• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dziwię się Twojemu pytaniu Yogi.
Podnosimy bowiem temat zaliczenia stażu pracy do wysługi emerytury mundurowej zarówno dla fszy, którzy przyszli z UKS na podst. pwu KAS, jak i osób którzy przyszli do SC z UKS, konkretnie z SNP już w 2003r. i poźniej w 2009 i innych latach stali się funkcjonariuszami, jak i dla funkcjonariuszy SC, gdzie chodzi o okres pracy w administracji celnej przed 99r.
Aktualnie toczą się sprawy dla funkcjonariuszy SC, bo przechodzą już na emeryturę i składają odwołania do SO w Wwie. Nie ma spraw osób innych, bo nikt nie wystąpił do Sądu, dlatego możecie mieć wrażenie, że nic się nie dzieje. Jeżeli jednak zostanie zaliczone funkcjonariuszom SC, to i Wam.
W pismach, także do Szefa KAS pamiętamy o Was. Wskazujemy na to od dawna i stale, vide ostatnie pismo do Szefa KAS dostępne na stronie głównej - pismo z 15.02.2019r. Solidarność w tych kwestiach i nie tylko w tych naśladuje nas, co nie przeszkadza nam, nawet jeśli potem, gdy już sprawa zostanie załatwiona, związek ten głosi, że to on załatwił. Brzmi to komicznie dla większości środowiska, ale są jednostki, które to kupują. Jak wspomniałem nie przeszkadza to nam, byleby nie szkodzili, bo takie sytuacje, że szkodzili, też już miały miejsce - vide podwyżki i akceptacja - najpierw 2,3 % przez Solidarność, potem samej niedookreślonej modernizacji i jakiejś bliżej nieokreślonej podwyżki w 2019r.
Przez to m.in. było trudniej środowisku dojść do podwyżek w wysokości 655zł na etat, ale finalnie ludzie dopięli swego. Grunt to nie zważać na przeszkody i dążyć do celu.
 
Ostatnia edycja:
Dziwię się Twojemu pytaniu Yogi.
Podnosimy bowiem temat zaliczenia stażu pracy do wysługi emerytury mundurowej zarówno dla fszy, którzy przyszli z UKS, jak i osób którzy przyszli do SC z UKS, konkretnie z SNP już w 2003r. i poźniej w 2009 i innych latach stali się funkcjonariuszami, jak i dla funkcjonariuszy SC, gdzie chodzi o okres pracy w administracji celnej przed 99r.
Aktualnie toczą się sprawy dla funkcjonariuszy SC, bo przechodzą już na emeryturę i składają odwołania do SO w Wwie. Nie ma spraw osób innych, bo nikt nie wystąpił do Sądu, dlatego możecie mieć wrażenie, że nic się nie dzieje. Jeżeli jednak zostanie zaliczone funkcjonariuszom SC, to i Wam.
W pismach, także do Szefa KAS pamiętamy o Was. Wskazujemy na to od dawna i stale, vide ostatnie pismo do Szefa KAS dostępne na stronie głównej - pismo z 15.02.2019r. Solidarność w tych kwestiach i nie tylko w tych naśladuje nas, co nie przeszkadza nam, nawet jeśli potem, gdy już sprawa zostanie załatwiona, związek ten głosi, że to on załatwił. Brzmi to komicznie dla większości środowiska, ale są jednostki, które to kupują. Jak wspomniałem nie przeszkadza to nam, byleby nie szkodzili, bo takie sytuacje, że szkodzili, też już miały miejsce - vide podwyżki i akceptacja - najpierw 2,3 % przez Solidarność, potem samej niedookreślonej modernizacji i jakiejś bliżej nieokreślonej podwyżki w 2019r.
Przez to m.in. było trudniej środowisku dojść do podwyżek w wysokości 655zł na etat, ale finalnie ludzie dopięli swego. Grunt to nie zważać na przeszkody i dążyć do celu.

Cieszę się zatem, że o nas (funkcjonariuszach z UKSu) związek pamięta, że rozumie, a nawet podziela nasze stanowisko.
Tej kwestii - pamiętając przy tym o słusznych postulatach celników dotyczących zaliczenia okresu przed 1999r. - związek nie powinien odpuścić.
Podkreślić pragnę, że to obecnie toczą się prace nad zmianą ustawy o emeryturach mundurowych.
Z tego to powodu uważam, że sprawy emerytalne należy rozwiązać kompleksowo i to już teraz!
Rodzi się bowiem pytanie: jeśli nie teraz to kiedy?
 
