• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt ustawy o KAS

Ja jak czytam art.. 2. To wprost z niego wynika jakie.zadania wykonują funkcjonariusze.i hazardu tam nie ma. Jak i wielu innych kontroli. ssc w radiu powiedział że będa to najcięższe przestępstwa. Przeczytaj art. 2 ust. 1 ostatnie zfqnie i 51 i 53. . Wynika zw granicą. Oddziały Kontrola na drogach operacyjno rozpoznawcze. Paliwa. Zwalczanie zorgqnizow grup. MYLE SIE ?
 
Witam... wysłuchałem jednej części wywiadu w Radio M. ... Drugiej nie dam rady... Dla mnie: bełkot... przyprawiony brakiem wiedzy i zakłamywaniem rzeczywistości, przeplatany "eee", "yyy", "mmm" ...oszukiwaniem obywateli oraz ignorancją... A w ogóle taka...ustawka! Wymio...ny... Takie mamy elyty... pzdr:cool:
p.s. W demokratycznym kraju... wiceminister występujący jako przedstawiciel Rządu wita się z prowadzącym audycję słowami: "Szczęść Boże, Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica"!!!!!!
To... na tyle...:cool:

No cóż , niektóre wpisy Sławka świadczą , że sam chętnie wystąpiłby w tej stacji ...
 
Ja jak czytam art.. 2. To wprost z niego wynika jakie.zadania wykonują funkcjonariusze.i hazardu tam nie ma. Jak i wielu innych kontroli. ssc w radiu powiedział że będa to najcięższe przestępstwa. Przeczytaj art. 2 ust. 1 ostatnie zfqnie i 51 i 53. . Wynika zw granicą. Oddziały Kontrola na drogach operacyjno rozpoznawcze. Paliwa. Zwalczanie zorgqnizow grup. MYLE SIE ?

Pewnie, że cywile jakich zorganizowanych grup?
 
masakra

zatem raz jeszcze udajmy się w tą magiczną muzyczną podróż. raz na milion lat polityczne bezmózgowie zarzyna dojną krowę. zamiast dobrze ją karmić. maskra.

[video=youtube;BirhJDf2Y-c]https://www.youtube.com/watch?v=BirhJDf2Y-c[/video]

Do tele echo...Republika to mój kultowy zespół a Biała Flaga obok Ķombinatu to najlepsze piosenki w dziejach.
 
witam wszystkich , troche mnie tu nie było (niestety zdrowie mi nie pozwoliło) i widzę że jednak KAS przegłosowali, nie zdołam przeczytać wszystkch stron ....wiec mam prośbe nie wynika ona z lenistwa ale nie mogę zbyt duzo czasu spedzac przed ekranem....czy moze mi ktoś napisać ...może Ty Sławku albo ktokolwiek...na czym stanęło które komórki idą do munduru które do cywila - bede bardzo wdzieczna. Z tego co pamietam plany były takie : Granica , OC , WZP, Kontrola przedsiebiorców, DS-y i chyba Dozór (ale bez tego który zajmował się nalewami i tego typu zadaniami akcyzowymi) , czy dalej sa takie plany, poprawki uprzejmie proszę o odpowiedz.
 
Ja jak czytam art.. 2. To wprost z niego wynika jakie.zadania wykonują funkcjonariusze.i hazardu tam nie ma. Jak i wielu innych kontroli. ssc w radiu powiedział że będa to najcięższe przestępstwa. Przeczytaj art. 2 ust. 1 ostatnie zfqnie i 51 i 53. . Wynika zw granicą. Oddziały Kontrola na drogach operacyjno rozpoznawcze. Paliwa. Zwalczanie zorgqnizow grup. MYLE SIE ?

