• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt ustawy o KAS

"Wszyscy znamy kogoś, kto nas wk*rwia samą mordą."
 
Ostatnia edycja:
Odpowiedź MF do Prezesa Prawa i Sprawiedliwości - nieczysta gra MF

Kto to jest ten jasiński który podpisał sie pod tym stekiem bzdur i jakim prawem wypowiada sie w temacie Słuzby Celnej.
(...)

Parę informacji z sieci, tak dla przypomnienia...
- Człowiek od brudnej roboty w CBA został wiceministrem finansów (http://www.newsweek.pl/opinie/wicem...kiem-od-brudnej-roboty,artykuly,375954,1.html)
- Z CBA do Ministerstwa Finansów. (http://niezalezna.pl/73271-z-cba-do-ministerstwa-finansow-jest-nowy-podsekretarz-stanu)
- Wiceminister finansów pracował w organach bezpieczeństwa PRL? (http://telewizjarepublika.pl/wiceminister-finansow-pracowal-w-organach-bezpieczenstwa-prl,30950.html)
- Szok! Nie sprawdzili byłego milicjanta w rządzie PiS (http://www.fakt.pl/wydarzenia/polit...dza-wiceministra-wieslawa-jasinskiego/qgz1ttc)
- Rządził gdańskim CBŚ, teraz porządzi CBA (http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Rzadzil-gdanskim-CBS-teraz-porzadzi-CBA-n40165.html)
- katalog osób publicznych IPN (http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showD...=3&subpageKatalogId=3&pageNo=1&osobaId=95573&)
 
Wszystko co się obecnie dzieje bardzo przypomina czasy "By Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej". Nasi szefowie uczyli się od najlepszych jeden po stronie UB, a drugi po drugiej stronie od UB.
 
Pilotaż KAS w Wielkopolsce?

mamy Port Lotniczy Ławica;
w Krzesinach baza lotnicza z F-16;
będzie pilotaż:cool:
Coś więcej na temat tego pilotażu KAS w Wielkopolsce? Jakieś szczegóły, terminy, jednostki? Ma ktoś jakieś informacje? Na czym ma to polegać?
 
Według mojej wiedzy posłowie partii rządzącej nieoficjalnie mówią że styczniowy termin na wprowadzenie KAS jest nierealny.


Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 
Według mojej wiedzy posłowie partii rządzącej nieoficjalnie mówią że styczniowy termin na wprowadzenie KAS jest nierealny.


Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Myślę że termin wdrożenia nie ma znaczenia dla naszej sytuacji. Ważne jest dla nas ( jeżeli KAS jest nieunikniony) abyśmy jako minimum uzyskali ustawowe zapisy zachowania służby/pracy i wynagrodzenia
 
Według mojej wiedzy posłowie partii rządzącej nieoficjalnie mówią że styczniowy termin na wprowadzenie KAS jest nierealny.


Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
zaczekajmy cierpliwie jeszcze dwa tygodnie - jeśli projekty w sprawie KAS nie otrzymają nr druków sejmowych,
drużyna Prezesa wygłosi kolejny pean na temat gotowych pomysłów uszczelnienia systemu podatkowego i albo:
przesunie wdrożenie KAS na 01.1018 r. albo szumnie zapowie inny sposób "naprawy" MF w trakcie obecnej kadencji sejmu...
tak czy siak, ugrywamy czas i szansę, że budżet zwykle załamie się pod naporem pomysłów socjalnych PiS w 2017r.,
wówczas Prezes nie będzie realizował już ideologii, lecz martwił się kolejnymi wyborami.
pozdrowienia dla wszystkich
 
Na skarbowcach pojawił się taki wpis/ pytanie:
"@budda1pysia 04 wrz 2016, 08:13 :
Re: Nowa KAS
Czy ktoś słyszał o nowych zmianach w UKS. Od 1 września wywiad przeszedł pod Dyrektora UKS. Podobno szykują się zmiany struktur organizacyjnych w każdym UKS. Coś jest szykowane na ok. 10 września na celników. Z tego powodu mają oni rozpocząć strajk. Reforma KAS jest odłożona i będzie wyglądała zupełnie inaczej."

Czy ktoś coś słyszał, czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?
Być może to tylko plotki, ale jak to mówią w każdej plotce tkwi ziarenko prawdy.
 
Robi się gorąco.

Na skarbowcach pojawił się taki wpis/ pytanie:
"@budda1pysia 04 wrz 2016, 08:13 :
Re: Nowa KAS
Czy ktoś słyszał o nowych zmianach w UKS. Od 1 września wywiad przeszedł pod Dyrektora UKS. Podobno szykują się zmiany struktur organizacyjnych w każdym UKS. Coś jest szykowane na ok. 10 września na celników. Z tego powodu mają oni rozpocząć strajk. Reforma KAS jest odłożona i będzie wyglądała zupełnie inaczej."