Cieszę się zatem, że o nas (funkcjonariuszach z UKSu) związek pamięta, że rozumie, a nawet podziela nasze stanowisko.
Tej kwestii - pamiętając przy tym o słusznych postulatach celników dotyczących zaliczenia okresu przed 1999r. - związek nie powinien odpuścić.
Podkreślić pragnę, że to obecnie toczą się prace nad zmianą ustawy o emeryturach mundurowych.
Z tego to powodu uważam, że sprawy emerytalne należy rozwiązać kompleksowo i to już teraz!
Rodzi się bowiem pytanie: jeśli nie teraz to kiedy?

Wybacz misiu kolorowy - bez złośliwości - nadal wydajesz się być kimś "nie z tego świata". Nie śmiem Cię oceniać, ale mam (subiektywne!) wrażenie, że część Twojej mentalności, jeszcze mocno tkwi we wcześniejszych realiach, więc wiele z Twoich uwag - skądinąd także słusznych - trąci fałszywą nutą (nie współgra) z istniejącą, ogólnie oczywistą dla nas wiedzą. Przypuszczam, że cały "problem" nie w tym, że jesteś przez "starych" celników postrzegany jeszcze za "nie swojego", lecz to Ty sam uwydatniasz swoją świeżą obecność w tym zawodzie.

Myślę, że jest na to rada, ale sam musisz uwierzyć, że skoro stałeś się celnikiem, to nim po prostu jesteś i tyle! Nie możesz nieustannie nawiązywać do swego pochodzenia z UKS-u, bo sam się wyodrębniasz od reszty.

Absolutnie nie chcę Cię pouczać, nie będę też proponował, byś zaznajomił się głębiej z wiedzą; pełną (!) acz rozproszoną na stronach tego portalu. Rozumiem, iż jest to zbyt uciążliwe, ze względu na ogromną ilość materiału. Aby poczuć się komfortowo, powinieneś zatem uwierzyć i bardziej zaufać temu związkowi (broń nas Boże od fanatyzmu).

Jeśli czyjeś posty powodują Twoje wątpliwości, to zwróć uwagę, iż prędzej lub później - ale zawsze - identyfikują się jako słowa rozżalonych, a przede wszystkim roszczeniowych frustratów, by na końcu okazać się pretensjami osób ... nie mających z tym związkiem nic wspólnego.

Mam nadzieję, że intencja moich (wszystkich) słów, stanie się dla Ciebie wystarczająco jasna.
 
Cieszę się zatem, że o nas (funkcjonariuszach z UKSu) związek pamięta, że rozumie, a nawet podziela nasze stanowisko.
Tej kwestii - pamiętając przy tym o słusznych postulatach celników dotyczących zaliczenia okresu przed 1999r. - związek nie powinien odpuścić.
Podkreślić pragnę, że to obecnie toczą się prace nad zmianą ustawy o emeryturach mundurowych.
Z tego to powodu uważam, że sprawy emerytalne należy rozwiązać kompleksowo i to już teraz!
Rodzi się bowiem pytanie: jeśli nie teraz to kiedy?

Sorry ale to jest kuriozalna sytuacja !
Ja i wielu funkcjonariuszy pełniło w trudnych warunkach służbę i dzisiaj nie zalicza im się NIC , a Wam za pracę za biurkiem macie dostać emeryturę mundurową ?
Przecież jak aplikowaliście to do biura ?
 
Sorry ale to jest kuriozalna sytuacja !
Ja i wielu funkcjonariuszy pełniło w trudnych warunkach służbę i dzisiaj nie zalicza im się NIC , a Wam za pracę za biurkiem macie dostać emeryturę mundurową ?
Przecież jak aplikowaliście to do biura ?

Nie wiem czy masz pojęcie na czym polega praca w referatach dochodzeniowo-śledczych.
Wiąże się min. z udziałem na rozprawach w sądach, kilka razy w tygodniu, oględzinach, przesłuchaniach w terenie itp.
Zanim użyjesz wyrazu "kuriozalna" udaj się wcześniej do swoich kolegów z dochodzeniówki i zwyczajnie z nimi porozmawiaj.
 
90% celników siedziało za biurkiem. Tym fachowcom emerytura policyjna raczej nie powinna się należeć.
Tym, którzy wykonywali zadania policyjne w urzędach celnych, w inspekcji celnej czy urzędach kontroli skarbowej TAK.
 
90% celników siedziało za biurkiem. Tym fachowcom emerytura policyjna raczej nie powinna się należeć.
Tym, którzy wykonywali zadania policyjne w urzędach celnych, w inspekcji celnej czy urzędach kontroli skarbowej TAK.

Robiłeś jakieś badania statystyczne?

