• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Tematy związane ze Związkiem Zawodowym - CELNICY PL

Mamy już Koła na dwóch przejściach granicznych. Zawiązuje sie na trzecim. Dobrze stoimy w Warszawie. Są deklaracje z wielu OC z Polski.
Dobrze byłoby zbudować też Koło w Bazie Kontenerowej i innych OC IC Gdynia. Zapraszamy.
 
Jajacku! Gros ludzi czeka jedynie na efekty pracy związkowców, oczekuje profitów bez wystawiania zadka poza szereg. I nie jest to domena Gdyni, Gdańska, czy innego Pierdziszewa. To stan ogólnopolski. Ci, którzy należą do istniejących związków też w ogromnej większości jedynie "należą". Znam to z autopsji.
Dziwię się tym, którzy spodziewali się licznych akcesji do nowego związku. Skąd ma się wziąć ta mityczna oddolna siła? Może świeże nabory? Entuzjazm u młodzieży widziałem ostatnio pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Teraz - przepraszam, nie spodziewam się. Inicjatywa starych zolli? A ile razy można zaczynać od początku? Jak zbudować tzw. nową nadzieję na fundamencie stwierdzeń typu "tamci byli źli, skompromitowali się, dali ciała w negocjacjach, ba! nie potrafili nic zdziałać mimo naszych celnych podpowiedzi". To nie fundament, to negacja.
Na podobnym tle powstało Zrzeszenie: Federacja zamieniła się w festiwal wzajemnych animozji, pretensji; nie było czasu na pracę merytoryczną, trzeba było ze sobą powalczyć. Tło powstania Zrzeszenia było kiepskie, ale stało się (do p. S. Siwego: byłem uczestnikiem i jednym z animatorów wyjścia z Federacji: jakiekolwiek sugestie, iż było to chodzeniem pod rękę z SSC Kwaśniakiem traktuję jako osobistą obrazę. Nadto: nie znam żadnego z uczestników zebrania założycielskiego, który otrzymał wtedy lub później kierownicze stanowisko).
Jajacku: twierdzisz, że przy "następnym proteście na Gdynię nie macie co liczyć". O ile mi wiadomo akcja protestacyjna - w formie light - trwa, spór zbiorowy z Dyrektorem Izby został prawidłowo przeprowadzony, itd. Można się zżymać, że to mało, ale to chociaż było coś.
Nie staję w jednej linii z emocjonalnymi wypowiedziami przewodniczących trójmiejskich związków. Nie znam tła zdarzeń, nie wnikam w osobiste wycieczki i podteksty, nie chce mi się rozstrzygać kto jest bardziej "be", a kto jest "cacy". Z mojej perspektywy nie ma to żadnego znaczenia. Na forum "Celnicy.pl" znajdę raczej admiratorów p. Sławomira, wśród uczestników warszawskich i granicznych wydarzeń (rozmowy telefoniczne i maile) jest już duże zróżnicowanie "wyznawanych" opcji.
Wiem jedno - nie wstąpię do nowego związku, bo nie niesie ze sobą niczego świeżego. Najwyżej - jeżeli zacznie się brudna wojna - dam sobie spokój ze związkami jako zjawiskiem społecznym w Służbie Celnej.
I - jak widzę - podbnie myśli gros ludzi w Gdańsku.
 
Do kolegi danzigerzoll:

Piszesz: ..."Dziwię się tym, którzy spodziewali się licznych akcesji do nowego związku"... To nie jest wymysł mój czy Siwego czy kogoś innego. To ludzie na tym forum krzyczeli ..."jeden nowy ogólnopolski związek"... i było ich sporo. Tylko dowcip polega na tym, że większość z nich się tu nie logowała tylko występowali jako goście i są anonimowi. Dawno już mówiłem, że należy wprowadzić tu obowiązkowe logowanie. Zobacz sam jaki się tu zrobił ład i porządek.

