• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt ustawy o KAS

Witam... czytam...czytam... Hmmm... czułem oddech na karku...związki sprzedały... Tak się zastanawiam, z czego wynikają takie wpisy. Może z niewiedzy? Może z przekory? Może ze złośliwości? Może z braku zaangażowania piszących to osób w sprawy związane z walką o przyszłość SC i f-szy? Może z braku odwagi do jakiegokolwiek działania? A oni?!!! Co za czelność!!! Sam odchorowałem w czerwcu tą chorą sytuację w Cle, w czasie, gdy wiele moich koleżanek i kolegów biernie przyglądało się temu co wokół. W czerwcu związek wyciszył?! Nie chcę pisać na forum o szczegółach wyciszenia, sami to wiemy. Więc po prostu tak uczciwie niech wielu z nas uderzy się w piersi. Prosta matematyka: 4500 chorujących f-szy- tak??? W SC jest...14500!!! To jest odpowiedź. Wielu z nas nie wie ile trudu, wysiłku kosztem spraw rodzinnych i życia prywatnego, wkładają osoby ze związku Celnicy.Pl wyznaczające kierunek naszych działań. Ja wiem. Krzywdzące i niesprawiedliwe jest takie twierdzenie. Wiemy, że kopanie się z pisiorkami jest trudne nie tylko w naszej sytuacji. Nie tylko my mamy z nimi problem. Z ich tępym i ślepym parciem do przodu, bez zwracania uwagi na późniejsze konsekwencje dla naszego Kraju! Nie jestem w zarządzie, aby było jasne. Wspierajmy, róbmy co możemy dopóki piłka jest w grze. Wiem, że komfortowo jest oglądać to, co zrobią dla nas inni. Zastanówmy się zanim coś napiszemy. I jeszcze jedno: przypomnienie: to forum czytają i sondują wszyscy, również Ci którzy nas nie lubią. pzdr:cool:
 
Ostatnia edycja:
4500 chorujących w czerwcu nie dostanie propozycji, a przynajmniej z kadrą kierowniczą będa na końcu kolejki, to oni ponownie powinni się zorganizować, założyć miasteczko w MF jak pielęgniarki. Do tego jakieś ulotki, materace i może jakaś mała wystawa o SC.
No tak i znowu niech ktoś coś za mnie zrobi...
A może Ty aspirant.sc byś tyłek ruszył i się zorganizował a nie czekał, aż zrobią to inni i jeszcze miał z tego tytułu profity typu podwyżki albo awanse za zasuwanie na 2 etaty, podczas gdy inni starają się coś wywalczyć ?
 
Co bylo,to bylo. Teraz mamy to co mamy, ale pamietajcie KAS jeszcze nie jest uchwalony, tak wiec to ostatni moment na przebudzenie i danie baaaardzo wyraznego znaku, ze nie to nam obiecywano. Slawku odezwij sie!!!
 
nie sądziłem, że i ta władza tak szybko się zdemoralizuje i całkowicie przestawi wektory wyborcze. ale cóż, upadną tak samo jak poprzedni po....cy albo jeszcze szybciej. choć ewidentnie liczą na 8 letni cykl, to zostaną odstawieni od koryt już za 4 lata.

natomiast odnosząc się do komentowanego wpisu: pełna zgoda, kolego. mamy pełne szanse na zatrzymanie tej nieszczęsnej rewolucji. tylko trzeba chcieć.

natomiast od zarządu zz celnicy pl wara.

Witam... czytam...czytam... Hmmm... czułem oddech na karku...związki sprzedały... Tak się zastanawiam, z czego wynikają takie wpisy. Może z niewiedzy? Może z przekory? Może ze złośliwości? Może z braku zaangażowania piszących to osób w sprawy związane z walką o przyszłość SC i f-szy? Może z braku odwagi do jakiegokolwiek działania? A oni?!!! Co za czelność!!! Sam odchorowałem w czerwcu tą chorą sytuację w Cle, w czasie, gdy wiele moich koleżanek i kolegów biernie przyglądało się temu co wokół. W czerwcu związek wyciszył?! Nie chcę pisać na forum o szczegółach wyciszenia, sami to wiemy. Więc po prostu tak uczciwie niech wielu z nas uderzy się w piersi. Prosta matematyka: 4500 chorujących f-szy- tak??? W SC jest...14500!!! To jest odpowiedź. Wielu z nas nie wie ile trudu, wysiłku kosztem spraw rodzinnych i życia prywatnego, wkładają osoby ze związku Celnicy.Pl wyznaczające kierunek naszych działań. Ja wiem. Krzywdzące i niesprawiedliwe jest takie twierdzenie. Wiemy, że kopanie się z pisiorkami jest trudne nie tylko w naszej sytuacji. Nie tylko my mamy z nimi problem. Z ich tępym i ślepym parciem do przodu, bez zwracania uwagi na późniejsze konsekwencje dla naszego Kraju! Nie jestem w zarządzie, aby było jasne. Wspierajmy, róbmy co możemy dopóki piłka jest w grze. Wiem, że komfortowo jest oglądać to, co zrobią dla nas inni. Zastanówmy się zanim coś napiszemy. I jeszcze jedno: przypomnienie: to forum czytają i sondują wszyscy, również Ci którzy nas nie lubią. pzdr:cool:
 
