• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Tematy związane ze Związkiem Zawodowym - CELNICY PL

Właśnie czytałem art. w gazecie czescy celnicy emeryt od 10 lat słuzby!!!!
Inne kraje to dbają o siebie to widać po podejściu do ludzi u nas przypomnieli se po 10 latach że taki ktoś istnieje jak celnik ale ja wiem polityków interesują podsłuchy konferencje prasowe elektorat redijo ma- ryja
Życze wszystkim zollom polskim modelu czeskiego naszych struktur i podobnych uprawnień
 
slawomir.siwy napisał:


Jaki jest odzew "byłych" struktur? .....................Można się domyślać!

Każdy z nas jednak powinien z uporem dążyć w swoim środowisku do zjednoczenia wszystkich w jednym ZZ. Musimy być zjednoczeni. Trzeba przerwać różne podziały dla dobra i lepszej przyszłości nas wszystkich. Brzmi patetycznie ale dzisiaj nie chodzi o "kowalskiego czy nowaka" choć również (alokacja do odwrócenia) tylko całą służbę celną. Z kim będzie Rząd i SSC rozmawiać jak dalej będą przepychanki "gwiazd". Jest możliwe żebyśmy to zrozumieli.
 
myślę, że trzeba podkreślić, że każdy może należeć i każdy może być w zarządzie, jeśli tylko będzie wybrany (np. przez swój obecny elektorat); taka gwarancja może wpłynąć na ostateczne decyzje i poczucie jedności, bezpieczeństwa oraz tego, że się jest jednym z ....
 
Odnośnie składki 0,62%. Wzięliśmy wzór z NSZZ Solidarność, gdzie jest 0.82% uposażenia brutto. Okazuje się jednak, że te składki są tam bardzo wysokie, co nie było szacowane.
W tej sytuacji proszę liczyć od uposażenia zasadniczego brutto, bo ja takie miałem od początku na myśli.
Zjazd równie dobrze może uchwalić stałą stawkę dla wszystkich na poziomie kilkunastu złotych.
 
Legalność ZZ???

Przeglądam sobie KRS i przy wielu ZZ widzę, że dane są mocno zdeaktualizowane np. wśród władz są osoby, które już nie pracują w SC. Czy również te ZZ tworzą Federację, czy osoby z tych ZZ podejmują decyzje i wybierają nowe władze? Czy jest możliwe aby w przypadku wyborów nie były aktualizowane dane w KRS? Jak wyglądaną kadencje w tych ZZ? Czy to możliwe że jest dożywotnia? Są tam również ZZ, które mają siedzibę praktycznie w lesie (byłe przejścia opuszczone dzisiaj)- na jaki adres jest przekazywana korespondencja, jeżeli w tych budynkach od 1.05.2004r już nie ma ani jednego celnika. Czy ktoś może to wytłumaczyć.

http://pdi.cors.gov.pl/KRSSED/Nazwa.aspx?nazwa=celnej

Jeżeli chodzi zaś o władze Federacji, to przewodniczącym w/g KRS jest KRYSIAK JANUSZ TADEUSZ PRZEWODNICZĄCY
http://pdi.cors.gov.pl/KRSSED/Podmiot.aspx?nrkrs=0000164223
 
Koło

Organizujemy się oddolnie, ale jakoś mi nie pasuje ta nazwa KOŁO. Przypomina Koło Różańcowe. Tak jak nie lubię kiedy politycy, posłanki, posłowie, dziennikarze, ale głównie my celnicy mówimy "Ściana wschodnia". To my mamy na wschodzie jakąś ścianę?? Jak w Izraelu???? Mówiąc tak, sami "ustawiamy" swój stosunek do Sąsiadów. Mówmy: "koledzy(żanki) z izb na granicy wschodniej, z izb leżących na wschodzie Polski", a nie mówmy koledzy(żanki) ze ściany wschodniej! Wiem, wielu powie, że to teraz nie ważne. Ja jednak uważam, że dbałośc o Język jest podstawową wartością Narodu. A my jako Urzędnicy RP nie możemy w swoich wpisach popełniać prostych błędów ortograficznych, czy stylistycznych, bo to po prostu wstyd.
 