Inna kwestia to dlaczego tak chcesz mnie czy innych zniechęcić do tego związku :?: Bo tobie się nie udało :?: Może nam się uda. Tego nie wiem. Wiem tylko, że za cała tą złą sytuacje odpowiadają pozostałe ZZ, jest ich po prostu za dużo. Może w ustawie o SC powinien być zapis, że możemy mieć tylko jeden ZZ wzorem Policji czy Straży Granicznej.

A teraz mały apel do Sławka Siwego:

W statucie nowego związku powinien być zapis, z którego by wynikało iż jeżeli przewodniczący bądź których vicek, jeżeli zostanie powołany na jakiekolwiek stanowisko kierownicze (kier. zmiany, referatu czy wyżej) automatycznie traci stołek we władzach zwiazku. Do związku może należeć, ale nie ma prawa być jego przewodniczącym czy vickiem. Moim zdaniem taki zapis uniemożliwiłby "kupowanie" związkowców przez naszą dyrekcję.

Na zjeździe raczej nie będę ale może spróbujecie omówić i podać pod głosowanie moją propozycję.
 
Ok, ten zapis to podstawa.

Celniku o niemieckobrzmiącym nicku nie jesteś "moim administratorem" a jednak piszesz swobodnie na forum celnicy.pl podobnie jak wielu innych foromowiczów.
Co do tego co świeżego niesie ZZ Celnicy RP, przekonają się w pierwszej kolejności i przede wszystkim jego członkowie.
 
Do danzigerzoll. Załączam wpisy z innego forum, bo poczułeś się osobiście urażony - ja nie napisałem, że wszyscy założyciele Zrzeszenia.

Związki w SC - 2008-02-14 18:07:48
Związki zawodowe w SC? A gdzie one były jak rozpoczął się ostatni protest na granicy wschodniej? Do dnia dzisiejszego zajmują się wewnętrzną walką o związkowe stołki. Jak trafia się okazja to się podpinają, by zaistnieć w mediach. Czym zasłużyli się Ci działacze dostając odznaczenia od byłego Prezydenta RP (A. Kwaśniewskiego). Czy to funkcjonariusze celni występowali o ich odznaczenie, czy ówcześni dyrektorzy IC? Ciekawe czym się tak zasłużyli dla RP?
autor: ~obserwator


WYJAŚNIENIE - 2008-02-15 09:14:08
Nie wiesz przecierz najpierw podpisali UStawę o SC jako taką fajną i suuper patrz PAN PIŃKOWSKI, PANI SMOLIŃSKA ITD ... następnie zostało się kierownikiem/nacz ref lub wydzi a nast. medal a potem przytuliło się do protestu, a TERAZ TYMI PISMAMI WYRAŻA SIĘ GOTOWOŚĆ DO TARGÓW W CZYIM INTERESIE ? WIESZ SAM!
autor: ~FAN BASI ASI
 
Na Zjazd zapraszamy w dniu 27.02. o godz. 10:00 na ul. Dewajtis 3 w Warszawie (Bielany)

Z centrum Warszawy jedziemy tramwajem nr: 6, 15, 17
w kierunku Żoliborza. Wysiadamy na przystanku "UKSW".

Samochodem - jedziemy ulicą Marymoncką w kierunku Gdańska,
skręcamy w pierwszą ulicę w prawo, za Szpitalem Bielańskim.
Zakaz wjazdu nie dotyczy gości.

Zgodnie z napływającymi prośbami w Zjeździe mogą uczestniczyć wszyscy członkowie ZZ Celnicy RP, tzn. należy złożyć deklarację członkowską.
Nie ma potrzeby delegowania tylko jednego przedstawiciela na pięciu członków Związku. Może przyjechać Was więcej z danej komórki organizacyjnej.
Ewentualny nocleg na miejscu zamawiamy we własnym zakresie pod nr tel. 022 -56-10-110 lub 022-56-10-105.
 
