• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt ustawy o KAS

Napisaliśmy w Komunikacie, że przesuwamy działania z harmonogramu na okres powakacyjny. Do 5 września, czyli do spotkania z SSC tyle informacji musi nam wystarczyć. Proszę to zrozumieć, dla dobra sprawy. Zapewniam natomiast, że nieustannie działamy poza MF i mam nadzieję także całe środowisko zawodowe podejmuje działania w Parlamencie, o co prosiliśmy w ostatnim Apelu.
Nie czekajcie, aż przyniosą Wam coś do podpisu, czy zwrócą się do Was o działanie. Jeżeli przeczytałaś/eś Apel o odwiedzanie Parlamentarzystów czy podpisanie PETYCJI to działaj proszę i zachęcaj innych.
Licznik nie jest aktualizowany od kilku dni, bo liczba członków jest na stałym poziomie.
 
Napisaliśmy w Komunikacie, że przesuwamy działania z harmonogramu na okres powakacyjny. Do 5 września, czyli do spotkania z SSC tyle informacji musi nam wystarczyć. Proszę to zrozumieć, dla dobra sprawy. Zapewniam natomiast, że nieustannie działamy poza MF i mam nadzieję także całe środowisko zawodowe podejmuje działania w Parlamencie, o co prosiliśmy w ostatnim Apelu.
Nie czekajcie, aż przyniosą Wam coś do podpisu, czy zwrócą się do Was o działanie. Jeżeli przeczytałaś/eś Apel o odwiedzanie Parlamentarzystów czy podpisanie PETYCJI to działaj proszę i zachęcaj innych.
Licznik nie jest aktualizowany od kilku dni, bo liczba członków jest na stałym poziomie.
głosy, że na forum jest za mało informacji pojawiają się od pewnego czasu i powtarzają. W tej sytuacji są dwa wyjścia> powiedzieć ludziom, że jest dosyć informacji lub zwiększyć ich ilość . Jak rozumiem wybrano tę pierwsza możliwość.
 
Napisaliśmy w Komunikacie, że przesuwamy działania z harmonogramu na okres powakacyjny. Do 5 września, czyli do spotkania z SSC tyle informacji musi nam wystarczyć. Proszę to zrozumieć, dla dobra sprawy. Zapewniam natomiast, że nieustannie działamy poza MF i mam nadzieję także całe środowisko zawodowe podejmuje działania w Parlamencie, o co prosiliśmy w ostatnim Apelu.
Nie czekajcie, aż przyniosą Wam coś do podpisu, czy zwrócą się do Was o działanie. Jeżeli przeczytałaś/eś Apel o odwiedzanie Parlamentarzystów czy podpisanie PETYCJI to działaj proszę i zachęcaj innych.
Licznik nie jest aktualizowany od kilku dni, bo liczba członków jest na stałym poziomie.

Dzięki :) i pozdrawiam
 
Obojętnie który aspekt ustawy KAS analizują prawnicy nie pozostawiają na niej suchej nitki. Wnioski płynące z przeprowadzonych analiz są miażdżące dla MF. Sam już nie wiem czemu lub komu ma służyć ustawa KAS? Wiem tylko, że jeśli wejdzie KAS w obecnym kształcie to SSC zapisze się w historii jako ten który pierwszy upokorzył, zniszczył i pozbawił perspektyw na przyszłość podległych mu funkcjonariusz państwowych. Po prawie 30 latach służby moje państwo szykuje mi podziękowanie: pozbawi mnie munduru, stopnia, przywilejów, części pensji, może pracy. W zamian oczekuje poparcia dla działań rządu, rzetelnej pracy, pełnego oddania dla państwa. Czy można to wszystko pogodzić? Zapytajmy SSC, przecież on ma odpowiedź na wszystko.
 
odpowiedzialność przed trybunałem stanu. w następnym rozdaniu politycznym. za naruszenie w szczególności art. 32 ust. 1 i 2 w zw. z art. 2 konstytucji. personalnie premier i minister finansów oraz ich gorliwy pomagier w randze podsekretarza stanu.

