Mam pytanie do wszystkich funkcjonariuszy którzy chorowali na Covid. Jak w waszych izdebkach wyglądało wyrównanie pensji 80% do 100%. Jakie wymogi i oczekiwania miała Wasza dyrekcja. W Katowicach dyrektor żąda komisji lekarskiej która potwierdzi orzeczeniem związek choroby ze służbą. Znając realia dyrektora katowickiego następnym krokiem będzie spowiedź i rozgrzeszenie. A wystarczyło na prośbie funkcjonariusza potwierdzonej i uzasadnionej przez przełożonego napisać , zatwierdzam albo do wypłaty. Ale cóż biurokracja i pomnażanie kosztów musi być. W okresie kiedy liczymy każdą złotówkę a nagrody, premie są wstrzymane. Pozdrawiam .

jaskolka

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
1
A czy jest również możliwe wyrównanie pensji z 80% do 100 % w wyniku kwarantanny, która jednoznacznie miała związek ze służbą?

Zuziacoll

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
532
Mam pytanie do wszystkich funkcjonariuszy którzy chorowali na Covid. Jak w waszych izdebkach wyglądało wyrównanie pensji 80% do 100%. Jakie wymogi i oczekiwania miała Wasza dyrekcja. W Katowicach dyrektor żąda komisji lekarskiej która potwierdzi orzeczeniem związek choroby ze służbą. Znając realia dyrektora katowickiego następnym krokiem będzie spowiedź i rozgrzeszenie. A wystarczyło na prośbie funkcjonariusza potwierdzonej i uzasadnionej przez przełożonego napisać , zatwierdzam albo do wypłaty. Ale cóż biurokracja i pomnażanie kosztów musi być. W okresie kiedy liczymy każdą złotówkę a nagrody, premie są wstrzymane. Pozdrawiam .

A to nie kierownicy powinni potwierdzać funkcjonariuszom zachorowania ?
Komisja MSWiA na obecnie obow. przepisy nie ma covid w zw. ze sl.
Kogoś troszeczke poniosło .

wazoll

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Cały tryb postępowania zawiera pismo Szefa KAS, które załączyłem.

Attachments

• Pismo Szefa KAS.pdf
    77,1 KB · Wyświetleń: 156

jaskolka

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
1
Czyli za kwarantannę się 100 % nie należy:(

zgredek

Użytkownik
Punkty reakcji
4
To podbiję stawkę. W moim przypadku, po złożeniu wniosku o wyrównanie poborów do 100%, komórka kadrowa wystąpiła z wnioskiem do komisji lekarskiej MSWiA o.... ustalenie zdolności do służby. 😡

piracius

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
675
To podbiję stawkę. W moim przypadku, po złożeniu wniosku o wyrównanie poborów do 100%, komórka kadrowa wystąpiła z wnioskiem do komisji lekarskiej MSWiA o.... ustalenie zdolności do służby. 😡
Za czas choroby, czy tak dla zasady...:unsure:. Pewnie spróbują wykazać, że zakażenie nie miało związku ze służbą...o_O

zgredek

Użytkownik
Punkty reakcji
4
Wszystkiego wyszło mi około 20 dni zwolnienia i izolacji. Może chcą wykazać, że po covidzie nie nadaję się już do służby?

piracius

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
675
Wszystkiego wyszło mi około 20 dni zwolnienia i izolacji. Może chcą wykazać, że po covidzie nie nadaję się już do służby?
Daj czas komisji....przecież COVID, to szybko się nie zbiorą ( no ewentualnie zdalnie;)), a Tobie zdrowia(y). Po chorobie trzeba żyć dalej:coffee:

zgredek

Użytkownik
Punkty reakcji
4
Już przysłali mi listę życzeń, jakie dokumenty chcą, żeby im przesłać (od groma i trochę). Dzięki za życzenia. Covida przechodziłem w styczniu i zdążyłem juz dojść do siebie. Bardziej martwi mnie ta bezmyślność w wykonaniu kadr. Młody już nie jestem więc różne choroóbska zdążyły się przypałętać.

piracius

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
675
Już przysłali mi listę życzeń, jakie dokumenty chcą, żeby im przesłać (od groma i trochę). Dzięki za życzenia. Covida przechodziłem w styczniu i zdążyłem juz dojść do siebie. Bardziej martwi mnie ta bezmyślność w wykonaniu kadr. Młody już nie jestem więc różne choroóbska zdążyły się przypałętać.
Nie miej pretensji do kadr. To usprawnienia szefowej i chęć przypodobania się ze strony DIAS. Ja "grudniowy" i żyję...na obecną chwilę nie szarpię się
o te 20 %, szkoda czasu i nerwów, co nie znaczy, że odpuszczę - zwyczajnie chcę się przygotować i mieć piłkę po swojej stronie. o_O

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
2 347
Już przysłali mi listę życzeń, jakie dokumenty chcą, żeby im przesłać (od groma i trochę). Dzięki za życzenia. Covida przechodziłem w styczniu i zdążyłem już dojść do siebie. Bardziej martwi mnie ta bezmyślność w wykonaniu kadr. Młody już nie jestem więc różne choróbska zdążyły się przypałętać.
Myśl pozytywnie. Nie wiem na ile nie jesteś już młody, więc może warto wykorzystać ową bezmyślność,
jako "strzał w kolano" pomysłodawcy ?!
W razie ustalenia przez komisję, że do służby się nie nadajesz, masz prostą drogę do renty mundurowej,
a także do podwyższenia o 15% ewentualnej emerytury, co w sumie może ci się opłacać ...

AdamDworcow

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
423
Ciekawe ile kosztuje taka komisja i jakie jest uzasadnienie do wydania tych pieniędzy. Oczywiście rozumiem, że społeczne pieniądze wydaje się lekko i bez zastanowienia. Ale może warto zapytać?

Do góry