• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

1. W art. 1 pkt 8 otrzymuje brzmienie:
„8) W art.13 w ust. 1:
a) wprowadzenie do wyliczenia otrzymuje brzmienie:
„1. Jako równorzędne ze służbą w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celno-Skarbowej i w Służbie Więziennej traktuje się:”
b) po pkt 1c dodaje się pkt 1d w brzmieniu:
„1d) okresy służby w charakterze funkcjonariusza Służby Celnej przy wykonywaniu zadań, o których mowa w art. 12 ust. 2 pkt 1.”.

Przedstawiciel biura legislacji twierdzi, ze staż w SC w całości będzie zaliczany, ale z wyżej cytowanego przepisu wynika, ze tylko przy wykonywaniu tzw czynności policyjnych. A co z reszta stażu. Chyba się trochę pogubili w tak dziwacznej konstrukcji zmian (pewnie chodziło im o staż 5 lat wymagany do emek mundurowych, ale zapisali to słabo)
 
Włączenie nas do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego miało między innymi uprościć przenoszenie pomiędzy SC/SCS a innymi służbami. Poprawki rzadowe sprawią, że tak nie będzie.
Podam przykład:
Funkcjonariusz Policji, SG lub inny rozpoczął służbę 1998 roku i dzisiaj mógłby odejść na emeryturę na zasadach art. 15, tzn. zaliczy mu się okresy zatrudnienia przed służbą, okresy nieskładkowe (np studia),.... Funkcjonariusz ten przenosi sie do SCS i co się dzieje? Odchodząc na emeryturę jako funkcjonariusz celno skarbowy odchodzi na zasadach art 15 a., czyli przepada mu staz pracy przed podjęciem służby i okresy nieskładkowe. Co więcej dochodzi mu warunek 55 lat. Czy to ma być zachęta? Przeniesienie w takim stanie prawnym byłoby frajerstwem.

Przykład odwrotny. Zołnierz zawodowy/Policjant służył przed 1999 rokiem. Zwolnił się bez prawa do emerytury i wstąpił do SC. Odchodząc na emeryturę z SCS odejdzie na podstawie art 15a (bez zaliczenia okresów pracy i okresów nieskładkowych), ale jeśli przeniesie się np do Policji, już następnego dnia będzie mógł odejść na emeryturę na podstawie art. 15, bo pełnił służbę przed 1999 rokiem, odpada też mu warunek 55 lat.
Czy to nie jest jakis absurd?
 
Ostatnia edycja:
Lipiec 2018 Skiba przekazał datę możliwego wejścia w życie ustawy - zapomnijcie o emkach! Konultacja na telefon z Banasiem ale knują!
 
to czego świadkiem właśnie byliśmy to jednym słowem ... niegodziwość.
"gratulujemy" szacunku przedstawicieli narodu dla Służby, jednego z najważniejszych filarów projektu kas.
wypada odpowiedzieć jako środowisko.
dobra zmiana splunęła nam w twarz !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Lipiec 2018 Skiba przekazał datę możliwego wejścia w życie ustawy - zapomnijcie o emkach! Konultacja na telefon z Banasiem ale knują!

Po dzisiejszej transmisji, to ja już nie wiem, czy to jest/był projekt obywatelski czy rządowy? To nie są poparwki ale całkowita zmiana projektu. To policzek dla munduru i sygnał dla przestępców, że mają luzik do lipca 2018. Nie ma w tym kraju innych służb, którym zależy na dobru i bezpieczeństwu kraju?
 
Banan i jego dupowlazy napluły znów nam w twarz. Czas skończyć to. Niech teraz sami na drogi, na akcję. Czas zadbać o siebie. Znów jego tluki, koordynatorzy będą straszyć. Wciąż łażą w mundurach, którego nie są godni. Mogę tylko podziękować Sławkowi i innym naszym przedstawicielom. Trzeba mieć mocne nerwy aby być tam na sali. Przewodnicząca i ministra w najlepszym razie na taczce wywieźć. A ta sprzedajna....brak słów.
 
takim paniom to łby do gołej skóry najsamprzód. później smoła i pierze. napluję w twarz przy pierwszej nadarzającej się okazji. więc niech lepiej maski spawacza cały czas używa.

trzeba się policzyć i do boju(najlepiej wszyscy), acha słyszłem dzisiaj panią basię, brak słów
 
dzisiejszy dzień przeszedł do historii również z innych powodów.
1. przewodnicząca referująca najbardziej niekorzystne propozycje dla kolegów
2. związkowy satyr, który odegrał "szoł" pt. lider opozycji
3. Sławek, który zachował kulturę i godność wobec niegodziwości dysydentów.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Na potrzeby SC powyrywali zęby ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym, tam gdzie można coś zabrać to chętnie (np. mieszkania dla delegowanych) i strona rządowa robi to bez wahania. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2018 ???
W przedstawionej poprawce było 1 stycznia 2018r. Znowu nas przeciągają... Ustawa leżakowa!!!
Do kiedy pytam, do następnych wyborów ?????
Żart, kpina, brak słów... nie chcę się wyrażać.
 
Ostatnia edycja:
dzisiejszy dzień przeszedł do historii również z innych powodów.
1. przewodnicząca referująca najbardziej niekorzystne propozycje dla kolegów
2. związkowy satyr, który odegrał "szoł" pt. lider opozycji
3. Sławek, który zachował kulturę i godność wobec niegodziwości dysydentów.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

chcialbym z tego miejsca serdecznie podziekowac min. Banasiowi i min. Skiebie za wielka przyjemnosc, jaka mi sprawili. Przyjemnosc z odeslania pewnego ugrupowania na smietnik przy najblizszych wyborach.
 
polityka kolego nie jest w tym wpisie meritum.
komentarz dotyczy nas jako środowiska.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
dzisiejszy dzień przeszedł do historii również z innych powodów.
1. przewodnicząca referująca najbardziej niekorzystne propozycje dla kolegów
2. związkowy satyr, który odegrał "szoł" pt. lider opozycji
3. Sławek, który zachował kulturę i godność wobec niegodziwości dysydentów.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

ad.1 nigdy nie była moją koleżanką
ad.2 nigdy nie był liderem większości(w tym moim)
ad.3 Marysia, Sławek i Andrzej zawsze potrafią się zachować profesjonalnie(jeśli Kogoś nie wymieniłem z to najmocniej przepraszam, z Naszego ZZ Ich akurat słyszałem)
Jak zwykle Wrocławski ZZ krótko ale mądrze i konkretnie(brawo)
Na koniec nasuwa się wniosek, iż Zrzeszenie ZZSC RP reprezentowała pani dyrektor(można-można, powstrzymam się od oklasków)
 
dzisiejszy dzień przeszedł do historii również z innych powodów.
1. przewodnicząca referująca najbardziej niekorzystne propozycje dla kolegów
2. związkowy satyr, który odegrał "szoł" pt. lider opozycji
3. Sławek, który zachował kulturę i godność wobec niegodziwości dysydentów.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

ad.2 Jak tego gościa tj Pana Jacka ..... słyszę to przychodzi mi na myśl taki stary aparatczyk z głębokiego PRL. Żenada !!! Występy tego Pana jest to jeden wielki kabaret.
 
młodzi przyjdzie czas na was i zobaczycie jak jest fajnie
na granicy pełniąc służbę nocną w wieku np.55 lat.
Ps. SG ma oficjalne przerwę 40 min. a my ,,, arbeit...:mad:
 
Back
Do góry