Panie Sławku:
Mój nick jest niemieckobrzmiący, ale jestem identyfikowalny z imienia i nazwiska (patrz: forum IC Gdynia). Nie jestem Twoim administratorem. Pisałem o admiracji, nie administracji. Nie wiem, czy mam dziękowac za to, że mogę tu zamieszczać posty? Jestem celnikiem, funkcjonariuszem w RP - spełniam nawet tzw. tytułowe wymogi strony. Nadto - na tym polega właśnie demokracja internetu. O ile kogoś nie obrażam lub nie spełniam szczególnych wymogów określonych w regulaminie - mogę zajmować stanowisko w określonych sprawach.
Jajacku:
To, co napisałeś jest jedynie potwierdzeniem tego, co osobiście napisałem o faktycznej aktywności związkowej naszych współbraci celników. Nawet na forum "Celnicy.pl" sytuacja nie odbiega od cieniutkiej normy. Nic dodać, nic ująć. Czy staram się zniechęcać innych do wstępowania do nowego związku? Nie mam takich intencji. Może wam się uda... Po owocach was rozpoznam.
Ponownie do p. Sławomira:
Co do okoliczności powstania Zrzeszenia - nadal nie widzę podstaw do sugerowania "chodzenia pod rączkę z Kwaśniakiem". Kroś na forum napisał to, potem owo. A gdzie namacalne dowody na awanswanie założycieli Zrzeszenia? A gdzie logika w przytaczaniu bzdetu, iż Zrzeszenie ma cokolwiek wspólnego z podpisaniem ustawy o Służbie Celnej (powstało wszak parę lat później? Jakie to stanowisko w tamtych czasach dzierżyli wskazani z nazwiska Smolińska i Pinkowski? Czy zostali po powstaniu Zrzeszenia wynagrodzeni stanowiskami kierowniczymi? Krótko mówiąc - komentując list przewodniczących organizacji związkowych z Trójmiasta niepotrzebnie używa Pan, Panie Sławomirze, akcentów nuklearnych. Zamiast spokojnego komentarza - atak podbródkowym. To prowadzi do zimnej wojny. Po co?
 
Faktycznie admiracja, przepraszam niedoczytałem, ale to tym bardziej potwierdza mój wpis, gdyż postów moich niewielbicieli a niewiadomo skąd i dlaczego moich zagorzałych wrogów jest bez liku.
Nie pisałem też nigdy, aby dziękować za to, że można swobodnie pisać na forum.
Odnośnie niektórych członków Zrzeszenia odpowiedziałem zgodnie z prawdą, o której byłem informowany przez innych zwiazkowców. Przy pracach nad ustawą o SC w tym kształcie niektórzy członkowie obecnego Zrzeszenia brali udział jako działacze Federacji i potem Zrzeszenia.
Ja nie przytaczam którzy z nich zostali obdarzeni stanowiskami, post powyżej stanowi jedynie cytat. Nie piszę też którzy z nich otrzymali odznaczenia państwowe.
Teraz też żałuję, że dałem się wciągnąć w tę polemikę kol. z Trójmiasta. Postaram się w przyszłości obalać jedynie ich pomówienia, bez przytaczania niechlubnych faktów z ich działalności związkowej.
 
"Niechlubne fakty z ich działalności związkowej"? Chętnie poznam. Nic nie daje takiego efektu jak obnażenie niecnych występków i wskazanie zła w działalności określonych osób. Ale KONKRETNEGO ZŁA i UDOWODNIONYCH WYSTĘPKÓW. Panie Sławomirze! Pan nie poda - zgodnie z deklaracją - żadnych faktów, ale może zrobią to inni? Prawda nas wyzwoli.
 
Ja już kończę wszelką dyskusję na temat Zrzeszenia, bo jak mówi mój znajomy, co ty chłopie komentujesz działalność organizacji, w której Zarząd stanowią w większości kierownicy i naczelnicy, którzy wybrali na członków prezydium Porozumienia Białostockiego nieprotestującego Romualda-byłego naczelnika Kuźnicy oraz I.Fołtę wyrzuconą z Federacji ZZSC, za okres pięcioletniego marazmu w działalności związkowej.
Ma rację, ten mój kolega. Nie znajduje uzasadnienia komentowanie przez związkowców działalności organizacji, którą kieruje kadra kierownicza lub była długoletnia kadra kierownicza, dlatego moich uwag na ten temat już nie będzie.
 
slawomir.siwy napisał:
Nie znajduje uzasadnienia komentowanie przez związkowców działalności organizacji, którą kieruje kadra kierownicza lub była długoletnia kadra kierownicza, dlatego moich uwag na ten temat już nie będzie.
Nie znam Pana, ale z tego co tu wyczytałem, Pan też jest jakimś Kierownikiem. To zamierza Pan zrezygnować z kierowniczenia po wyborze do władz nowego związku, czy za parę lat będziemy organizować Nowe Związki, pod hasłami niekomentowania dotychczasowych, kierowanych przez kierowników????
 
nie wiem czy to istotne ale w pewnej wew IC tak oto się pisze.....

