• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sławomir Siwy został ponownie zwolniony ze służby

W związku z pytaniami i prośbą o potwierdzenie numeru konta podanego w tym wątku potwierdzam niniejszym, że jest to numer konta Związku. Konto Związku jest dostępne na http://zz.celnicy.pl/ i w każdym podpisie mojego postu też jest nr konta

Dziękuję także bardzo za liczne sms i telefony z wsparciem i deklaracją pomocy.

Zostań posłem PIS, oddam głos na ciebie chodż wywaliłeś mnie z forum, tak poważnie to współczuje i odpale pare groszy do 30.10.2013 płacą gaciowe,to zostań posłem to też poważnie.
 
Nie jestem członkiem celnicy.pl (ani żadnego innego), nie mogę jednak być obojętny na arogancję DICów, dlatego wpłaciłem drobną sumę na "pomoc prawną". Jeśli każdy celnik dołożyłby swój grosz, to możnaby zatrudnić najbardziej renomowaną kancelarię. Jęśli ktoś się waha z tego powodu, że nie może wpłacić np 100 zł, to niech wpłaci mniej (nawet 10 zł - to mniej niż paczka fajek). Jeśli wpłaty będą masowe to uzbiera się pokaźna suma (jest nas 15 tys).
 
Arogancja dica,
Pychą okraszona,
Czteropakiem piwa,
Tylko wyceniona?
No właśnie można wpłacić równowartość np czteropaku, chociaż nie o to mi chodziło. Słuszna sprawa warta jest wpłaty każdej sumy. mój post był skierowany do wahających się, uważających, że kwota którą są w stanie (lub po prostu chcą) wpłacić jest śmiesznie niska. Każda złotówka się liczy. Jeśli kogoś stać na gest może wpłacić 1000 zł lub dowolną wielokrotność tej sumy. Im więcej tym lepiej. Ale też im więcej osób wogóle coś wpłaci to też będzie dobrze.
Zakładając, że każdy celnik wpłaciłby chociaż 10 zł , to mnożąc przez 15000 wpłat otrzymalibyśmy kwotę 150 000 (w ilości siła).
Moją intencją nie jest zniechęcanie do wpłaty poważniejszych sum, wręcz przeciwnie.
 
Ostatnia edycja:
Może po prostu wystarczy wypełnić i złożyć deklarację członkowską. To tylko 15 złotych miesięcznie. Czy to tak dużo? Teraz jest nas 1000, a sam SSC dwa lata temu na zjeździe Związku (a było nas mniej), stwierdził, że z nami trzeba się liczyć. Wyobraźcie sobie gdyby było nas 3 - 5 czy 10 tysięcy. Im nas więcej tym łatwiej będzie nam dla Was działać.
 
musimy mieć celnika w Sejmie

Ja też już wpłaciłem. Trzeba do tej sprawy wziąć najlepszych prawników.
Na POSŁA- to dobry pomysł. W Sejmie można najwięcej zrobić dla Służby i dla nas.
Jestem w ZZ Celnicy PL. Chwalę to sobie, jestem z tego dumny. Zachęcam wszystkich pozostałych celników. Celniku zdeklaruj się!
 
Wykazanie ewidentnego złamania prawa w sprawie zwolnienia Siwego przed uprawnionym organem czy sądem, obojętnie, czy w Polsce, czy za granicą, winno stać się priorytetem dla wszystkich ludzi dobrej woli, nie tylko dla funkcjonariuszy celnych.

Siwy jako poseł to gwarancja rozliczenia dzisiejszych zuchów na kierowniczo - dyspozycyjnych (nie wiem, czy właściwa kolejność) stołkach, za ich wyczyny przed dniem, jak i po dniu wejścia w życie. Także naszego pysznego Kordzika, wraz z jego cesarską, usłużną świtą.

Celnicy do deklaracji związkowych powszechnie przystąp!
 
w czym tkwi problem SC ?
1. w miernocie orientacji większości w regułach otaczającego nas świata
2. w niskiej samoocenie i braku wiary w egzekucji naszych praw podstawowych
3. w łatwiźnie pływania z prądem bez żadnej refleksji
4. w mentalnych serwilizmie wobec arogancji i karierowiczostwa
5. w miałkości środowiska i nieracjonalnej wiary w cuda
itd .........................

może podyskutujmy na forum o sednie naszego upadku.
potrzebna twarda diagnoza stanu i miejsca administracji celnej / hurraoptymizm zostawmy politykom /.
brak powszechnej obrony bezkompromisowego lidera związkowego ze strony środowiska wyznacza kierunek naszych indywidualnych perspektyw na najbliższe lata.
puste deklaracje nie pomogą.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Nie ma zsyłek i kibitek,
Kołchozowej głodnej biedy,
Nie ma strzałów w potylicę,
Lecz do kiedy?

Na tę chwilę mamy spokój,
Na niecałe lat dwadzieścia,
Więc żyjemy po naszemu,
Aż do września?

[video=youtube;LBD_75LpdLo]http://www.youtube.com/watch?v=LBD_75LpdLo&feature=player_detailpage[/video]

Prawda historyczna wg Kuby Sienkiewicza i Elektrycznych Gitar nie na temat? Jeśli tak uważasz, to najpierw to publicznie wykaż.
 
