• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt ustawy o KAS

Najciekawsze są pytania do Gościa w studiu od słuchaczy. W okolicach 50 min nagrania dzwoni Pan Sławomir z Nysy a Pan Minister odpowiada coś w tym stylu: Pan zapewne jest funkcjonariuszem celnym i dalej udziela odpowiedzi. A pytania były dobre. Przypomniała mi się sytuacja z czerwca z Panem Siwcem :eek:
 
Pan Minister mówił, ze jak coś to tej propozycji nie dostaną osoby które mają już wiek emerytalny. W kontekście przyszłorocznej reformy emerytalnej ZUS (wejście w życie od października 2017) tj. powrót do lat 60/65 z obecnych 67 lat. Ciekawe jak przedstawi się sytuacja osób, które do końca sierpnia nie będą jeszcze mieli tych wymaganych lat. Natomiast po wejściu reformy za 2 miesiące tj. październik 2017 roku - już tak. Do jakiej grupy takie osoby zaliczą ??? z tymi co mają już uprawnienia czy jeszcze nie ???
 
Czytam odpowiedz i MF, ustawe i przepisy wprowadzajace i upewniam sie w tym, ze kontrole gier hazardowych i wyrobow akcyzwych maja wykonywac cywile?
 
Wydaje mi się, że zależy o jakich konkretnie zadaniach mówimy - w przypadku podmiotów działających legalnie kontrole mogą chyba wykonywać cywile. W przypadku działalności nielegalnej, czyli w ramach zwalczania przestępczości akcyzowej i hazardowej - chyba funkcjonariusze. Ale to tylko domysły bez statutu KAS.
 

[FONT=&quot]"Trzeba natychmiast zakazać dostępu do filmów Stanisława Barei. Możliwość ich oglądania powoduje tak niebywałe kłopoty i komplikacje we wszystkich właściwie dziedzinach, że najwyższy czas powiedzieć: „Dość!”. [/FONT][FONT=&quot]W tych filmach musi tkwić klątwa, która z nich emanuje, gdy tylko zbliży się do nich jakiś polityk, urzędnik czy funkcjonariusz państwowy".[/FONT]
 
[FONT=&quot]"Aaa, nie, nie, to nie lekarza wina. Lekarz wiedział, że lewą, tylko pielęgniarka, zamiast chorego na brzuchu, to na plecach ułożyła. No i lewa zrobiła się prawa, a prawa – lewa" "[/FONT][FONT=&quot]Jak słońce wyjdzie to i tak śnieg stopi, i on spłynie![/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]

Tak jest! Siły przyrody w służbie człowieka!
 
Słuchając i patrząc na to co robi i mówi banas to zaczynam czuć do niego wdzięczność za to że w ustawie o sras nie przewidział możliwości rozstrzeliwania bez sądu funkcjonariuszy Polskiej Służby Celnej. Przecież posłowie pis mając taką większość w sejmie bez trudu by to uchwalili, a za rozstrzelaniem byłoby 241 posłów.
 
Ostatnia edycja:
Wydaje mi się, że zależy o jakich konkretnie zadaniach mówimy - w przypadku podmiotów działających legalnie kontrole mogą chyba wykonywać cywile. W przypadku działalności nielegalnej, czyli w ramach zwalczania przestępczości akcyzowej i hazardowej - chyba funkcjonariusze. Ale to tylko domysły bez statutu KAS.

Czyli według Ciebie w podmiotach działających legalnie nie są popełniane przestępstwa? Wszystkie legalne firmy prowadzą "święci". Gratuluję wiary w naszych przedsiębiorców i biznesmenów. Nie chodzi o to w jakim ubraniu będziemy kontrolować, ale o różnicę w uprawnieniach funkcjonariusza i urzędnika.
 
Wydaje mi się, że zależy o jakich konkretnie zadaniach mówimy - w przypadku podmiotów działających legalnie kontrole mogą chyba wykonywać cywile. W przypadku działalności nielegalnej, czyli w ramach zwalczania przestępczości akcyzowej i hazardowej - chyba funkcjonariusze. Ale to tylko domysły bez statutu KAS.

Chyba nie od tego czy legalna czy nie a od rodzaju działalności. Po przeczytaniu art 123 przepisów wprowadzających oraz art 2 KAS zaryzykowałbym stwierdzenie, że kontrole gier hazardowych w kasynach i poza nimi będą przeprowadzać funkcjonariusze a pozostałe cywile
 
Chyba nie od tego czy legalna czy nie a od rodzaju działalności. Po przeczytaniu art 123 przepisów wprowadzających oraz art 2 KAS zaryzykowałbym stwierdzenie, że kontrole gier hazardowych w kasynach i poza nimi będą przeprowadzać funkcjonariusze a pozostałe cywile
A co z akcyzą?
 