Obojętnie który aspekt ustawy KAS analizują prawnicy nie pozostawiają na niej suchej nitki. Wnioski płynące z przeprowadzonych analiz są miażdżące dla MF. Sam już nie wiem czemu lub komu ma służyć ustawa KAS? Wiem tylko, że jeśli wejdzie KAS w obecnym kształcie to SSC zapisze się w historii jako ten który pierwszy upokorzył, zniszczył i pozbawił perspektyw na przyszłość podległych mu funkcjonariusz państwowych. Po prawie 30 latach służby moje państwo szykuje mi podziękowanie: pozbawi mnie munduru, stopnia, przywilejów, części pensji, może pracy. W zamian oczekuje poparcia dla działań rządu, rzetelnej pracy, pełnego oddania dla państwa. Czy można to wszystko pogodzić? Zapytajmy SSC, przecież on ma odpowiedź na wszystko.
 
Ostatnia edycja:
Obojętnie który aspekt ustawy KAS analizują prawnicy nie pozostawiają na niej suchej nitki. Wnioski płynące z przeprowadzonych analiz są miażdżące dla MF. Sam już nie wiem czemu lub komu ma służyć ustawa KAS? Wiem tylko, że jeśli wejdzie KAS w obecnym kształcie to SSC zapisze się w historii jako ten który pierwszy upokorzył, zniszczył i pozbawił perspektyw na przyszłość podległych mu funkcjonariusz państwowych. Po prawie 30 latach służby moje państwo szykuje mi podziękowanie: pozbawi mnie munduru, stopnia, przywilejów, części pensji, może pracy. W zamian oczekuje poparcia dla działań rządu, rzetelnej pracy, pełnego oddania dla państwa. Czy można to wszystko pogodzić? Zapytajmy SSC, przecież on ma odpowiedź na wszystko.
Podpisuję się pod każdym twoim słowem
 
Napisaliśmy w Komunikacie, że przesuwamy działania z harmonogramu na okres powakacyjny. Do 5 września, czyli do spotkania z SSC tyle informacji musi nam wystarczyć. Proszę to zrozumieć, dla dobra sprawy. Zapewniam natomiast, że nieustannie działamy poza MF i mam nadzieję także całe środowisko zawodowe podejmuje działania w Parlamencie, o co prosiliśmy w ostatnim Apelu.
Nie czekajcie, aż przyniosą Wam coś do podpisu, czy zwrócą się do Was o działanie. Jeżeli przeczytałaś/eś Apel o odwiedzanie Parlamentarzystów czy podpisanie PETYCJI to działaj proszę i zachęcaj innych.
Licznik nie jest aktualizowany od kilku dni, bo liczba członków jest na stałym poziomie.
Wysłałem list do wszystkich parlamentarzystów. Odebrało go tyko czterech, reszta usunęła bez czytania.
 
Dziękuję za działania herkules. Wyślij do Posłów PiS także listownie. Zaadresuj imiennie, zapytaj o możliwość spotkania w biurze z Posłem/Senatorem/Posłem do PE.
 
Odpowiedź MF do Prezesa Prawa i Sprawiedliwości - nieczysta gra MF

Kto to jest ten jasiński który podpisał sie pod tym stekiem bzdur i jakim prawem wypowiada sie w temacie Słuzby Celnej. Mam nadzieję, że jako ZZ Celnicy pl odpowiemy zdecydowanie na te kłamstwa.
 
Odpowiedź MF do Prezesa Prawa i Sprawiedliwości - nieczysta gra MF

Kto to jest ten jasiński który podpisał sie pod tym stekiem bzdur i jakim prawem wypowiada sie w temacie Słuzby Celnej. Mam nadzieję, że jako ZZ Celnicy pl odpowiemy zdecydowanie na te kłamstwa.

Pan Jasiński manipuluje faktami. A i owszem w MF doliczyli się, że było 1216 postępowań karnych prowadzonych przeciwko funkcjonariuszom celnym. TYLKO POWINIEN DODAĆ, ŻE NIE W OSTATNICH LATACH, A W CIĄGU OSTATNICH 20 (SŁOWNIE: DWUDZIESTU) LAT!(całość materiałow na ten temat jest tu: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=707CD76102202CDAC1257FDB0046D23A&view=6)
Pominął zupełnie też fakt, iż nie potrafią określić ile z tych postępowań zostało zakończonych udowodnieniem winy i prawomocnym skazaniem.