Koleżanki i Koledzy
Funkcjonariusze i pracownicy


W związku z pojawiającymi się sprzecznymi informacjami na temat tworzenia jednolitej ogólnopolskiej organizacji związkowej, pragnę raz jeszcze poinformować Państwa, że taka organizacja związkowa już istnieje. Założycielami Ogólnokrajowego Związku Zawodowego Służby Celnej Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Białej Podlaskiej, były graniczne organizacje związkowe. Organizacja ta została zarejestrowana w lubelskim KRS pod numerem 0000226431. Jak już wcześniej informowałem, liczy ona 7 Oddziałów działających w Białej Podlaskiej, Przemyślu, Gdańsku, Wrocławiu, Toruniu i Gdyni. Realizując uchwałę naszego Walnego zebrania, na którym Państwa przedstawiciele jednoznacznie opowiedzieli się za przystąpieniem do tej właśnie organizacji, przesłałem komplet dokumentów z którymi mogliście się zapoznać.
Osobiście uważam, że po raz kolejny niektórzy działacze związkowi wykazują, iż nie rozumieją elementarnych zasad solidarności zawodowej, solidarności która tak spontanicznie i pięknie została okazana w dniach 25 i 28 stycznia 2008r. i po raz kolejny wprowadzają destrukcję w naszym ruchu związkowym. Obecnie jest nam potrzebna jedność działania w dążeniu do spełnienia naszych oczekiwań, które zawarliśmy w postulatach Komitetu Protestacyjnego „Porozumienie Białostockie”. Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że tylko w jedności siła. Z takim przekonaniem wróciłem z Warszawy po przerwanych (nie zerwanych) rozmowach ze stroną rządową. Przecież wszyscy o niczym nie mówili jak tylko o zjednoczeniu ruchu związkowego i jednej reprezentacji związkowej, że tylko jeden silny związek zawodowy o zsięgu ogólnopolskim może być partnerem dla strony rządowej. Jeszcze raz bardzo proszę nie dajcie się manipulować przez kol. Sławka Siwego. Logicznym jest, że gdyby zależało mu na Służbie Celnej nie doprowadzałby do rozłamu ruchu związkowego, co czyni po raz kolejny. Doskonale wiemy jak jego działania wpłynęły na Federację ZZSC. Nie mogąc przejąć pełnej władzy, mimo różnych manipulacji i zagrań socjotechnicznych, doprowadzając do licznych sporów i waśni straszy, że wystąpi z niej. Przecież rządy dyktatury dawno minęły, a Sławek nie może się z tym pogodzić. Jeżeli nie chcecie być ubezwłasnowolnieni w swoich decyzjach, to nie pozostaje Wam nic innego jak podjęcie rozważnej, przemyślanej i słusznej decyzji.
Proszę Państwa, nie wiem z jakiego upoważnienia Sławek robi sobie z naszej Izby poletko doświadczalne rozpisując się po wszystkich komórkach organizacyjnych. Już ten fakt świadczy o tym, że tak naprawdę nie ma zaufanej osoby poprzez którą mógłby docierać do Państwa. To on musi osobiście pisać różne informacje, które nie zawsze polegają na prawdzie. Uważam, że jest to skandaliczne zachowanie i pragnę poinformować, że nie mam na to wpływu.

