• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zamykani celnicy

i jak można wyrzucać ludzi z roboty, wsadzać do aresztu, oskarżać?

jak czują się posłowie którzy uchwalali naszą ustawę?

dicowie którzy zawieszali i zwalniali?

prorocy którzy oskarżali?

sędziowie którzy zatwierdzali areszty?

popełnia się błędy, niszczy ludziom życie, byle do przodu, byle szczebelek wyżej

ktoś ich rozliczy?

skąd - najwyżej skończy się odszkodowaniami skarbu państwa - a więc z naszych pieniędzy
 
i jak można wyrzucać ludzi z roboty, wsadzać do aresztu, oskarżać?

jak czują się posłowie którzy uchwalali naszą ustawę?

dicowie którzy zawieszali i zwalniali?

prorocy którzy oskarżali?

sędziowie którzy zatwierdzali areszty?

popełnia się błędy, niszczy ludziom życie, byle do przodu, byle szczebelek wyżej

ktoś ich rozliczy?

skąd - najwyżej skończy się odszkodowaniami skarbu państwa - a więc z naszych pieniędzy

Ciekawe co teraz myśli i czym się zajmuje były dic "wróbelek" za którego było tyle zatrzymań ?
 
zaamykani celnicy

Witam -wszystkich którym nie jest obcy los "zamykanych celników" z przed paru lat i powrót ich do służby.
W dniu disiejszym to znaczy 25. 09. 2012 roku w sądzie najwyrzszym w warszawie zapadł wyrok na wniesiona kasację prok. Z przemyśla odnośnie 18 celników uniewinnionych w dwóch instancjach sądu w przemyślu.wypowiedz sędziego sądu najwyszszego do pani prokurator prokuratury krajowej - funkcjonariusze są niewinni .

Bardzo proszę kto niezna sprawy niech nie pisze na tym forum

pozdrawiam
ps.
Warto było uczestniczyc w tej rosprawie w sądzie najwyższym
 
dajcie sygnaturę akt albo uzasadnienie ( oczywiście bez danych osobowych) ku pokrzepieniu tych co jeszcze czekają w kolejce do wyroku
 
To po porostu skandal w biały dzień. Teraz powinno być 18 pozwów o odszkodowania od skarbu państwa. Czy to jest Państwo prawa?, zadaje sobie to pytanie. I odpowiadam, chyba nie !!!!!
 
Trzeba nie mieć twarzy....

Zamiast twarzy zwykły jęzor do podlizywania się zwierzchnikom bez względu na to czy jest się zwykłym colem, dyrektorem IC,prokuratorem czy sędzią.
Fakt niezaprzeczalny,że zniszczono ludziom nie tylko kariery zawodowe ale zniszczono im "twarz" w środowisku, zniszczono im zdrowie tak fizyczne jak i psychiczne. Jedni dali złamać się straszeniem długoletnim więzieniem zmuszono ich do opowiadania bzdur obciążających samego siebie ale i innych. To,że już jedna grupa została uniewinniona i powróciła do pracy to jednak piętno "czarnej owcy" pozostanie. Czy ktokolwiek przeprosił lub przeprosi tych ludzi za to co ich spotkało? a kto przeprosi tych co już odeszli z tego świata! kto przeprosi rodziny aresztowanych celników i zeszmaconych na oczach najbliższych, sąsiadów i postronnych ludzi? kto da im satysfakcję za utracone człowieczeństwo!
Dzisiaj jest takie prawo,że celnik zawieszony w obowiązkach a później zwolniony ze służby po uniewinnieniu mógł powrócić do służby a co z funkcjonariuszami, którzy nie przyznali się do zarzucanych im czynów w konsekwencji czego zostali aresztowani i osadzeni w areszcie wydobywczym dla zmiękczenia psychiki na trzy i więcej miesięcy? Dyr. IC może i nie musi ich przyjąć do służby ponieważ zaraz po osadzeniu zostali dyscyplinarnie zwolnieni ze służby w trybie natychmiastowym zgodnie z przepisami jakie na on czas panowały.
Piętno "czarnej owcy" utkwiło w psychice każdego kto był tak podle potraktowany, nie wiem ile jeszcze czasu upłynie zanim przestaną śnić mi się koszmary, nie wiem ile czasu upłynie zanim podam rękę tym, którzy przyczynili się do mojego uwięzienia. Chcę spokojnie żyć jak każdy, bez obawy,że ktoś ponownie mnie pomówi o cokolwiek a ja będę musiał tłumaczyć się, że nie jestem wielbłądem. Wiem jedno, nie muszę chodzić po mieście z reklamówka na głowie żeby mnie nie rozpoznano. Tego co przeszedł każdy/każda z nas nie zrekompensuje żadne odszkodowanie.
 