Wiem, że sam powinienem przeczytać te projekty ustaw, ale...nieważne. Powiedzcie proszę, czy to prawda, rzeczywiście jest tam jasno zapisane, że cały MF, łącznie z obecnymi cywilami, przechodzi do munduru w KAS'ie? Może ktoś poda konkretny art. z jakiego projektu albo go wklei? Po co ploty siać...
 
Witam... propozycja, może bzdurna: Może zaprosić do podkomisji lub sejmu czy innej instytucji ewentualnie na jakąś poważną konferencję przedstawicieli z Węgier i Republiki Czeskiej (czy Słowackiej? teraz to mi się poplątało) aby powiedzieli jakie gó...no chcą nam zaserwować w kraju. Zaprosić media i nagłośnić. Będzie to najbardziej wiarygodne źródło. Tam jest przecież taki kas. A ponoć mają trochę z nim problemów. pzdr:cool:
p.s. Tylko czasu coraz mniej.
 
Proszę bardzo ....
Wiem, że sam powinienem przeczytać te projekty ustaw, ale...nieważne. Powiedzcie proszę, czy to prawda, rzeczywiście jest tam jasno zapisane, że cały MF, łącznie z obecnymi cywilami, przechodzi do munduru w KAS'ie? Może ktoś poda konkretny art. z jakiego projektu albo go wklei? Po co ploty siać...

Art. 167. 4. Szef Krajowej Administracji Skarbowej, w porozumieniu z Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Finansów, przedkłada pracownikom wykonującym zadania Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnionym w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych oraz ministra właściwego do spraw instytucji finansowych, w terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną propozycję pełnienia służby określającą nowe warunki pełnienia służby, która uwzględnia posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.
to chyba to tylko z tergo wynika zzze to pracownicy beda pełnic słuzbę.....
 
Wiem, że sam powinienem przeczytać te projekty ustaw, ale...nieważne. Powiedzcie proszę, czy to prawda, rzeczywiście jest tam jasno zapisane, że cały MF, łącznie z obecnymi cywilami, przechodzi do munduru w KAS'ie? Może ktoś poda konkretny art. z jakiego projektu albo go wklei? Po co ploty siać...

Oczywiście, że nie jest tak napisane i co najmniej kilka osób (ja chyba też) o tym pisało. Ale tak to jest, jak ktoś zamiast przeczytać cały artykuł (wystarczy tylko jeden - konkretnie art. 167) projektu ustawy cytuje pojedyncze ustępy i wprowadza ludzi w błąd.
 
Ostatnia edycja:
Święta racja Bolo1999. Gdyby Ci którym zawsze palce ŚMIERDZA zrobili coś od siebie dzisiaj byłoby inaczej. Wstyd !!!!! A teraz jeszcze mają czelność powiedzieć ONI. Odwalcie się sprzedawczyki

Hmmm.... może i tak. Tyle, że mi nie chodzi o to, czy ktoś się angażował w akcje czy też nie, lecz raczej o to w co miał się angażować?
Akcję "choragiewka", "czarna wstążka", L4? Przecież w zderzeniu z tym, jak nas dymają od 2008 roku to zwykła dziecinada!!!
Po coś wymyślili w latach 60-tych strajk typu włoskiego.
Tyle.
 
Oczywiście, że nie jest tak napisane i co najmniej kilka osób (ja chyba też) o tym pisało. Ale tak to jest, jak ktoś zamiast przeczytać cały artykuł (wystarczy tylko jeden - konkretnie art. 167) projektu ustawy cytuje pojedyncze ustępy i wprowadza ludzi w błąd.

9276e0b48f5e9091d86712ee57874820.jpg .. tyle w temacie
 
Oczywiście, że nie jest tak napisane i co najmniej kilka osób (ja chyba też) o tym pisało. Ale tak to jest, jak ktoś zamiast przeczytać cały artykuł (wystarczy tylko jeden - konkretnie art. 167) projektu ustawy cytuje pojedyncze ustępy i wprowadza ludzi w błąd.