Teraz hazard i akcyze wykonuja czesto te same osoby. Nie da sie ich podzielic ze ten robi tylko to, a drugi tylko tamto.
 
Nie takie rzeczy chłopcy nocami uchwalali
Kontrole hazardowe, i w kasynach na pewno mundurowi - wracamy do art 2. Pozostałe - nie wiem; zależy od osób które nie mają pojęcia o pragmatyce tej służby. Ale wydaje się że jak ktoś chodzi na automaty to na pewno a akcyza to być może ;-( (choć art 62 ust 5 pkt b mówi o kontroli przestrzegania prawa podatkowego - czy zatem stałe kontrole też? - a do niego odwołuje art 2) Ta ustawa jest tak pełna sprzeczności że trudno ją interpretowac
 
- a kto się zajmie hazardem? może ty przemek?
- nieee, wolałbym jakieś leśnictwo.
- no to kto weźmie hazard?
- może ten co śpi, co?
- dobra - marian! marian! ty będziesz od hazardu!
- ja? znowu?
 
Gdzie oni są?
Ci wszyscy moi przyjaciele -ele-ele-ele-ele-ele
Zabrakło ich
Choć zawsze było ich niewielu -elu-elu-elu-elu-elu

Schowali się
Po różnych mrocznych instytucjach -ucjach-ucjach-ucjach-ucjach-ucjach
Pożarła ich
Galopująca prostytucja -ucja-ucja-ucja-ucja-ucja

[video=youtube;6sDqEhud8c0]https://www.youtube.com/watch?v=6sDqEhud8c0[/video]

- a kto się zajmie hazardem? może ty przemek?
- nieee, wolałbym jakieś leśnictwo.
- no to kto weźmie hazard?
- może ten co śpi, co?
- dobra - marian! marian! ty będziesz od hazardu!
- ja? znowu?
 
Witam... wysłuchałem jednej części wywiadu w Radio M. ... Drugiej nie dam rady... Dla mnie: bełkot... przyprawiony brakiem wiedzy i zakłamywaniem rzeczywistości, przeplatany "eee", "yyy", "mmm" ...oszukiwaniem obywateli oraz ignorancją... A w ogóle taka...ustawka! Wymio...ny... Takie mamy elyty... pzdr:cool:
p.s. W demokratycznym kraju... wiceminister występujący jako przedstawiciel Rządu wita się z prowadzącym audycję słowami: "Szczęść Boże, Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica"!!!!!!
To... na tyle...:cool:
 
Ostatnia edycja:
Witam... wysłuchałem jednej części wywiadu w Radio M. ... Drugiej nie dam rady... Dla mnie: bełkot... przyprawiony brakiem wiedzy i zakłamywaniem rzeczywistości, przeplatany "eee", "yyy", "mmm" ...oszukiwaniem obywateli oraz ignorancją... A w ogóle taka...ustawka! Wymio...ny... Takie mamy elyty... pzdr:cool:
p.s. W demokratycznym kraju... wiceminister występujący jako przedstawiciel Rządu wita się z prowadzącym audycję słowami: "Szczęść Boże, Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica"!!!!!!
To... na tyle...:cool:

Kłamliwy SSCMB wtedy - 3 lata temu już wiedział - jako plan autorki że wprowadzi konsolidacje - bo to słowo jest trudniejsze do rozszyfrowania !!!!!!!!!!!!!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=CbbvsdPsAvY

2013 rok !
 
Kłamliwy SSCMB wtedy - 3 lata temu już wiedział - jako plan autorki że wprowadzi konsolidacje... https://www.youtube.com/watch?v=CbbvsdPsAvY
Witam... Powyższy link jest do spotkania w Krakowskim Klubie Wtorkowym i ciekawostka: "...O KLUBIE ... W skład Rady Klubu Stowarzyszenia Krakowski Klub Wtorkowy wchodzą: Marian Banaś..." i inni Wypowiedź ... poziom ogórkowy... Nawet przeczytać trzeba... umić! Dobór słownictwa, formułowanie zdań... Trochę jak... w knajpie przy piwie. Bez obrazy tych... co przy... piwie. Prawdziwa..."kuźnia talentów" hehehe
 
Back
Do góry