Ostatnia edycja:
Kolejny z celnych ostatecznie uniewinniony. Przemyski Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok pierwszej instancji o uniewinnieniu. Kolejne 5 lat zmarnowanego życia Powodzenia po powrocie do służby i gratulację Darek.
 
gatulacje

Szczere gratulacje;-) .....ciekawe w jaki sposób prokurator J.bedzie sie z tego tlumaczyc przed przełożonymi....niech odpowie na forum gazet,w kótrych tak głosno trabił ,ze dokonał wielkiego odkrycia.Niech sie zajmie tymi ,którzy mają wyroki skazujace ,a jeszcze nie siedza za kratkami.Kto wogóle tego prokuratora jeszcze trzyma tam?
 
wołomin wiedzieli jak puścić ... a co się działo z amberem, lepiej nie mówić, dopiero jak prasa złapała premierowicza, i zaczęło się sypać ... taka to prok ur ...ra ...
 
dzisiaj zatrzymani w 2007 roku funkcjonariusze WZP w Przemyślu wygrali kasację!!!!

Bardzo proszę o udostępnienie sygnatury lub umożliwienie zapoznania się z treścią tego postanowienia. Próbowałem znaleźć w Bazie Orzeczeń SN i wnioskuję że nie została tam umieszczona.
Postanowienie to będzie bardzo pomocne w udowadnianiu przed Sądem że nie jest się wielbłądem, oraz po to, by uświadomić "niezawisłemu" że wydając wyroki skazujące na podstawie zeznań "skruszonych" może się mylić.
 
Ciekawi mnie bardzo kiedy ktoś sie weźmie za tego Prokuratora ,który "karierę"na tym zrobił,lub bardzo chciał zrobić.Czy znajdzie się przełozony ,kótry postawi mu zarzuty własnie takie same ,jak tym celnikom..bo może to on jest tym wielbłądem?
 
Na wieczną służbę odszedł kolejny z pomówionych celnych ze sprawy w Krośnie. Marek G. z Radymna. Pogrzeb w sobotę o godz 15 w Nowym kościele w Radymnie.
 
[h=2]Byli celnicy skazani za korupcję[/h]2 lipca 2014, 11:35 Na kary od 1 roku do 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata skazał Sąd Okręgowy w Krośnie byłych funkcjonariuszy Izby Celnej w Przemyślu. Zostali uznani za winnych korupcji, ale uniewinnieni od oskarżeń o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Wyrok nie jest prawomocny.
Głośne śledztwo w tej sprawie trwało kilka lat. Brali w nim udział policjanci Centralnego Biura Śledczego. Łącznie zatrzymali ponad 100 osób – głównie przemyskich celników, ale też podróżnych, którzy wręczali im pieniądze w zamian za odstąpienie od kontroli na granicy. Dzięki temu drudzy z wymienionych mogli przemycać papierosy. Część z podejrzanych już osądzono, np. 20-osobową grupę funkcjonariuszy, których Sąd Rejonowy w Przemyślu uniewinnił od zarzutów. Inni wciąż czekali na rozstrzygnięcie swoich spraw.

http://www.zycie.pl/informacje/Przemysl/2792,Byli-celnicy-skazani-za-korupcje.html
 
Back
Do góry