Celnicy zmarnują tę szansę. To leniuszki, co tylko krytykować będą na stare związki ale nie zrobią nic żeby to zmienić. Stare zarządy będą pluć na was bo strach ich obleciał o swój stołek. Jak zrobiono by wybory w izbach, wybory bezpośrednie, to żaden z tych związkowców by nie został wybrany i dlatego od razu będzie krytykanctwo. Niektórzy celnicy poszli jeden dzień na urlopy i teraz tylko psioczą jak to źle, jak to zjebane, jak to gówno jest załatwione, a po tym jednym dniu wrócili jakby z jakiej wojny, wielcy protestujący.
Celnicy nie rozumieją szansy jaką daje ten związek, będą przyglądać się z boku i tylko krytykować.
zmarnują to, a szkoda. Ja mimo to wierzę i dam szansę składając deklarację i zakładając koło.
Jak Pan to widzi Panie Sławku? Są deklaracje?
 
Johny napisał:
Celnicy zmarnują tę szansę. To leniuszki, co tylko krytykować będą na stare związki ale nie zrobią nic żeby to zmienić. Stare zarządy będą pluć na was bo strach ich obleciał o swój stołek. Jak zrobiono by wybory w izbach, wybory bezpośrednie, to żaden z tych związkowców by nie został wybrany i dlatego od razu będzie krytykanctwo. Niektórzy celnicy poszli jeden dzień na urlopy i teraz tylko psioczą jak to źle, jak to zjebane, jak to gówno jest załatwione, a po tym jednym dniu wrócili jakby z jakiej wojny, wielcy protestujący.
Celnicy nie rozumieją szansy jaką daje ten związek, będą przyglądać się z boku i tylko krytykować.
zmarnują to, a szkoda. Ja mimo to wierzę i dam szansę składając deklarację i zakładając koło.
Jak Pan to widzi Panie Sławku? Są deklaracje?
:arrow: Dużo w tym prawdy, ale ja za długo już tu pracuję i pamietam, że w P.A.C. i SC nigdy nie było solidaryzmu. Zwłaszcza w maju 2004 r. Odcieli nam jaja i to jest fakt :oops:
 
No to Masakra jeszcze raz zada pytanie nowym związkom, może w końcy Samozwańczy Siwy odpowie żetelnie?
Ma, albo już ipowstał, nowy związek, sorry ale nie nadążam :)
Załużmy ze za 2 lata będą znowu strajki albo urlopy na żądanie? Co da nowy związek wobec tych wszystkich już istniejących? Sam Siwy mnie osobiście powiedział, że zmarnował czas w jakimś tam związku zawodowym. Zakładam więc, wydaje mi się logicznie, że powstanie kolejnego nowego związki wprowadzi jeszcze większy haos. Może się mylę? Jeśli tak, to poproszę o wyprowadzenie mnie z błędu :) Było n związków, teraz będzie n+1. Pytanie co zmieni n+1 związek dla cła i zwykłych celników? Bo co zmieni dla władz nowego związki to chyba wszyscy wiedzą? :)
No i pytanie to Siwego: jak ze samozwańczego przewodniczącego zamieni się na demokratycznie wybranego przewodniczącego związku przez siebie powołanego (chybą nie ma idioty, który uważa że będzie inaczej? :D) to czy dalej pozostanie kierownikiem? Czy aby nie będzie mu to kolidowało w interesach na lini służba celna-związek zawodowy? Jeśli nie będzie to jestem pod wielkim wrażeniem (powiedzmy :D). Bo w związkach zawodowych to już mnie nic nie zdziwi
 
Johny napisał:
Celnicy zmarnują tę szansę. To leniuszki, co tylko krytykować będą na stare związki ale nie zrobią nic żeby to zmienić. Stare zarządy będą pluć na was bo strach ich obleciał o swój stołek. Jak zrobiono by wybory w izbach, wybory bezpośrednie, to żaden z tych związkowców by nie został wybrany i dlatego od razu będzie krytykanctwo. Niektórzy celnicy poszli jeden dzień na urlopy i teraz tylko psioczą jak to źle, jak to zjebane, jak to gówno jest załatwione, a po tym jednym dniu wrócili jakby z jakiej wojny, wielcy protestujący.
Celnicy nie rozumieją szansy jaką daje ten związek, będą przyglądać się z boku i tylko krytykować.
zmarnują to, a szkoda. Ja mimo to wierzę i dam szansę składając deklarację i zakładając koło.
Jak Pan to widzi Panie Sławku? Są deklaracje?
Johny zazdroszę Ci wiary!!!
 