To może wskażesz z których artykułow wynika ze w ramach KAS w MF będą pracownicy a nie funkcjonariusze?
 
Hmmm.... może i tak. Tyle, że mi nie chodzi o to, czy ktoś się angażował w akcje czy też nie, lecz raczej o to w co miał się angażować?
Akcję "choragiewka", "czarna wstążka", L4? Przecież w zderzeniu z tym, jak nas dymają od 2008 roku to zwykła dziecinada!!!
Po coś wymyślili w latach 60-tych strajk typu włoskiego.
Tyle.

a-siostra-dlaczego-nie-w-czarnym-habicie-bo-ja-nie-protestuje.jpg - "strajk włoski"...
 
To może wskażesz z których artykułow wynika ze w ramach KAS w MF będą pracownicy a nie funkcjonariusze?

Tak jak napisałem - z art. 167.

@Francis piszcząc o wprowadzaniu w błąd nie miałem akurat na myśli ciebie, tylko tych którzy zaczęli rozsiewać kilka miesięcy temu tę głupią plotkę o umundurowaniu całego MF. Twój post wskoczył w momencie gdy ja pisałem swój.

Wracając do tematu, skoro to takie wielce skomplikowane, to wytłumaczę. Chociaż niektórzy mogliby przestać na chwilę klepać posty i poświęcić ten czas na przeczytanie jednego (!) artykułu.

Art. 167. 1. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, dyrektor izby administracji
skarbowej, dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości oraz Dyrektor Centrum Informatyki
Krajowej Administracji Skarbowej, składa pracownikom oraz funkcjonariuszom celnym, w
terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną propozycję określającą nowe warunki zatrudnienia
albo pełnienia służby, która uwzględnia posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej
pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.
2. Dyrektor Generalny Ministerstwa Finansów, w porozumieniu z Szefem Krajowej
Administracji Skarbowej, składa pracownikom oraz funkcjonariuszom celnym wykonującym
zadania Krajowej Administracji Skarbowej odpowiednio zatrudnionym albo pełniącym służbę
w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych oraz ministra
właściwego do spraw instytucji finansowych, w terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną
propozycję pracy określającą nowe warunki zatrudnienia, która uwzględnia posiadane
kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce
zamieszkania.
3. Szef Krajowej Administracji Skarbowej składa funkcjonariuszom celnym pełniącym
służbę w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych, w
terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną propozycję pełnienia służby określającą nowe
warunki pełnienia służby, która uwzględnia posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej
pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.
4. Szef Krajowej Administracji Skarbowej, w porozumieniu z Dyrektorem Generalnym
Ministerstwa Finansów, przedkłada pracownikom wykonującym zadania Krajowej
Administracji Skarbowej zatrudnionym w urzędzie obsługującym ministra właściwego do
spraw finansów publicznych oraz ministra właściwego do spraw instytucji finansowych, w
terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną propozycję pełnienia służby określającą nowe
warunki pełnienia służby, która uwzględnia posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej
pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.

W zakresie otrzymywania propozycji pracy lub służby sytuacja funkcjonariuszy i cywili z MF jest analogiczna do sytuacji funkcjonariuszy i cywili z jednostek terenowych (IC, UKS, IS itd.). Różnica polega na tym, że osobom w terenie propozycję w każdym przypadku składa Dyrektor Izby Administracji Skarbowej (lub odpowiednio Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości, Dyrektor Centrum Informatyki Krajowej Administracji Skarbowej) - niezależnie od tego, czy chodzi o propozycję pracy czy służby.

Natomiast w przypadku osób z MF wygląda to tak:
- cywilowi propozycję pracy składa Dyrektor Generalny MF w porozumieniu z Szefem KAS
- funkcjonariuszowi propozycję pracy składa Dyrektor Generalny MF w porozumieniu z Szefem KAS
- funkcjonariuszowi propozycję służby składa Szef KAS
- cywilowi propozycję służby składa Szef KAS w porozumieniu z Dyrektorem Generalnym MF.

Zróżnicowanie pewnie wynika z przepisów ustawy o służbie cywilnej. Szef KAS nie jest dyrektorem generalnym urzędu i nie powinien składać propozycji przyszłym członkom korpusu służby cywilnej. W przypadku Izby Administracji Skarbowej nie tworzy się stanowiska dyrektora generalnego urzędu i zgodnie z ustawą o służbie cywilnej jego zadania wykonuje kierownik urzędu - czyli dyrektor IAS.