Ponadto Ministerstwo Sprawiedliwości w odpowiedzi na interpelację nr nr 4344w sprawie licznych przypadków nieuzasadnionych zwolnień w Służbie Celnej oraz prześladowań celników (tę samą na którą odpowiadał też Banaś - link powyżej)

udzieliło następującej informacji (Odpowiadający: podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł):


Warszawa, 26-07-2016

Szanowny Panie Marszałku,

W odpowiedzi na interpelację Pani Poseł Barbary Chrobak oraz Panów Posłów Jarosława Sachajko i Tomasza Rzymkowskiego w sprawie licznych przypadków nieuzasadnionych zwolnień w Służbie Celnej oraz prześladowań celników, przekazaną w dniu 4 lipca 2016 r., uprzejmie przedstawiam, co następuje.

Pozyskiwane i gromadzone w Ministerstwie Sprawiedliwości dane statystyczne, jak również systemy ewidencyjne prowadzone w resorcie, które są źródłem danych do zbierania, gromadzenia i przetwarzania informacji do celów statystyki publicznej, nie pozwalają na udzielenie informacji na postawione w interpelacji pytania, bowiem w urządzeniach ewidencyjnych w sprawach karnych nie odnotowuje się informacji odnośnie do wykonywanego zawodu czy funkcji pełnionej przez oskarżonego bądź osobę pokrzywdzoną.

W Ministerstwie Sprawiedliwości nie realizowano również żadnego zadania skutkującego zgromadzeniem informacji, które mogłyby stanowić podstawę do przekazania oczekiwanych danych.

Z poważaniem

Marcin Warchoł
 
Ostatnia edycja:
Odpowiedź MF do Prezesa Prawa i Sprawiedliwości - nieczysta gra MF
I co dalej będziemy uważać że jeszcze nas wysłuchają, dalej będziemy uważać że deszcz pada a plują na nas ?
Pan minister jasno się wyraził jaki stosunek ma do nas a w szczególności do funków którzy w czerwcu zaprotestowali.
 
To nic nowego podatkowiec. To, że MF pomawia i szkaluje polskich celników wiadomo od paru miesięcy. Jak widać nic się nie zmieniło w tej narracji.
Spójrz na to jednak z innej strony. Dlaczego tak działają? Myślę, że to świadczy o ich słabości. Tzw. merytoryczne argumenty za KAS są zwykłymi sloganami - wszystkie pozytywne rozwiązania są możliwe do wdrożenia bez KAS.
Ponadto spójrz na to w ten sposób. Skoro Prezes PiS na wakacjach wciąż pyta, świadczyć może to o tym, że nie ma nadal decyzji politycznej ad wdrożenia KAS.
MF pręży muskuły na lewo i prawo, ale to celowe działanie, aby mentalnie przygotować Nas na KAS jako nieuniknione. To psychologiczne zagrywki. Oni sami jednak nie wiedzą na czym stoją.
Boją się protestów jak ognia. Wiem z wysoko postawionych w PiS wiarygodnych źródeł, że pikiety w maju i czerwcu mocno zachwiały MF. Wiem też, że kierownictwo PiS nie chce ponownych protestów.
Nie chcemy znów protestować, nie chcemy ponownie wychodzić na ulice, chcemy konstruktywnego dialogu, ale na pewno godność munduru polskiego celnika, nasz honor, nie pozwoli na dalsze obrażanie Służby Celnej i jej funkcjonariuszy i środowisko zawodowe upomni się o elementarny szacunek.
Mimo dalszego szkalowania polskich celników przez MF, liczymy wciąż na konstruktywny dialog i zrobimy wszystko, aby taki został podjęty
 
Jak przeczytałem te głupie teksty tego Pana to myślałem że mnie szlag trafi! Ludzie! Czy na takich kłamców nie ma już metody?? może trzeba gościa do sądu podać! ma ktoś jakieś namiary na maila do tego pana, bo mam mu zamiar pare słów prosto w oczy napisać! rzygać się chce po tym wszystkim,na kogo my głosowaliśmy!
 
Wg pana Jasińskiego w zasadzie nie było żadnego protestu przecież! wszyscy ładnie pracowali,no może nie było gdzieś tam dwóch,trzech osób!! Ha,ha!! Baran jeden! tłustej dupki nawet z gabinetu nie ruszył by zobaczyć co się dzieje na granicach czy urzędach wewnętrznych a teraz Kaczyńskiemu kit sprzedaje! to masakra jakaś gdzie my pracujemy i w jakim kraju żyjemy!
 
Jak przeczytałem te głupie teksty tego Pana to myślałem że mnie szlag trafi! Ludzie! Czy na takich kłamców nie ma już metody?? może trzeba gościa do sądu podać! ma ktoś jakieś namiary na maila do tego pana, bo mam mu zamiar pare słów prosto w oczy napisać! rzygać się chce po tym wszystkim,na kogo my głosowaliśmy!