Deklaracje i głosy poparcia są z całego kraju. Mamy już koła związku w oddziałach w kilku izbach w Polsce.
Odnośnie solidaryzmu. Chcę napisać, że ostatni zryw, samodzielny i oddolny, wbrew wielu związkowcom, którzy nawet straszyli konsekwencjami i nawoływali do przerwania protestu, pokazał coś zgoła odmiennego, mianowicie to że celnicy potrafią się zjednoczyć.
Posty masakry powielają się w wielu tematach na tym forum dlatego ja nie będę się już powtarzał. Dociekliwi foromowicze znajdą odpowiedź w moich poprzednich postach.
Co do pomówień, że jestem kierownikiem, odpowidam, że jestem jedynie kontrolerem celnym i pracuję w Odziale Celnym. Zarabiam około 1700zł po 11 latach służby(ponoć krąży plotka, że zarabiam 4 tys zł., krąży też plotka, że jestem naczelnikiem.). Przeróżnych kłamliwych epitetów pod moim adresem pojawi się pewnie jeszcze sporo, bo strach przed ZZ Celnicy RP jest przeogromny. Stracha największego mają liczni dotychczasowi "działacze związkowi", co widać w fałszywych treściach e-maili rozsyłanych przez "kanapowych działaczy" w niektórych izbach.
 
ZZSC w Gdańsku
ZZPAC UC w Gdyni



Szanowni Państwo,


docierają do nas sygnały, iż pojawiają się informacje o tworzonym przez Sławomira Siwego nowym związku zawodowym. Pragniemy Państwa poinformować, iż Związek Zawodowy Służby Celnej w Gdańsku oraz Związek Zawodowy Pracowników Administracji Celnej Urzędu Celnego w Gdyni nie mają nic wspólnego z powstającą organizacją. Zadziwiający jest fakt, iż przed spełnieniem wymogów formalnych takich jak rejestracja, wybory, Sławomir Siwy podpisuje się już jako przewodniczący tworzonych przez siebie związków zawodowych. Można wywnioskować z tego, że sam mianował się przewodniczącym. Zastanawiająca jest zmiana poglądów jaka się dokonała w przeciągu ostatniego pół roku, kiedy to Sławomir Siwy popierał wprowadzenie w życie projektu dot. stworzenia KAS. Wtedy nie dostrzegał problemu w tym, że w związku z powyższym projektem nastąpiłaby redukcja zatrudnienia o ok. 10.000 pracowników. Jeśli chodzi o ostatnie wydarzenia mające miejsce w naszym kraju Sławomir Siwy oraz jego opolski związek nie wsparli protestujących i czynnie nie przystąpili do protestu, nie zrobił nic co dawało by m mandat do reprezentowania funkcjonariuszy przed naszymi władzami. Mimo to kreował się w mediach, jako osoba, która w trakcie negocjacji złożyła projekty ustawy emerytalnej. Podczas, gdy opracowaniem zajęło się Zrzeszenie Związków Zawodowych RP, do którego należą Związki Zawodowe z Gdańska i Gdyni, a następnie za pośrednictwem przewodniczącej Zrzeszenia Barbary Smolińskiej został ów projekt złożony na ręce Ministra Boniego. Sławomir Siwy informował odnośnie posiłków, które były wydawane kierowcom, a które zostały opłacone ze składek związkowych organizacji z Przemyśla i Białej Podlaskiej. Wniosek pojawia się sam - przypisuje sobie działania, do których ręki nie przyłożył. Zastanawiające jest poparcie Dyrektorów dla powołania jednej organizacji związkowej, propagując wśród pracowników wnioski o przystąpienie. Do tej pory Dyrektorzy nie wykazywali nawet chęci do wspierania działań Związków. Rok temu Związki działające na terenie Izby Celnej w Gdyni wystąpiły z inicjatywą do Dyrektora, aktualnie zawieszonego członka Związku, o możliwość stworzenia strony internetowej. Zgoda taka nie została udzielona. Minął rok i Dyrektor wychodząc naprzeciw społecznym potrzebom spełnia prośbę Sławomira Siwego i rozsyła wśród pracowników jego informacje. Ostatnie wydarzenia w Służbie Celnej pokazują jak bardzo niewygodne są zwarte, jednolite wystąpienia funkcjonariuszy i pracowników utożsamiających się z postulatami, z którymi wystąpiło Porozumienie Białostockie. Nie mogąc sobie poradzić z masowym wsparciem w całym kraju podjęto działania mające na celu zdezorientowanie funkcjonariuszy oraz społeczeństwa, sugerując zawarcie porozumienia z protestującymi. Ponieważ do podpisania takiego dokumentu nie doszło stosuje się inne praktyki mające osłabić siłę Związków Zawodowych. Logicznie wynikającym następnym krokiem jest rozłam w szeregach istniejących organizacji, do czego niewątpliwie ma się przyczynić tworzony przez Sławomira Siwego Związek. Starsi Komisarze zapewne pamiętają Rady Pracownicze pod kontrolą dyrekcji. Mamy powtórkę z rozrywki. Jeśli chcesz Związku sterowanego z Warszawy- wybór należy do Ciebie!!!!!
Informujemy, że Związek Zawodowy Służby Celnej w Gdańsku oraz Związek Zawodowy Pracowników Administracji Celnej Urzędu Celnego w Gdyni nie zamierzają kończyć swojej działalności, pracują nadal w strukturach Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej RP.
Zapraszamy do współpracy!!!!