Poza tym wbrew wywodom niektórych forumowiczów art. 167 nie przesądza, że osoba z MF obligatoryjnie otrzyma propozycję, a osoba z terenu już nie. We wszystkich ustępach są użyte sformułowania "składa" i "przedkłada". Fakt, że propozycji można w ogóle nie otrzymać wynika z innego artykułu.

PS Nie wiem, jakie poprawki zostały przyjęte na podkomisji. Ale jakoś nie wierzę, żeby jakakolwiek władza chciała umundurować całe ministerstwo - a już na pewno nie MF.
 
Ostatnia edycja:
rząd szuka pieniędzy z podatków
chcą zrobić reformę (KAS)
zredukować funkcjonariuszy
to tak jakby wędkarz łowił ryby samą żyłką-bez haczyka
 
Witam... czytam...czytam... Hmmm... czułem oddech na karku...związki sprzedały... Tak się zastanawiam, z czego wynikają takie wpisy. Może z niewiedzy? Może z przekory? Może ze złośliwości? Może z braku zaangażowania piszących to osób w sprawy związane z walką o przyszłość SC i f-szy? Może z braku odwagi do jakiegokolwiek działania? A oni?!!! Co za czelność!!! Sam odchorowałem w czerwcu tą chorą sytuację w Cle, w czasie, gdy wiele moich koleżanek i kolegów biernie przyglądało się temu co wokół. W czerwcu związek wyciszył?! Nie chcę pisać na forum o szczegółach wyciszenia, sami to wiemy. Więc po prostu tak uczciwie niech wielu z nas uderzy się w piersi. Prosta matematyka: 4500 chorujących f-szy- tak??? W SC jest...14500!!! To jest odpowiedź. Wielu z nas nie wie ile trudu, wysiłku kosztem spraw rodzinnych i życia prywatnego, wkładają osoby ze związku Celnicy.Pl wyznaczające kierunek naszych działań. Ja wiem. Krzywdzące i niesprawiedliwe jest takie twierdzenie. Wiemy, że kopanie się z pisiorkami jest trudne nie tylko w naszej sytuacji. Nie tylko my mamy z nimi problem. Z ich tępym i ślepym parciem do przodu, bez zwracania uwagi na późniejsze konsekwencje dla naszego Kraju! Nie jestem w zarządzie, aby było jasne. Wspierajmy, róbmy co możemy dopóki piłka jest w grze. Wiem, że komfortowo jest oglądać to, co zrobią dla nas inni. Zastanówmy się zanim coś napiszemy. I jeszcze jedno: przypomnienie: to forum czytają i sondują wszyscy, również Ci którzy nas nie lubią. pzdr:cool:
Hunter, szacun.
oni?

a gdzie byliście wy? i co zrobicie? znowu będziecie robić za dwóch?
 
Witam... propozycja, może bzdurna: Może zaprosić do podkomisji lub sejmu czy innej instytucji ewentualnie na jakąś poważną konferencję przedstawicieli z Węgier i Republiki Czeskiej (czy Słowackiej? teraz to mi się poplątało) aby powiedzieli jakie gó...no chcą nam zaserwować w kraju. Zaprosić media i nagłośnić. Będzie to najbardziej wiarygodne źródło. Tam jest przecież taki kas. A ponoć mają trochę z nim problemów. pzdr:cool:
p.s. Tylko czasu coraz mniej.

Hunter,
oni tam zrobili KAS sensownie. Połączyli i nazwali, ale w zakresie zadań cło nadal jest cłem, a skarbówka skarbówką.
 
Ja tego k.rwa nie mogę zrozumieć co ma np. OC graniczny wspólnego z jakimś urzędem skarbowym, to są dwa różne światy. To co, teraz OC graniczny pity będzie przyjmował a urząd skarbowy odprawy celne robił? A kto wpuści osoby nie posiadające odpowiednich dokumentów na teren GP-ku, które tam będą pita chciały oddać? To dla czego OC graniczny ma się nazywać urzędem celno-skarbowym? Przecież OC graniczny nie ma, nie miał i nie będzie miał nic wspólnego ze skarbowością i pitami. Ja mógłbym to jeszcze zrozumieć skoro tak pisuary upierają się na ten sras gdyby to połączenie nastąpiło na szczeblu dyrekcji, gdzie zamiast tych trzech dyrekcji powstała jedna celno-skarbowa której podlegałyby urzędy skarbowe i celne z OC, to jeszcze da sie jakoś zrozumieć. Ale to co oni chcą zrobić jest tworzeniem niesamowitego bałaganu i dziadostwa które nic dobrego nie przyniesie. Ja nie widzę w tym żadnej logiki. Dla mnie jest to po prostu ustawa napisana przez niepełno sprytnych umysłowo.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry