• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pytanie o pracę na st. Młodszy Specjalista SC

Bardzo zabawny jest spór o Wasze "pomoże" bo jak widzę to większość z Was, którzy zwykli krytykować a nie pomagać- mają iście duże problemy z ortografią. A wystarczyło wpisać w google skoro macie problem z owym wyrazem. Po prostu żal!

P.S. podkreślanie na czerwono, jeszcze bardziej Cię pogrążyło- kimkolwiek jesteś :p pzdr
 
Ankieta sprawdzająca w celu uzyskania certyfikatu bezpieczeństwa to szereg pytań o rodzinie, stanie majątkowym, popełnionych wykroczeniach, wyjazdach zagranicznych, mandatach czyli wszystko o tobie. Uczyć się nic nie musisz tylko prawdę pisać. Pytanie do jakiej klauzuli jest ci to potrzebne bo jak do ściśle tajnych lub tajnych to jest postępowanie może być rozszerzone o wywiad środowiskowy, jeżeli do poufnych to sprawdzają cię na policji, abw, krs itd.


Witam, mam pytanie, a co jeśli ktoś już posiada certyfikat bezpieczeństwa, tzw. dostęp do informacji niejawnych?
 
Witam Wszystkich :)
Też jestem wśród tych osób, które zgłosiły się do naboru do Izby Celnej w Przemyślu...
Już nawet nie chodzi mi o konkretne pytania na teście, ale mniej więcej o i ch zakres.
Czytałam już sporo na necie, ale może ktoś wie coś więcej :)
 
Wyssane z palca, 1400 osób to będzie max. Znając życie Nabór z Białej Podlaskiej pokryje się z tym w Przemyślu i 1/3 osób nie przyjedzie.
 
Mam już termin 17 grudzień, pokrywa się z tym w Białej. Jest 911 kandydatów tzn przyjedzie max 700 na (40) etatów.
 
Witam, mam pytanie, a co jeśli ktoś już posiada certyfikat bezpieczeństwa, tzw. dostęp do informacji niejawnych?

Jeśli chodzi o posiadane poświadczenie bezpieczeństwa to sprawę reguluje odpowiednio ustawa z dnia 5 sierpnia 2010r. o ochronie informacji niejawnych. A dokładnie Art. 34

1. Nie przeprowadza się postępowania sprawdzającego, jeżeli osoba, której ma ono
dotyczyć, przedstawi poświadczenie bezpieczeństwa odpowiednie do wymaganej
klauzuli tajności, z wyjątkiem poświadczeń bezpieczeństwa wydanych w
wyniku przeprowadzenia postępowań sprawdzających, o których mowa w art.
23 ust. 5. czyli - (AW, CBA, Biuro Ochrony Rządu, Policja, Służba Więzienna, SWW, Straż Graniczna
oraz Żandarmeria Wojskowa przeprowadzają samodzielnie postępowania
sprawdzające oraz kontrolne postępowania sprawdzające odpowiednio wobec:
1) własnych funkcjonariuszy, żołnierzy i pracowników oraz osób ubiegających
się o przyjęcie do służby lub pracy,
2) osób wykonujących na ich rzecz czynności zlecone lub ubiegających się o
wykonywanie tych czynności
– z zastrzeżeniem ust. 3 i 4.)

Oraz już tak dokładniej:

art. 29 ust. 5. Poświadczenia bezpieczeństwa wydane w wyniku przeprowadzenia postępowań
sprawdzających, o których mowa w art. 23 ust. 5, zachowują ważność wyłącznie
w okresie pracy lub służby w organie, który przeprowadził postępowanie sprawdzające.



Tak że jeśli posiadasz poświadczenie bezpieczeństwa z tych instytucji powinnaś przejść jeszcze raz postępowanie sprawdzające w Izbie Celnej. Na marginesie to zagadnienie zmieniła dopiero ta ustawa. Według poprzedniej można było przedstawiać poświadczenie bez ograniczeń ale jeśli się myle bo nie pamiętam dokładnie prosze o sprostowanie.

Tutaj ustawa oczywiście: http://isip.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20101821228&type=1 - w linku na końcu aktualna ankieta bezpieczeństwa osobowego dla zainteresowanych.

Tylko należy doczytać ktore części wypełnia się do której klauzuli a tego oczywiście kandydaci nie wiedzę.


Pozdrawiam.
 
Back
Do góry