Czy ktoś coś słyszał, czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?
Być może to tylko plotki, ale jak to mówią w każdej plotce tkwi ziarenko prawdy.

Jak się wszyscy zapewne zorientowali, kompleksowe działania PIS-u dążą do tego aby nie przekazać władzy na następne dziesięciolecia. I nigdy problemem nie będzie już Sąd Najwyższy, grupy trzymające władzę, operatywni warszawscy adwokaci i notable stolicy. Nawet ostatnio szykują się porządki w swerze życia sędziowskiego. Tak więc porządki dokonane w agencjach rządowych, rolnych leśnych pokazują że i u nas te czystki przeprowadzą. Taka to "dobra zmiana " którą to wybraliśmy!
 
Na skarbowcach pojawił się taki wpis/ pytanie:
"@budda1pysia 04 wrz 2016, 08:13 :
Re: Nowa KAS
Czy ktoś słyszał o nowych zmianach w UKS. Od 1 września wywiad przeszedł pod Dyrektora UKS. Podobno szykują się zmiany struktur organizacyjnych w każdym UKS. Coś jest szykowane na ok. 10 września na celników. Z tego powodu mają oni rozpocząć strajk. Reforma KAS jest odłożona i będzie wyglądała zupełnie inaczej."

Czy ktoś coś słyszał, czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?
Być może to tylko plotki, ale jak to mówią w każdej plotce tkwi ziarenko prawdy.

Pierwsze i drugie to fakt. Nowe struktury prawdopodobnie pod kas. O 10 września nie słyszałem. Pytałem kolegów w cle, ale oni też nie mają pojęcia o co chodzi.
 
Pisowskie lenie, do roboty!

ATO w akcji - czyli Australian Taxation Office – też zabrał się za wielkie firmy oraz koncerny międzynarodowe ( multinationales ), bo podobnie, jak w Polsce, unikają płacenia podatków. Od grudnia 2015 r. na celowniku ATO jest zwłaszcza 90 koncernów, które od dawna opóźniają płacenie podatku albo zaniżają kwotę podatkową jak np. Apple płacący w stosunku do rocznego dochodu ( 7,9 mld $) tylko 85 milionów. Dyrektor ATO Chris Jordan ma wsparcie sędziego trybunału federacyjnego Garry Downesa, któremu w zeszłym roku udało się przywołać do porządku takiego giganta jak Chevron czy koncern chemiczny Orica. Po stronie ATO jest tez senat, w którym badano nieprawidłowości podatkowe. Sekunduje im też były minister skarbu Joe Hockey, który wprowadził nowe środki zapobiegające ucieczkom podatków. Raport ATO ujawnił z końcem 2015, że 40% firm nie dotrzymuje swych zobowiązań fiskalnych, a na tej liście jest ponad 1500 koncernów, które mają roczny dochód wyższy niż 100 mln dolarów. Straty australijskiego skarbu są więc znaczne, bo prawie 600 firm z tej listy nie zapłaciło podatku w latach 2013/14. Raport ATO wymienia przykładowo: Quantas, Lend Lease, Virgin, General Motors, Vodaphone Hutchinson, Chevron, Exxon-Mobile, Transfield czy CSL. Natomiast inne firmy jak News Corp i Fairfaix Media, Glencore, BHP Biliton czy szwedzki gigant IKEA zaniżyły swe dochody. A lider opozycji Bill Shorten dodał: „Kiedy my musimy ograniczać bezpłatny dostęp do diagnoz pacjentom chorym na raka, pewne grupy przemysłowe nie płacą nam ani centa podatku”. Z pewnością to samo mógłby powiedzieć w Warszawie minister zdrowia... (...).

