• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sławomir Siwy

Fajnie jest krytykować gdy stoi się z boku i ma wizje typu -gdybym to ja ......Ale gdy trzeba stanąć twarzą w twarz z problemem , odważnych zdecydowanie ubywa .Ciekawe nie ? Ale mam konkretne pytanie do p.S Siwego: Właśnie przeczytałem na wssc ,że prace nad KAS są kontynuowane ,Rząd uznał ,że dopełnił swoich obowiązków i ustami Banasia ,w wywiadzie dla Gazety Prawnej -autorytatywnie stwierdził ,że jest już po podpisach i będzie wdrażana .O CO TU CHODZI? Ustawa nie uchwalona .a wdrażana? Wybory już wygrane i PiS dalej rządzi? BAĆ SIĘ CZY NIE BAĆ?
 
Ten rząd tak ma Pani Minister sportu też mówiła że naewt jek ustawa Eoro 2012 nie zostanie uchwalona to Ona będzie działać tak jakgdyby uchwalona została więc dlaczego z ustawą o KAS ma być inaczej - zresztą PIS muśli ze zwycięstwo ma juz w kieszenia a teraz to długie sejmowe wakacje więc w listopadzie wrócą i w grudniu lub styczniu uchwalą :D
 
I jeszcze jedno dlaczego minister mówiże prace trwają i ustawa będzie wdrażana poniewaz wiele osób na tym forum i nie tylko bardzo dobrze (TAK TAK) sie o tej ustawie wypowiadało a ministrowie lub ich doradcy tez fora czytaja - wybory i każdy glos się liczy a tych co liczyli na 3X...... jest wielu
 
W odpowiedzi na post. dot. zatrzymań, załączam część protokołu z posiedzenia KW z końca sierpnia dot. tej sprawy.
Członkowie Kom. Wykonawczego (E.Rataj, R.Margas) przypomnieli, że już na poprzednich posiedzeniach argumentowali, iż sprawa zatrzymań celników jest tematem ogólnopolskim, a przewodnicząca sprzeciwiała się wówczas podjęciu interwencji, argumentując, że sprawy te są lokalne i powinny je prowadzić lokalne ZOZ. R.Margas przypomniał, że składał wniosek do Federacji ZZSC w niemal identycznej sprawie i wówczas spotkało się to z odmową jego rozpatrzenia przez przewodniczącą.
Przewodnicząca twierdziła, że wniosek nie był kompletny i prawidłowo sformułowany. R.Margas zaprzeczał tym słowom.
Po dyskusji uznano jednomyślnie, że zostanie podjęta interwencja. Przewodnicząca zaproponowała, aby zrobić to, ale razem ze Zrzeszeniem ZZSC. Tak też końcowo postanowiono. Przewodnicząca nawiąże kontakt z drugą centralą związkową i zaproponuje wspólne działania w tej sprawie.

c) sprawy przygotowane przez członków KW.

Ponownie podjęto sprawę funkcjonariusza zatrzymanego w IC Wrocław. Funkcjonariusza, którego sprawa była omawiana w pkt. powyżej.
Przewodnicząca zakomunikowała, że oczekuje na komplet dokumentów i opinię Zarządu z Wrocławia.
R.Margas poinformował, że wymienione przez I.Fołtę dokumenty już dawno zostały przesłane ponad rok temu i wniosek został odpowiednio sporządzony.
Przypomniał, że Kom. Wykonawczy większością głosów, wyrażoną mailowo zgodził się na podjęcie tej sprawy przez Federację ZZSC
 
Gość napisał:
Nowy postWysłany: Sob Paź 06, 2007 8:59 am Temat postu:

Widziałem Pana,Panie Siwy, a właściwie słyszałem, Pańską wypowiedż w Wiadomościach. Wreszcie było głośno powiedziane o zarobkach,awansach i podwyżkach celników. Podwyżki, awanse po 10 latach w kwocie 8 euro...

Gość napisał:
Nowy postWysłany: Sob Paź 06, 2007 12:08 pm Temat postu:

W jakich wiadomościach? kiedy?
 
To nie jest Porozumienie ani też wstępne Porozumienie. To nazwać można jedynie propozycją strony rządowej, którą związki i CELNICY teraz ocenią.
 
Udzielam swojego pełnomocnictwa do negocjacji i podpisania porozumienia P. Siwemu. Jak będzie trzeba wyślę w oryginale z podpisem. Może skierujcie apel o przesłanie takich pełnomocnictw z podaniem izby i danych osobowych e-meilem lub faxem i wyznaczenie konkretnych organizacji lub osób. Będzie jasne, kto kogo reprezentuje.
 