Liczę na Państwa rozwagę.
Pozdrawiam.
Arkadiusz P.
 
dzięki za arkadiusza p.Widać z niego jasno, że nie dość, że potrafią nic załatwić w pseudonegocjacjach z rządem to jeszcze są oburzeni, ze komuś sie to nie podoba. Jak zwykle"gęby" pełne frazesów o rozwadze,ideologii itp.
Jakoś nie widziałem żadnego oświadczenia na forum od innych przedstawicieli związków, co zrobiono, co ustalono i dlaczego. Wszak forum jest dostepne dla wszystkich. Widziałem za to szereg ataków na tych wszystkich którym się nie podoba zarówno marazm w służbie celnej jak i związkach zawodowych, a zwłaszcza na s.siwego.
Czyżby działacze związkowi juz zapomnieli kogo reprezentują i skąd się wywodzą? Widać tak, bo pouczaja i karcą nas jak niesforne dzieciaki, przypisując sobie monopol na mądrość i wiedzę.

--------------------------------
racja jest jak dupa - każdy ma swoją 8)
 
Do Pana S. Siwego

Skoro nie jest Pan kierownikiem, to przepraszam za sformułowania, ale widać musiał Panu ktoś taką "łatkę" przypiąć i już została.
 
do postu Pana Luke Skywalker

Nie jest żadną ujmą wystąpić na forum otwarcie w dziale dla ZZ, z której to możliwości skorzystały inne funkcjonujące w SC ZZ. Natomiast pisanie tajemnych niby apeli pod płaszczykiem "uprzejmie donoszę" jest conajmniej dziecinne. Pan czytelników tego forum ma za niedorozwiniętych czy to tylko wypadek przy pracy potwierdzający wcześniejszy stosunek do nas wszystkich.
Przechodząc do meritum:
1. jakie to "sprzeczne informacje" tak niepokoją anonimowego Pana Arkadiusza P., może zwykły strach że wypadnie za burtę jeśli powstanie nowy związek. O co obawy przecież nie ma prawa do likwidacji pozostałych. Wolna wola członków i tyle. Resztę zweryfikuje czas i działanie.
2. Wspomniany ZZ z siedzibą w Białej Podlaskiej ma prawo istnieć, natomiast uczciwość nakazuje aby podać również rok jego powstania i liczbę członków / inicjatywa z 2006 / bo to czytelnikom daje zupełnie jasny obraz o czym rozmawiamy. Kontekst w jakim prezentuje Luke Skywalker poprzez apel Pana Arkadiusza P. ten ZZ sugeruje, że jest to inicjatywa świeża co jest niestety jedynie sprytnym zabiegiem socjotechnicznym.
3. Krytykowanie ludzi którzy chcą inicjatywę oddolną ukierunkować na profesjonalne ZZ nie są żadną destrukcją i odwołanie się do 25 i 28.01 jako poparcia dla działania istniejących związków jest zwykłą megalomanią by nie powiedzieć więcej.
4. Porozumienie Białostockie czego by tu jeszcze nie analizować jest już historią i jedynie dzwignią dla niektórych działaczy aby jeszcze zaistnieć.
5. Płakanie nad rozłamem ruchu związkowego proszę włożyć pomiędzy bajki, byłem, widziałem, opisałem na forum dość szczegółowo. Może odświeżyć jeszcze raz.
6. Prezentowanie S.Siwego jako dyktatora wziął Pan apelmistrz chyba z zagrań bieżącej socjotechniki w polityce. Tam też roi się od despotów, totalitarystów, szaleńców itp. Cenzurę wprowadzić na Siwego i po sprawie, nie będzie drażnił wewnętrznego monologu związkowych elit. O takie przesłanie chodzi Panu Szanownemu. Tylko co zrobić z wolnością słowa. Zlikwidować czy ograniczać poprzez pozaformalne działania. Może zakneblujcie nas wszystkich przy okazji kolejnej odwilży.
7. Na koniec w kontekście działań konkurencji cytat " uważam, że jest to skandaliczne zachowanie i pragnę poinformować, że nie mam na to wpływu". To właściwie wiele nam wszystkim tłumaczy. Gdyby Pan miał ten wpływ to może nie byłoby tak bardzo "be", a może nawet "cacy". Natomiast gorycz powodowana brakiem kontroli nad nami Panie Luke Skywalker / vel Arkadiuszu P. / najwyraźniej skutkuje brakiem dobrego samopoczucia na co ani ja ani moi koledzy jak się wydaje / przywołując ostatni akapit / nie mamy ...wpływu. O czym Pana "pragniemy poinformować".