http://naszeblogi.pl/63485-ato-w-akcji
 
Dziś przełożeni przekazali następujące informacje. Pilotaż KAS w Wielkopolsce jest już od 01.09.2016. Generalnie żadnych informacji na temat jak to będzie wyglądało dziś nie przekazano. Wszelkie prerogatywy w tym zakresie ma mieć dyrektor IS w Poznaniu. Kierownictwo Służby Celnej w Wielkopolsce nie ma nic do gadania, nie wiem jak kierownictwo UKS. Tak na marginesie, obecny dyrektor IS w Poznaniu, mówiąc łagodnie, nie darzy zbytnią sympatią celników i Służby Celnej. Kiedyś był podobno celnikiem, a okoliczności w jakich rozstał się z mundurem... nie wiem ile w tym prawdy a ile plotek, być może rzutują na stosunek do formacji. Przekazy z ust osób trzecich nie pozostawiają złudzeń co do jego stosunku do celników.
Ale wracając do tematu KAS, obecny DIC w Poznaniu, miał rzekomo się wyrazić, ze nie powinniśmy się martwić o ewentualne emerytury tylko o pracę, bo jak nie będzie pracy to nie będzie żadnej emerytury. Pominę inne uwagi jakie miał rzekomo wyrazić DIC, nie słyszałem ich na własne uszy, tylko od innych, więc mogę przeinaczyć, ale i tak ciśnienie mi podniosło. Ponadto podobno padło stwierdzenie, że procedowanie KAS w sejmie ruszy na całego około 15-go (nawet szybka ścieżka). Poza tym żadnych konkretów. Nic, żadnych szczegółów, terminów, instrukcji, procedur, decyzji. NIC.
Ponadto na skarbowcach pojawiło się info, że jutro na 100 % w Poznaniu ma być MinFin. Nie wiem czy w IC. Na pewno ma to związek z pilotażem.
Ps. Ten pilotaż wygląda na "docenienie" za przebieg poprzedniego spotkania w Poznaniu (30.05), Ale to tylko przypuszczenie, bo dyrektor IS to też "ambitny" gość.
 
Przedstawienie czas zacząć...
Druk nr 827 Poselski projekt ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej.
http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?documentId=3316A4B0B2A842E1C1258025005B78F0
Druk nr 826 Poselski projekt ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.
http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?documentId=1D3E5786527F7070C1258025005B78E5

Oba druki nieaktywne, co oznacza, że nie wiadomo co w nich jest.Może jeszcze coś gorszego, niż w czerwcu?!
 
Dziś przełożeni przekazali następujące informacje. Pilotaż KAS w Wielkopolsce jest już od 01.09.2016. Generalnie żadnych informacji na temat jak to będzie wyglądało dziś nie przekazano. Wszelkie prerogatywy w tym zakresie ma mieć dyrektor IS w Poznaniu. Kierownictwo Służby Celnej w Wielkopolsce nie ma nic do gadania, nie wiem jak kierownictwo UKS. Tak na marginesie, obecny dyrektor IS w Poznaniu, mówiąc łagodnie, nie darzy zbytnią sympatią celników i Służby Celnej. Kiedyś był podobno celnikiem, a okoliczności w jakich rozstał się z mundurem... nie wiem ile w tym prawdy a ile plotek, być może rzutują na stosunek do formacji. Przekazy z ust osób trzecich nie pozostawiają złudzeń co do jego stosunku do celników.
Ale wracając do tematu KAS, obecny DIC w Poznaniu, miał rzekomo się wyrazić, ze nie powinniśmy się martwić o ewentualne emerytury tylko o pracę, bo jak nie będzie pracy to nie będzie żadnej emerytury. Pominę inne uwagi jakie miał rzekomo wyrazić DIC, nie słyszałem ich na własne uszy, tylko od innych, więc mogę przeinaczyć, ale i tak ciśnienie mi podniosło. Ponadto podobno padło stwierdzenie, że procedowanie KAS w sejmie ruszy na całego około 15-go (nawet szybka ścieżka). Poza tym żadnych konkretów. Nic, żadnych szczegółów, terminów, instrukcji, procedur, decyzji. NIC.
Ponadto na skarbowcach pojawiło się info, że jutro na 100 % w Poznaniu ma być MinFin. Nie wiem czy w IC. Na pewno ma to związek z pilotażem.
Ps. Ten pilotaż wygląda na "docenienie" za przebieg poprzedniego spotkania w Poznaniu (30.05), Ale to tylko przypuszczenie, bo dyrektor IS to też "ambitny" gość.
Prawda jest taka, że gdyby ten "pilotaż" był rzetelny i uczciwy, to pokazałby ułomności, bezsens i straty (a nie korzyści), które niesie wprowadzenie srasu. Ale znając życie i ślepe parcie ku rozwaleniu, a nie usprawnieniu aparatu podatkowego, to opinia o tym "pilotażowym" eksperymencie będzie ..... laurkowa :p Tylko, że te "cuda" będą autorstwa nie Ekspertów z dziedziny finansów publicznych i prawa podatkowego, ale wynajętych pseudo speców z otoczenia mf-u :mad: Na zasadzie .... " Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie"! A wiadomo, że niedługo, gdy władza Sądownicza (TK i SN) opanuje "jedyna" i "słuszna" opcja .... Sądy będą miały dużo do powiedzenia :( Liczy się przecież tylko poprawność .... polityczna.
P.S. Jak oglądam zdjęcia, gdzie ssc składa kwiaty i modli się przy pomniku CELNIKÓW w Szymankowie i Tczewie, (a w myślach ma zlikwidowanie Naszej Służby) to jasna krew mnie zalewa!!!!
 
Back
Do góry