peus nie słuchaj co mówi b - albo kłamie albo się nie zna. Art 2 ust 2 mówi które zadania wykonują wyłącznie funkcjonariusze, odwołując m.in do zadań z art 62 ust 5 pkt 1 lit a-c; pkt c odnosi się do kontroli przestrzegania przepisów ustawy o grach hazardowych, niezależnie od tego czy to będzie 1 automat czy tysiąc ;-)
 
witam wszystkich , troche mnie tu nie było (niestety zdrowie mi nie pozwoliło) i widzę że jednak KAS przegłosowali, nie zdołam przeczytać wszystkch stron ....wiec mam prośbe nie wynika ona z lenistwa ale nie mogę zbyt duzo czasu spedzac przed ekranem....czy moze mi ktoś napisać ...może Ty Sławku albo ktokolwiek...na czym stanęło które komórki idą do munduru które do cywila - bede bardzo wdzieczna. Z tego co pamietam plany były takie : Granica , OC , WZP, Kontrola przedsiebiorców, DS-y i chyba Dozór (ale bez tego który zajmował się nalewami i tego typu zadaniami akcyzowymi) , czy dalej sa takie plany, poprawki uprzejmie proszę o odpowiedz.


Szanowna Koleżanko
Zapewne wielu się ze mną nie zgodzi, ale jako "ktokolwiek" odpowiem Ci tak, jak myślę JA sam;
- absolutnie żadne "plany" nie mają znaczenia, jak również określenia komórek, odnośnie ucywilnienia -bądź nie !!
Jeżeli spytasz się - "czemu?" - odpowiedź jest banalna:
- ponieważ kwestia złożenia, czy też nie-złożenia propozycji pracy lub służby, będzie INDYWIDUALNA wobec każdego z Nas !!

ps
Wprawdzie większość udaje, że nie widzi powyższej Prawdy, nawet dotąd kłócąc się o "wybór komórek",
a wielu "misiewiczów" przeniesionych jeszcze "w ostatniej chwili", oddycha o wiele spokojniej,
ale chyba żaden nie przemyślał do końca owej niespotykanej, a pokręconej - formy indywidualnej ...
 
Ostatnia edycja:
I tu się zgadzam. Poza tym w obecnej sytuacji politycznej kto i gdzie będzie i czy dostanie propozycję będzie zależało również od poglądów ale dotyczyć to będzie bardziej kadrę "oficerską "
 
Dokładnie tak jest jak pisze cat. W dupie jesteśmy i g.wno wiemy.
Ale dzięki temu wielu ma ogromne pole do popisu która komórka/referat jest bardziej lub mniej mundurowa/policyjna/czy po prostu potrzebna.
Daliśmy się wciągnąć w głupie dyskusje, podpuszczani przez trolli jak i poprzez wypowiedzi naszych tfuprzełożonych.
Tak więc Danuto nic nie straciłaś , że nie przeczytałaś wszystkich postów ;) Pozdrawiam.
 
witam wszystkich , troche mnie tu nie było (niestety zdrowie mi nie pozwoliło) i widzę że jednak KAS przegłosowali, nie zdołam przeczytać wszystkch stron ....wiec mam prośbe nie wynika ona z lenistwa ale nie mogę zbyt duzo czasu spedzac przed ekranem....czy moze mi ktoś napisać ...może Ty Sławku albo ktokolwiek...na czym stanęło które komórki idą do munduru które do cywila - bede bardzo wdzieczna. Z tego co pamietam plany były takie : Granica , OC , WZP, Kontrola przedsiebiorców, DS-y i chyba Dozór (ale bez tego który zajmował się nalewami i tego typu zadaniami akcyzowymi) , czy dalej sa takie plany, poprawki uprzejmie proszę o odpowiedz.

Z grubsza rzecz biorąc to nic nie wiadomo a po przeczytaniu ustaw można jedynie snuć domysły.
 
Dopiero statut izb i urzędów KASu przybliży obraz przyszłej służby, pojawią się szczegóły przyszłych zadań i komórek. Oczywiście w dalszym ciągu nikt tam nie wyczyta, gdzie będzie służył lub pracował.
 
jesli wycofali rekomendacje do ochrony lotnisk to projekt bedzie musial wrocic do sejmu czyli bedzie opoznienie, najpierw posiedzenie senatu potem sejmu, moze sie pozlizna i nie wejdzie od stycznia.
 
wiesz ja czytałem 826 gdzie br druk sejmowy
wiesz teraz sie kapłem czytalem druk sejmowy 826 gdzie art. 2 ust. 1 ma inne brzmienie niż druk 925 z komisji. tutaj faktycznie zadania hazardu literka c , wykonują funkacjonariusze. przy druku 826 literka była pomienieta w tm artykule.