Podoba mi się wątek bądź pomysł - Sławek poseł, senator. Chciałbym zobaczyć minę Dyrcia .... bezcenne :cool: Sprawiedliwości stałoby się zadość ... a my mielibyśmy swojego człowieka w Parlamencie :confused:
 
Ostatnia edycja:
Podoba mi się wątek bądź pomysł - Sławek poseł, senator. Chciałbym zobaczyć minę Dyrcia .... bezcenne :cool: Sprawiedliwości stałoby się zadość ... a my mielibyśmy swojego człowieka w Parlamencie :confused:

ja to wymyśliłem pamiętajcie, i możemy go Siwego uczynić posłem to już wszyscy, jego Siwego wrogowie zesrali by się ze strachu !
 
och te tematy zastępcze.
ilekroć na forum pojawia się ważny temat pojawiają się i tego rodzaju pomysły.
od urzędników państwowych trzeba wymagać minimum wiedzy.
polecam lekturę ordynacji wyborczej.
miny dyrektorów wiele mówią ale wiemy już komu bije dzwon.
nas jak widać nadal stać na zwłokę w obronie człowieka broniącego naszych konstytucyjnych praw.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
No właśnie można wpłacić równowartość np czteropaku, chociaż nie o to mi chodziło. Słuszna sprawa warta jest wpłaty każdej sumy. mój post był skierowany do wahających się, uważających, że kwota którą są w stanie (lub po prostu chcą) wpłacić jest śmiesznie niska. Każda złotówka się liczy. Jeśli kogoś stać na gest może wpłacić 1000 zł lub dowolną wielokrotność tej sumy. Im więcej tym lepiej. Ale też im więcej osób wogóle coś wpłaci to też będzie dobrze.
Zakładając, że każdy celnik wpłaciłby chociaż 10 zł , to mnożąc przez 15000 wpłat otrzymalibyśmy kwotę 150 000 (w ilości siła).

Z tego co pamiętam to dywidenda z GENERALI miała być przeznaczana przez ZZ Celnicy.Pl na pomoc prawną dla potrzebujących FC (np. wynajęcie adwokata), a nie są to chyba małe pieniadze jakie wpływają corocznie do kasy ZZ Celnicy.Pl. Bardzo chętnie dowiedziałbym się od Pana Sławka jak dotychczas dysponował tą dywidendą (bą mam poprzez wykupienie ubezpieczenia w GENERALI jakiś w niej udział). Może pieniadze na "obronę Sławka" już dawno są i nie trzeba robić ogólnonarodowej ściepy. Nadto jeżeli mam "dać" na słuszny cel to chciałbym wiedzieć "za co" - niech Pan Sławek opublikuje uzasadnienie DIC do wniosku o zwolnienie ze służby (całe uzasadnienie, a nie tylko I stronę).
 
Black Jack raczył stwierdzić,
Czy tak się wydaje,
Celników rozwiązać,
Niech żyją lokaje?

Trudno Mu zrozumieć,
Prawda w oczy kole,
Twarz już dawno stracił,
Na nic nowe role?

Trudno Mu zrozumieć,
Że kart nie rozdaje,
Nogę więc podstawia,
Dzikim obyczajem?
 
Ostatnia edycja:
Cóż nie mam wątpliwości, że są i tacy, którzy zacierają ręce z powodu mojego zwolnienia i jest ich niemało. :)

Niemniej proszę Black Jack
http://celnicy.pl/content.php/272-Fundusz-pomocy-dla-ubezpieczonych-w-GENERALI
Bardziej przejrzystych zasad nie ma nigdzie. Pewnie nie istnieją w ogóle takie Regulaminy w innych ZZ.

Ja jestem ubezpieczony w Generali, ale jeżeli myślisz, że potrafiłbym złożyć wniosek o pomoc prawną w takiej sytuacji jak moja, nawet gdyby były podstawy, to się mylisz.
Nawet gdyby były podstawy prawne, to nie złożyłbym takiego wniosku, gdyż uważam, że te środki z GENERALI winny iść na pomoc dla funkcjonariuszy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej w skutek zdarzenia losowego czy też na skutek choroby. Nie miałbym po prostu serca. Ale nie ma podstaw i nie ma dyskusji.

Ps. Jeżeli nie wystarczy Ci to co wiesz na temat mojego zwolnienia to naprawdę nie musisz nic wpłacać. Podobnie jak w przypadku wcześniej stosowanych wobec mnie szykan za działalność związkową, nie spodziewam się także i teraz od Was tj. Federacji ZZSC żadnej pomocy. Wiem, że nie chcecie jej po prostu udzielić szukając wymówek i kruczków. Działajcie dalej, tak jak działacie dotychczas. Życzę Wam powodzenia.
 
Black Jack
Człowieku, aż kipi jadem z twojego wpisu. Gołym okiem widać co cię boli, a co cieszy. A po tym to już łatwo poznać ktoś ty. I rękę dam sobie uciąć, że w Generali to ty nie jesteś ubezpieczony
 
Back
Do góry