Nawet jeśli na moment przyjmiemy twoje wzięte z sufitu 10% (według mnie to bardziej 30%), to przecież nie oznacza, że przez te 10 (czy bardziej 30%) etatów związanych z tzw. Wykonywaniem zadań policyjnych (co to jest? W której ustawie jest definicja?), że tych zadań nie wykonywało dużo więcej funków - ja szacuję, że przez wykonywanie takich zadań przewinęło się 80, jeśli nie 90% funków

Niektórzy krócej, inni dłużej, duża część wiele lat

A potem, na skutek pozyskania szerokiej wiedzy popartej doświadczeniem, ale też stawania się coraz starszymi, trafiali do in komórek

Nikt z nas poza tym nie miał wpływu do jakiej kom trafiał, na jak długo i jakie działania wykonywał

Krótko jesteś na forum

Temat był wałkowany

Nie wszyscy zasługują na emki, ale wszyscy powinni je dostać

Tak samo jak w in służbach

Ma je gaciowy, sekretarka, kadrowa i księgowa

O ile są funkami

Bo funk dziś jest tu, ale jutro jest gdzie indziej

Sam doświadczyłem tego, że o 14.30 w piątek 31 dowiedziałem się, że od 1 jestem w oc 100km dalej, a pierwszą służbę mam 1 od 8.00 rano

Czyli za 17 i pół godziny

Jasne?
 
90% celników siedziało za biurkiem. Tym fachowcom emerytura policyjna raczej nie powinna się należeć.
Tym, którzy wykonywali zadania policyjne w urzędach celnych, w inspekcji celnej czy urzędach kontroli skarbowej TAK.

To nie byli funkcjonariusze, już bolo dowiódł, że nie wiesz o czym piszesz, to tylko kolejny przykład...
 
90% celników siedziało za biurkiem. Tym fachowcom emerytura policyjna raczej nie powinna się należeć.
Tym, którzy wykonywali zadania policyjne w urzędach celnych, w inspekcji celnej czy urzędach kontroli skarbowej TAK.


Kolejny mąciwoda, który wszystkie rozumy pozjadał. Z takiego FACHOWCA Policja na pewno będzie miała pożytek.
 
Emerytury policyjne dla gaciowych, sekretarek, kadrowych i księgowych to paranoja. W każdej służbie.
Te 17 i pół godziny to raz na tydzień, miesiąc czy od czasu do czasu?
Policjant zadania policyjne wykonuje przeważnie dłużej niż 5 lat jeżeli oczywiście nie jest gaciowym, sekretarką itp. itd.
 
Emerytury policyjne dla gaciowych, sekretarek, kadrowych i księgowych to paranoja. W każdej służbie.
Te 17 i pół godziny to raz na tydzień, miesiąc czy od czasu do czasu?
Policjant zadania policyjne wykonuje przeważnie dłużej niż 5 lat jeżeli oczywiście nie jest gaciowym, sekretarką itp. itd.

Nie wiesz o czym piszesz i nie rozumiesz tego, co ci piszę

Nie raz na tydzień, miesiąc tylko przeniesienie

Nie jednorazowa służba

Mundur dla gaciowego i in to pomyłka, a nie emki

Ten gaciowy czy in najczęściej zdrowie stracili na służbach, aż trafili tam

Nie można dyskredytować czy karać ich za to co robią, bo nie oni decydowali gdzie są

Ewolucyjnie owszem - można wydzielać i ucywilniać stanowiska, a nie ludzi

Idż do tej policji

Na cywilnego gaciowego
 
Nie wiesz o czym piszesz i nie rozumiesz tego, co ci piszę

...

Bolo, drogi Kolego.
Przez tak wiele lat, nie przyzwyczaiłeś się jeszcze, że to oseski tej służby najlepiej się na wszystkim znają i mają najwięcej do powiedzenia, szczególnie o należnych im prawach i przywilejach, których jednocześnie odmawiają innym?

Mam tu na myśli osoby niekoniecznie z krótkim stażem lecz tych, którzy - często po latach "pracy w służbie" - nagle odkrywają, że mają jakieś prawa i w dodatku mogą się o nie upomnieć. Najczęściej nie interesuje ich, że owe prawa, to efekt mozolnych, także ryzykownych i bolesnych działań ludzi, z których właśnie za te działania "dla nauczenia pokory" uczyniono magazynierów czy też "gaciowych". Owszem,nie dotyczy to wszystkich, ale co chcecie z tym zrobić, świeżo obudzeni "prawie policjanci" i inni "życzeniowcy"?
Odnoszę wrażenie, że najchętniej dorżnęlibyście z prawdziwie służących te resztki, które zostały po "Wielkiej Reformie" - KAS.
 
