• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wstąpienie do służby po 40-stce.

Dlatego, że w skrócie 1999-1989 równa się 10. Tych 10 lat nie objęła emerytura mundurowa. Wielu z nas to dotknęło. Co prawda zrekompensuje nam to druga emerytura w wieku powszechnym z ZUS.
Wspomniane 55 i 60 wynikało z pewnego rozporządzenia zaliczającego pracę w administracji celnej do pracy o szczególnym charakterze i dodatkowe bonusy emerytalne. Niestety albo stety już ono nie działa. Magda nie mogła odejść na emkę w wieku 55, bo do 1999r. nie miała 15 lat w szczególnym charakterze.
Dzięki za poparcie. Rozporządzenie odbierające Nam uprawnienia o którym napisałeś jest z 2007r a obowiązujące od 1.01.1998r.
Pisząc o 55 latach miałem na myśli ustawę z lipca 2019r. znoszącą wymóg ukończenia 55 lat życia. Mogę się mylić.
Pozdrawiam wszystkich FC.
 
Jak zabrali 10 lat, skoro minimalny wiek przejścia an emeryturę dla kobiety to było 55 lat i sama o tym napisała? Pomijam fakt, że przeszłą w wieku 57 lat.
Po prostu 1999 - 1989 = 10 w Administracji Celnej. Ustawa o Służbie Celnej obowiązuje od 1999r. Do 2019r. obowiązywał limit ukończenia 55 roku życia dla funkcjonariuszy MON i innych Służb.
 
Wiecie co? Dajmy już po prostu spokój. 5-10-15 to był taki program. Udowadniamy młodzieży, że wielbłąd jest garbaty. Obecnie wśród młodzieży panuje przekonanie, że za PRL-u to było cudownie, a mieszkania to się kupowało w każdym sklepie z mieszkaniami
Nasze gadanie jest odbierane wrogo, i najlepiej jak byśmy się poddali eutanazji. A tak generalnie to gadamy bzdury.

Ja patrząc za siebie mogę powiedzieć jedno. Praca/służba była moją pasją. Lubiłam mundur, lubiłam to co robię. Ale mając w pamięci, jak wrednie życie mi meblowali politycy, nie wiem czy zrobiłabym to ponownie.
Służącym nadal lub rozpoczynającym służbę życzę przede wszystkim spokoju

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Dzięki za poparcie. Rozporządzenie odbierające Nam uprawnienia o którym napisałeś jest z 2007r a obowiązujące od 1.01.1998r.
Pisząc o 55 latach miałem na myśli ustawę z lipca 2019r. znoszącą wymóg ukończenia 55 lat życia. Mogę się mylić.
Pozdrawiam wszystkich FC.
W tym czasie zdaje się pewien emerytowany już generał obecnie bodajże w nim nie miał jeszcze lat 55 podobno. Może to był coś pierwszy
 
To nie j st tak że wielu na tych cudach nie skorzystało ale być moE bez pewnych okolicznosi tych tych godów bynie byli . Ja skorzystałem na obydwu więc dzięki wam wielki cudotworcy
 