Panie Sławku mam do Pana ogromna prośbę-jak widac celnicy w panu widzą mediatora.Prosze w takim wypadku o rozważenie jednej rzeczy.Uwazam że czas najwyższy aby wystosował Pan apel do funkcjonariuszy o czasowy powrót na stanowiska pracy.Po pierwsze uspokoi to nastroje społeczne,po drugie rząd nie ma już możliwości wycofania sie z prowadzenia rozmów-komunikat niech będzie wstępem,cała Polska wie jaką stanowimy siłe.Myślę ze dalsze prowadzenie protestu może doprowadzic do tragicznej w skutkach sytuacji,wojewodowie ze wschodu już powołali sztaby kryzysowe.rząd może jak Pan wie,w związku z sytuacja kryzysową przekazac częśc kompetencji innej służbie,oby nie było scenariusza który pojawiał sie na forum np.kierownik zmiany stanowisko celiny,sg rewizja itd.Dzisiaj osiągnęliśmy cel prowadżcie rozmowy jako związki-dajmy wyraźny sygnał dobrej woli-bo jak jest protest to się rozmawia i negocjuje,ale bunt załatwia się inaczej-chyba możemy już więcej stracic niż zyskac nie sądzi Pan-dla celników dla nas wszystkich jest Pan nie pisanym przywódcą-dlaczego nie mamy wykazac dobrej woli,nie sądzi Pan-zróbmy to dla dobra nas wszystkich
 
UC Gdańsk jest cały czas w proteście. Nie dajmy się zwieść kolejnym obietnicom bez pokrycia. Jeżeli trzeba będzie będziemy dalej brać urlopy - tylko dajcie znać.
 
popieram to co wyżej, karty przetargowe sa w naszych rękach, ale bądźmy też ludźmi. Pomozmy też kierowcom , żal ogarnia moje serce jak n nich patrzę i zatrzynam mieć wątpliwości
 
A jak lekarze odchodzili od łóżek pacjentów żądając bardzo wysokich podwyżek to czy ktoś się martwił o pacjentów ??? No i w końcu lekarze wywalczyli swoje. Wię uważam, że i my powinniśmy iść już teraz do końca i się nie złamać.
 
Panie Sławku mam do Pana ogromna prośbę-jak widac celnicy w panu widzą mediatora.Prosze w takim wypadku o rozważenie jednej rzeczy.Uwazam że czas najwyższy aby wystosował Pan apel do funkcjonariuszy o czasowy powrót na stanowiska pracy.Po pierwsze uspokoi to nastroje społeczne,po drugie rząd nie ma już możliwości wycofania sie z prowadzenia rozmów-komunikat niech będzie wstępem,cała Polska wie jaką stanowimy siłe.Myślę ze dalsze prowadzenie protestu może doprowadzic do tragicznej w skutkach sytuacji,wojewodowie ze wschodu już powołali sztaby kryzysowe.rząd może jak Pan wie,w związku z sytuacja kryzysową przekazac częśc kompetencji innej służbie,oby nie było scenariusza który pojawiał sie na forum np.kierownik zmiany stanowisko celiny,sg rewizja itd.Dzisiaj osiągnęliśmy cel prowadżcie rozmowy jako związki-dajmy wyraźny sygnał dobrej woli-bo jak jest protest to się rozmawia i negocjuje,ale bunt załatwia się inaczej-chyba możemy już więcej stracic niż zyskac nie sądzi Pan-dla celników dla nas wszystkich jest Pan nie pisanym przywódcą-dlaczego nie mamy wykazac dobrej woli,nie sądzi Pan-zróbmy to dla dobra nas wszystkich


dajcie emerytury i bedzie spokój
 
k25 napisał:
popieram to co wyżej, karty przetargowe sa w naszych rękach, ale bądźmy też ludźmi. Pomozmy też kierowcom , żal ogarnia moje serce jak n nich patrzę i zatrzynam mieć wątpliwości
dokąldnie, osiagnelismy cel w postaci wszczecia rozmów.. rząd NIE MOZE juz sie wycofac, co zas sie tyczy porównania do lekarzy, to WYPRASZAM SOBIE! oni po piwerwsze maja 3xśrednia krajowa, po drugie od opieki nad pacjentami mają pielęgniarki
 
Post kierowany do negocjatorów

Chciałbym tu zauważyć że spora część funkcjonariuszy celnych to młodzi ludzie ( wiekiem i stażem) dla których najważniejsza sprawą jest wywalczenie uprawnień emerytalnych służb mundurowych oraz odpowiedniej ochrony prawnej podczas wykonywania obowiązków służbowych na granicach Pieniądze są na trzecim miejscu. Jeśli negocjacje nie przyniosą pozytywnego rozwiązania któregoś z tych postulatów można się spodziewać masowych zwolnień tychże fc. ze służby. Skutki tego można sobie łatwo wyobrazić
 
Uwaga

Panie Sławku proszę niech pan uważa na Gila to człowiek dyr. Mrozka z Katowic, takiemu zaufać to wielki błąd!!!
 
Back
Do góry