Za Zarządy
ZZSC w Gdańsku ZZPAC UC w Gdyni
Ryszard Czech Jarosław Łukowicz
 
popieram nowy związek

do digital 41 niestety pisząc w soim wystąpieniu że Związek Oplski nie poparł czynnie protestu krzywdzisz celników którzy to zrobili , czyli po prostu kłąmiesz
 
Dostałem dziś to na skrzynke pocztową wnioskuje że będzie trwać wojna związków o wpływy,wszystkie chwyty dozwolone
 
Okazuje się, że Ci sami panowie pisali już na forum różne kłamstwa
http://www.celnicy.pl/viewtopic.php?t=2352
co niestety wciąż powielają, mimo iż dawno ich wpisy zostały zdemaskowane jako oszczerstwa.

Zadziwiający jest fakt, iż przed spełnieniem wymogów formalnych takich jak rejestracja, wybory, Sławomir Siwy podpisuje się już jako przewodniczący tworzonych przez siebie związków zawodowych. Można wywnioskować z tego, że sam mianował się przewodniczącym.

Zgodnie z ustawą o zz zwiazek zawodowy powstaje z chwilą podjęcia uchwały o jego założeniu, co miało już miejsce w dniu 04.02.
ZZSC Celnicy RP istnieje i wybrał Kom. Założycielski oraz jego pzrewodniczącego, oczywiście wszystko do czasu Zjazdu w dniu 27.02., gdzie nastąpi zmiana Statutu, może nazwy, ustalenie składki członkowskiej, uchwalenie programu działania oraz wybór władz w tym przewodniczącego Związku.
Powyższe stanowi elementarną wiedzę z zakresu działalności związkowej.

Zastanawiająca jest zmiana poglądów jaka się dokonała w przeciągu ostatniego pół roku, kiedy to Sławomir Siwy popierał wprowadzenie w życie projektu dot. stworzenia KAS.
Jak już pisałem te same osoby przedstawiały podobne fałsze w innych postach na forum. Odpowiedzi udzielili już dawno także inni foromowicze, za co dziękuję, a zainteresowanych odsyłam do przykładowego linku
http://www.celnicy.pl/viewtopic.php?t=2352

Jeśli chodzi o ostatnie wydarzenia mające miejsce w naszym kraju Sławomir Siwy oraz jego opolski związek nie wsparli protestujących i czynnie nie przystąpili do protestu, nie zrobił nic co dawało by m mandat do reprezentowania funkcjonariuszy przed naszymi władzami.

Kol. Czechowi tłumaczyłem w Warszawie w poniedziałek, że Opole stało już wcześniej niż inne IC. Tłumaczyłem mu, że spośród trzech oddziałów w dwóch przez kilka dni nie przyjęto nawet ani jednej deklaracji AKC-U nie mówiąc o odprawach, których też oczywiście nie robiono w ogóle poza jednym eksportem.
Kol. Czech powtarzał w kóło jak mantrę, że Opole nie protestuje. Niestety nic do niego nie docierało i jak widać wciąż nie rozumie co się do niego mówi.
Odnośnie "wsparcia" jakiego udzielili w czasie protestu "działacze" KP PB musielibyście posłuchać wielu celników z granic. Mówili mi nawet o tym, że "działacze" straszyli konsekwencjami zamiast wspierać ich w trakcie protestu


Mimo to kreował się w mediach, jako osoba, która w trakcie negocjacji złożyła projekty ustawy emerytalnej. Podczas, gdy opracowaniem zajęło się Zrzeszenie Związków Zawodowych RP, do którego należą Związki Zawodowe z Gdańska i Gdyni, a następnie za pośrednictwem przewodniczącej Zrzeszenia Barbary Smolińskiej został ów projekt złożony na ręce Ministra Boniego.

Informowałem media, że takie projekty są już dawno złożone w MF, bo de facto projekty takie zostały przekazane już dawno do MF także przez inne centrale związkowe.