W mf adresy są tworzone wg schematu imię.nazwisko@mf.gov.pl oczywiście bez polskich znaków. pzdr
 
właściwie zastanowiła mnie jedna sprawa. Być może o czymś nie wiemy. Skoro posiedzeniu podkomisji w sprawie emerytur stronę rządowo-celną reprezentuje generalny inspektor kontroli skarbowej i skoro tenże generalny inspektor kontroli skarbowej również wypowiada się oficjalne w sprawach przygotowywanej reformy w jej części tyczącej się Służby Celnej, jak też różnych aspektów z tym związanych (np protest), to być może nastąpiła jakaś zmiana na stanowisku SSC. No bo chyba trudno sobie wyobrazić by ktoś nadzorujący pion, choć by ambicjonalnie pozwolił sobie na wchodzenie na jego podwórko.
 
To nic nowego podatkowiec. To, że MF pomawia i szkaluje polskich celników wiadomo od paru miesięcy. Jak widać nic się nie zmieniło w tej narracji.
Spójrz na to jednak z innej strony. Dlaczego tak działają? Myślę, że to świadczy o ich słabości. Tzw. merytoryczne argumenty za KAS są zwykłymi sloganami - wszystkie pozytywne rozwiązania są możliwe do wdrożenia bez KAS.
Ponadto spójrz na to w ten sposób. Skoro Prezes PiS na wakacjach wciąż pyta, świadczyć może to o tym, że nie ma nadal decyzji politycznej ad wdrożenia KAS.
MF pręży muskuły na lewo i prawo, ale to celowe działanie, aby mentalnie przygotować Nas na KAS jako nieuniknione. To psychologiczne zagrywki. Oni sami jednak nie wiedzą na czym stoją.
Boją się protestów jak ognia. Wiem z wysoko postawionych w PiS wiarygodnych źródeł, że pikiety w maju i czerwcu mocno zachwiały MF. Wiem też, że kierownictwo PiS nie chce ponownych protestów.
Nie chcemy znów protestować, nie chcemy ponownie wychodzić na ulice, chcemy konstruktywnego dialogu, ale na pewno godność munduru polskiego celnika, nasz honor, nie pozwoli na dalsze obrażanie Służby Celnej i jej funkcjonariuszy i środowisko zawodowe upomni się o elementarny szacunek.
Mimo dalszego szkalowania polskich celników przez MF, liczymy wciąż na konstruktywny dialog i zrobimy wszystko, aby taki został podjęty
pyta Szefie bo pilnuje procedury, nic więcej.
retoryka MF w sprawie KAS to wyłącznie wykładnia woli politycznej Prezesa, aczkolwiek nawet On zdanie może wciąż zmienić.
powiem tak: tylko sytuacja budżetowa mogłaby odwieść PiS od realizacji pomysłu KAS, to sztandarowy pomysł czystki w MF i podległym mu służbach, potrzebna do tego jest opcja zero i stąd siłowy lans tego projektu, w ideologię złotego środka uszczelnienia systemu podatkowego poprzez połączenie AP, UKS i SC może wierzyć albo osoba nieletnia albo nie myśląca samodzielnie.
nasze protesty mają wciąż swój sens, niestety tylko w jednym przypadku: silnej presji budżetowej, nacisku agencji ratingowych, presji ekonomistów oraz otoczenia gospodarczego.
zawsze chodzi o pieniądze, a później dopiero o ideologię, zatem likwidacja SC która rozpoczęła się faktycznie z chwilą wejścia PL do UE może się dalej przesunąć w czasie, z uwagi wcześniej na zaniechania rządów SLD oraz PO-PSL a obecnie z uwagi na wydatki socjalne i obietnice wyborcze PIS.
pamiętajmy - nie żyjemy w próżni, lecz w rzeczywistości budżetowej, tutaj nawet Prezes nie znajdzie żadnego dobrego rozwiązania, jeśli PIS wystraszy się na dobre słabych prognoz budżetowych/gospodarczych na 2017r. odejdzie od KAS by dać sobie szansę na kolejną kadencję, większość bowiem domyśla się że rewolucja w MF niczego nie załatwi sama w sobie, oczywiście poza celami ideologicznymi.
pozdrawiam wszystkich
 
Back
Do góry