Bolo w tym krótkim zdaniu"można wydzielać i ucywilniać stanowiska, a nie ludzi" zawarłeś cały pożądany sens jak powinna wyglądać struktura SCS. A tym wszystkim "prawie" mądralom którzy tak dziś dywagują że mi czy Tobie Bolo nie należy się emka bo jesteśmy "gaciowi" życzę aby ich ucywilnili po 24 latach służb. Tak jak nas załatwili. 15 lat granicy 11 lat poniewierania ( z granicy do wewnątrz kraju, na wschodnią granicę znów do wewnątrz kraju) a na koniec kopa do cywila i bez przywilejów.
I 26 lat służby psu w d........
 
Ostatnia edycja:
Rybka gdyby decydenci mieli trochę odwagi cywilnej i honoru to można jednym paragrafem w ustawie przywrócić wszystkich ucywilnionych do munduru i zaliczyć im ten okres do służby z zachowaniem oczywiście warunku wyrażenia zgody na powrót - bo nie wszyscy mogą mieć ochotę wracać.
 
Bolo, drogi Kolego.
Przez tak wiele lat, nie przyzwyczaiłeś się jeszcze, że to oseski tej służby najlepiej się na wszystkim znają i mają najwięcej do powiedzenia, szczególnie o należnych im prawach i przywilejach, których jednocześnie odmawiają innym?

Mam tu na myśli osoby niekoniecznie z krótkim stażem lecz tych, którzy - często po latach "pracy w służbie" - nagle odkrywają, że mają jakieś prawa i w dodatku mogą się o nie upomnieć. Najczęściej nie interesuje ich, że owe prawa, to efekt mozolnych, także ryzykownych i bolesnych działań ludzi, z których właśnie za te działania "dla nauczenia pokory" uczyniono magazynierów czy też "gaciowych". Owszem,nie dotyczy to wszystkich, ale co chcecie z tym zrobić, świeżo obudzeni "prawie policjanci" i inni "życzeniowcy"?
Odnoszę wrażenie, że najchętniej dorżnęlibyście z prawdziwie służących te resztki, które zostały po "Wielkiej Reformie" - KAS.

Nie chcę być płaczkiem :cool: ani oszołomem, ale poruszenie tematu, wałkowanego na forum dziesiątki razy może być prowokacją, Temat obgadany przez nas latami i w zasadzie zamknięty. Było już, że broń nie wszyscy mają, więc się nie należy i takie tam, lepiej nie kontynuować.
 
Nie chcę być płaczkiem :cool: ani oszołomem, ale poruszenie tematu, wałkowanego na forum dziesiątki razy może być prowokacją, Temat obgadany przez nas latami i w zasadzie zamknięty. Było już, że broń nie wszyscy mają, więc się nie należy i takie tam, lepiej nie kontynuować.


Ale milczeć też nie można

Żeby forum nie stwarzało złudzenia, że myślimy inaczej niż myślimy, że inne jest nasze stanowisko
 
No tak, tylko zadziwiające jest, że ciągle znajdują się tacy ignoranci. Mnie np. przenosili w taki sposób, "weź szkatułkę idziesz tam", ale to było tylko między oddziałami, a np mój były kierownik, to nawet nie wiedział, że go zdjęli i przyszedł do pracy xD Ale to temat o emeryturach, a te należą się wszystkim funkcjonariuszom, koniec, kropka.
 
Rybka gdyby decydenci mieli trochę odwagi cywilnej i honoru to można jednym paragrafem w ustawie przywrócić wszystkich ucywilnionych do munduru i zaliczyć im ten okres do służby z zachowaniem oczywiście warunku wyrażenia zgody na powrót - bo nie wszyscy mogą mieć ochotę wracać.

Chyba zdajesz sobie z tego sprawę, dlaczego tego nie zrobią ?!
Pewnie jednak nie wszyscy to wiedzą, więc odpowiem - dlatego, że od samego początku, ten związek się o to upominał, a "góra" bardzo nie lubi mądrzejszych od siebie!
 
Solidarność podejmuje działania na rzecz emerytur funkcjonariuszy z UKSu.
Czy nasz związek również działa w tym kierunku, a jeśli tak to jakie działania podjął?

Solidarność podejmuje działania na rzecz emerytur byłych pracowników UKS, którzy zostali funkcjonariuszami. Próbowałem zadać pytanie czy te działania dotyczą też celników, którzy zostali funkcjonariuszami na podstawie ustawy o Służbie Celnej czyli nas starych zolli sprzed 99 r. Moje pytanie zostało usunięte jako nieprawomyślne. Stąd wniosek, że oni nie chcą żeby nam uznali prace przed 1999r. Ot taki to związek związek zawodowy. Jakiś skundlony pies ogrodnika.
 
Back
Do góry