Sławomir Siwy informował odnośnie posiłków, które były wydawane kierowcom, a które zostały opłacone ze składek związkowych organizacji z Przemyśla i Białej Podlaskiej.

W tej kwestii spełniłem prośby Kolegów z granicy. Celnicy z różnych przejść prosili mnie abym poruszał w mediach także różne inne kwestie, co starałem się robić jak tylko byłem poproszony o wystąpienie w mediach. Zgodnie z prośbami wielu celników, starałem się też nie eksponować tych 1500zł na pierwszy plan a ukryć to jakoś w swoich wypowiedziach. nigdy też nie eskalowałem w mediach konfliktu w zwiazkach, do czego dążyły Iwona i Basia i o co byłem wciąż pytany przez dziennikarzy. Starałem się nie odnosić do tego i odpowiadałem zawsze, że protestuje cała Polska, co najwyraźniej nie było na rękę Kol. zwiazkowcom z Gdyni i Gdańska.

Zastanawiające jest poparcie Dyrektorów dla powołania jednej organizacji związkowej, propagując wśród pracowników wnioski o przystąpienie. Do tej pory Dyrektorzy nie wykazywali nawet chęci do wspierania działań Związków.
Dyrektorzy zostali o to poproszeni na piśmie i wydaje mi się, że muszą to zrobić, bo tak chce ustawa o związkach zawodowych.
Kol. z Gdyni podpowiem, ze trzeba umiejętnie sformułować pismo. Przeczytajcie nasze pismo do Dyrektorów jeszcze raz i pomyślcie trochę nad tym


Logicznie wynikającym następnym krokiem jest rozłam w szeregach istniejących organizacji, do czego niewątpliwie ma się przyczynić tworzony przez Sławomira Siwego Związek. Starsi Komisarze zapewne pamiętają Rady Pracownicze pod kontrolą dyrekcji.

Kol. z Gdyni tak piszą, bo wieść gminna niesie, że założyciele Zrzeszenia dokładnie właśnie tak zrobili podczas zalążka protestu, który rodził się za SSC Kwaśniaka. Umówili się z nim, zdradzili Federację za co część z nich została obdarzena kierowniczymi stanowiskami.
ZZSC Celnicy RP ma za zadanie wyeliminować takich "działaczy" i zbudować prawdziwy jednolity ogólnopolski związek zawodowy, który będzie stanowił realną siłę i w sposób profesjonalny będzie nas reprezentował przed MF


Informujemy, że Związek Zawodowy Służby Celnej w Gdańsku oraz Związek Zawodowy Pracowników Administracji Celnej Urzędu Celnego w Gdyni nie zamierzają kończyć swojej działalności, pracują nadal w strukturach Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej RP.

Pozwolicie, że o tym niebawem zdecydują celnicy i pracownicy SC.
 
slawomir.siwy napisał:
Deklaracje i głosy poparcia są z całego kraju. Mamy już koła związku w oddziałach w kilku izbach w Polsce.
Odnośnie solidaryzmu. Chcę napisać, że ostatni zryw, samodzielny i oddolny, wbrew wielu związkowcom, którzy nawet straszyli konsekwencjami i nawoływali do przerwania protestu, pokazał coś zgoła odmiennego, mianowicie to że celnicy potrafią się zjednoczyć.
Posty masakry powielają się w wielu tematach na tym forum dlatego ja nie będę się już powtarzał. Dociekliwi foromowicze znajdą odpowiedź w moich poprzednich postach.
Co do pomówień, że jestem kierownikiem, odpowidam, że jestem jedynie kontrolerem celnym i pracuję w Odziale Celnym. Zarabiam około 1700zł po 11 latach służby(ponoć krąży plotka, że zarabiam 4 tys zł., krąży też plotka, że jestem naczelnikiem.). Przeróżnych kłamliwych epitetów pod moim adresem pojawi się pewnie jeszcze sporo, bo strach przed ZZ Celnicy RP jest przeogromny. Stracha największego mają liczni dotychczasowi "działacze związkowi", co widać w fałszywych treściach e-maili rozsyłanych przez "kanapowych działaczy" w niektórych izbach.

Niestety Gdynia ma to w d..., tu tylko potrafią krzyczeć ale anonimowo, jak trzeba się pod czymś podpisać to sorki, niech inni się w to bawią. Jak na razie to wiem tylko o dwóch osobach, które zapisały się do nowego ZZ, ja i jeszcze jeden koleś. Tak więc przy następnym proteście, na Gdynię nie macie co liczyc.
 
Back
Do góry