Wierzę na słowo. Niemniej w Twoim przypadku niczego nie straciłaś, skoro przeszłaś na emeryturę w wieku 57 lat. I mamy jasny ogląd sytuacji, ze ludzie z twoich lat mieli prawo do przejścia na emeryturę po 15 latach służby. Ja tego prawa nie mam (a chciałbym), więc uważam, że gadanie, że zabrano wam 5 lat do emerytury jest nie na miejscu, jeśli nadal mieliście nadal prawo do wcześniejszej emerytury.
Odpiszę jeszcze i Tobie. Przyjmowałam się to wiek emerytalny w cle był 55 lat dla kobiet. Później reforma Buzka zafundowała mi wiek emerytalny 60 lat. Później Tusk podniósł wiek emerytalny na 67 lat sukcesywnie wprowadzany w przypadku kobiet, co dla mojego rocznika oznaczało 64 lata i 9 m-cy.
Po wielu bojach w 2018 weszły nam emerytury mundurowe, z których skorzystałam w wieku 57 lat i po prawie 34 latach pracy/służby w cle.
Więc nie gadaj kolego o prawach nabytych i nie odwracaj kota ogonem, czy coś zyskałam, czy straciłam.
Nie przypuszczam, że Wam będą mieszać bardziej, ale nie chronią Cię żadne prawa nabyte, a raczej to, że nareszcie jesteśmy w systemie mundurowym, który zawsze jest lepiej traktowany.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Odpiszę jeszcze i Tobie. Przyjmowałam się to wiek emerytalny w cle był 55 lat dla kobiet. Później reforma Buzka zafundowała mi wiek emerytalny 60 lat. Później Tusk podniósł wiek emerytalny na 67 lat sukcesywnie wprowadzany w przypadku kobiet, co dla mojego rocznika oznaczało 64 lata i 9 m-cy.
Po wielu bojach w 2018 weszły nam emerytury mundurowe, z których skorzystałam w wieku 57 lat i po prawie 34 latach pracy/służby w cle.
Więc nie gadaj kolego o prawach nabytych i nie odwracaj kota ogonem, czy coś zyskałam, czy straciłam.
Nie przypuszczam, że Wam będą mieszać bardziej, ale nie chronią Cię żadne prawa nabyte, a raczej to, że nareszcie jesteśmy w systemie mundurowym, który zawsze jest lepiej traktowany.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Nie znam dokładnie starych przepisów, bo nigdy ich nie śledziłem. Dziękuje za wyjaśnienie. Niemniej nie sądzę, zęby jakakolwiek władza nagle stwierdziła, ze zabieramy mundurówkom przywilej przejścia na emeryturę po 25 latach służby. Co najwyżej taki przywilej może nie obowiązywać nowo zatrudnionych. Aczkolwiek również uważam, że włączenie nas do systemu mundurowego jest niejako gwarantem tych i innych praw.
 
Nie znam dokładnie starych przepisów, bo nigdy ich nie śledziłem. Dziękuje za wyjaśnienie. Niemniej nie sądzę, zęby jakakolwiek władza nagle stwierdziła, ze zabieramy mundurówkom przywilej przejścia na emeryturę po 25 latach służby. Co najwyżej taki przywilej może nie obowiązywać nowo zatrudnionych. Aczkolwiek również uważam, że włączenie nas do systemu mundurowego jest niejako gwarantem tych i innych praw.
Jesteś chyba młody i jeszcze mało widziałeś. Jeśli jesteś tu tylko dla emki to sukcesów się nie spodziewaj. Czy zaorana i jak to nikt nie wie. Że idą zmiany to widać. Przykładowo wydłużenie służby 25/30 . Dodatki nie wchodzące do emek pewnie przez te twoje jeszcze 24 lata coś nakombinuja. Ale dopóki nie masz nic w garści to i co przejmować niema się czym. Władzami, pokazała wiele razy że można się nie przejmując. Zwróć uwagę na atmosferę w latach 36-37 uważam że wtedy będzie najdogodniejszy czas do głębokich reform. Tym czasem zycze Tobie owocnej służby. I to naprawdę bez złośliwości. Sarkazmu czy przytyku. Poprostu bądź czujny.
Timeo danae et dona ferentes
 
I to jest sedno dyskusji. Służbę Celno- Skarbową chroni system mundurowy. Bo bez niego byłoby dawno pozamiatane w tym kasowskim tyglu...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
I to jest sedno dyskusji. Służbę Celno- Skarbową chroni system mundurowy. Bo bez niego byłoby dawno pozamiatane w tym kasowskim tyglu...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Nie było by 😃
Do 2018 nie byliśmy w systemie i jakoś byliśmy. Uważałem że system ogranicza zapędy władzy na drastyczne zmiany z uwagi na możliwość likwidacji służb poprzez zabezpieczenie indywidualnego i interesu w przypadku groźby jego naruszenie.dlayego też uważalem że 36-37 pozwoli na takie zmiany przy niskim wpływie naslyzby ale w sumie to już wewnętrznie takiej pewności nie mam gdyż władza udowodniła że może stworzyć sama warunki do takich zmian. Ale dla mniej e to już czysto akademicka dyskusja nie budząca emocji.b przyjrzę się w stosownym czasie by sprawdzić czy się myliłem. Przy odrobinie szczęścia powinienem dożyć😃
 
Back
Do góry