• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pytanie o pracę na st. Młodszy Specjalista SC

postępowanie sprawdzające

Witam. Chciałbym zapytać czy nie wiecie o co mogą pytać w ankiecie w postępowaniu sprawdzającym??? Trzeba się do tego jakoś przygotować coś nauczyć?? Jeśli ktoś coś wie to proszę o podpowiedzi. Z góry dziękuję.

Nic sie nie trzeba uczyć. Poza tym czy nie byłeś karany za przemyt i inne wykroczenia to będą pytać o całą rodzinę co robią, gdzie pracują itp. Chyba coś pytali o stan majątku ale dokładnie już nie pamiętam. Ogólnie szkoda nerwów.
 
Nic sie nie trzeba uczyć. Poza tym czy nie byłeś karany za przemyt i inne wykroczenia to będą pytać o całą rodzinę co robią, gdzie pracują itp. Chyba coś pytali o stan majątku ale dokładnie już nie pamiętam. Ogólnie szkoda nerwów.

Dzięki celnik79 za podpowiedź. Nerwy bedą bo musi odpaść jeszcze 10 osób a to sporo!!! Jakoś sobie poradzę to już ostatni etap nawiasem mówiąc nie miało go być ale cóż tak to bywa...
 
Ankieta sprawdzająca w celu uzyskania certyfikatu bezpieczeństwa to szereg pytań o rodzinie, stanie majątkowym, popełnionych wykroczeniach, wyjazdach zagranicznych, mandatach czyli wszystko o tobie. Uczyć się nic nie musisz tylko prawdę pisać. Pytanie do jakiej klauzuli jest ci to potrzebne bo jak do ściśle tajnych lub tajnych to jest postępowanie może być rozszerzone o wywiad środowiskowy, jeżeli do poufnych to sprawdzają cię na policji, abw, krs itd.
 
Dzięki celnik79 za podpowiedź. Nerwy bedą bo musi odpaść jeszcze 10 osób a to sporo!!! Jakoś sobie poradzę to już ostatni etap nawiasem mówiąc nie miało go być ale cóż tak to bywa...

drogi PAWLE już nie odpadniesz nie martw się dostałeś sie do wg słów naczelnika UC ,,ELITARNEJ SŁUZBY "" musisz tylko do 65 roku zycia uwazać żeby żaden z twoich przyszłych przełozonych , kolegów lub koleżanek nie przypomniał sobie o Tobie w negatywnym tego slowa znaczeniu...bo wtedy kopnał cie w d....nawet jak bedziesz pozytywnie zweryfikowany przez centralny pion IPN-u
 
Ankieta sprawdzająca w celu uzyskania certyfikatu bezpieczeństwa to szereg pytań o rodzinie, stanie majątkowym, popełnionych wykroczeniach, wyjazdach zagranicznych, mandatach czyli wszystko o tobie. Uczyć się nic nie musisz tylko prawdę pisać. Pytanie do jakiej klauzuli jest ci to potrzebne bo jak do ściśle tajnych lub tajnych to jest postępowanie może być rozszerzone o wywiad środowiskowy, jeżeli do poufnych to sprawdzają cię na policji, abw, krs itd.

Nie mam pojęcia do jakiej klauzuli jest mi to potrzebne myśle że do poufne. A jeśli brat był karany i odsiaduje wyrok ale nie jest to coś poważnego i zwiazanego z granicą czy to mnie może dyskwlifikować??
 
Niestety może .... ale tylko czysto teoretycznie. Głównie chodzi tu o ciebie a danych brata w/g mnie nie powinni weryfikować aż tak dokładnie ... chociaż grom ich wie. Tu chodzi o to czy możesz mieć dostęp do pewnych dokumentów ( poufnych, tajnych ) a brat jak siedzi za cukierki czy pobicie to najmniej istotne.
 
Niestety może .... ale tylko czysto teoretycznie. Głównie chodzi tu o ciebie a danych brata w/g mnie nie powinni weryfikować aż tak dokładnie ... chociaż grom ich wie. Tu chodzi o to czy możesz mieć dostęp do pewnych dokumentów ( poufnych, tajnych ) a brat jak siedzi za cukierki czy pobicie to najmniej istotne.

Ja jestem czysty jak łza nawet mandatu nie miałem poprostu nic!!! Mam nadzieje że nie będą tak dokładnie sprawdzali zresztą ja mam żone i może tak dokładnie nie bedą pytali o rodzeństwo...
 
ciekawe kiedy będą te wyniki w kadrych nic nie wiedzą mówili że może końcem stycznia ale to nic pewnego. może coś wiecie więcej ileż można czekać???
 
Końcem stycznia to raczej nierealne, gdyż zostaje im zaledwie dwa dni :).
Dziś mija równo miesiąc od ankiety :D
 
WITAM KOLEKÓW PRZYSZŁYCH LUB AKTYWNYCH ZAWODOWO CELNIKÓW. moje pytanie dotyczy wymogów zdrowotnych do pracy w służbie celnej. po etapie weryfikacji (przed podpisaniem umowy)wysyłają na badania lekarskie, czy mógłby mi ktoś udzielić informacji jakich aspektów zdrowotnych dotyczą takie badania.
martwie się, bo mam od urodzenia wadę dużą na jedno oko. drugie 100% sprawne, noszę soczewki kontaktowe i nie wiem czy zwracają na tą uwage; czy są jakieś wytyczne? reszta ciała sprawna 100% :) PROSZĘ O ODPOWIEDŹ i czy ich lekarz przeprowadza to badanie?
 
Są to standardowe badania przed rozpoczęciem pracy. Badanie wzroku wykonuje okulista na polecenie lek. med.pracy. Wydaje mi się że wada wzroku skorygowana soczewkami nie powinna być przeszkodą w pracy
 
Lekarz okulista jest sprecyzowany to zanczy czy oni wskazują ci do którego masz się udać, czy to jest na zasadzie przyniesienia zaświadczenia od dowolnego lekarza? Czy wie ktoś czy to są szczegółowe badania okulistyczne?
 
WITAM KOLEKÓW PRZYSZŁYCH LUB AKTYWNYCH ZAWODOWO CELNIKÓW. moje pytanie dotyczy wymogów zdrowotnych do pracy w służbie celnej. po etapie weryfikacji (przed podpisaniem umowy)wysyłają na badania lekarskie, czy mógłby mi ktoś udzielić informacji jakich aspektów zdrowotnych dotyczą takie badania.
martwie się, bo mam od urodzenia wadę dużą na jedno oko. drugie 100% sprawne, noszę soczewki kontaktowe i nie wiem czy zwracają na tą uwage; czy są jakieś wytyczne? reszta ciała sprawna 100% :) PROSZĘ O ODPOWIEDŹ i czy ich lekarz przeprowadza to badanie?

tak czarna reszta ciała w 100 % musi byc sprawna to najszybsza sciezka kariery.........
 
THRUST widze, że głodnemu koledze ,,chleb na myśli". Sprawna w 100%, lecz nie w takim sensie jak Ty domniewasz :)

być może najszybsza ścieżka kariery, ale nie mojej.
pozdro :)
 
Back
Do góry