zdrowia życzę
 
W związku z pojawiającymi się sprzecznymi informacjami na temat tworzenia jednolitej ogólnopolskiej organizacji związkowej, pragnę raz jeszcze poinformować Państwa, że taka organizacja związkowa już istnieje. Założycielami Ogólnokrajowego Związku Zawodowego Służby Celnej Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Białej Podlaskiej, były graniczne organizacje związkowe. Organizacja ta została zarejestrowana w lubelskim KRS pod numerem 0000226431. Jak już wcześniej informowałem, liczy ona 7 Oddziałów działających w Białej Podlaskiej, Przemyślu, Gdańsku, Wrocławiu, Toruniu i Gdyni.

Organizacja taka faktycznie istnieje od bodajże 2003r.(nie chcę wprowadzać w błąd, nie sprawdzałem, ale coś koło tego roku) i zbudowała od tego czasu "bardzo silny" jednolity związek liczący obecnie może kilkunastu członków. Wrocławia w rzeczywistości już dawno nie ma w tej organizacji, natomiast wpis w KRS pozostaje bez zmian.
Zarząd tej organizacji składa się w większości z kadry kierowniczej lub byłej długoletniej kadry kierowniczej.
Takich jednolitych organizacji zrzeszających funkcjonariuszy jest jeszcze co najmniej ze trzy. Wszystkie działają prężniej, choć prawdopodobnie mało kto z Państwa potrafi je wskazać, podobnie jak i tą którą wymienił Arkadiusz Pytlak z Poznania. Dlatego nie może być mowy o budowaniu jedności na którejś z tych organizacji a co najwyżej można próbować zjednoczyć wszystkie na jakiejś nowej, co kilkakrotnie zostało przeze mnie i ZZ z Opola zaproponowane. Ta propozycja spotkała się z histerycznym atakiem kilku "kanapowych działaczy" z wiadomych względów. Nie możemy przeciągać w nieskończoność powstania jednolitej organizacji, bo chcę Państwa poinformować, że takie bezowocne dyskusje toczą się już od kilku lat. Najwyższy czas w końcu faktycznie to zrobić


Osobiście uważam, że po raz kolejny niektórzy działacze związkowi wykazują, iż nie rozumieją elementarnych zasad solidarności zawodowej, solidarności która tak spontanicznie i pięknie została okazana w dniach 25 i 28 stycznia 2008r. i po raz kolejny wprowadzają destrukcję w naszym ruchu związkowym. Obecnie jest nam potrzebna jedność działania w dążeniu do spełnienia naszych oczekiwań, które zawarliśmy w postulatach Komitetu Protestacyjnego „Porozumienie Białostockie”. Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że tylko w jedności siła. Z takim przekonaniem wróciłem z Warszawy po przerwanych (nie zerwanych) rozmowach ze stroną rządową.
Kilka innych związków postawiło już dawno analogiczne postulaty swoim dyrektorom a mimo tego tzw. "formuła otwarta" KP PB została przed tymi Organizacjiami zamknięta. Konspiracja działań i brak chęci do ich wspólnej koordynacji(mimo licznych apeli) jest aż nadto widoczna. Dlaczego ta grupka "działaczy" tak postępuje, powinien wiedzieć każdy kto zna genezę ich działalności związkowej, w którą wpisuje się praktycznie nieustanna walka o wyhamowywanie wszelkich działań proprotestacyjnych, co notabene zostało potwierdzone także przy ostatnim proteście(vide opinie większości funkcjonariuszy z tych IC).
I jeszcze kilka retorycznych pytań:
Czy solidarność i jedność oznacza wyreżyserowany atak PB na S.Siwego w pamiętny poniedziałek, kiedy to z własnej inicjatywy przyjechało do W-wy wielu celników z różnych miejsc z kraju, w tym z granic?
Atak, który był tak zawistny, że w efekcie musiałem się wycofać i całkowicie zamilknąć, co w konsekwencji spowodowało odebranie mi, ale przede wszystkim faktycznym przedstawicielom granic i wewnętrznych kom. organizacyjnych możliwość udziału w negocjacjach.
Czy jedność, to także odmowa wejścia przez nasze panie do MF, mimo zaproszenia, w dniu kiedy był najlepszy i najkorzystniejszy czas na negocjacje? Odmowa wejścia i natychmiastowe pokazywanie podziałów środowiska w mediach. Odmowa wejścia do MF, bo jest tam ten związek czy tamten oraz ta czy tamta osoba.
Oczywiście, że wszyscy mówili o konieczności zjednoczenia, ja także. Jednak liczne apele i prośby wystosowane w tym przedmiocie zarówno przed protestem, w trakcie jak i po, zostały jednostronnie odrzucone przez "działaczy".
Może to i dobrze, bo celnicy i pracownicy nie chcą budować jednolitego Związku na skompromitowanych "działaczach", których racja bytu już dawno przeminęła, a w rzeczywistości skończy się w nie aż tak dalekiej przyszłości