peus nie słuchaj co mówi b - albo kłamie albo się nie zna. Art 2 ust 2 mówi które zadania wykonują wyłącznie funkcjonariusze, odwołując m.in do zadań z art 62 ust 5 pkt 1 lit a-c; pkt c odnosi się do kontroli przestrzegania przepisów ustawy o grach hazardowych, niezależnie od tego czy to będzie 1 automat czy tysiąc ;-)
 
W art. 62 ust.5 pkt 1 lit.a do c mowa o kontrolach akcyzowych, hazardowych na drogach itd. i w innych miejscach niz wymienione w art. 159.
O kontroli gier mowi tez art. 54 ust. 1 pkt 3 i nie jest on wymieniony w art. 2 ust. 2, gdzie wskazuje sie co maja robic funkcjonariusze. W art. 2 ust. 2 mowa jest za to o art. 54 ust. 1 pkt 2 - kontrola przestrzegania przepisow prawa celnego.
Obecny dozor posiada upowaznienia i przeprowadza rowniez kontrole w miejscach innych niz wymienione w art. 159, w tym takie o ktorych mowi art. 62 ust. 5 pkt 1 lit. a do c.
A jak bedzie w kas to chyba pokaza dopiero statuty.
 
Ostatnia edycja:
Czy już wykonałeś drugi krok w proponowanej przeze mnie "ścieżce" ??
Przypominam jak to brzmiało
>> ... postaraj się umieścić w istniejącym prawodawstwie sposób, w jaki Nas "chcą wywalać" ...<<
Jeżeli nawet nie spróbowałeś, to kontynuacja jest bez sensu !!

Zapewne także nie zauważyłeś, że kolejne moje słowa, to
>>Dużo dalej - "idąc tym tropem"- ...<<
i dopiero tutaj faktycznie użyłem słowa "mianowanie".

Całość tej mojej wypowiedzi była jedynie SKRÓTEM bardziej złożonej myśli - a w zasadzie rozwiniętą (na Twoje życzenie) odpowiedzią na czyjeś zapytanie o równoznaczność dwóch słów. Nie miałem (i nie mam) zamiaru przekonywać kogokolwiek,
wszak nawet nie chciałem powracać na Forum do tego pomysłu.
Cat czy juz wykonales ostatni krok w przepasc i zapoznales sie z opinia prawna mec. Szymczykiewicza, gdzie w przystepny sposob wyjasnia jaki bełkot zaprezentowałeś w swojej analizie?
 
W art. 62 ust.5 pkt 1 lit.a do c mowa o kontrolach akcyzowych, hazardowych na drogach itd. i w innych miejscach niz wymienione w art. 159.
O kontroli gier mowi tez art. 54 ust. 1 pkt 3 i nie jest on wymieniony w art. 2 ust. 2, gdzie wskazuje sie co maja robic funkcjonariusze. W art. 2 ust. 2 mowa jest za to o art. 54 ust. 1 pkt 2 - kontrola przestrzegania przepisow prawa celnego.
Obecny dozor posiada upowaznienia i przeprowadza rowniez kontrole w miejscach innych niz wymienione w art. 159, w tym takie o ktorych mowi art. 62 ust. 5 pkt 1 lit. a do c.
A jak bedzie w kas to chyba pokaza dopiero statuty.
"jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie wspaniale " wszyscy będziemy wykonywać kontrole i wszyscy będziemy w mundurach, a emki będą jeszcze w tym roku , słoneczko za świeci nad Dworcowem , patriotą Catem i całym towarzystwem tutaj nie wyłączając mnie. Wszak sierpień to słońca miesiąc :)
 
"jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie wspaniale " wszyscy będziemy wykonywać kontrole i wszyscy będziemy w mundurach, a emki będą jeszcze w tym roku , słoneczko za świeci nad Dworcowem , patriotą Catem i całym towarzystwem tutaj nie wyłączając mnie. Wszak sierpień to słońca miesiąc :)
podatkowiec pewnie te 3048 brutto też dostanie , zabierze wtedy całą rodzinę na lody.
 
Back
Do góry