Jeszcze raz bardzo proszę nie dajcie się manipulować przez kol. Sławka Siwego. Logicznym jest, że gdyby zależało mu na Służbie Celnej nie doprowadzałby do rozłamu ruchu związkowego, co czyni po raz kolejny. Doskonale wiemy jak jego działania wpłynęły na Federację ZZSC. Nie mogąc przejąć pełnej władzy, mimo różnych manipulacji i zagrań socjotechnicznych, doprowadzając do licznych sporów i waśni straszy, że wystąpi z niej. Przecież rządy dyktatury dawno minęły, a Sławek nie może się z tym pogodzić.
Arku, spokojnie przed nami Zjazd wyborczy. Może członkowie ZZ Celnicy RP wybiorą innego Przewodniczącego.
W Prezydium prawdopodobnie będzie aż siedem osób, każdy może kandydować

Jeżeli nie chcecie być ubezwłasnowolnieni w swoich decyzjach, to nie pozostaje Wam nic innego jak podjęcie rozważnej, przemyślanej i słusznej decyzji.
Statut ZZ Celnicy RP wprowadzi tak dużo elementów demokracji bezpośredniej, konieczności sprawozdawczości, możliwości odwołania "niespradzających się władz" w drodze referendum, konieczności odpowiedzi na każde pytanie członka Związku, że to co piszesz to istne Science-fiction

Proszę Państwa, nie wiem z jakiego upoważnienia Sławek robi sobie z naszej Izby poletko doświadczalne rozpisując się po wszystkich komórkach organizacyjnych.
Już ten fakt świadczy o tym, że tak naprawdę nie ma zaufanej osoby poprzez którą mógłby docierać do Państwa.
Każdy moze przecież odpisać, ze nie życzy sobie przesyłania jakichkolwiek informacji na swoją skrzynkę, wówczas na pewno nie otrzyma kolejnej informacji ode mnie.
W IC Poznań są osoby, którym ufam i które tworzą już struktury ZZ Celnicy RP w tej ważnej izbie.
Najistotniejsze jest to, że organizacja terenowa w każdej izbie może zostać tylko wzmocniona dzięki powstaniu ZZ Celnicy RP. W każdej izbie organizacja terenowa będzie miała pełną autonomię na swoim terenie oraz osobowość prawną. Kwestii tych nie chcą przyjąć do wiadomości niektórzy lokalni "działacze". Niestety robią to tylko i wyłącznie w obawie o swój stołek, gdyż tworzenie struktury terenowej wiąże się z przeprowadzeniem nowych wyborów, a celnicy i pracownicy w wielu miejscach nie chcą nawet słyszeć o swoich dotychczasowych "działaczach"
 
Re: do postu Pana Luke Skywalker

zgadzam się z wypowiedzią
p.s.
za wyjątkiem utożsamiania mnie z Arkadiuszem P. (znanym p. Siwemu osobiście)
 
Back
Do góry